Вибір лікаря для майбутньої мами (2)

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Kapitoshhka, 24 Грудень 2015.

  1. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    доула не буде з лікарем воювати, вона для підтримки жінки.
    Я була сама на пологах, мала накиданий по дорозі в пб план пологів, при оформленні чітко і впевнено, без наїздів розказала, що хочу, ніяких їхніх історій з "важкими" випадками не слухала. Вони зрозуміли, що зі мною не домовляться. В других пологах в мене не було внктрішнього настрОю, тому все пішло не по плану
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    @Naama , Вам тоді треба робити як я- їхати максимально пізно на чергового лікаря. Пізніше напишу, що я маю на увазі й про свій досвід в цьому плані
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    теж перше, що прийшло в голову.
    А от за чергового лікаря, не знаю, не знаю
     
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    я була дуже за доул, але вже кілька разів стикалась, що доули теж, якщо не все ідеально, починають схиляти жінок до маніпуляцій. Ну і якщо термін більший ніж 42 тижні теж не підуть.
    --- дописи об"єднано, 24 Липень 2019 ---
    підтверджую.
    --- дописи об"єднано, 24 Липень 2019 ---
    я три рази в чергових народжувала
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    доула - це не адвокат і не вишибала
    Її завдання не в тому, щоб з жінкою не зробили жодних маніпуляцій. Тому звичайно, що вона не буде переконувати, що "точно нічого не потрібно, бо пологи - природний процес". Ситуації справді різні, як ззовні, так і зсередини.

    Інша річ, що доула (якщо по-хорошому) має схилити жінку до серйозної підготовки до пологів. Трохи освіти, трохи психотерапії :) І допомогти зрозуміти свої потреби, особливо - в повторних пологах, коли є попередній досвід та уроки з нього.
    Задача доули вірити в жінку, яка народжує. В її інтуіцію. Доула не веде пологи, вона багато в чому дзеркалить жінку, щоб та могла краще зрозуміти себе саму.

    Максимально пізно на чергового лікаря - завжди хороша ідея :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Дарма, я народжувала третю в чергової - це навіть зручно, бо це ж не доовлений лікар, можете спокійно висувати свої вимоги, не підписувати те, що не бажаєте, та й взагалі - мені це давало більшу свободу дій. Ставлення було так само нормальне, я не відчула особливої різниці. А четвертий раз, то мене вже привезли швидкою, з дитиною на животі ))). То черговий лікар (був Герчаківський) справив дуже позитивне враження, жартував й провідував мене потім щодня. Так само було прекрасне ставлення - відрізали пуповину, оглянули мене, ну й далі все стандартно.
     
    Останнє редагування: 25 Липень 2019
    • Подобається Подобається x 10
    • Зе бест! Зе бест! x 3
  7. Lilichil

    Lilichil New Member

    Всім привіт. Дівчата, потрібна ваша допомога. Хто народжував у лікарів Середа М.М або Михайлів О.О на Батальній? Що можете сказати про них?
     
  8. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Розповідай! Так цікаво!!! Ото до сиділа до максимуму)!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 8
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    коли жінка не хоче маніпуляцій, але лікарі її затуркують, а доула починає погоджуватись з лікарями (хоча вона не має достатньої медичної кваліфікації щоб підтвердити чи спростувати затуркування), то в чому її завдання.
    Її завдання нагадувати в жінці чого хотіла жінка і перепитувати чи в світлі нововиявлених обставин ми "далі гнемо нашу лінію чи передумали". Про відмови йти в неканонічні пологи я промовчу.
     
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    доула - не медичний працівник. Вона не призначає ліків і не скасовує призначень. Може нагадати протокол. При будь-якому рішенні жінки продовжує допомагати їй проходити крізь пологи.

    Перепитувати думку жінки, давати їй ще одну хвилину-годину на роздуми та переоцінку, звертати її увагу на важливе - так.
    Вирішувати, потрібні втручання чи ні - ні.

    доули діють за міжнародним статутом доул. Якщо "неканонічні" - це якісь поза статутом, то цілком зрозуміло
    Про відмови супроводжувати пологи після 42 тижнів у ПБ я не чула наразі.
     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    це вона має так робити. А виходить не завжди так.
    який хто писав? Міжнародний статут доул це таке собі ГО. А в Україні АФПБ і є ГО.
    в 42 і 5. От дивись особисто на мене.


    Для протоколу. Доули - дуже корисна, потрібна і хороша професія. Але є ексцеси виконавців. І їх не можна і не треба замовчувати, бо буде таке як з лікарями. На папері і словах одне - а на ділі інше.
    --- дописи об"єднано, 25 Липень 2019 ---
    чому? Мені незрозуміло. Якщо доули не медики, то чому вони вирішують який випадок (от про терміни) вартий підтримки, а який - ні?
    Насправді, я розумію. Просто тоді це рівень ресторану - ми можемо відмовити вам в обслуговуванні не повідомляючи причину. Але грубо і коротко, то причина така ж, як в лікарів які не беруться за випадок на три копійки складніший - а) лінь, б)лінь фізична, в)лінь душевна.
    Хоча тоді коли випадок складніший жінці набагато більше потрібна підтримка.
     
