Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Це у наших роботодавців така вада, яку слід викорінювати... Негайно. Ну дивує мене, коли бачу оголошення "Потрібен продавець від 25 років з вищою освітою". Невже вести бесіди про валютно-кредитні відносини урядів справа продавця?
     
  2. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    ні. я мала на увазі не в такому ракурсі. звісно, що вищо освіта не завадить.
    але мало хто, хто хоче бути майстрои чи електриком, прагне вишої освіти. бо є майстри - які без Вузу краще розбираються в таких речах.

    загалом я хотіла сказати, що звичайно освіта це "+". але найкращий варіант, це звісно коли є чітко виражена схильність дитини до чогось, і це варто підтримати.
     
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    У наших працедавцев така вимога, чітка до речі. Може не у всіх, але у тих кого заносять до списків бажаних роботодавців, я думаю однозначно.
    І тут вже претендент або відповідає вимогам і отримує посаду, або шукає долі в іншому місці.
    Ті хто хочуть викорінювати це - скорше всього до складу працівників того підприємства не попадуть, якщо не мають відповідної освіти.
     
  4. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Золоті слова.
    З одного боку хочу, щоб діти мали вищу освіту, але за покликанням і їхнім бажанням, а не для галочки, для сусідів чи родичів.
    Моя викладацька карьєра тривала семестр, і я була шокована скільки студентів просто протирають штани, бо тато з мамою так захотіли, престижна спеціальність, добре заробляють потім, але заробляють ті, кому та професія в кайф і мають до того хист, а не вистражданий диплом і 5 років втраченого часу.
    З позиції власниці червоного диплому, чесно заробленого, та магістра погоджусь, що вища освіта багато чого дає для розвитку особистості і вчить життю, але і то, лише тим, хто реально ставить собі таку мету. Шкодую, що не пішла працювати по спеціальності, на старших курсах, бо рівень освіти по спеціальності посередній, рівень кваліфікації викладачів теж, на жаль, (маю на увазі, що предмети часто читає не людина, яка в тому петрає, а так навантаження поділили, а мені треба лекційний курс і т.д.).
    Для себе вивела такий прийнятний варіант здабуття ВО: перші три курси стаціонару (і студентом відчути себе, і кругозір розширити), а решту курсів заочно чи екстернат і шукати роботу по спеціальності, тоді диплом буде підтверджений практичними навиками, досвід роботи наявний, відповідно старт набагато легший.
    Adriasia, не погоджусь на рах. фізики та вищої математики, це предмети, що розвивають логічне мислення, а цей навик нікому не завадить, навіть гуманітаріям.
     
  5. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Мало, погоджусь, але тут як на мене суттєву роль відіграє ще середовище в якому людина росла.
     
  6. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    вони то ростуть, і потихеньку щезають... універи типу мед, політех, франка.... завжди залишаться в фаворі.
    маю три дипломи всі одного напрямку, за таким же напрямком і працюю. Мені в житті в житті згодилось те на що вчилась.
    В чоловіка кар"єра напряму залежить від наявності диплому.
    А от брат своїм юридичним папірцем не дуже користується...
    доречі от знаю юнака який мріяв бути автослюсарем, і не просто самоучкою.. а таки поступив в автодорожний , каже закінчу і відкрию приватну майстерню і буду гайки крутити.
     
  7. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    так само, думаю, далеко не кожному бізнесмену придалась його вища освіта...
    колись моя вчителька з укрмови любила розповідати як вона зустрічає за років 10-20 своїх колишніх учнів, і майже всі, хто в школі були двієчниками, потім поставали успішними бізнесменами.
    ...я теж не знаю однозначної відповіді на питання цієї теми, але знаю що не заставляла б своїх дітей вступати у ВУЗи проти їхньої волі(надивилась таких прикладів в універі море), головне щоб займались тим, що їм подобається...
     
