Великодній кошик

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Багіра, 25 Квітень 2013.

  1. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Що кладемо в Великодній кошик?

    то від моєї бабусі така страва. Вона сама з Лемківщини. Як називається не знаю, ми кажемо що то польське яйко)))
     
  2. Vona

    Vona Member

    Відповідь: Що кладемо в Великодній кошик?

    Обов"язково будуть! Ми вже 8 років святимо паску після нічної відправи, дуже подобається.
     
  3. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Що кладемо в Великодній кошик?

    Стосовно освячення пасок в неділю - у нашій церкві (св. Анни) таких людей одиниці, але ще ніколи їм не відмовляли, просто підходять до священика після Служби. Єдина проблема - дуже вже багато людей, важко навіть пройти. Вчора також церква була переповнена, то тільки виводили одного за другим тих, кому стало погано: задуха була страшенна.
    Ми звикли освячувати в суботу, в неділю без кошика якось легше вистояти.

    Стосовно вмісту кошика - набір у нас був стандартний, хіба що клали не корінь хрону, а бурячки з хроном в салатничці. Так ще пішло від моїх бабці-діда (дідо навіть коли складав мені малій кошик, то мало бути нехай по дрібочці, але всього того ж, що й у великому кошику). :)
    Бабці і діда вже давно нема, "дитячий" кошичок тепер я втрамбовую всім-всім для своєї Насті, а чоловік мій традиційно докладає корінь хрону. І недільний сніданок - також його робота: на маслі смажить натертий стружкою хрін, яйця і скибки шинки-ковбаси, це вже традиція від його тата.

    Стосовно заглядання в чужі кошики - сама люблю розглядати, нераз така краса у людей буває! Чогось негарного поки що не помічала. Ще люблю ходити святити паску до церкви Андрія на Варшавській, у них довкола церкви такий гарненький дворик, травичка, зелень - краса! І пасочка пахне по-особливому. Коли була маленькою і у тому районі ще не було новобудов, обожнювала розглядати кошики стареньких бабусьок з довколишніх особняків, таких рушничків, як були у них, зараз не знайдеш.
     
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що кладемо в Великодній кошик?

    І в нас такий сніданок, тільки ми хрін зверху свіжий посипаємо, не висмажуємо. Ну і на сніданок обов’язково має бути кава і багато пляцків до кави. :girl_wink:
     
  5. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Що кладемо в Великодній кошик?

    і я люблю позаглядати, цікаво мені як хто поприкрашав і на рушнички дуже цікаво подивитись, особливо дитячі.

    а яка у вас Паска? традиційна з ізюмом?
    в нас, до речі, нема традиції ставити свічечку
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що кладемо в Великодній кошик?

    У нас кажуть на солодку з родзинками "бабка", а на несолодку з кучерями - паска. То з Поділля так.
     
  7. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Великодній кошик

    мої домашні солоний сир не дуже люблять, то освячую невелику солодку сирну пасочку, по перепису Софії-Соні, повторюю з року в рік і з"їдається вона на ура (діти-діти-солодкоїжки)
    чи можна детальніший перепис?
     
  8. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

    такво:

    Аж мені слина тече)))
     
  9. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

    може смішне питання - чи можна в одному кошику святити декілька пасок невеликих (маю багато різних формочок, але найбільша все ж малувата)
     
  10. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

    не всі. то певно регіонально.
    моя бабуся несла все клала сир до кошика. і пекла сирну бабку
     
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Великодній кошик

    У нас або така як спекла Маруся, або яку купили в магазині. :girl_haha:

    Мій син просить аби паска була без родзинок, то для дітей я печу БЕЗ родзинок чи цукатів. Для дорослих і для себе роблю з родзинками.

    У нас на Великдень завжди робили непечений сирник, а тепер бачу в неті, що таке російсько-мовні форуми називають сирною паскою.

    ---------- Додано в 18:20 ---------- Попередній допис був написаний в 18:19 ----------

    То мається на увазі, що в дріжджове тісто додається сир, чи таке щось як сирник? Чи додавала сир до тіста коли вже вкладала в форми?
     
  12. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

    Так, я з дитинства звикла що паска - то сирна, сдобний - куліч.
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Великодній кошик

    Я такого слова в життю не чула, аж на старості літ почула.
     
  14. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

    Ну бо Ви певно і не жили там, де це слово вживають:girl_wink:
    Бо точно б чули)
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Великодній кошик

    Я ві Львові жила, на Кайзервальді - рахуйте в підпіллю, майже в землянці. :girl_haha:
     
  16. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Великодній кошик

    в моєї бабці то щось схоже на сирник, але трохи інше, але теж печене
    бабця моя з Полтавщини родом
    перепис я колись на форумі писала
    така бабка в кошик не клалася

    в нас на півночі Тернопільщини :), звідки я родом, кошики/паски святять лише в неділю після нічної служби, якраз коли сонце сходить, свічечки ставлять в пасочки і запалюють :girl_in_love:
    тому свячення пасок в суботу ще в піст для мене було справжнім шоком :)

    і я зараз напишу страшну річ, сховаю під тег
     
  17. Alias

    Alias Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

    У нас на Миколаївщині теж святять паску зі сходом ранішньої зорі в неділю.
    Зазвичай ми ідемо до церкви десь о 2-3 год. ночі, а приходимо вже близько 7 год. ранку.Зразу сідаємо снідати тим, що принесли в кошиках.
    А в кошик кладемо пасочку, крашанки, запечений сир, домашню ковбасу чи шинку, сіль.

    Бачила, що в кошиках приносять на освячення навіть холодець, горілку, ліки, банани, огірки. помідори. таке враження, що все наготовлене на свято принесли освячувати.

    От чого ніколи у нас не бачила, то це кошиків прикрашених миртом.Може у нас його немає?
     
  18. Krasynja

    Krasynja Щаслива мамуся!

    Відповідь: Великодній кошик

    Певно що можна, у мене хресний священник, то він завжди, коли на Великдень приходив до нас, то святив усі паски що були дома, ми все викладали на стіл і він посвячував. Це на Ваш розсуд - скільки потрібно, стільки і святите.
     
  19. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Великодній кошик

    Ми сьогодні прикрасили кошик букшпаном :girl_curtsey:
    А ще положили туди паску, сир, масло, сіль, ковбаску, шинку, хрін, яйця, яблуко, помідор, огірок і свічку.
     
  20. Alias

    Alias Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик



    У нас ще й банани святять:))