Ваші сусіди - ваша біда

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Gala, 16 Вересень 2008.

  1. Brigitta

    Brigitta Well-Known Member

    Так, а другий раз спільно з іншими сусідами вдень, коли шум у квартирі перевищував 80 Дб. Я все розумію: коли ремонт, тихо ніяк не може бути. Але тут ремонтні роботи тривають вже четвертий рік.
    В даному випадку суди обійдуться дорожче, ніж вартість завданих збитків. Тим більше, через судову тяганину сусіди точно не стануть менше кричати і шуміти.
    Мене більше цікавить, що такого можна було зробити в квартирі, щоб нам поверхом нижче їх було чути краще, ніж власний шум?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    @MalvinkaLv йшлося про час після 22:00, мені завжди було дивно, що є люди, які мають 0 поваги до інших, бо їм так хочеться і хай весь світ зачекає і підлашується під них, бо в них гульки
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Які гульки? Про що Ви взагалі? Не всі розмови і прогулянки на вулиці після 22:00 є «гульками». Я взагалі не розумію, чому Ви, не знаючи ситуації і висмикуючи слова з контексту, почали так агресивно реагувати. Але в жодному випадку, не маю ні часу, ні бажання вступати з Вами в дискусію
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  4. marianast

    marianast Well-Known Member

    Я просто розкажу про своє дитинство . Я виросла в квартирі на першому поверсі. Під вікном моєї дитячої, прямісінько під стінкою стояла лавка і там до півночі сиділа молодь з нашого двору. Пили пиво, прикалувались і реготали. То доінтернетні часи, коли люди ще шукали товариства. Всі погані слова я вивчила просто лежачи в своєму ліжку. Дерев’яне вікно , навіть як його закрити, погоди не робило. Іноді мій тато їх розганяв. Часто вони за годину знов стягувалися під моє вікно. І так весь час, крім холодів.
    Раз тато замість повторного зауваження вилив на них відро води. То була разова акція, бо результату ніякого не принесла.
    Я роками по пів ночі не спала, чесне слово) Спальня батьків виходила на іншу сторону, там можна було заснути, але я не хотіла щоб вони нервувалися і сварилися з тією компанією.
    Вони не напивалися, ні, загалом всі були нормальними людьми. Просто коли 12-15 нормальних людей ржуть тобі під вікном це може дуже дратувати і заважати нормально жити
     
    Останнє редагування: 29 Січень 2021
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Співчуваю Співчуваю x 2
  5. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Якщо це в мою сторону, то я по пів ночі на вулиці не сижу і не ржу сусіду під вікнами, бо вже не в тому віці і не ті інтереси. Але влітку інколи ввечері разом з сусідами виходимо в двір після роботи і коли жара спаде, щоб посидіти в альтанці (власне для цього її забудівник і поставив у дворі), поки діти гуляють. Як вже писала вище, максимум до 22:30, але в 22:01 відкривається вікно з криком-попередженням, а за хвилин 10 приїжджає патруль розбиратись, де ті «порушники громадського порядку і тиші після 22:00». Загалом 2 рази вже були, але звісно, пред'явити нам особливо нема чого...
    Взагалі-то написала свою історію для того, щоб власним прикладом підтвердити, що патрульні на виклик щодо шуму після 22 год приіжджають, а зробили з мене злісного порушника, який псує сусідам життя)
     
  6. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member


    --- дописи об"єднано, 30 Січень 2021 ---
    В мене є. І мені після певної години іноді заважають крики чужих дітей))) Але, як Ви написали
    Ось так і живу))
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А що заважає піти в 22?

    якщо що то я теж «жертва» першого поверху. І в мене є діти. Які лягають спати рано - в 20 вже сплять, але я нікого не ганяю до 22 бо розумію що людимають право, але після 22 право вже маю я.
    Дякувати Богу ця ситуація буває дуже рідко в будинку де живе мама.

    Ви не знаєте які обставини в того чоловіка. І Вам теж можна порадити купити собі приватний будинок, щоб вечорами вам ніхто не заважав сидіти і говорити на подвір‘ї. Тому аргумент про «купив в багатоквартирному-терпи» - такий собі. Цілком можливо що він терпить вже від 20, бо йому в 4 на роботу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
  8. Brigitta