  8. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    рівень ВУЗу наскільки я знаю залежить від його аккредитації.
    І зараз половина тих нових ВУЗів запрошують до себе читати пари якраз викладачів з універу, політеху, і інших вузів які давно існують і в яких педагогічний склад вважається досить сильним.
     
  9. Nemi

    Nemi Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    зі свого досвіду скажу, що це далеко не найкращий варіант.
    я зараз дуже шкодую, що не наполягла на своєму і не пішла в коледж з 9-го класу. а потім ще й на магістратуру поперлася (бо як же так? червоний диплом? як не довчишся?).
    мені хочеться криком кричати від того жалю за втраченим часом та здоров'ям. а якби ще тоді батьки мене хоча б вислухали і підтримали, то я б мала реальний шанс здійснити свою мрію стати лікарем. але тоді батьки чомусь вважали, що якщо нема 11-ти класів, то людина якась неповноцінна. ну і ще купа ньюансів.
    не можу сказати, що внз мені щось дав.. те, що мене справді цікавило, то завжди вивчала самостійно. а от забрав кілометри нервів і здоров'я. залишилося іще якихось три тижні до захисту, а я, якщо чесно, іще думаю, чи піду, настільки мені той універ осточортів.
    а взагалі нам в школах бракує нормальної профорієнтації. тому ліпше вже повчитися в технікумі, щоб зрозуміти, що хочеш зі своїм життям робити. в мене майже всі знайомі, які йшли в технікуми чи коледжі, вже й внз позакінчували, бо вступили одразу на 3 курс. в результаті вже мають і ВО, і роботу по спеціальності, і кілька років стажу. ті, що йшли після школи в універ, таким похвалитися не можуть.
     
  10. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    тут є доля правди, і не знаю чому..... але відмінники всі що вчились зі мною, червономедалісти працюють вчителями. вигорають напевне поки вчаться.
     
  11. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    як правило так завжди.
    БО двійочники-тріойчники щоб вижити ( мати хоча б якійсь трійки) завжди були змущені крутитись, виживати в шкільних умовах і підлаштовуватись під них так щоб з найменшими затратами хоча б щось заробити ( в даному випадку оцінки)
    Вони в дорослому житті просто спроектували цю поведінку та своє навички вже на власний бізнес.
    А відмінники, часом не мають таких здібностей, не всі, дехто по життю завжди успішний, але частина заучок опиняючись в реальному світі конкуренції, не в стані виживати.
    Також сужу по своїх однокласниках.
    Половина відмінників в общєм то залишились далеко від того на що розраховували.
    Натомусть всі хто вчився 2-3-4 чудово себе почувають, і хтось кращє, хтось гірше, але знайшли собі і роботу цікаву, і навчились чого їм треба було, і не сказала б ніколи що середній бал в них був "3+"
     
  12. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Це залежить, яка посада. Якщо на підприємстві потрібні бухгалетри - то це одне. А якщо вантажники і продавці - це інше. Має бути відповідність посади і вимог до неї. А в Україні щодо цього дуже викривлене ставлення. Бо як то так нема вищої освіти? Зустрічала у своїй сфері хлопців-програмістів без вищої освіти - та нормальні інженери і не треба їм було 5 років штані протирати.
     
  13. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Звичайно що жартую:girl_yes:, ще не знаю юриста який би захотів стати електриком, я маю на увазі, що коли є будь-яка вища освіта, легко можна перепрофілюватись на будь-яку іншу спеціальність, якщо до твоєї душа не лежить.
     
  14. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Викорінювати таке слід не претендентам на посади, а державі. Просто зменшити кількість внз держави до розумного рівня, нам, до прикладу, і 20-ти вистачить, не більше. Так, щоб спеціалісти з вищою освітою були в дефіциті, і власник магазину одягу не міг собі таку розкіш дозволити.

