Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    але от як визначити хто ж з тих шестикласників в майбутньому стане хіміком, лікарем, біологом? Як знати кому її викладати, а кому не морочити голову?

    ---------- Додано в 11:38 ---------- Попередній допис був написаний в 11:23 ----------


    так от і я про те, якщо у дитини є здібності, то це обов*язково треба використати, навіть якщо вона і проти. Якщо дитина хоче бути математиком, а її пхають в юристи, то це неправильно. Але якщо хоче в ПТУ а не у ВНЗ, то тоді "методом грубої сили"
    Нехай краще вона стане електриком з вищою освітою, ніж електриком, який потім прийде до батьків і скаже - "Чого ж ви мене дурного не заставили вчитися? А в мене все могло бути інакше"
     
    Останнє редагування: 30 Листопад 2011
  2. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Мене ВО і притупила, і забрала купу безцінного часу. Кругозір і горизонти мені відкрили геть інші речі, які до ВО стосунку не мають. Дали б мої наполегливі батьки мені рік-два погуляти після школи і визначитися, чи готували до СВІДОМОГО вибору ще зі школи, щоб думала сама, а не мама-тато вирішать, зовсім інакше б все склалось. Зараз мій диплом тупо пилом припадає, десь, навіть не знаю де, а я сумую за втраченими роками, які б могли піти на те, щоб я робила те, що зараз роблю, і освіту б відповідну отримала і навики. Але маєм те що маєм. Кожен має вибирати, що хоче, а не що треба батькам чи комсь іншому.
     
  3. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

     
    Останнє редагування: 30 Листопад 2011
  4. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Золоті слова. Потім ви закінчуєте юридичний факультет, і з вами закінчує його ж людина, інтелектом не надто обтяжена, а диплом то у вас один... І хтось таке чудо зустріне на професійній ниві, і враження про увесь внз судячи з його випускника будуть не найкращі. Саме випускники - обличчя вишу, школи, гімназії. В нашій державі не стільки світлих голів, скільки здобувають вищу освіту. Тому так і живемо.
     
  5. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Хм. Я почала другу вищу і кинула. Бо немає смислу колекціонувати дипломи і час втрачено незворотньо. Є час вчитися, є час працювати, є відпочивати є час... Одним словом 5 років тому я мала наснагу саме вчитися, а зараз в мене родина, в мене дитина, в мене хоббі... І вчитися я вже не хочу, я вже хочу мати багаж, щоб користуватися ним. А ВО - це не лише профільні предмети, це ще купа хламу, іноді зовсім непотрібного. Просто зараз я можу лише вихоплювати потрібні знання де зможу, а 5 років тому могла присвятити себе цьому. Та і сенсу вчитися заради диплому не бачу, бо це раніше було: "без бумажкі ти какашка, а с бумажкой чєловєк", зараз папірець мало що вирішує при реальних задачах і посадах.
     
  6. Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Тобто ВО потрібна "про всяк випадок"? А чи не краще буде, якщо цій майстрині манікюру колися заманеться займатися генетикою, то вона вступить у вуз і отримає бажану спеціальність? Усвідомлено. Це навчання не буде для неї важкою ношею, бо людина чітко знатиме, для чого вчиться.
    Знаєте, моя покійна цьоця з Гамерики ще в буремні 90-ті розказувала, що в них добрий сантехнік заробляє більше, ніж поганий стоматолог. Я вас вітаю, ми вже майже в Америці :)

    Я вважаю, що найважливіше, щоб людина займалась милою серцю роботою, була професіоналом своєї справи, добрим спеціалістом. Якщо їй для цього потрібна ВО - будь ласка. Але це лише коли дитина сама цього захоче і усвідомить, для чого саме та ВО їй здалася.

    Своїм дітям я б порадила одразу після закінчення школи піти працювати у сферу, яка до душі. Хочеш бути юристом - спробуй попрацювати в офісі юридичної компанії (помічником, секретарем, старшим "куди пошлють") і лише тоді, "поварившись" у тому середовищі, остаточно обирай омріяну спеціальність. Або не обирай. Але вже повністю свідомо.
     
  7. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    ви дуже помиляєтеся, зараз все так самісінько. і "папірець" дуже багато вирішує. Знання і досвід це дуже добре,це прекрасно, але без папірця у вас не буде кар*єрного росту.

    ---------- Додано в 18:35 ---------- Попередній допис був написаний в 18:21 ----------

    Ну не вірю я що дитина в 15-16 років може собі чітко усвідомлювати для чого їй та освіта. Це вже від батьків залежить. Якщо вони будуть постійно казати що без освіти нікуди, то в дитини навіть думки не виникне що може бути якось інакше. І навпаки. От вам і все усвідомлення.

    ---------- Додано в 18:44 ---------- Попередній допис був написаний в 18:35 ----------

    і дитину аж бігом візьмуть на таку посаду.ви особисто знаєте хоч одну дитину яку взяли у якусь більш-менш серйозну фірму секретарем чи помічником відразу після школи? я - жодної. Скажу вам по секрету на такі посади беруть випускників юрфаку, от вони спочатку "старші куди пошлють" а вже потім справжня робота. От таких знаю дуже багато і юристів, і економістів і міжнародників.

    Та й час втрачається, якщо оприділятися. Хлопці забирають в армію, дівчата виходять заміж. І перерва між навчанням дається взнаки. Вступні екзамени значно легше здавати відразу після школи ніж через кілька років, коли вже добряче все призабулося.
     
