Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. Lapatulya

    Lapatulya Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я вважаю, що вища освіта потрібна, хоч закінчила вуз, але фактично ще ніде не працювала, ні трохи про це не шкодую, тому що невідомо як може обернутися життя, а освіту обов`язково необхідно здобувати, чого буду вимагати і від своєї дитини.:girl_wink:
     
  2. smilee

    smilee New Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    як на мене то вище освіта таки необхідність.... бо без неї нікуда до роботи толкової не попадеш((( переконалась вже на багатьох прикладах знайомих. Ну дуже розумні і кмітливі є люди, але без ВН і диплому не беруть(( сумно
     
  3. marianast

    marianast Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Ех, шкода, що держава в нас аж НАСТІЛЬКИ не ідеальна, і всі галузі в ній функціонують відповідно. Як людина, що дотична до сфери освіти стверджую, якщо б у ВНЗ вступали за рівнем знань, то 70% абітурієнтів студентами ніколи б не стали, відповідно було б менше дипломів про вищу освіту, а більше робочих спеціальностей. Було б і значно менше приватних ВНЗ і не було б мабуть такої темки:girl_wink:.
    Хтось тут дивувався чи бачили юриста котрий працює електриком? Я бачила юристку, що працювала прибиральницею в банку. Хоча вона закінчила юрфак Франка ще в ті часи, коли туди набирали далеко не всіх підряд. В її випадку не допомогли ні знання, ні диплом.
     
  4. kristina

    kristina Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я після 9ти класів пішла вчитись в коледж 3 роки - тим навчанням я задоволена ,хоча підтримую що вища математи і хімія з фізикою є зайвою, якщо в людини немає до того потягу, то вчи не вчи воно все рівно забудеться. Профільні предмети були цікавими, тобто більшість залежало від викладача, його подачі матеріалу.Теж були різні і відповідно і ефект від того навчання був різним.
    Далі робота - на якій з Практикою ти освоюєш все , і кожен день вчишся нового- це не до порівняння з Вузом на мою точку зору.Чесно скажу що заочне навчання в Інституті мені мало що дало, бо паралельно я працювала і удосконалювала всі навички, як професійні так і людські. Хоча диплом в Інституті писала сама і захищала теж сама -все можливо і ніхто нічого не вимагав , це було у 2006 році( керівнику практики подякувала цукерками і фірмовою парасолькою з роботи), все ж вона перевіряла мою роботу.
    Мій висновок все пізнається на практиці, може прийти на співбесіду на роботу людина без вищою освіти і виконувати свою роботу в 100 разів краще ніж дипломований спеціаліст, і керівники мали б це розуміти , вони ж купляють (видають заробітню плату) за наші навики, а не за папірчики з голограмками
     
  5. smilee

    smilee New Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    може, але по закону люба керівна посада вимагає ВНЗ... і з цим нічого не вдієш
     
  6. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Нема питань, але керівників одиниці, а з вищою освітою ходять усі...
     
  7. smilee

    smilee New Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    кожна людина, що себе поважає мусить мати ВО
     
  8. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    я всетаки б не була такою категоричною.
    Тут не в повазі справа, а в тому чого хоче людина від життя, від різних обставин які складались певним чином в той чи інший момент.
     
  9. marianast

    marianast Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    А який звязок між самоповагою і ВО?
     
  10. siriuska

    siriuska Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    справді,[​IMG]який звязок?[​IMG]якщо тепер подивитися,[​IMG]то всі як не економісти то юристи,[​IMG]а хто в інших сферах буде працювати?[​IMG]Я розумію що вищеперераховані сфери користуються попитом,[​IMG]а який тоді в нас буде побут,[​IMG]якщо всі там будуть працювати?[​IMG]Зараз в нас забагато людей,які мають ВО,[​IMG]ну куди їм йти працювати?[​IMG]Хотілось би щоб було як колись,[​IMG]хто розумніший йшов вчитися,[​IMG]а хто ні то працювати.
     
    Останнє редагування модератором: 30 Грудень 2011
  11. New look

    New look Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    абсолютно не згідна про те що кожен хто себе поважає повинен мати ВО!!
    вища освіта не повинна бути для "галочки " , що от я маю диплом...
    Найголовніше це мати ВМІННЯ ...добрі вміння і знання в певній справі !
    Є певна категорія робіт які звичайно не обійти без ВО це лікар , міліціонер , вчитель ...
    Я особисто знаю багато людей які стали профі в своїй сфері і добились найбільших успіхів ,які не мають ВО по спеціальності , або і взагалі не мають ВО!
    І ще одне якщо на посаду керівника потрібно обов,язково мати ВО , то це в основному працювати ще на більшого керівника ...
    Наприклад зараз в нас багато приватних підприємців ,які працюють на себе , і знаю багато кого ,що не мають вищої освіти , томущо вона їм не потрібна ,вони просто брали спеціальну літературу і вчили , і головне практикували!

    на рахунок того що потрбіно мати диплом "на всяк випадок чи на потім " , багато жінок відкладають свій диплом на потім після створення сім,ї ...на всяк випадок якщо в сім,ї буде скрута чи чоловік кине , але навіть з дипломом тепер якщо не мати вмінь ви нікому не потрібні , хіба що по знайомствах ..
    Всюди в першу чергу потрібні знання і вміння ..а диплом як де ...і як коли)

    ---------- Додано в 20:16 ---------- Попередній допис був написаний в 20:10 ----------

    І доречі не варто забувати про наш рівень освіти ,і яка вона у нас є!
    В нас багато є дипломованих , які мають диплом не за знання а за гроші, і багато і таких які похоронили свої мрій через завелику суму при вступі ..
     
