Українські псевдокатолицькі секти

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 15 Липень 2009.

  1. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    ви молодець, що написали, бо про це не треба мовчати - такі історії можуть допомогти багатьом людям не зруйнувати своє життя.

    мене особисто дуже злить одне - чому з"являється і існує сприятливий грунт для процвітання сект?
    правове поле дозволяє їм чимало варіантів законного функціонування, я вже навіть не хочу ятрити тему про проколи у внутрішній структурі наявних церков і т.п.


    зрозуміло, що у всі часи, у різних суспільних умовах будуть з"являтися такі чи інші розкольники, завжди зможуть знайти собі вдячних послідовників, але чи є можливість зміцнити людську свідомість настільки, щоб запобігати всьому цьому неподобству?
    чи може секти потрібні для контрасту? як лакмусовий папірець? щоб типу показати, хто насправді хороший, а хто поганий? кому тоді вони потрібні і від кого вони насправді йдуть тут, серед нас (не вплітайте в пояснення загальні фрази, будь ласка)?
     
  2. manka

    manka Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    Думаю, справа не тільки в споруді. Хіба нам у Львові потрібні сектанти? На вул. Плуговій чи будь-якій іншій. Їх сюди сходиться сотні з різних кінців і щоразу буде більше. Це проблема не лише мешканців, які тут проживають, а й усіх лвів"ян. Було б добре, якби на Богослужіння (яке правиться у неділю, понеділок, середу і п"ятницю о 20.00) католицькими священниками приходило побільше людей.

    ---------- Додано в 11:20 ---------- Попередній допис був написаний в 09:59 ----------

    Відповідь на ваше запитання
    http://www.cssr.lviv.ua/news/?article=317
     
  3. jylanda

    jylanda занууууда

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    http://uk.gloria.tv/?media=170398
    випадково натрапила на таке видео, аж якось страшно стало, як то можуть все представити, а е таки що вiрять в то, в мене колiжанка недавно до них потрапила, i все( жоднi розмови чи поради не допомагають:girl_sad:
     
  4. Fechka

    Fechka Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    Власне!!! важко....Хочеться спокійного вирішення ситуації та це мабуть не можливо!
    Суперечки такі важкі ...
    Слів бракує...
     
  5. jylanda

    jylanda занууууда

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    мене просто шокувало оте плаксиве представлення i вiдео знервованих людей, як на мене, то просте очорнення як отцiв редемптористiв, так i вiруючих, якi не змогли стриматись вiд емоцiй. Страшно, бо дiйсно е люди, якi дивлячись це видео стануть на бiк секти. А щодо тоi купiвлi каплицi, при словах, що вони продали квартиру сестри, менi чомусь згадалось вiдео постригу молодоi дiвчини, де мама кричить з розпачу(
     
  6. manka

    manka Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    Людям, які тут живуть, справді важко стримуватись. Хто б хотів, прогулюючись біля свого будинку, частенько слухати з каплиці щось на кшталт "бу-бу-бу" "гу-гу-гу". Якісь дивні в них молитви.

    ---------- Додано в 11:38 ---------- Попередній допис був написаний в 11:27 ----------

    Коментар до львівських новин
     
  7. Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    В понеділок зустріла їх на АС-2, в сокальській маршрутці. Зайшли, почали просити. Але їм страшно не повезло, що найближче до дверей сиділа я :pardon: і, звичайно, не стрималася: "Ви ж секта" - "Яка ми секта!" - "Ви не визнані офіційною церквою". Усьо, розвернулися і вийшли ;)
     
  8. manka

    manka Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    Переглянула відео. Як там все перекручено. Так звані "монахині" все показали так, як вигідно їм. Чому ж не показали той випадок, коли закінчилось богослужіння католицьким священником, а десяток "сестер" покинули "свою молитву" і пішли до греко-католицької громади "на розборки"? Я по можливості приходжу на богослужіння (не сектантське) і роблю висновок, що саме вони розпалюють ворожнечу своєю появою тут. Священники-редемптористи навпаки після служби закликали людей добиватися правди лише молитвою, а не силою. Але люди є ЛЮДИ: нічого дивного, що їм здають нерви. Бачила, як монахині цілеспрямовано провокували людей, тицявши їм свої камери в обличчя і починаючи суперечки.
     
  9. jylanda

    jylanda занууууда

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    от i мени це все схоже бiльше на провокацiю, бо кадри вирванi з контексту, щоб показати свою благороднiсть, якоi нема насправдi(, а людям що живуть поряд, можна хiба що побажати побiльше сили i терпiння.
     
  10. fotynasop

    fotynasop New Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    бачите, мені пощастило менше. окрім того, що я сиділа майже вкінці марштрутки і вони зібрали кошти, та ще та яка збирала, почала активну пропаганду. напевне наступного разу жорткіше пропонуватиму їм вийти з маршрутки.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    У них всі відео таким чином роблені. Як інакше мізки промивати?
     
  12. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    це суто ктолицький ресурс, але відкритий, то ж вони цим користають. Я понаписувала скарги адміністрації, пропоную іншим зробити те саме (кніпочка з прапорцем під відео)
     
  13. jylanda

    jylanda занууууда

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    а вiдео вже пропало)) Ну хоть якась добра новина за сьогоднi, бо так мене то злостило i страшило, що пiв дня за то думала
     
  14. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    інші залишилися, користувачі uogcc і Пілігрим. Я ще трохи "постукаю" до адміністрації
     
  15. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    В УГКЦ виключили з Чину св. Василія Великого 29 монахинь, що підтримували т.зв. «підгорецьких отців»
    А тут нема юристів? За нашим законодавством мають право особи, що не належать до зареєстрованої релігійної громади, здійснювати богослужіння? УПГКЦ - не зареєстрована. Якщо не мають, то щоразу потрібно викликати міліцію, написати заяву на власників приміщення, що вони проводять незаконні культові дійства, добитися судової заборони - бороттися формальними методами.
     
