Вибір дружки

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Komashka, 11 Травень 2008.

  1. NutkaNezabudka

    NutkaNezabudka Well-Known Member

    Мені здається, що дружкою повинна пути або найкраща подруга, або сестра. І кількість не має значення, головне, це добра підтримка в такий важливий день.
     
  2. vikulyamamulya

    vikulyamamulya Well-Known Member

    в мене взагалі була одна дружка. І це була моя найкраща подруга, яка мене підтримувала і допомогала вже в приготуваннях до весілля. і мені цього хватило. Була на весіллі і де 4 пари дружб. ТО мабуть індивідуально, а ще є різні традиці...
     
  3. Lesya Vihot

    Lesya Vihot Well-Known Member

    це і підтримка і допомога у всьому , в дружки насправді є важлива і відповідальна місія , тому бажано щоб це була близька людина ,якій не важко це все робити для нареченої
    Бо бувають такі дружки, які вважають себе головними героями на весіллі ))
     
  4. Rozmari

    Rozmari Well-Known Member

    Була дружкою не раз... і хочу також у противагу написати, що так, у дружки є відповідальна місія і купа обов'язків на весіллі, в т.ч. дружки, як правило, мають досить великі фінансові витрати у зв'язку з весіллям.
    Тому хочу порадити нареченим з повагою ставитись до Ваших дружок і цінувати те, що вони для вас роблять, бо на власному прикладі переконалась, що буває таке, ніби молода, а особливо її родина, вважають, що ти до кінця життя будеш винна молодій, бо та взяла тебе за дружку і ти маєш виконувати абсолютно всі вказівки, які тобі дають і не обговорювати це, ніби найманий артист. А ще вважається умісним "вколоти" тебе вряди годи, і це нормально що дружка півзарплати на ваше весілля віддала... Не забуваймо бути вдячними :girl_yes:
    У іншому випадку, дуже маю приємні спогади, коли молода попри свої клопоти розуміла, що і в дружок їх достатньо, все було мирно і гарно, ніхто нікого не контролював і не грузив, хоча всі деталі були узгоджені і пророблені ... були і однакові сукні, і всім букетики і т.п.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Yulia Lashkevich

    Yulia Lashkevich Well-Known Member

    В мене печаль-бєда. Нема кого в дружки брати. Хотіла подругу хорошу брати, але та каже що заміж виходить. А так то б руками і ногами за. Мама каже чи можна брати мого майбутнього чоловіка рідну сестру в дружки? Дуже вона їй сподобалася

    Надіслано від мого LG-D686, використовуючи Tapatalk
     
  6. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    А до чого тут Ваша мама? В першу чергу обирайте дружку, з якою Вам буде комфортно на Вашому святі. Маю на увазі, щоб Ви відчували, що можете розраховувати на її підтримку та допомогу, бо часто на весіллі є такі моменти, де без хорошої подруги-дружки не обійтись.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    На весілля можна і заміжніх кликати. Так інколи роблять, священик дає на таке добро :girl_smile:
     
  8. Yulia Lashkevich

    Yulia Lashkevich Well-Known Member

    Я зі своєю мамою згідна. Сама я колись запропонувала цей варіант, але не знаю чи можна так(( бо хлопець каже, що не хоче щоб його сестра була за дружку

    Ви вселили в мене надію))) бо від самого початку я так хотіла щоб вона була в мене за дружку, а чи можна так я не знаю. Треба буде спитатися священника

    Надіслано від мого LG-D686, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    можна і так
    , в нас була схожа ситуація - мій рідний брат був дружбою чоловіка, священник казав що то не проблема.
    І так -
    тільки щоб чоловік подруги проти не був:girl_crazy:, ну і в такому випадку готуйтеся до несприйняття старшим поколінням, слухати їх звичайно не варто, але морально підготуватися до того "жужжаня" треба
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Pianowoman

    Pianowoman Active Member

    Точно можна, священники і не те щось сказати можуть, не обов'язково слухати все,що вони кажуть, а свідком в церкві може бути взагалі будь-яка людина, навіть мужчина
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Olessya

    Olessya Well-Known Member

    За кордоном так і є - можна брати будь-кого: одруженого, розлученого, сестру, брата. Моя сестра з Нідерландів брала собі за дружбу хлопця, кращого друга дитинства.
     
