Ваше ставлення до ЕКЗ

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем levandivka, 1 Травень 2010.

?

Моя позиція:

  1. Читала уважно "Позицію Церков", вважаю, що гріх

    32 голосів
    38,1%
  2. Та читала... Але ж... Якщо дуже хочеться - не зовсім гріх

    14 голосів
    16,7%
  3. Не читала. Але свою думку маю, поділюся

    11 голосів
    13,1%
  4. Най люди мають! Медицина - наше всьо...

    27 голосів
    32,1%
  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Ми не живемо в часи перших християнських спільнот. З одного боку, на жаль, бо тоді Церкві можуть багато закидів ставити, особливо усілякі новітні течії, в котрих історія коротка й "грішків" мало, з іншого, на щастя, бо є більша свобода для віруючих, без ознак сектантства.
    Правда, якщо хтось знає, що ЕКЗ - це гріх, але йде на це із думкою, що потому посповідається, то цього я не розумію. Та й це вже буде надмірною надією на Боже милосердя. А таким гріхам прощення нема.
    Ви впевнені? ЕКЗ - це рятування життя? імхо, перегнули.
    А який принцип у закону "не убий"?
    А різницю між словами "гинуть" і "вбивають" вловлюєте?
    Бо тут тоді постає питання чи є різниця між "смерть" та "евтаназією". За вашою логікою вийде, що нема.
    Щиро вам дякую за ваші слова й ваше свідчення! :girl_claping: Дуже важливо чути про такі випадки, особливо в сьогоднішньому секуляризованому світі, де понад усе стоїть власне "я", а не Божа воля. Тому дуже вдячна, що з нами поділилися особистим і сокровенним.
     
    Останнє редагування: 11 Листопад 2010
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Маю проблеми з вагітненням, але я проти ЕКЗ. Ми з чоловіком готові усиновити дитятко, якщо б була така потреба, але то, можливо, з часом( Матеріальний стан ще недозволяє). Зараз ми віримо у ЧУДО Боже. Мене надихнув випадок з нашою форумлянкою - кілька ЕКЗ і все марно, а тут неждано наступила, природно (!), вагітність. Бог їй показав, що може бути інакше, що він може дарувати їй дитятко, що вона може заватніти сама, хай вона тільки просить у Нього про це.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Цікаво, а якби у вас небуло труб чи яйників, або якби ви, недай Боже, були після онко, коли всі яйцеклітини вбиті хімією, що б ви тоді казали б..
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ


    Знайшла вам відповідь.
    джерело
     
    Останнє редагування: 11 Листопад 2010
  5. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Сказала б , що на те воля Божа!

    ---------- Додано в 10:16 ---------- Попередній допис був написаний в 10:10 ----------

    А хіба Господь придумав ЕКЗ?
    Люди багато роблять можливим те, чого Бог не дозволяє.
     
  6. MUCHACHA

    MUCHACHA Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Маю приклад - знайома робила ЕКЗ, був стандартний забір яйцеклітин, усього 3 шт. і всі 3 і підсадили....Нікого з ембріонів не відсіювали....В чому тут гріх?
    Знаю точно, що таким чином роблять не одне ЕКЗ ,мінімальна стимуляція, короткий протокол, скільки ембріонів взяли, стільки ж і підсадили....Чому жінки не йдуть таким шляхом?
     
  7. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Тут питання не у бажанні жінок все ускладнювати, а в індивідуальних властивостях і можливостях кожного організму зокрема. Жодна жінка, як і лікар, не можуть знати, що перша спроба буде успішною, а отже і омтанньою. Крім того, є ще фінансова сторона: більше спроб у пацієнта - більше грошей у клініки.
     
  8. MUCHACHA

    MUCHACHA Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Не погоджусь. Та сама знайома зразу ж поставила умови, що стимуляція мінімальна, відповідно короткий протокол і скільки забрала - стільки ж підсадили, а там вже як Бог дасть - приживуться всі 3, 2 чи одни ембріончик...Що ж до індивідуальних властивостях і можливостях організму - трошки знайома з цією процедурою (багато знайомих пройшло через це) - на таких ліках, на яких проходить стимуляція, яйники реагують в будь-якому випадку, в когось дозріває 3-5, а вкогось і 10, тільки от вже ви самі вирішуєте, як саме стимулюватись і скільки підсаджувати....
     
