Вінчання у львівських храмах

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Narechena, 14 Березень 2010.

  1. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Можливо хтось знає яка ситуаціія з Вінчанням у Римо-Католицькому храмі???
     
  2. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Трошки опишу нашу ситуацію. Ми одружені вже третій рік, але в мене от тільки зараз появляється бажання обвінчатись. Я хрещена в ц. Юра, чоловік не знаю в якій церкві, але ще в радянський час. Плануємо мешкати в закордоном і дотримуватись римо-католицьких обрядів. Шлюб плануємо брати десь наступного року у Львові, бо швидше не виходить у чоловіка. Також думаємо об"єднати дві події в одну (хрестину, бо плануємо дитинку(днів сприяливих чекаємо:girl_blush2:) і вінчання). Територіально належимо до УГКЦ, куди рідко ходимо.

    Дзвонила я сьогодні по костелах львівських, в одному зі мною відмовились спілкуватись, сказавши що не мають часу. В
    Львівській Архікатедрі Успіння Пресвятої Діви Марії, мені сказали, що нас не обвінчають, бо ми не тої віри (хоча мені важко себе до якоїсь конкретної віри віднести), хіба би там довго треба ходити до них, і одним словом ксьондз, який вінчає буде за 2 тижні.
    Також дзвонила Костел Матері Божої Громничної (Стрітення), там в них немає приходу, взагалі в цьому храмі не вінчають. Людина, що зі мною розмовляла, сказала, що я маю повірити в Бога за римо-католицьким обрядом для початку, потім похреститись і лише потім думати про якесь вінчання:girl_cray:. (багато говорив, не про те що я питала)

    Тепер я не розумію самої церкви, хіба вони не мають боротись за душі заблудших "овець". Я очікувала, якоїсь іншої розмови, до прикладу запрошення на месси:girl_sad::girl_sad::girl_sad:.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Your Princess

    Your Princess Well-Known Member

    Ми передумали і забрали заяву з Домінікан, і подали в Андріївську церкву, де нас мило і з любов'ю прийняли. Все розповіли гарно, дали свої бланки навіть..одним словом..сервіс відчутно і церква набагато красивіша!
     
  4. Emotional Lady

    Emotional Lady Well-Known Member

    Ви про ту, що біля короля Данила? Чула, що там все дуже строго і не дають шлюб, якщо наречені жили разом до шлюбу.. Хоча може це від священника залежить.
    А чого з Домініканами не склалось, ажіотаж?
     
  5. Your Princess

    Your Princess Well-Known Member

    Ні, якраз ми забрали від Домініканського собору,той що біля Федорова, а подали біля коня,то є Андріївська церква тому, що вони сказали, що моя церква не греко-католицька , а не знати, що і хотіли щоб я подавала оповіді в іншій, зовсім чужій для мене церкві. Вони що з глузду з'їхали..як я можу подавати оповіді у церкву, де я ніколи не була, не ходжу, НЕ НАРОДИЛАСЯ!!!!:girl_cray::girl_devil::girl_mad:

    Мої батьки були теж в шоці..і мене це точно не подобалося. Церква у мене в містечку нормальна, греко-католицька( я не зі львова)
    Прийшли в Андріївську церкву..були вражені красою і ставленням до нас! Я дуже рада, що забрали заяву і подали саме сюди :)
     
  6. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    дивно, я була в них на месі. але в них так цікаво поділено - між греко-католиками і римо-католиками
     
  7. Emotional Lady

    Emotional Lady Well-Known Member

    Саме про неї я і писала ) Там дійсно гарно, але чула, що дуже строго. Видно вам пощастило )
    І ще фотограф нам казала, що фото дуже темні виходять..
     
  8. Your Princess

    Your Princess Well-Known Member

    будемо бачити на науках чи строго)) йдемо з 29 числа))
     
  9. artariya

    artariya Member

    Не хвилюйтесь, Вас обвінчають без проблем!!!
    Ми теж брали шлюб в Успенській церкві, все дуже сподобалось!!!!
    Щодо наук, то можна на них піти у будь-яку іншу церкву.

    Знайомі ходили на передшлюбні науки у греко-католицьку церкву на Сихові і брали шлюб теж в Успенській церкві.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. vikulyamamulya

    vikulyamamulya Well-Known Member

    фото справді там темні виходять. в коліжанки було вінчання, гарні фото але дійсно затемно.
    А Ми вінчались в Домініканах. В мене і чоловіка свідоцтва про хрещення не було бо хрестили тоді дома. Без проблем пішли в свої церкви за місцем проживання і без проблем нам дали довідки про хрещення ( мама засвідчила що я дійсно хрещена),виголосили оповіді. А до Домінікан взагалі претензій не було. Дуже цікаві були науки. Я б і зараз на щось такого плану для сімейних пар пішла. Не казали скільки треба давати за шлюб. і взагалі документальних чи інших проблем не було. І щей повезло що вінчав нас отець Роман, ми дуже хотіли щоб він був, але не просили, бо вирішили що то не правильно..
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Ladies