  12. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Мо
    Можна, можна, у нас дружба одружений був
     
  13. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Ось така вам історія.
    Гості на моє весілля їхали з далеких далечин. Дружка старша приїхала за 3 дні до весілля (просто моя одногрупниця, з якою декілька місяців я вже не бачилась, в зв'язку з переїздом; але так як вона людина адекватна і нормальна - то я її і попросила-запросила :)). Друга дружка була обрана ввечері перед весіллям з гостей, які прибули. Теж абсолютно не близька подруга, а людина, з якою інколи приємно поспілкуватись і на яку можна покластись в організаційних питаннях.
    Моїм основним консультантом по всяким традиціям та порядку їх черговості була свекруха і трохи чоловік, який пару раз був дружбою. Власне, другу дружку я таки вибрала, бо:1) у чоловіка вже був другий дружба:), 2)свекруха казала, що у них на весіллях мінімум мають бути двоє дружок.
    Короткий інструктаж напередодні весілля та на протязі весільного дня - і мої дружки справились на 110% в своїх обовязках. Ніяких капіталовкладень з їх сторони (хіба що шампанське з шоколадкою після вінчання) не потребувалось, сукні теж були ті, що вони самі собі запланували (і виглядало досить гармонійно: одна білявка, інша-брюнетка), ніяких забобонами голову собі не мурижили. А, єдине що, друга дружка мала критичні дні, то згідно з її власних міркувань, вона в церкву на вінчання не заходила - то у другого дружби тоді на цю процедуру була в парі інша наша знайома, третя альтернативна дружка )) :).

    Якщо ж вже переймаєтесь чи вінчані/заміжні кандидатки на дружку - то задумайтесь: в Біблії про свідків/дружок не сказано взагалі, а за пиятику алкогольну, що це гріх - прописано не менше 20 раз.

    Тому раджу брати адекватну та в міру відповідальну людину - будь то ліпша подруга або просто знайома друга чоловіка :).

    п.с. в нашому випадку, приготування до весілля зайняло до півтора місяця часу (спершу вибрали з першого разу ресторан, і вже дата була обрана згідно з їхнім вільним залом): вибір та покупка одягу та всяких весільних девайсів, планування порядку весільно-денного, розміщення 120 гостей (в тому числі 60 іногородніх та іноземних) не склали жодних проблем. Я ще встигла зїздити та здати екзамени осінньої сесії :) Тому наявність дружок для мене була суто формальністю, а для чоловіка дружби - то були його друзі, з якими він давно пообіцявся, що будуть з ним на весіллі))
     
    Останнє редагування: 17 Жовтень 2015
    • Подобається Подобається x 4
  14. SvitlanaPoda

    SvitlanaPoda Member

    Дивно, у мене у багатьох знайомих була рідна сестра.
    --- дописи об"єднано, 21 Січень 2016 ---
    Серйозно? :sad:((
    --- дописи об"єднано, 21 Січень 2016 ---
    Так, так, бо то і витрати, і купа нервів.
     
  15. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    Я у свого друга була "дружкою". На шлюбі. "Дружбою" - мій муж. І це як ми з чоловіком були вже 4 роки самі у шлюбі. І з дитинкою.
    І корони тримали.

    І в мене першою дружкою була 2-рідна сестра яка розлучена.
    А друга пара - хлопець з дівчиною. Наші друзі. Мають теж побратися

    То вже в кого які традиції і забобони.

    Дружка - це права рука нареченої.
    Мої дружки нічого не потратилися, бо я сама робила букети і тд. І навіть їм з дружбами купувала букетики.
    Головне щоб дружки слідкували за зовнішнім виглядом нареченої і організацією. Тому це повинна бути відповідальна людина в першу чергу. І щоб нареченій було комфортно біля дружок.
     
  16. SvitlanaPoda

    SvitlanaPoda Member

    Пощастило їм :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. kuripochka

    kuripochka Member

    А що відомо про таке....чи може бути дружкоюдівчина, котра не була ні заміжня, ні вінчана, але має дитину?
     
