Викорінюємо англіцизми!

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Holly, 14 Жовтень 2009.

  1. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Працювати потрібно не лише над іноземною, але і над рідною мовою. І чим частіше дозволятимете собі "кілька таких висловлювань" у розмові з коліжанками чи по телефону, то тим більша ймовірність, що потім ви декламуватимете їх і у ВУЗі чи на роботі ;)
     
  2. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    на днях по телевізору в кулінарній програмі почула слово "дефростація", вжите в сенсі розморожування....:girl_impossible:
    ну то ж треба було редакторам програми певно дооовго думати...
     
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Цікаво... Я б до такого не додумалась.
     
  4. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Сьогоднішнє:
    "а давайте завтра проскіпимо пару"
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    А що то означає?
     
  6. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Це від "to skip" - пропускати. Українська варіяція (вар"яція) - то "проскіпити" :girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:
     
  7. Lacy

    Lacy New Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Невже в нас мова скудна й бiдна,
    Невже свого не вистача,
    Що беремо чуже за рiдне,
    Як нерозумне дитинча?!
     
  8. tiuli4ka

    tiuli4ka Загублений

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Недавно в інтернеті натрапила на одну цікаву статтю: Англійська в сучасному світі. Так от, з цього року найбільшою англомовною країною вважають Китай, де кожен школяр з 3 класу старшої школи вчить англійську та здає потім дуже складний іспит на підтвердження рівня своїх знань.

    Погодьтеся, що мова постійно живе і змінюється (зрештою все уніфікується). Чи бути, чи не бути тому чи іншому слову вирішувати не нам. Це все природній процес: слово приходить, адаптовується, вживається в повсякденні, а далі або стає елементом мови або зникає, залишаючись в пам"яті поодиноких свідків.

    Ну чим погане слово "зафрендити"? Воно чітко вказує, що ви додали до свого списку контактів когось. Одне слово, а який широкий зміст.

    Я за прогрес, бо без нього ми б досі жили в печерах! Я за зміни, бо вони дають змогу відчувати, що живеш! Я за розвиток у слововживанні, бо це елемент творчості коної людини. Я за розумне слововживання, бо побутова гра слів це як вид розваги, а офіційне мовлення - вказує на рівень освіченості людини взагалі.
     
  9. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Нічим не погане, але ж є не менш гарне "потоваришувати" ;) "подружитися" ;)
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Ваша пропозиція - це не прогрес, це регрес.
    Китайці тому й вивчають англійську досконало, що свою знають не менш добре. І англійською її не засмічують. Говорять або однією мовою, або іншою. А в нас комплекс меншовартості відбивається на мові. ;)
     
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Всім. Мені коли вперше сказали "Зафрендиш мене?" реакція була така :shok: "Що з тобою зробити?" І взагалі, то знущання не тільки зі своєї рідної, але й з англійської мови.
     
  12. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Як на мене, то використання таких слів може бути зневагою до певних людей. Якщо я не маю достатніх знань з англійської мови, а вконтактах (для прикладу) таки сиджу, то я що -меншовартісна? - бо не розумію, що таке френд? А, може, я вчила якусь іншу мову в школі? Або взагалі не вчила нормально жодної іноземної, бо народилася в глухому селі, і в моїй школі один вчитель на одному уроці проводив заняття для 6,7 і 8 класу разом?? Я трохи перебільшую (чи екседжирую краще?), звичайно, але.. Розмовляти треба так, щоб тебе розуміли, а не так, щоб продемонструвати свої знання інших мов, модних слів і т.д. ІМХО.
     
  13. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Мені подобаються в цьому плані білоруси (ті, котрі ще знають свою рідну мову). Маю знайомого з Мінська, то на Фейсбуку він мене не "зафрендив", а "прысябрыу" (присябрив - від білор. сябр - друг, товариш). Як це гарно, на мою думку, що придумали хороший білоруський відповідник.
    Ще б і нам гарне слово використовувати замість "зафрендити".
     
  14. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    А як на рахунок - подружитись або стати другом.
     
  15. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Також гарно. Я наразі використовуй "додай мене до друзів".
     
  16. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    "задружити"))))
     
  17. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    Чоловік розказує:
    Сьогодні біля ліфта якась дівчина, налетівши на нього і злякавшись: "Оу май гад! Сорі. ...Але я перелякалась". А я завжди думала, що в емоціях люди підсвідомо переходять на рідну мову (так завжди робила моя викладачка з англійської, переходячи на російську, коли злилася :))
     
  18. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    сьогодні на однойменному сайті ragu.li здибала ось таку от фотку- яка доводить що мову рідно потрібно знати і вживати, але і без іноземної мови інколи далеко не зайдеш...
    спершу подумала що це якийсь жарт (((
    [​IMG]

    і цитата з сайту "Ще надибала на дуже цікаву демонстрацію того, що наша влада піклується про те, щоб іноземцям було у нас комфортно і все дуже зрозуміло."
     
  19. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    То не жарт, то мовна байдужість :)
    Але то певне слід перенести у відповідну тему - "Незнання мови або чому говоримо з помилками" :)
     
  20. vasomy

    vasomy New Member

    Відповідь: Викорінюємо англіцизми!

    я чогось недозрозуміла, а що тут такого???