    Ladies New Member

    Дівчата, чи не знаете яка зараз вартість шлюбу у Домініканському соборі? а то ми записались туди, а вартість я не уточнила у них..ДЯкую
     
  12. Vikusya

    Vikusya New Member

    Почитала попередні дописи і здивувалась, що усі УГКЦ просять підтвердження про хрещення. Де його взяти? Хтось знає цекви бажано в центрі Львова де не просять таке? Я була хрещена ще за радянських часів, і взагалі за пропискою не живу вже більше 10 років. Не знаю чи хтось може видати такий документ мені :sad:
     
  13. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    ну не обов'язково саме його мати, можна на словах сказати, якщо знаєте точну дату. точніше то хтось або з батьків, чи з хресних батьків має записати в анкеті, яку дають в храмі (в нас так було ніби:)). в мого чоловіка взагалі підтвердження про хрещення писала сестра, яка на рік старша, бо більш не було кому, і в принципі підійшло. там більше проблем (більше біганини по церквах) було з відкріпленням, яке треба було брати у своїй церкві. для прикладу : ми вінчалися в Преображенській, тому треба було брати відкріплення в моїй церкві (на районі) і в чоловіка, ще не дуже хотіли давати, то треба було декілька разів ходити:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. khorosha

    khorosha Well-Known Member

    Видати його може церква, у якій вас хрестили.
    Або ж потрібно, щоб приїхали батьки чи хресні і при священику засвідчили, що ви справді хрещена. (так було у випадку моєї подруги чоловіка)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Ytja

    Ytja New Member

    Давненько тут не було інфи про передшлюбні..
    Цікавить ц. Михаїла але загалом якшо хтось може розповісти де проходили і що сподобалось - було б супер !
     
  16. Emotional Lady

    Emotional Lady Well-Known Member

    В Михайла на Підвальній вже пару років немає своїх передшлюбних - тепер визнають ЛИШЕ науки в ц. Юра і направляють туди.
    Ми проходили в гарнізонному Петра і Павла - менше годин ніж в Домініканах, але нам все сподобалось.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Ytja

    Ytja New Member

    @Emotional Lady о, а можете трішки більше розповісти про гарнізонні науки ?
    Скільки часу тривають, чи цікаво, чи запрошують когось і т.д
     
  18. Emotional Lady

    Emotional Lady Well-Known Member

    З радістю )
    Ми проходили минулого року в березні.
    За оплату ні слова не говорили, лише на 1-му занятті запропонували купити рекомендовані по темі книжки від видавництва "Свічадо" (не дорогі, 20,30, 50 грн.).
    Знайшла розклад наш...
    Всього в нас було 8 занять + іспит. Тривало це все майже кожен день ввечері, здається о 19 год.
    Окрім священників були також лекції з викладачкою УКУ (психологія та природне планування сім'ї) та 1 лекція з фотографом Володимиром Щурком (має богословську освіту). Перед іспитом мали загальну заключну лекцію з настоятелем - Степаном Сусом.
    Нам все сподобалося. Хотіли навіть там вінчатися, але пріоритет там надають військовим та парафіянам храму.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. pullitko

    pullitko New Member

    Вирішила написати і до цієї теми свою думку- можливо когось зацікавить. Вінчалися ми в церкві святого Юра. Ми прийшли за 40 хв. до вінчання - але напевно хтось запізнився перед нами то прочекали на подвірї церкви десь 1.5 год.Священник правда вибачався перед нами але ж я знаю що це не його провина. Ще перед весіллям один знайомий священник (не має відношення до Львівських церков) казав мені "нащо ви вибрали ту церкву то ж конвеєр. Треба було обрати просту сільську церкву де немає тої метушні і спішки де є час на те духовне, той інтим".І я з ним в більшій мірі згідна. Я взагалі схилялася до такого варіанту що вінчання має бути лише ми і священник- і це дійсно і є Таїнство вінчання. Але звичайно думка батьків (що вони теж хочуть побути на вінчанні ) змінила хід подій і вийшло так як у всіх.Тому дівчата які ще тільки планують вийти заміж- добре подумайте.)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Veranda

    Veranda Member

    Плюсуюся до попереднього допису. Вінчатися таки варто в "нецентрових" храмах.
    Дійсно відсутній конвеєр, все без поспіху. Ходили на науки і вінчалися в храмі св. Йосафата.
    Жодного натяку на пожертви чи оплату наук чи самого вінчання, нічого не купували.
    Це налаштувало нас дуже позитивно, дуже тішимося, що не вибирали церкву через помпезність внутрішнього убрання.
    Після вінчання зробили добровільну пожертву (скільки вважали за потрібне).
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1