  18. Olenka Matviikiv

    Olenka Matviikiv Well-Known Member

    Не згідна з Вами до кінця. Тому що я теж була дружкою і не один раз , І коли мені пропонували йти за дружку я цілком усвідомлювала, що я потрачуся на весілля , причому немало , якщо дам згоду. Тому, ці фінансові витрати , то проблема дружки все-таки... Тому що в молодої і так клопоту вище голови ! Якщо ти погоджуєшся йти за дружку, значить повинна розуміти , що потратишся на сукню, мештики (якщо не маєш), макіяж, зачіску , якусь біжутерію , сумочка, можлива якась накидка , якщо холодно, на букетики (за які гроші вам віддають , коли ви ці букетики чіпляєте)... Не молода має це розжовувати дружці , і говорити, " ой не переживай , ти не потратишся сильно на весілля " а сама дружка перед тим, як сказати молодій у відповідь на її питання "чи згідна вона йти за дружку " повинна добре подумати , сказати "так", чи все-таки відмовитися . коли я ходила за дружку , ми питалися, чи хоче молода, щоб ми були у довгих, коротких, однакових сукнях, можливо є ще якісь нюанси ... І все. Отримавши "ценные указания" ми самі, дві дружки думали, що ми собі оберемо і на яку суму розраховувати. Деколи бувало, що молода утверджувала наш вибір . не думайте, що я якась багата, і можу собі дозволити купляти фіг зна що, і фіг зна за які гроші. Ні. Я взагалі-то мала на той час мінімальну державну зарплату , але я ніколи не стогнала, що мені щось задорого , бо я цілком свідомо давала згоду йти за дружку ! А значить, фінанси, це мої проблеми, як дружки, і тільки мої .
    І пишу я це все зараз, Тому що теж готуюся до весілля , і одна із моїх дружок (досі в голові не вкладається ! ), яка сама просилася в дружки , ще за рік-півтора до весілля , завжди казала, що піде до мене за дружку , і щоб я це пам'ятала , так от, та моя дружка , коли я з доброї волі подарувала їй нове плаття для дружки куплене за мої кошти якось так "прохолодно" сказала, що його ще треба трохи в талії вшивати, і взагалі, воно їй трохи закоротке (довжина до кісточок на ногах!) ... І тут, до неї в розмову підключається її так званий "тато" , який починає мені на мізки капати : "то треба кравчиню знайти ... А хто то буде трошки звужувати ... (То був натяк на мене, щоб я ще це плаття занесла в майстерню)... Вона що, як підстрелена має ходити, по кісточки плаття, то закоротке плаття! Ти їй нав'язуєш цю сукню..."
    В мене був ступор... Я, знаючи, що в неї проблеми із здоров'ям , вирішила не брати з неї гроші , і в результаті, я ще й вийшла хринова ... За свою ж доброту , отримала " словесного ляпаса" . моя інша дружка сама без будь-якого натяку віддала гроші за своє плаття , і навіть казала, що вона б не змогла от так просто скористатися моєю добротою... І безкоштовно забрати це плаття собі. Вона ж розуміє, що в мене купа фінансових витрат ...
    В мені оці слова, "що я нав'язую плаття" досі сидять в середині. ... Неприємно ... Адже ми з дружками вирішили , що ризикнемо і спробуємо замовити плаття в інтернеті, щоб було не надто дорого але гарно )) (прокат красивого плаття від 400-500грн + застава 1000-1500грн. Тому ми вирішили, що можна собі щось придбати за середню ціну і залишити собі потім ці плаття ). Можна було дуже гарне плаття замовити і за 1000грн. , за 950грн, було і 850грн... А ми замовили за 630грн (я ж хотіла як краще для тої дружки, в якої проблеми із здоров'ям, щоб їй було подешевше, бо на той час, я ще не думала, що буду їй це плаття дарувати ). Прийшли дуже гарні, з якісної матерії плаття !
    І по ціні вийшло ще дешевше (якщо купуєш більше однієї одиниці товару , йде знижка 50 грн.на одне плаття)... Так от, до чого я тут це все розписала....не молода повинна кланятися дружці і у всьому їй потикати , а навпаки! Бо все-таки, це день нареченої , а не забаганок дружки ... І повторюся ! Фінансові витрати дружки, це проблеми самої дружки !
     
    Останнє редагування: 7 Жовтень 2017
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. flame

    flame невгамовний експериментатор

    може подумайте і подивіться з іншої сторони - не фінансової. Дружки - такі подруги, яким можна доручити всі важливі моменти і перекласти всю відповідальність. ТОді і вибирайте, а не за сукню і зачіску.
    Дружки були "придумані" для того, щоб забезпечити молодим максимальний комфорт, а не для демонстрації дівчат на виданні. Проговоріть з своїми дружками всі моменти на розписці, вінчанні, фотосесії і забаві: що мають проконтролювати і взяти : ікони, свічки, хустки, рушники, бУкети, бокали, нитки-голки, колготки, взуття запасне для молодої, запасні сорочки для молодого, підстилки для фото, на крісла , навіть прокладки, туалетний папір і пластирі в мешти для нареченої, спрей від плям і вогнегасник коли горіти почне. Трафунки бувають різні. Так, щоб Ви насолоджувалися своїм днем, а ваші найкращі і найрідніші подруги думали швидше ніж Ви. Щоб вони зустрічали гостей які спізнилися і подбали про тих, хто йде швидше. Щоб "бавили " весілля і ви одним поглядом розумілися. Щоб вони знали як треба вашу сукню запакувати в машину і вийняти Вас звідтамти.
    А Ви в свою чергу подумайте, як їх вбрати, причесати і намалювати так, щоб вони виглядали ідеальними феями під Ваш антураж.
    Не в грошах справа. Абсолютно.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. Siania

    Siania Love Life

    А мені здається, якщо наречена хоче конкретні плаття, то мусить запропонувати що придбає їх сама, а вже якщо дружки хочуть, то віддадуть Вам кошти.
    Я коли була дружкою, шила плаття колись, заплатила гроші, звісно, і з того часу воно в шафі так висить)))
    В іншої подруги була, то вона плаття дала нам готові з прокату, і всі були щасливі. Дешево і сердито, і ніхто не ображається.
    Моя дружка на весілля оділась так як хотіла, я взагалі не заморочувалась таким питанням.
     
    • Подобається Подобається x 2