Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    це замкнуте коло ))
    Людей бажаючих отримати вищу освіту дуже багато, може не всім вона дійсно потрібна, але всі намагаються її мати.
    Універ, політех і інші відомі старі вузи не в стані прийняти всіх бажаючих, тому й створюють нові типу як Європейського Університету.
    БО скажімо людина яка поступає свідомо в універ і виключно туди, ніколи напевно не позариться на ЄУ, а людина якій фіолетово, аби була в результаті корочка, поступить якраз в ЄУ, та ще й напевно на заочне, щоб сессї купити 2 рази на рік і потім потім мати таку сами вищу як дехто, хто ті всі роки гриз граніт науки.
    Сумно що тепер самі викладачі часом приходять і кажуть " гроші в заліковки кладіть, інакше не здасте".
    В нас в торгово-економічному ми так політологію "здавали", викладач прийшов і прямим текстом сказав, мій предмет ніхто не здасть без грошей. Ну то ми всією группою так "здали" а що робити? Ніхто не хотів тягатись знаннями з викладачем бо то в даному предметі нереально, та і по талонам перездавати також не фонтан.
     
  2. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    А я думаю навпаки, освіта потрібна 100%, а папірець не обов'язково, особливо якщо думаєте займатись своїм бізнесом.
     
  3. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    агась... дуже. То тільки в Україні так, що майже коден другий продавець на ринку має такий папірець.


    Логічне мислення розвивається від логічних ситуацій і мудрих задач. Я вважаю шо я з логікою дружу, при тому шо дифрівняння ніколи розв*язати не хотіла (власне не не могла, а навіть не намагалася спробувати бо воно мені не тра). І якось тупо всіх вчити одному і тому самому. Витрачаючи час дітей і викладачів. Бо ж дійсно за час шо витрачають на людину якій то до лямпочки можна навчити когось кому то тра..
     
  4. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    складність у тому що як правило перед тим як зайнятись власним бізнесом, до цього треба дорости, і попрацювати на дядю.
    Тоді вже і свою справу легше просувати.
    А на дядю як правило не попрацюєш без корочки про ВО
     
  5. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Не судіть так строго, багато хто поступає у приватні університети, бо не має змоги платити за навчання у Франка, як наприклад 20 тис. в рік за юридичний, а на державний туди поступити нереально, якщо твій тато не суддя чи прокурор.
     
  6. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    трошки неправильно зрозуміли, освіта, яку здобувають на сьогоднішній день, мало чого вартує, така сумна реальність і я з цим погоджуюсь.
    Освіта потрібна, але питання відкрите - яка. Профосвіта це теж освіта, але не вища, хоча по рівню кваліфікації працівника, то може й краща навіть.
    А на рах. бізнесу, то необхідність диплому залежить від виду діяльності та рівня, якого планується досягти.

    ---------- Додано в 18:32 ---------- Попередній допис був написаний в 18:25 ----------

    а те, що отриманий диплом звідти може не "котироваться" на ринку праці, а витрачено стільки часу та грошей.
     
  7. Katrine

    Katrine Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    вважаю, що вища освіта потрібна тим людям, які чогось реально хочуть в житті досягнути, і вчаться на юристів-економістів-медиків не тому, що це престижно чи батьки запхали, а тому що їм це подобається. в мене половина одногрупників після універу реально повернулися до батьків в село, народили дитину і не знають, як виглядає в реальності турфірма і що на ній робити. от таким людям напевне треба якусь практичну освіту здобувати а-ля пекаря-слюсаря чи щось тому подібне.
    особисто в мене зараз дуже курйозний випадок з дипломом. закінчила кафедру туризму ЛНУ, але після реєстрації вже власного ПП виявилось, що освіта в мене невідповідна як для керівника:girl_impossible:. тобто бакалавр за спеціальністю "менеджмент туристичної індустрії" підходить, а магістр - ні:crazy:. тобто рік магістерки я вчилась "для власного задоволення" ...
    хіба що здійсниться колись мрія вступу в аспірантуру:girl_cool:
     
  8. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Та я зрозуміла, але я не вважаю що освіта мало чого вартує, особливо якщо людина хоче вчитись, розвиватись, а не просто поступає щоб здобути папірець. Для мене розвиток людини не залежить від того скільки вона заробляє, тут писали, от були відмінниками і тепер що, вчителями працють. Людина може заробляти мало, але бути людиною з великої букви, і бути найщасливішою в світі, а може бути і навпаки.

