Величне століття.Роксолана

Тема у розділі 'Катрусин кінозал', створена користувачем Margot, 26 Жовтень 2012.

?

Чи є "Величне століття" Вашим улюбленим серіалом?

  1. Так, не бачила нічого подібного раніше

    48,0%
  2. Ні, є достойніші серіали

    16,0%
  3. Інколи переглядаю

    26,7%
  4. А що це таке і з чим його їсти? ))

    9,3%
  1. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    А Хюрем побачила як Селім став правителем? бо я щось чиатла що вона померла до того часу. А Валіде, то мати султана, може я і не права, самій цікаво як буде в цьому серіалі.
     
  2. Margot

    Margot Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Ні, уже не встигла побачити :sad:
    так, мати(саме слово "валіде" з турецької означає "мати")
     
  3. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    я і моя бабця підсіли на цей серіал, він так затягує, що неможливо не втриматися. Дуже цікавий, проте Хюрем там дуже вредна (але турки її ж доброю не можуть показати, все ж таки був би ляп по голові))). Дивлюсь в неті, то інколи можем цілий вечір ту Роксолану дивитись))))))
    подобається дуже вбрання акторів, їх зачіски, інтер'єри, екстер'єри.
     
  4. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Дуже люблю історію про Роксолану,з дитинства зачитувалась Загребельним і два рази їздила в Стамбул, щоб подивитись на те,де вона жила.
    [​IMG] [​IMG]
    Ось декілька зображень Роксолани,одне з яких невідомого венеціанського майста, не дуже вона була повною і рудою...
    А така літографія єдина є в палаці Топкапе в Стамбулі, взагалі турки не люблять історї про Роксолану,навіть наш мегасуперовий Стамбульський гід неохоче відповідав на всі мої надцять запитання, казав що це вигадки,бо мусульманський чоловік,тим більше султан не буде слухати жінку.
    [​IMG]
    В Стамбулі мало який турок покаже де вона похована, і досить важко самому знайти мечеть Сулейманіє де є усипальниця Роксолани. А в аудіогіді по палаці Топкапе і гаремі про Хассекі Хюрем є лише декілька речень загального змісту.
    Одну згадку, яку я побачила - це хамам, названий її менем недалеко палацу Топкапе і Ая-Софії.

    Доречі в серіалі досить багато реальних зйомок самого палацу - Входу в Топкапе, внутрішнього двору, ворота Баб-ус-сааде, зали аудієнцій, великого павільйону. Я бачила лише дві серії, в одній з яких знімали диван - реальний зал дивану - розкішніший,але там також є віконечко,через яке Султан слухав про все,що відбувається.
    А реальний гарем маленький, з невеликими кімнатками, переходиками, і він був відділений від іншої частини палацу, туди ніхто не міг зайти і вийти.
     
  5. Margot

    Margot Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    молодець! це, мабуть, було так захоплююче побачити на власні очі, трішки торкнутись історії, відчути її дух!
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Ну та так. В нашому фільмі багато чого не показали. Влансе 4-тий сезон, з 64 серії починається коли вона стала не валіде, а керівницею гарему. Валіде, це офіційний титул матері правячого султана. А ще Роксолана носила титул Хасіке-Хюррем, що означає любімая жена. Пам’ятаєте, як в тому фільмі Біле сонце пустелі - гаспадін назвал мєня любімой женой. :girl_crazy:

    Доречі, сьогодні бачила як йшов один мусульманин з двома своїми жінками. Одна старша і вже не надто красива, зате мала доньку, і друга молоденька красуня, якраз вагітна. А той мусульманин йшов на три-чотири кроки перед тими жінками і так вже нісся, що гей. Ніс догори, пузо наперед, ніби він якесь цабе. А для тих жінок він їхній гаспадін.

    ---------- Додано в 05:54 ---------- Попередній допис був написаний в 05:41 ----------

    Тому, що на її гроші ті турецькі бані побудували. Хамам, це турецькі бані.

    Хюррем була дуже хитра і вміла тримати добрі стосунки з важними людьми, тому вона мала багато грошей. Ну і Сулейман їй робив багато подарунків, а ще вона писала листи польському королю. Вона вела перемовини на державному рівні.

    Бла, бла, бла. Він просто не хоче історії визнавати так як вона була. Починаючи з Хюррем в Турції почався так званний султанат жінок, коли жінки (мама, сестра, жінка) приймали безпосередню участь в управлінні державою. Он хоча б всі історичні книги пишуть, що Міхрімах, донька Хюррем, керувала державою, бо Селімові то було ні... в голові. І так було на протязі багатьох років. Кажуть історики, що саме це привело до падіння Османської Імперії.

