Український правопис, або Згадати все

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Незабудка, 23 Листопад 2010.

  1. Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Жах. Так соромно :girl_blush2:
    В п'ятницю на роботі писала колегам електронного листа. В заголовку - притензія... Треба було швидко відправити, кількох співробітників про всяк випадок перепитала, - усі сказали, що так правильно.
    Прийшла додомцю, і щось мене муляє... Ну, так - претензія !
    Допоможіть, будь ласка, згідно якого то правила? Ненаголошені "е" та "и" якщо сумніваюсь, перевіряю зміною слова тикам чином, щоб звук став наголошеним (думаю, це стандартно всі так роблять). А тут як?
    Я ще й вимовляю саме притензія...
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Тут перевірити традиційним чином неможливо, оскільки слово іншомовного походження. (польс. pretenzja, з франц. pretention, від лат. praetendo – виправдовуюсь)
    Деякі слова просто треба перевіряти в словнику перед тим, як відсилати.
    Я зажди перевіряю тут.
    Вимовляєте правильно, бо так воно й повинно вимовлятися, оскільки "е" ненаголошене.
     
    Останнє редагування: 13 Грудень 2010
  3. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Контекст: промоція міста і його туристично привабливих околиць.
    "туристично привабливих" без дефіса ворд підкреслює... з дефісом не подобається мені...
    написала "околиць, привабливих з туристичної точки зору", бо мус уже відправити... але не люблю велемовності. Щось із того, як написала на початку, можна вживати?
     
  4. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    я нещодавно (може з півроку назад) купила для молодшого брата словничок. якось він називався типу "труднощі...". це орфографічний словник, тисяч так на 30, де подано лише слова, у написанні яких сумніваємось. і там дуже багато різних прикметників і навіть словосполучень, які не знаємо як пишуться : разом, через дефіс чи окремо.
    п.с. на жаль, точно не пам’ятаю ні назви, ні видавництва і не маю можливості подивитися. купувала в "Є", але рік видання там не дуже новий
     
  5. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    так ніхто й не зголосився...а тут уже й нові питання назріли:
    штрихкодування чи штрих-кодування?
    брендІнг чи брендИнг?
    род.відм. мн. "продажів", правда?
    якщо з аргументацією - то просто безмежно вдячна:girl_in_love:
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Я би слова місцями поміняла: привабливих туристично. І без слова "його".
    Як на мене, має бути окремо, а ворд най собі підкреслює, не такий він вже й мудрий.

    Словник дає "штрих-ко́д". Тому думаю, що і "штрих-кодування" буде через дефіс.

    БрендИнг.

    Правда, бо "продаж" чоловічого роду.

    А не простіше купити словника? Вам то буде швидше. ;)
     
  7. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    дякую, чудова ідея (і як я не додумалася?)

    Раніше користувалася словник.нет, тепер, коли його нема, а у мене нова робота...напевно, варто) хоча: а де тоді буде людське спілкування? :)
    а ще можна правила повторити-вивчити (котрих не пам"ятаю)
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Я користуюся http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
     
  9. Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    "Не" з дієсловами пишеться здебільшого окремо!



    Разом "не" з дієсловами пишеться в таких випадках:
    1. Коли дієслово не вживається без не (ненавидіти, нехтувати);​
    2. Коли дієслово означає неповноту дії, виразником чого є префікс недо- (недочувати, недогледіти).​

    Щоб вирішити, чи писати "не" з дієсловом разом, треба вдуматись у зміст речення.
    Наприклад, "(не)здужати" може означати "хворіти" — тоді пишеться разом (Івась уже третій день нездужає) і "не зможе" — тоді пишеться окремо (Спортсмен не здужав підняти штангу);
    "(не)славити" може означати "ганьбити" (Шахрая неславили у всіх газетах) і "не прославляти" (Промовці не славили директора, а розглядали його діяльність);
    Звукосполучення "недо" не завжди є одним префіксом: "до-" може бути частиною дієслова, з яким вживається заперечна частка не: не додав, не дослідили, не добудували.
     
    Останнє редагування: 16 Лютий 2011
  10. Відповідь: Світські хроніки, жовта преса, факти й міфи...

    "Не" з дієсловами, до речі, пишеться окремо. У кожному вашому дописі - разом. Двічі вам вже в карму писала, та ви, як бачу, її не перевіряєте.
    І ще тут почитайте.
    Там про вас, до речі.
     
    Останнє редагування модератором: 27 Лютий 2011
  11. TUCR

    TUCR Well-Known Member

    Відповідь: Світські хроніки, жовта преса, факти й міфи...


    Ну зробила помилку, а ви вчителька української мови? чи люди ніколи не помиляються, чи ви така правильна!?І все я перевіряю!
     
    Останнє редагування: 27 Лютий 2011
  12. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    А Ви кнопу [​IMG] клікайте. Модератори нагадають Правила Форуму, щоб пригадала правила мови.
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Помилилася, це раз, ну два. А ваші дописи мають масу помилок.
    Сумно, коли люди своєї мови не шанують.
     
  14. Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Чесно кажучи, думала не відповідати, та все ж..
    Я не така правильна. Часто помиляюся. Хоча б перечитайте цю тему - тут багато моїх "ляпів". Але для мене важливо писати правильно. По-перше, це те, по чому нас "зустрічають" тут на форумі (чи в листуванні з малознайомими людьми, наприклад, на роботі). При особистій зустрічі першим враженням є зовнішній вигляд людини ("Встречают по одёжке..."), при спілкуванні за допомогою письма першим враженням є якраз вигляд нашого текстового повідомлення - його форматування (кількість смайлів, знаків оклику, пробіли, Caps Lock) та граматика. Невже ви не хочете, щоб ваші дописи справляли приємне враження на читачів?

    Ні, я не вчителька української мови. Правило написання "не" з дієсловами не є дуже складним, його знають не тільки викладачі мови :girl_blum::girl_wink:.
    А зробила я вам зауваження не для того, щоб принизити (тому писала вам спочатку в карму, не вказувала в цитаті вашого ніку), а щоб ви виправились і писали правильно. Сподіваюсь, так і буде.
     
  15. SOLODKA

    SOLODKA Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Прізвище хлопчика - Баховець.А зошити Баховця чи Бахівця?:girl_flag_of_truce::girl_flag_of_truce::girl_flag_of_truce:
     
  16. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Баховця, бо якщо написати Бахівця, то можна подумати, що прізвище Бахівець.
     
  17. TUCR

    TUCR Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Буду більш уважнішою!!!
     
  18. Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Варто ;), бо "більш уважною" або "уважнішою", а не


    ---------- Додано в 22:32 ---------- Попередній допис був написаний в 22:14 ----------

    ні, мій день народження.
    І ще: хтось у цій темі писав "приймати участь". Правильно "брати участь", бо:
     
    Останнє редагування: 22 Березень 2011
  19. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Займаючи чергу, правильно спитати: "Хто крайній?" чи "Хто останній?")
    мені сьогодні літня пані зауваження зробила за "останнього") а я спеціально так питаю, бо набридли "остроумні" відповіді на "крайнього"..
    З філологічної точки зору вирази синонімічні - чи я помиляюся?
     
  20. Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Мозок підказує, що правильно "останній". "Антисуржик" Сербенської підказує те ж.
    Правило не пригадаю.