    ---------- Додано в 18:57 ---------- Попередній допис був написаний в 18:39 ----------

    Ви знаєте хоч одну людину яка закінчила приватний вуз, була хорошим спеціалістом і мала проблеми з пошуком роботи?
    Це все дурниці що пишуть, що потім тяжко знайти роботу і такі дипломи нікому не потрібні. Пишу так бо сама закінчила приватний вуз, моя мама не мала можливості оплатити мені навчання у Франка, після закінчення знайшла собі роботу без будь-яких знайомих, повірте коли шукала, мені ні разу не сказали що ваш диплом нам не підходить, давали конкретні задачі і їх потрібно було розв'язати і тільки по цьому проводили конкурс, а не по тому хто який вуз закінчив. На моє місце, куди я пішла було приблизно 100 резюме, були і з Франка, і з Києва Шевченка, але пройшла я, з нікому невідомого вузу. Пізніше, коли в мене була можливість вже самій оплатити собі навчання, я все таки закінчила вже заочно Франка, думала може колись пригодиться, переживала що будуть проблеми з моїм дипломом, але за стільки часу я навіть нікому його не показувала, коли вже пізніше переходила на іншу роботу, також про те, який в мене диплом ніхто не питав, оцінювали тільки те, що я вмію.
    Так що це все просто стереотипи, закладені нами самими, нашим страхом.
     
  9. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Ооо, це і моя мрія. Нажаль в той час коли потрібно було обирати платну магістратуру і державне місце спеціаліста фінансовий фактор таки зіграв свою роль. А далі робота і аспірантура таки залишилась в планах. А так як це не дешеве задоволення, то ці плани досить захмарні.
     
  10. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    знаю людину, яка не афішує свій диплом приватного вуза, хоч працює саме по тій спеціальності, в осн. самоучка, в офіц. документах диплом економіста, працює в ІТ сфері. Казала, що якби в резюме вказала цей диплом, то до співбесіди діло б могло не дійти, бо репутація недобра. Вчилась там через толкового викладача, в якого багато почерпнула.
     
  11. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Більшість дописів у цій темі крутиться довкола трьох професій: юрист, лікар та економіст. :) Інші професії не такі престижні і відповідно не такі популярні. Батьки рвуть жили, щоб дитині дати "достойну" освіту, але чого та освіта вартує в інтелектуальному плані? Риторичне питання.
    Зараз загальна тенденція не до того, щоб вивчити своїх дітей, зробити з них розвинутих інтелектуально особистостей, мислячих і розумних людей, а дати їм папірець про вищу освіту. Куплені заліки, екзамени та дипломи це доводять. Мені шкода розумних і талановитих дітей, батьки яких фінансово не спроможні дати їм освіту.
    Якщо брати ідеал, тобто ВНЗ, який вчить, розвиває, вирощує зрілих інтелектуалів, ерудованих та інтелігентних осіб, то така освіта потрібна і вона стане у пригоді не залежно від того чи буде людина працювати за фахом чи ні. Але якщо брати до уваги актуальний стан речей у нашій державі, то я думаю, що більшість виданих на сьогоднішній день дипломів нічого не варті, бо не є підкріплені ані здібностями, ані знаннями, ані навичками власника. Це просто щось на зразок фіскального чека, щоб можна було відзвітувати про витрачені кошти. :)
     
  12. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    ви ведете не в те русло. ми говоримо не про гроші а про якість освіти.
    гроші - то питання яке не варто обговорювати , бо заведе нас в глухий кут.
    щодо освіти - то як и зазначили, все залежить від людини, але якщо є "халявні викладачі" з купленими аспірантурами, низьке забезпечення Вузу професійними кадрами і т.д. , то навіть той хто може вчитися не витисне з освіти максимуму.
    все ж таки, освіта тепер відрізняється, залежно від ВУЗу.
    а 30 років тому, такого не було. булм звісно "престижні" Вузи, але не було таких які випускали кадри з "не якісною " освітою.


    я завжди маю позицію, якщо ти вибрав спеціальність, то йди туди де роками навчали цій спеціальності, а не вчора відкрили факультет, як данину моді. ( моменти гроші, повторююся,пропустимо, ок?).