    А я читала, що зараз навпаки всі дуже кинулись читати історію того часу, саме завдяки тому серіалу.

    УРЯ!!! Моя 70 серія вже є в перекладі. Сидю і дивлюсь.
     
  7. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Ну от давала собі слово, коли подивилась першу серію, що на перед он-лайн не буду дивитись... Ага! Поначитувалась тут і всьо, пропало діло... Вчора до 3-ї ночі подивилась 15, 16, 17 і 18-ту серії. Напевно, за час шкільних канікул передивлюсь все...
    А де ви дивитесь он-лайн українською??? Бо я не знайшла...
    Хасекі, напевно.
    Я читала, що саме Сулейман ввів цей термін виключно для Хюррем.
     
  8. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Он-лайн українською знайшла тільки до 12 серії... Щось не спішать наперед перекладати...
    Дивлюсь з росдубляжем на латіно-серіало.
     
  9. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    на роксолана.ат.юа є 15 серій точно на укр.мові. Ми з свекрушкою присіли на серіал по повній :) хата неметена, діти голодні :)
     
  10. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    ну так, там версія з 1+1. Вони обрізають і показують не так, як є насправді. 26.10. була 15-та серія. на тому сайті вона не до кінця, як і показував 1+1.
     
  11. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    як я вас розумію))))))))))))))))))))) таке ж саме))))))

    дивлюсь російською мовою, бо 1+1 трохи обрізає і лише є ті серії, які були в ефірі.
     
  12. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    передивилась перші 15 серій в укр.перекладі. Вагаюсь, чи псувати враження рос.дублюванням... Як сприймається на рос.мові?
     
  13. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Я спершу теж не охоче на рос дубляж переходила. Але цікавість взяла верх.
    Загалом переклад не гірший за український. Спершу незвично інші голоса чути. Але враження абсолютно не псує.

    ---------- Додано в 20:30 ---------- Попередній допис був написаний в 18:36 ----------

    Нарила в історії: В Хюррем і Сулеймана народилось 6-ро дітей. Після Міхремах(1522р.) народився Абдалла(1523р) а потім аж Селім (1524р.)
    Абдалла помер у три рочки.
    Цікаво чому в серіалі цей факт упустили?
     
  14. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Бо ітак тягнеться як коє шо... а ту щей то додавати. Вони багато упустили, перекрутили історичні факти. Але то ж не історичне дослідження, а серіал. Забава!

    Доречі, я вже знаю чому Роксолану так не люблять турки і про неї так мало говорять. Справа в тому, що її всі обвинувачували в смерті Мустафи, а його турецький народ і яничари дуже любили. І коли Сулейман стратив свого сина, нарід її дуже зненавидів. Сулейман вже від тоді не ходив в ніякі походи, не завойовував нових земель, бо вважав, що ітак багато є. А турки хотіли ще більше розширити імперію. І Сулейман після смерті Хюррем просто сидів на троні і ніц вже не робив. Відсидів на троні з докорами сумління за смерть Ібрагіма і сина, і так і помер.
     
  15. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    В Рогатині збереглася хата , де жила Настя Лісовська
    . А вчителька моєї куми звідти розповідала (ще до тих серіалів), що в житті дівчина була реально рудоволоса, не худенька і з грубими рисами обличчя.
     
  16. reindeer

    reindeer Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Так..не хата.)).а церква де по легенді Роксоланин батько був священником.
     
  17. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Ну от поясніть мені недалекій, чому жінки мріяли народити тільки Шехзаде, знаючи, що в результаті всерівно всіх передушать крім старшого, коли прийде час, щоб не було міжусобиць. Вже краще дівчаток народжувати...вони ж хоч житимуть.
     
  18. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    шансів на царство більше, більше шани і грошей, вище статус в гаремі... все просто.
     
  19. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Воно то так, але маючи п"ятьох синів, знати що житиме тільки один в результаті, а на страту інших доведеться дивитись власними очима...вже краще не мати тих грошей і статусу.
     
  20. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Величне століття.Роксолана

    Тому що з наложниці набувала статусу мами Шех-заде, отримувала окрему кімнату, служницю і т.д. Після народження хлопчика він з мамою відсилався у школу, де і виховувався до повноліття, і лише Роксолана мала декілька синів і залишлась в гаремі


    ---------- Додано в 09:34 ---------- Попередній допис був написаний в 09:33 ----------

    Я також про це думала, але сумніваюсь що у наложниць був вибір...