    Останнє редагування: 11 Листопад 2010
  9. Medusa

    Medusa Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Ні Мучача, ніхто наперед не знає як відреагує організм і скільки яйцеклітин виросте. При другій спробі вже можна приблизно уявляти, яка буде відповідь на конкретні ліки і коригувати дозу, а при першій - важко розрахувати. Хоча лікар у процесі спостерігає за ростом, але він не може гарантувати що виросте 3 яйцеклітини, а не 23.
    По темі - церква виступає не проти ЕКЗ (як я розумію), а проти знищення ембріонів при ЕКЗ, Тому прошу Лілю, якщо я права - перейменувати тему "Церква проти ЕКЗ", бо реально така назва вводить у оману.
    Не кожне ЕКЗ є гріхом, гріхом є знищення "зайвих" ембріонів.
    І ще щодо гріхів - а спермограма ж теж гріх! Бо сперма добувається там не за допомогою подружнього акту!
     
  10. MUCHACHA

    MUCHACHA Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Ну чому ж - жінка ,яка йде на ЕКЗ, в переважній більшості , вже перепробувала все, ту ж саму стимуляцію, відповідно, орієнтовно знає дозу ,на яку реагує організм або ж не реагує...+ якщо зразу обумовити, хочу так і так, мін. стимуляцію і ніяких "відкидань" зайвих ембріонів. А вже по ходу стимулювання спостерігати, як організм реагує і відповідно корегувати дозу...Не повірю, що так не можна, бо знаю, що можна. Тільки от питання в іншому - не всі вибирають, власне, такий шлях + фінанси + хочеться зразу і навЄрніка.....
    Я хочу, щоб мене правильно і без образ зрозуміли ті, хто пройшов процедури ЕКЗ - я ніколи не засуджувала і не засуджую такі дії, відкинувши усі міркування на цю тему, щиро тішусь за тих ,хто народив здоровеньких діток за допомогою ЕКЗ і переживаю за тих ,хто вже вкотре йде на це і нічого не получається...В кожного свій шлях до материнства....
    Уточню щодо себе - для нашої сім"ї ми ЕКЗ не розглядаємо...Маю (особливо зараз) дуже міцну віру в те, що Бог не залишить мене в мому проханні, чесно ,дуже сильно вірю в це. Власне, ця віра і тримає "на плаву"...
     
  11. Medusa

    Medusa Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Жінка може ставити побажання. Але не факт, що лікареві вдасться добитися бажаного, і дуже далеко не факт що він буде цього прагнути зі всіх сил - бо йому треба результат, треба % успішності для клініки. І підсадити чимпобільше ембріонів буде переконувати - ну так щоб навєрняка.
    І я згідна, що жінка повинна цікавитись що таке ЕКЗ від початку до кінця, і думати, що відбувається. І чи прийнятно це все для неї. І що робити із "зайвими" ембріонами - їх же можна заморозити і робити повторну спробу.
    А є поняття "редукції" - якщо підсадили 4 ембріони, і наприклад усі 4, чи навіть 3 прижилися. Тоді лікарі наполягають на видаленні "зайвих" - і лишити максимум 2. Це вже точно аборт.

    Мені здається, це все обговорення базоване на емоціях, але реально мало хто говорить про конкретні речі, які стосуються теми. Давайте усі говорити по фактах, а не "однозначно гріх", і " якби, то я би пішла".
     
  12. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Молодчинка, Господь обов"язково подарує Вам щастя материнства! Молюся за Вас і також Дуже вірю!
     
  13. MUCHACHA

    MUCHACHA Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Погоджуюсь.А ще мені здається, що ця тема занадто болісно сприймається для багатьох...і рано чи пізно прийдеться її закрити...а от на рахунок
    не погоджусь....Чому мало говоримо про конкретні речі? Тема звучить як - ваше ставлення - я чітко написала своє ставлення. Оленка, що ще більш конкретніше треба описати?
    До чого і веду мову - жінка повинна не те, щоб цікавитись, а 100% бути впевненою, що так, це її шлях і так вона усвідомлює всі наслідки і тд. Попри те ,вона повинна знати, на що саме, з усіх точок зору і кругозору, вона йде, як все відбувається, чи можна так, а не інакше, а можливо є інші варіанти....Це ж не звичайна операція по видаленя апендиксу. Ну і ще, можливо, потрібно "підібрати" такого лікаря, який би розділяв ваші переконання і бажання в даному питанні...
    П.С. розумію, що щоб я не написала, це буде дуже суб"єктивна думка, ну бо процедуру ЕКЗ я не проходила, більш детальних нюансів не знаю....Як вже тут писалось - ситий голодного незрозуміє...(можливо?)
     