    ---------- Додано в 20:17 ---------- Попередній допис був написаний в 20:17 ----------

    100 %. підписуюся.
     
  13. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    в моєї мами теж не було можливості оплачувати мені навчання, і я абсолютно БЕЗКОШТОВНО навчалась у ЛНУ ім.І. Франка, за жоден іспит не заплатила+працювала з третього курсу і ніхто на роботі на мій диплом і не глянув. Не можу зрозуміти міфу щодо того, наскільки вуз Франка дорогий. Думаю той хто шукає платних шляхів завжди на них натрапить. Зараз я серйозно задумалась над здобуттям другої вищої освіти, тому що мені це потрібно.І не вважаю це зайвою тратою ні часу ні грошей.
    Знаю точно, що зараз на підприємствах величезний брак слюсарів, механіків, хороших пекарів та кондитерів...завжди згадую чомусь віршик який дуже люблю
    Першим був не мудрець і не геній,
    а простий собі чоловік
    він ходив по землі зеленій,
    і між іншим хлібину спік...
    Думаю не посада і не професія прикрашає людину і не папірчик з печаткою навчального закладу, а те чи дійсно вона на свому місці, і яку користь може принести суспільству.
     
    Останнє редагування: 28 Листопад 2011
  14. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Мені у свій час пощастило здобути вищу освіту в політесі на не найпрестижнішому факультеті, чесно кажучи, від спеціальності була не в захваті, і взагалі я у школі гуманітарієм була, а тут суцільна фізика, креслення і вища математика. Коли подавала документи, вся приймальна комісія дивувалася, що дитина з такими високими вступними балами чомусь йде вчитися скажімо так на електрика. :) Але надворі були 90-ті, всюди суцільне безробіття, а у мене і тато, і навіть дід працювали у тій галузі, так що хоч якась надія була на майбутнє працевлаштування. А нічого, не так все страшно виявилося: і викладачі у більшості людяні були, якщо тільки бачили, що ти хоч трошечки стараєшся, ніколи би не завалили, єдиний хабар за всі п"ять років - тільки раз купили якусь там книжку з охорони праці, і ті фізики-хімії і навіть недосяжне у школі креслення якось самі по собі розставилися по поличках, а історик, англічанка і культуролог мене взагалі мало не на руках носили. Ну і найголовніше - мені пощастило з одногрупниками, так що від інституту залишилися тільки найкращі спогади, хоч вчитися було досить важко, спочатку таке враження було, що тебе кинули в холодну воду, щоб навчити плавати: ні класної керівнички, ні батьківських зборів, ні вчителів-няньок і мамок; взагалі нікого твої проблеми не цікавлять.
    До речі, ті з наших хлопців, які пішли працювати за спеціальністю, починали кар"єру з майстра або навіть простого електрика. Дуже, знаєте, корисно: і рівень професійний піднімає, і від зоряної хвороби хороша профілактика.
     
  15. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    а от як визначити в 16-20 років чи то тре буде в житті чи не тре?
    Вам фізика і хімія не пригодились, але ви не знаєте, що буде з вами через 10 років, а може вам доведеться ті знання використовувати, то хіба не легше вчитись, маючи хоч якесь мінімальне уявлення, аніж починати все з нуля?
    Я вважаю, що в програма-мінімум у ВУЗі повинна бути, просто викладати її треба грамотно і приділяти більше часу профільним предметам.
    Погоджуюсь з думкою, що вища освіта не всім потрібна, але всі ж хочуть для своїх дітей кращого майбутнього, тому не бачу поганого в тому, що батьки стараються своїх дітей "вивчити". Просто треба підходити до вибору професії і ВУЗу з розумом.
     
  16. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я бачу. І вбачаю в цьому корінь проблем української освіти. Бо у слово "вивчити" згодом вписується корупція, дитину середнього інтелекту не вивчиш без того. Натомість талановитій дитині навіть така слабенька науково-технічна база як у нас зможе дати багато. Саме це і перетворює ВО на ширвжиток, бо вища освіта має бути привілеєм вже достатньо освічених і талановитих, а не багатих. І немає такого, що хтось просто "займає місце". Просто місця, зайняті невідповідними людьми слід ліквідувати, тоді залишаться лише ті, хто достойний, без огляду на гаманець. І їх буде одиниці. Доки ВО не стане у нашій державі в один ряд з речами престижу, доти й будемо мати "вивчання" кого прийдеться, і доти інтелект в нашій державі продаватиметься за гріш на роботу касира, продавця чи прибиральниці.
     