    Brigitta Well-Known Member

    Знаєте, от щодо моєї конкретної ситуації. Оселяючись у багатоповерхівці, я цілком розуміла, що зверху можуть шуміти. Зрештою, дитина не може сидіти на місці, вона мусить бавитися. Саме тому ми раніше намагалися не звертати увагу, а просто жартували між собою, що над нами живе маленьке слоненятко, і ввечері у нього починається вечірній променад. Зараз, коли минуло кілька років, слоненятко підросло і перетворилося на дуже енергійного слона, я геть не тішуся, коли на годиннику 12 ночі, мені зранку на роботу, а я лежу в ліжку і дивлюся, як над головою хитається люстра, бо сусідська дитинка вирішила влаштувати біг з перешкодами. Або мені не дуже подобається регулярно прокидатися о 7 ранку у свій єдиний вихідний на тиждень тільки тому, що дитині зверху дуже весело. Ви дуже правильно стверджуєте, що у багатоквартирному будинку треба бути готовим до подібних ситуацій, але і деяким батькам варто пам'ятати, що навколо живуть інші люди.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  9. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Є така гарна фраза: коли б ви не прийшли в житло сім’ї з малими дітьми, ви застанете її у прибраному стані. Тобто який би то стан не був, але до вашого приходу готувалися і це вже є прибрано (не прибрано виглядає ще гірше).
    Так само і з шумом від дітей. Щоб б ви не чули, але це вже є тихіше. Якби батьки не прикладали зусиль, то було би гірше.
    ПС. В Німеччині не можна скаржитися на шум від дітей молодших 12 років.
     
    • Подобається Подобається x 7
  10. Brigitta

    Brigitta Well-Known Member

    Ось це ключова фраза, але вона актуальна в тому випадку, якщо батьки справді прикладають зусилля і звертають увагу на те, чим займається їхня дитина, а не дотримуються принципу "чим веселіше - тим краще".
     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ну це ви ніколи не дізнаєтесь, прикладають, чи ні.


    в Німеччині дітей спати кладуть в 7-8 годині вечора ))), а в нас прийнято пишатися тим, що діти не сплять до 11-12.

    моі діти ще ті слоненята і криченята, але о 19-30 наступає спокій у всіх.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Я теж жартую, що над нами слоники - двоє діток і великий собака, люстра теж хитається:girl_yes:. Наразі ставлюся спокійно і з посмішкою, навіть дивуюся, якщо їх довго не чути. А от під нами живуть менш спокійні сусіди: то приходять робити розбірки, бо чують шум (не від нас, бо в нас дорослі люди і в 22:00 нічого по підлозі не перетягують), то начебто ми загальний коридор за межами квартири затоплюємо, а насправді то в дощ протікає дах. Натомість той же сусід з нижнього поверху регулярно виставляє біля своїх вхідних дверей пакет з сміттям... Колись під нами жила старенька бабуся, яка не дочувала. І вечорами я займалася на міні степері (вдень працювала, тому без варіантів). Це тривало доти, доки не поселилися нові сусіди і не постукали мені по батереях.:girl_blush2: Година була не пізня, але степер трохи скріпів і постукування дуже ритмічні, хто зна що сусіди подумали. :girl_crazy: Більше на степері вдома не займаюся.:girl_sad: Тому я теж за золоту середину в ставленні - абстрагуватися самому і пам'ятати, що сам теж можеш комусь заважати. І так, сусіди в спокійні формі таки мають право заявити про дискофорт. До речі, самого факту стукання по батереях не розумію, бо їх чує одночасно кілька поверхів, для чого турбувати не винних людей...
     
    Останнє редагування: 3 Лютий 2021
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  13. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Не до вас особисто, але я теж цього не розумію. Для мене, то якийсь такий трохи рагулізм. Чи в стінку стукають. Коли навіть не пізно, бо ми лягає спати до 22.00. В нас вікно спальні виходить у внутрішній дворик, де під кутом 90 градусів вікна / балкони сусідів, влітку деякі сусіди нічому не відмовляють. Але ніхто наразі за 3 роки, що ми тут живемо не викликав поліції. А ті сусіди, що стукають в стінку самі люблять двіж влаштувати після 22.00.
    Нам сусіди знизу наразі не стукати по батареях, може ми не шумить. Ми не стукаємо сусідам зверху, хоча коли лягаємо спати зверху чути, такі звуки ніби хтось катуляє металеву кулю.
    Рекомендую всімкористуватися берушами)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Над нами сусід, як купив квартиру 10-15 років тому, так і робить ремонт власними силами всі ті роки. Чую це, але мені то не заважає, бо ми всі навчені спати і відпочивати не зважаючи на сторонні звуки: дрелька, проектор, чи розмова в кімнаті.
    Також під нами жила пенсіонерка, яка постійно мала зауваження до нас щодо того, що дочка товчеться, хоча та була маленька і аж такого ніколи не робила. Тепер живе молода сім‘я, яка каже, що ми їм не заважаєм, хоча «мала» постійно робить акробатичні трюки, приземляючись на дві ноги одночасно так, що, впевнена, що вони чують, але мовчать.
    Все залежить від сприйняття чи бажання того сприйняття. Якось так)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  15. Olgga

    Olgga Member

    Живемо на 1 поверсі, біля вікна дитячої відкрили нічний паб, від вікна до їх дверей 7 метрів, на карантині трохи було спокою і ніякі заяви не помагають. Щодо стукання "сос" по батареях, сусіди з 2 поверху стукають сусідам з 3-го, щоб ті не шумііли, а ми теж чуємо той стук але і сусідів з 3-го теж чути на перший(((( багатоквартирик то печалька...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Brigitta