    Останнє редагування: 25 Липень 2019
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Ну так, а хто такі доули? Максимум - ГО, як в нас у Львові.

    у всіх людських взаєминах бувають незадоволення.
    Мені складно казати, бо я сама не мала наразі досвіду співпраці. Але зараз досить тісно спілкуюся з ГО "Доули Львова", і зі сторони бачу, що в непорозумінь є різні причини.


    якщо наперед не було обговорено, що термін 42+ - підстава для припинення домовленостей, - то це, звісно, недобре.
    --- дописи об"єднано, 25 Липень 2019 ---
    складне питання.
    Не брати на себе відповідальності, якої завідомо не зможеш понести, - мені це на лінь не виглядає.
    Не всі доули, приміром, супроводжують пологи при перинатальній втраті. Хоча тут підтримка неоціненно важлива.
    Так само не всі доули супроводжують КР, хоча все більше говоримо про те, що при КР супровід дуже важливий.
    --- дописи об"єднано, 25 Липень 2019 ---
    рівень послуги. Зараз доули - це не частина системи акушерства, а особи, що надають послугу. Не всім вона потрібна, не всім вона підходить.
    Думаю, з часом ситуація зміниться
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

     
  14. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Якось коли говорять про доул,, то чомусь в контексті протиставлення лікарям. По великому рахунку кінцева ціль в них би мала бути та сама. Але не чути контексту співпраці. Чи не можуть доули і лікарі якось "об'єднатися" і доповнювати один одного? Я розумію звичайно, що для конструктиву потрібні зусилля з обох сторін.
    Але зараз картина якась така по відчуттях : візьми собі доулу, вона тобі допоможе відбиватися від глупих вказівок лікаря. І разом з тим, якщо є дійсно якесь серйозне ускладнення, то всеодно тобі до лікаря.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ну бо так і є. В нашій країні завжди. В інших теж нерідко. Там де народжують з акушерками, а не лікарями (навіть і в лікарні) - набагато рідше.

    Наразі в доул і лікарів різні завдання. Лікар має випустити жінку і діитину живими. Те що при цьому жінка почуває себе практично згвалтованою, то таке - тут же і пишуть, "яка різниця звідки і як", ну та є різниця. Ну і дитину лікувати рік в невропатологів (це ще оптимістичний варіант).

    доула відповідає за моральний стан жінки. В Україні це виглядає як нагадування лікарю, щоб дотримувався протоколу, і не лазив кожних 20хв з оглядами-еревірками відкриття, і просто смикання з документами, коли в жінки перейма.
     
  16. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Мені здається, якщо приходиш з доулою народжувати, то той лікар вже невдоволений, і можна налаштовуватись на непорозуміння.
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    я вам краще розкажу.
    Ми приїхали з повним відкриттям, ну і зразу після короткого (направдку короткого) бюрократичного спілкування сказали окситоцин не колоти, пуповину не різати, очі не капати. Нас спитали чи ми не з тих... не з доул...

    Я до того, що якщо у вас є взагалі будь-які вимоги до лікарів, то непорозуміння може виникнути і без доули. Якщо приходити і віддаватись їм в руки - то може і не виникне, але не факт.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Так було раніше в більшості випадків, але ситуація змінюється.
    При домовлянні з лікарем вже нормальна річ - питатись, як він ставиться до реалізації права на 2 партнерів в пологах, і зокрема - на присутність доули. Вже немало лікарів погоджуються. На Батальній все менше відкритого протистояння (і все більше кулуарів, але то вже таке).
    В Жовкві та Пустомитах вже цілком звикли до доул, хоча три роки тому влаштували знайомій жінці скандал і неприємності саме через присутність доули.
    На форумі "Право на гідні пологи" і зараз - на події "Діалог про вагітність, пологи і ГВ" - були присутні лікарі, і видно було різні реакції, а також - однозначно - те, що вони вже сприймають доул як масове явище з серйозним впливом.
    це хибна установка. В ній нема спокійного настрОю на пологи. А пологи без спокійного настрою - непросте діло, з доулою чи без.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    я щось не помітила.

    так, вони не бикують, але вони там в принципі не мають такої манії величі як львівські лікарі. (Крім головного лікаря.)
    --- дописи об"єднано, 26 Липень 2019 ---
    в якому місці це нормальна річ? Питатись як він ставиться до реалізації права ЗАКОНОДАВЧО закріпленого.

    Чого я розійшлась. Це не до тебе Юля особисто, але оце стадобаранське "як пан бог лікар ставиться до реалізації мого права на життя" дуже мене вПМСнює. Не з того боку заходите, ой не з того.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    @Naama
    Мої пологи стимульовані і дітей старших видавлювали:girl_cray:. І коли я завагітніла найменшою, сказала що здамся в пологовий в останню хвилину. Так і вийшло, я приїхала і 20 хв Соля була на мені. Не було б то ніч, родила б дома, а так ми швидко добрались . Як тримала Солю на собі не могла повірити що можна так легко і радісно народити дитину, а не зі страшилками і 12 год крапельниці.
     
    • Подобається Подобається x 3