  17. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    На співбесіді на теперішню роботу (контент-менеджер - перекладач) мене питали формулу обчислення опору (англ. мовою). Дуже здивувались, коли я відповіла. А це елементарне питання зі шкільного курсу фізики. А ви кажете...
    З мого досвіду, більшість з тих, хто бідкається про шалену вартість платного навчання, особливо у Франка, навіть не пробували поступати на бюджет.
    Не потрібно, щоб батьки "рвали жили", щоб дати освіту дітям. Потрібно, щоб діти вчилися у школі постійно, а не останній рік, бо "нам" поступати. І ішли туди, куди хочуть, а не куди "треба".

    П.С. От ті постійні розмови про відмінників-лузерів. От, чесне слово, капєц як набридло постійно ледве не виправдовуватись за золоту медаль і червоний диплом. І ніби таки трохи щось варта в тому житті. І, до речі, бізнесмен і культурна, освічена людина не завжди ідентичні речі. У нас піввлади бізнесменів - файні люди, нє?

    Стосовно автомайстрів і єжи с ними. На мою думку, якщо людина реально розуміє і знає, що вона хоче саме таку професію (як приклад), то нехай іде і вчиться в технікум. Але це не означає, що їй в подальшому не буде потрібна освіта і диплом інженера, якщо захоче розвиватися далі в тому напрямку. Ну і ще велике питання технікумів і училищ, на жаль, контингент. Питання неоднозначне, але все ж оточуюче середовище, зокрема і в навчальному закладі, значано впливає на розвиток, кругозір і подальше життя.
     
    Останнє редагування: 28 Листопад 2011
  18. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я пишу про юридичний, бо саме його закінчувала, і що б там не писала на безкоштовне навчання туди поступити самому не реально, дуже мало безкоштовних місць і надаються вони тільки пільговикам, принаймі так було коли я поступала, а оплачувати 20 тис. в рік це для мене тоді було не реально.
     
  19. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    а я щиро вдячна своїм батькам, що вони свого часу дали мені право вибору. На початку 90-х справді ситуація на рику праці теж була не з найкращих. Тому мої родичі спочатку наполягали, щоб я йшла до того вузу, де після закінчення могли б мені допомогти працевлаштуватися ( у нас вся родина, починаючи від бабусі-дідуся- закінчували Поліграфічний). Але йе було явно "не моє". Я з 14 років мріяла про юридичний. І спочатку наперекір батькам просто робила усе для того, щоб переконати їх у істинності свого вибору- записалася до Малої академії Наук. Надалі три роки до закінчення школи ціленаправлено йшла до своєї мети. І, знаєте, поступила- без будь-яких протекцій та хабарів. За 5 років навчання в Університеті Франка не було жодного екзамену чи заліку, за який особисто я би платила. Цілком було реально закінчити юридичний факультет Університету з червоним дипломом виключно із своїми знаннями. І я така була не одна.

    Банальний приклад вже з досвіду моїх найкращих друзів:їх донька минулоріч закінчувала школу. Мріяла поступити на журналістику Університету, хоч батьки були проти. Результат: дитина, яка у школі вчилася добре, але була далеко не золотою медалісткою, без репетиторів, протекцій, хабарів ( батьки узагалі їй у питанні поступлення нічим не допомагали) дійсно поступила на факультет журналістики Університету.
     
  20. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    А якщо людина хоче здобути вищу освіту, а не має можливості потрапити туди де роками навчали цій спеціальності, то що сідати і плакати?
    Я навчалась у приваному вузі і у Франка, і там і там були хороші викладачі, так само там і там були такі, що просто приходили на пару відбути її і потім зібрати на екзамені гроші. Як вже писали вище зараз багато викладачів, тих що викладають у престижних вузах викладають і у приватних вузах.
    Я веду до того що вищу освіту здобувати потрібно, якщо є можливість навчатись у престижному університеті дуже добре, якщо не має, поступати у приватні вузи, але в будь-якому випадку навчатись, розвиватись, вірити в себе і йти до того, що задумав.