  16. Saszko

    Saszko New Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    :)
    Богослужіння в юриспруденції не існує. Нема визначення.
    Взагалі поведінка греко-католиків, як на мене, дивна. На сектантському відео жіночий голос повів, що право власності на ту каплицю має хтось із сектантів. Припустімо, шо це так, я ж не знаю ситуації. То що греко-католики мають до тої каплиці? Літургіями за десять метрів від входу до каплиці сектантів в той час, коли і в них своя анімація, чого хочуть добитись? Воно виглядає як провокація. І самі ж Ви бачили до чого це все призвело — до сварки, сплеску недоброзичливих, навіть ненависницьких емоцій. Сатана, мабуть, потішився.
    І дивує зацікавленість тим об'єктом. Він лише на знесення.
     
  17. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    для редимптористів він має історичну цінність. Але справа не в тому. Мешканці того району категорично проти, щоби там відбувалися богослужіння сектантів, і їх можна зрозуміти. тобто конфлікт відбувається не за споруду, а за сам факт їхньої присутності там
     
  18. Saszko

    Saszko New Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    Зрозумів. Руйновище не потрібне. Але сектанти не порушують закон. Неможливо їх змусити піти звідти, не для того вони купували ту каплицю.
    Мені зрештою все одно, почав писати тут, бо зацікавило те відео. Віряни і клірики самі себе дискредитують, бо літургія не має бути такою, і не можна так використовувати літургію — аби вигнати небажаних сусідів, коли юридичних підстав їх потурити звідти нема.
     
  19. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    Справа в тому, що ті сектанти обманюють людей, називають себе Греко-католицькою церквою.
    Ця каплиця історично належала монастирю редемптористів, і багато старших людей, що живуть в районі вул.Плугової (де розташована каплиця), памятають ще ті часи. І коли вони бачитимуть, що каплиця починає діяти, там зявляються люди в монашому і священичому вбранні - чи спаде комусь на думку, що то можуть бути не Греко-католицькі священики, не редемптористи? Чи закрадеться в когось про це сумнів, адже каплицю будували, там відправляли завжди редемптористи.
    Я розумію, що відправи на подвірї біля каплиці проводились редемптористами, аби дати місцевим людям зрозуміти: ось це є Креко-католицька церква, а це - щось інше.
    Аби не дати людей ошукати.
    Поява сектантів у цій каплиці на вул.Плуговій виглядає на пастку, в яку могло несвідомо, із необізнаності, втрапити багато людей.
    А коли людина вже втягнулася в секту, її зазомбували - чи легко потім її порятувати?
    Легше не дати їй впасти в оману.
    І саме тому були настільки розлючені сектанти - втратили свій "улов".
    Якщо вони вважають настільки великим гріхом те, що священик відправляв на подвірї біля каплиці (це аж ніяк не перешкоджало їх відправі всередині каплиці, лише, повторюсь, змушувало перехожих людей, людей з навколишніх будинків застановитись, що всередині каплиці відправляє хтось інший), аж накладали на нього через це прокльони, тоді чому тоді вони у першу ж неділю пішли на подвіря до церкви св.Йосафата, де парохом є той священик, і тепер вже вони відправляли там свої молитви (при цьому, як завжди, озброївшись фотокамерами) ?

    Згідна з Укою щодо юриста - невже немає доброго фахівця в цій справі, який би не побоявся і зміг представити цю ситуацію з сектантами в правовому полі?
     
  20. Saszko

    Saszko New Member

    Відповідь: Українські псевдокатолицькі секти

    Там моляться за "Святішого Вселенського Архієрея нашого, майбутнього Папу Римського":)), сам чув на відео:))); не думаю, що там моляться також за клір УГКЦ, тому люди можуть зрозуміти, що це розкольники. Також вони себе називають УПГКЦ, тіпа правовірні, чи шо. До речі, "православні християни" замінили на "правовірні", по цьому можна зрозуміти, що це секта. Один почує і розкаже всім, а далі людина сама мусить рішати — вживати свій розум чи бути зазомбованою. Зрештою, нескладно повідомити парафії всього Львова про всі точки тих "правовірних", тим більше жителі мікрорайону напевно вже всі знають (кого це цікавить) що там у них, у жителів, на районі відбувається. І взагалі, якщо редемптористи мають свою парафію, то чого ті "старші люди, котрі до них колись ходили," будуть іти до невідомих дивних "сестер"?
    .
    Вони нічого незаконного не роблять. Так, їхня справа — це справа сатани. Але нічого незаконного.

    ---------- Додано в 22:18 ---------- Попередній допис був написаний в 22:03 ----------

    Звичайно прикро за людей, котрі дозволяють себе зомбувати всяким сектантам, прикро, що таке явище досить поширене і люди живуть заради ідеї фікс, тратячи своє життя на сектантів-ділків і на дивола. Але, НМСД, чадам УГКЦ та секта не загрожує, якщо вони ними справді є.
    Взяв участь у цій темі, бо вразило використання літургії як засобу протесту на рівні з мітингом. Чи то була не літургія, а просто моління?