  14. Medusa

    Medusa Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Олю, я не до тебе конкретно тут зверталась.
    І все ти добре пишеш, і я згідна практично повністю. Просто багато дівчат сперечаються з категоричною позицією церкви - бо ж благе діло - дитина стоїть за ціль, але мало хто вникає у нюанси - кількість вирощених ембріонів, їх доля (різні варіанти!), редукція, а також інші можливі шляхи.
    Щоб мати своє, усвідомлене ставлення до ЕКЗ, треба добре дізнатися про всю процедуру. Бо тут стверджується вже багато сторінок, що ЕКЗ - це обовязково дуже багато ембріонів і обовязково вбивство. Я хочу сказати, що це не завжди мусить бути так.
    А те, що ти не робила ЕКЗ, дає тобі право мати своє ставлення до нього :)
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Ситуація поодинока. Тут не гріх, тільки моральна проблема, бо дитина не зачата в коханні, а в лабораторних маніпуляціях. Якщо Церква вислювлює свою думку щодо явиза, то дивиться на випадки не поодинокі, а переважні. Так от запліднюють дуже багато яйцеклітин, не лише для першого вселення, але й для ще одного, якщо за першим разом не спрацює. Далі зародки знищують, якщо перший раз спрацював, або передають у банк, із чим також моральна проблема дуже велика.
    Церква проти лабораторних маніпуляцій із ембріонами. І проти заміни статевого акту на лабораторні маніпуляції. Я тут подала кілька цитат із статті о. Ігоря Бойка.

    Церква не проти виключно щодо вприскування сім'я, здобутого за допомогою статевого акту. Цілковито проти вприскування вже запліднених яйцеклітин.
    І наразі ще обговорюється моральна сторона вприскування і яйцеклітин (незапліднених), і сперми водночас.
    Так що перейменовувати нічого не треба, бо все правильно названо.
    Мастурбація - гріх.
    Ну от і доказ, що Бога в процесі відсувають поза процес.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    +100 Вчора равін про те саме говорив, що людина знаходить собі оправдання і церква їй вже тоді не підходить бо вона «неправильно» вчить.

    Он скажімо в стародавньому світі Спартанці кидалі дітей в прірву якщо ті були якісь недолугі або негарні тілом, а євреї в цей час проповідували не убий! Отже євреї погані і їх треба знищити аби не чути що вбивати дітей які «не такі» це гріх.

    Лапаю тапки і камені.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Дуже мудро поставлене "можливо" в дужках.
    Аби трошки тему розбавити, наведу хасидську притчу про ситих і голодних.

     
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    так але тут ідеться про те що треба здобути сперму для аналізу а не що чоловік займається тим просто так для свого задоволення. То як мому чоловіку сказали здати баньочку того добра для аналізу на можливі інфекції це також гріх? Він ж не робив це для того аби просто побавитись. Тому я не вважаю що це був гріх з його боку, але я можу помилятись.

    Дуже гарну пораду знайшла ось тут, як відповідь на одне з запитань дівчини яка близька до розпачу. Дуже мудрі слова, як на мене.

     
    Останнє редагування: 11 Листопад 2010
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Medusa

    Medusa Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Неважливо для чого треба здобути сперму (аналізу чи задоволення), неважливо яка мета стоїть перед нами (що хочемо дитину) - церква забороняє проливати (чи як правильно сказати) сперму поза статевим актом і церква проти ЕКЗ.
     
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Я з вами не погоджуюсь. Бо ви змішали до купи дві різні речі.

    Бог дав нам тіло і сказав про нього піклуватись. Отже він також дав дар певним людям бути добрими лікарями і якщо чоловік хворий, а це речі трапляються любому мужчині бо це його природа і добре як він молодий і цього не знає що таке простатит чи аденома простати, а є старші які вже це знають і єдиний спосіб поставити діагноз це взяти в мужчини пробу сперми. А щоб взяти пробу сперми лікар повинен стимулювати простату щоб та виділила трохи сперми. Повірте мені це не надто приємний спосіб здобуття сперми а дуже і дуже болючий для мужчини.

    А це що ви сказали - неважливо яка мета стоїть перед нами - це говорить про егоїзм і егоцентризм яким пробується завагітніти. В цих словах нема покори, а вона повинна бути присутня у всіх наших ділах.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1