    Brigitta Well-Known Member

    А ще від особистої відповідальності. Ну дивіться:
    Тобто ви розумієте, що шум може заважати, але знаєте, що ваші сусіди не проти. В мене ж ситуація трохи інша: вище я вже писала про проблеми зі звукоізоляцією, і що ситуація стала нестерпною приблизно рік назад в результаті сусідових ремонтів. Мої сусіди знають, що вони заважають, оскільки їм про це не раз повідомлялося і нами, і іншими мешканцями під'їзду, і головою ОСББ. Але наслідок таких розмов завжди один: в кращому випадку сусід заявляє, що в себе вдома він - хазяїн, а всі решта хай ідуть на... і не лізуть до нього, бо все-одно нічого йому не зроблять. Тобто налагоджувати добросусідські відносини і шукати компроміси тут просто немає з ким.
    Щодо батарей: на початку карантину, десь в березні-квітні у сусідської дитинки була забавка: пізно ввечері хвилин 15-20 з криками і вереском ганяти по квартирі, а потім приземлятися біля вікна, бити по батареї і гарчати. І так по колу кілька разів. Через тиждень таких веселих вечорів до мене прийшла сваритися розлючена сусідка знизу, бо в неї немовля, і вона думала, що я так протестую проти дитячого плачу. Коли вона сама все почула, то пішла додому в шоці. Потім до моїх буйних сусідів приходила ціла делегація "жертв стукоту по батареях" із проханням вгамуватися, але зрештою те бахкання припинилося аж після Великодня, коли дитину відвезли у село до баби з дідом.
    У мене є 4 пари різних беруш, проте мої сусіди перекрикують навіть музику в навушниках. Що ще запропонуєте?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Ой повірте всякі є)))
    Але скаржитися не можна. Хоча люди намагаються скаржитися один на одного, але по закону нічо не можуть зробити
     
  18. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Біда прийшла звідки не чекала. Одна сусідка має на нас зуб, при тому що ми її взагалі не чіпаємо. Щоб не сталося, ми завжди винні. Сьогодні вона викликала поліцію бо ми іноземці і живемо нелегально у Австрії. При тому що вона сама із Сербії. Як виявилося, вона вже не перший раз викликає поліцію, просто ми вперше були вдома. Поліція перевірила документи і звісно претензій до нас ніяких. + було велике здивування що ми обоє офіційно працюємо і на жодні пільги чи допомогу не подавалися і не потребуємо. Ота сусідка, жіночка років 60 живе у сусідньому будинку і хоче щоб її дочка поселилася поблизу. Що з дочкою не знаю, але їй відмовили в оренді житла в нашому кооперативі і та пані знайшла єдиних іноземців в будинку і почала війну. Спочатку вона здружилась з нашою сусідкою, корінною жителькою Австрії років під 80, яка тримає весь під'їзд в єжових рукавицях(все по правилах і жодних відмазок), що ми молв нелегали і берем допомогу від держави і бідні австрійці нас годують, а ми пропагуєм свою культуру і не хочемо навіть мову вивчити. Сусідка тихо кивала головою і нічого не казала. 2 тижні тому ми були у відпустці і щось сталось, і відразу сказали що ми це зробили. Наша сусідка відразу сказала, що ми у відпустці (вона підливала наші квіти і знала де ми) і нас навіть немає у місті. Сьогодні бабуся знову нас захищала (мову, культуру, що ми не порушуємо правила і нікому не заважаємо). Звісно правда на нашій стороні і перевірок не боїмося, але неприємний осадок залишився. Ми і так плануємо переїжджати, але на це треба десь рік... І якось не приємно від того всього.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 5
  19. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Сьогодні зрозуміла чому до нас таке ставлення. Але я трохи в шоці сама. У сусідньому під'їзді жили росіяни, їх виселили через порушення правил. Ми не взнавали деталей, бо воно нам не треба. Вони передали свою квартиру своїм знайомим. І нова сімя вирішила прибрати квартиру, здавалось нормальне явище... Але вони вирішили попрати ковролін, який лежить на підлозі звичайною водою зі шланга! Як результат повністю затоплена квартира під ними.
    Нова сімя взагалі не знає ні англійської ні німецької. Жителі нижньої квартири були на роботі і прийшли, коли зі стелі у всіх кімнатах текла вода і почали затоплювати ще іншу квартиру. Порозумітися ніхто не міг, ні поліція, ні пожежники, ні інші сусіди. Ми працювали сьогодні з офісу, але наша сусідка подзвонила і попросила про допомогу з перекладом (вона знає що ми розмовляємо російською). Росіяни возмущалися молв як їм жити в пильній квартирі і вони нічого такого не зробили, вони шваброю збирали воду, а частина води витікала через балкон! а всім іншим попробуй пояснити що люди прали ковролін в квартирі! На мене поліція дивилась круглими очима, бо в такі речі вони відмовлялися вірити. Добре що вони знайшли поліцейського, який знає російську і він щераз переклав пояснення росіян.
     
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Навіть реакцію ніяку не поставиш. Це повний капець.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1