  12. Trumbumbulja

    Trumbumbulja вперед до мрії

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    цікаво, які роботу Ви маєте на увазі?
    я, наприклад, не маю закінченої ВО, але тим не менше у свої 22 - директор фірми, яка має свої потужності виробництва.
    а маю подругу з 2 "червоними" дипломами, яка, на жаль, працює оператором колл-центру. я не вважаю, що це погана робота, проте оплата зовсім не така, яку заслуговує людина, що віддала багато років і сил навчанню.
     
  13. kristina

    kristina Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    за останніми подіями в нашій міській раді , нескажеш :)
    перевірка "липових дипломів" наших урядників говорить протилежне
     
  14. Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Абсолютно не вважаю вищу освіту необхідністю. Якщо дитина хоче бути пекарем, перукарем, сантехніком, автомеханіком, швеєю, продавцем, - то для чого 5-6 років "ходити в універ"? Можна отримати освіту за бажаною спеціальністю в училищі/технікумі, а далі - працювати і підвищувати свою кваліфікацію.

    В нас же ж часто буває зовсім навпаки. Недогледіли батьки, що в донечки схильність до творчості (малювання, ліплення), і запхали на модно-незрозумілий "менеджмент" (частково для того, щоб на лавці сусідкам похвалитися). А що далі? Відмучує дівчина "менеджмент", отримує диплом, і... йде на курси манікюру. Стає справжнім професіоналом своєї справи, майстринею, яку рекомендують; заробляє не менше того ж менеджера..

    І такі випадки - сумна закономірність. Діти не розуміють, нащо їм то навчання у вузі, батьки часто навіть не повністю розуміють, що означає назва спеціальності, на яку "пхають" свою кровиночку. Ну але ж тре' так, щоб не гірше ніж в людей..
     
    Останнє редагування: 30 Листопад 2011
  15. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я вважаю, що зараз перебір із вищою освітою. Наприклад, із моєї групи відсотків 80 зараз стоять на базарі (мова йде про Хмельницький), а за спеціальністю працюю я одна. Багато студентів просто "відсиджувала пари", платили за іспити і відверто не розуміли, що будуть робити далі з тим дипломом... Для чого витрачати роки і батьківські гроші?
    З іншого боку мій чоловік та його сестра самостійно вступили у Франка, вивчились без хабарів і працюють за спеціальністю. Здобувати ВО необхідно осмислено, а не тому, що це статус.
     
  16. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    А я вважаю що це необхідність, звісно якщо дитина хоч трошки до того надається. Бо якщо і на трійку вивчити "слабо", то тут вже нічого не зробиш.
    А ВО ніколи зайвою не буде. Тому що це не тільки диплом для "галочки" це в першу чергу розвиток, відповідне оточення, можливості і т.д.

    І про вибір. Не бачу нічого поганого у тому, що дівчина з дипломом менеджера йде на курси манікюру. Якщо їй то приносить задоволення - то прошу дуже. Але в той же час вона має багато можливостей, які перед нею відкриває то й же диплом. Те, що у нас час ніхто не дивиться на дипломи, це не правда. Дуже часто саме відсутність диплому стає серйозною перешкодою у кар*єрному рості.

    А ще, у 16 років не кожна дитина здатна адекватно оцінювати ситуацію. До прикладу - брат мого чоловіка дуже хотів поступати в кулінарний технікум. Купа сліз і скандалів. Зараз дякуючи категоричності своєї мами - архітектор. Кухар і архітектор. Як на мене різниця колосальна.
    Зараз він з того сміється і дуже любить свою роботу, але якби мама "здалася"...
     
  17. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    щодо оточення, розвитку - я перед універом навчалась на першому курсі коледжу (не хотіла залишатися у 10-11 класах), то у нас за той рік було настільки насичене студентське життя, якого не було за усі роки універу - щомісяця проводились змагання, вечори, КВН-и, були літературні читання і додаткові цікаві заняття з фізики, філософські дебати... розвиватись можна не лише у вищому навчальному закладі...

    на четвертому курсі я ходила на курси манікюру))) для себе було цікаво і дотепер я роблю собі манікюр сама. Але якщо б я хотіла стати успішною манікюрницею, то мій диплом був би ні до чого, значення мають навики та підвищення кваліфікації на спеціалізованих курсах, участь у конференціях, виставках.
     
  18. lawyer

    lawyer Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    на мою думку, ВО - не є ні необхідністю, ні зайвою тратою грошей, зараз поясню. я вважаю, що не усі повинні її здобувати, адже існує багато спеціальностей, де не треба дипломів про ВО. в нашому суспільстві чомусь так склалося, що усі хочуть здобути ВО і здобувають її, тим самим знеціюючи вартість вищої школи. або ж взагалі просто купують дипломи для галочки. але для тих осіб, що бажають вчитися, це не є марним витрачанням коштів, бо тим самим вони самовдосконалюються, пізнаюють нове, шукають себе, і знання, отримані в стінах ВНЗ, зможуть у майбутньому давати їм засоби для гідного проживання, принаймні, хочеться вірити у це.
     
  19. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    а для чого ж ви тоді пішли в універ?

    ---------- Додано в 11:04 ---------- Попередній допис був написаний в 11:01 ----------

    ви мене трохи не зрозуміли. я про те що якщо колись манікюрниці набридне її робота чи ще там щось, то та що з дипломом буде мати набагато більші перспективи.

    ---------- Додано в 11:11 ---------- Попередній допис був написаний в 11:04 ----------

    :good::good::good::good::good::good::good::good::good::good:
     
  20. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    для мене коледж був ніби як екстернат, я не мала на меті його закінчувати, до того ж я завжди добре вчилася і мала здібності до вищої освіти, робила вибір осмислено.