  8. jylanda

    jylanda занууууда

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я вважаю, що дiйсно, в 16 рокiв важко вибрати професiю на майбутне, нажаль в нас ще нема професiйноi пiдтримки психолога в школах, який би мiг допомогти з вибором.
    Я зараз здобуваю другу вищу освiту
    Bодночас, не вважаю час, який я витратила на навчання за першою професiею, марно втраченим. Воно менi дуже багато дало, змiнило мое ставлення до багатьох речей. Я займалася тим, що менi подобалось, зараз я вирiшила змiнити профiль, тому далi вчуся, але попередня освiта менi дуже полегшуе навчання, оскiльки е багато речей якi я вже знаю, маю досвiд.
    I я дуже тiшуся, що свого часу, моя мама пiдтримала мене в моему виборi, незважаючи на те, що професiя не популярна.
    Тому, думаю, що дуже важливою е пiдтримка батькiв, прислуховування до бажань i вподобань дитини. Не варто нав'язувати свою думку, чи просто напросто вирiшувати замiсть дитини.:girl_yes2:
     
  9. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Направду мало знаю таких місць, хіба вузькоспеціалізовані: лікар-юрист-архітектор. Та зрештою, чого мудрувати - треба папірець - закінчити можна екстерном, саме по тій спеціальності, по якій треба, а не пальцем в небо, жеби було.
    Ну так. Тому я не бачу нічого поганого, що повально всі після школи не поступатимуть, чи правильніше сказати "не будуть поступлені батьками" у ВНЗ. Хто хоче і чітко знає куди - вступить сам, бо готувався, хто блукає в пошуках - почекає поки його зійде натхнення і вступить у ВНЗ коли знатиме навіщо воно йому. Навіщо створювати ажіотаж з тої освіти, наче з диплома апріорі доляри ростимуть?
    Знач не треба їм та освіта)))) Кому треба - той отрмає.


    Знання чого треба приходить не від того, де працєш, а з часом, з віком. Можна працюючи в барі, зрозуміти, що хочеш бути лікарем. Воно тим і цінне, що самим допетране. А ще краще і цінніше, коли сам на освіту заробив: чи то на репетиторів, чи то на навчання. Тоді ой як ті знання хапають)
     
  10. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    о це вже майже фантастика, коли ви вже починаєте заробляти, то вам вже не до навчання. виділити на нього час майже нереально. от тоді цей диплом фактично купується.
     
  11. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Америка? Там студенти працюючі, і дипломи не купуючі... Знаю, що нам ще до того ламати і ламати стереотипи освіти, але варто спробувати.
     
  12. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    ой не кажіть, ви ж самі написали

    А от тих 5 років батьки ще згідні нас утримувати, вони дають нам можливість стати хорошими спеціалістами. Ви собі можете уявити 30-35 річну людину, яку утримують батьки для того щоб вона якісно здобула освіту?

    ---------- Додано в 21:05 ---------- Попередній допис був написаний в 20:58 ----------

    То вже треба питати в тих хто там живе. Але, наскільки я знаю, то хороша освіта там дуже дорога, і для багатьох є просто недоступною. І працюють студенти не тому що вони такі класні. а тому що треба віддавати кредит який взяли на навчання.
     
  13. Lady_Opium

    Lady_Opium Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    картинка в тему;)
    [​IMG]
     
  14. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Прикметно, що ззаду стоїть працівник ДПС... Зі своєю вищою освітою та знанням іноземних мов він, напевне, дуже постарається забезпечити комфортне перебування гостям під час Євро-1012:ed4d70def841dc74b57
     
  15. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    І вже той бармен побіг у 40 років поступив у медичний і вчиться 7 років на стаціонарі:girl_smile:, це просто фантастика.

    ---------- Додано в 22:39 ---------- Попередній допис був написаний в 22:37 ----------

    А закінчиться все цим:
     
  16. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Якщо є бажання - то все реально :girl_wink:
    Я охоче допускаю таку ситуацію :)
    Узагалі, є ж концепція освіти впродовж життя (life long education) - і як на мене, то надзвичайно потрібна і розумна штука. Правда, це не зовсім стосується необхідності вищої освіти. Радше необхідності постійного оновлення знань, підвищення кваліфікації, відкритості до нового.

    ---------- Додано в 22:44 ---------- Попередній допис був написаний в 22:42 ----------

    Все від мотивації і бажань залежить. Якщо сприймати освіту просто як марнування часу, а диплом - як черговий трофей в колекцію, то так, не варто навіть починати.
    Але!
    Якщо є БАЖАННЯ і потреба - то про яке марнування часу йде мова? Якщо я зараз захочу піти вчитися на інженера, то мені не буде шкода часу для реалізації цієї потреби.
     
  17. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Ви перекрутили мій допис, це не мої слова а Neverland.
     
  18. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я знаю, що то не ваші слова, просто так зацитувалося, зараз поправлю :)
     
  19. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Звичайно що реально, але у сорок років іти на стаціонар, хіба що Вашу сім'ю буде забезпечувати хтось інший.
     
  20. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    За бажання можна своє життя побудувати так, що буде достатньо і грошей на забезпечення сім'ї, і часу на освіту і всього іншого :)
    Була би лише впевненість в собі і бажання це зробити :) Тоді можна звернути гори.
    Дуже мудро сказав Ральф Емерсон: "Світ відкриває свої двері перед тими, хто знає, куди іде".
    І ще Генрик Синкевич: "Хто хоче, щоб його не проковтнула безодня, повинен вміти плавати".
    Але то вже швидше в тему життєвої філософії :)