    ---------- Додано в 17:30 ---------- Попередній допис був написаний в 17:25 ----------

    НМД, абсолютно не те. Рівень внз залежить від його випускників. В переважній більшості у наших реаліях людей недалеких, нездатних адекватно та логічно мислити і без практичного досвіду. Тому й внз наші не потрапляють навіть у 500 найкращих.
    Хм, яка ж акредитація в Оксфорду чи Єлі?
     
    Останнє редагування: 28 Листопад 2011
  15. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я з цим не згідна, проаналізувала тільки що своїх успішних знайомих, всі мають вищу освіту і досить добре вчились.
    Тут мова не йде про відмінників, а взагалі чи потрібна вища освіта.

    ---------- Додано в 17:37 ---------- Попередній допис був написаний в 17:31 ----------

    Але уявляєте, яка б освіта тоді була дорога, якщо б закладів було тільки 20. Вона і так зараз у Франка і медінституті зашкалює.
     
  16. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    так. але скажу вам що та акредитація ( а в це поняття входить і кількість у вузі викладчів - професорів, докторів, кандиддітів) як і усялікі наукові ступені - має важливе підгрунття - матеріальне. і все це можна "вирішити".

    згідна. і при цьому як би не обростала наша держава усіма цими зайвими вузами на ліцензіях - то ніхто б ніколи не думав про ЯКІСТЬ освіти. і знали б чітко постулат - вища, значить якісна.

    наведу приклад. колись і ВУзи були спеціалізовані , інститути - пед, мед, торгово-економічний, сільскогосподарський, політех,ветеринарний, і т.д. і університети - де давала нахил на наукову роботу ( яка була тоді потрібна , зокрема державі). а тепер ??
    кожен ВУЗ - мусить мати як мінімум юрфак, економічний, менеджемент і обовязково міжнарожні відносини. бо це "дохідні" факультети. хіба можна зрівняти юрфак Універу Франка і наприклад Європейського Університету? думаю, ні.
    так що, якість освіти - це тепер ще те питання.
     
  17. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Це системне питання, яке починається з побудови соціальної держави. Освіта, нмд, має бути безкоштовна, але елітна. Інший варіант - підприємство платить за те, що виховує для себе фахівця. Найбільше себе виправдовують довгострокові інвестиції в якісну освіту. Бачу, є люди, схильні вважати вищу освіту товаром ширвжитку.
     
  18. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    дотична я до викладачів і універу, і політеху, і скажу, що педагогічний склад не фонтан і сильним я б не назвала. Звичайно, що це дуже залежить від кафедр і завкафедр, є фанати своєї справи, є висококваліфіковані викладачі, але це не правило, як не прикро. Тому і рівень та якість освіти хромає. Вона стала занадто доступною всім і кожному і значимість її падає. Забагато папірців непідтверджених ні знаннями, ні навичками.
    А те, що роботодавці вимагають наявність вищої освіти де треба і не треба, ще більше ситуацію погіршує. Відразу анекдот згадався "Потрібні вантажники. Наявність ВО обовязкова".
     
  19. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Але погодьтесь багато залежить в першу чергу не від рівня вузу, а від бажання людини вчитись, здобути освіту. Маю багато знайомих, які закінчили юрфак Франка і або сидять вдома, бо не можуть знайти роботи, або батьки їх запхали кудись зразу після навчання і так там сидять роками, і одначно знаю людей, як закінчили юрфак у приватних, нікому не відомих вузах, і досить добре розкрутились як юристи.

    ---------- Додано в 17:53 ---------- Попередній допис був написаний в 17:47 ----------

    Скільки працюю, зустрічала такий варіант, тільки в тому випадку, коли власники підприємств вчать своїх дітей. От проаналізуйте, приходить до власника підприємства школяр і каже: "Я перспективна молода людина, заплатіть за моє навчання 6 років, а потім я прийду до Вас на роботу". В нашій державі це смішно і нереально.
     
  20. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    враховуючи реалії сьогодення
    я з цим погоджусь процентів на 80
    а тут однозначно ні, папірець якраз і потрібний