Висока Т у дітей - розбір польотів

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Holly, 19 Липень 2009.

?

Ви панічно боїтеся гарячки чи

  1. слідкую за станом дитини, полегшую страждання, але не поспішаю з хімічними втручанням

    61,7%
  2. я строго виконую совєцьку інструкцію (38,5) і хапаю "панадол"

    35,0%
  3. я така затуркана, така затуркана

    3,3%
  1. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Я ото читаю тут і виникло запитання. Чи може той факт, що першого разу (майже 3 міс тому) синові збили в лікарні уколом температуру (була неповна доба температури +- 39), бути причиною безперервного "невилазання" з болячок дотепер? Що три-два тижні піднімається температура 38.5-39, добу тримається і потім безсимптомно проходить, попередній раз після неї з'явився довгий кашель, цього разу мокрий кашель і соплі вилізли аж через 1.5 тижні (весь цей час було чути, що закладений, але нічого не текло). Тепер температуру не збиваємо, але останнього разу якраз дали нурофен, бо був геть якийсь обезсилений. То могло теж відтермінувати на 1.5 тижні появу кашлю/соплів?

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
  2. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    В мого малого температура з 38 до 40 піднімається за 15 хвилин. І він починає марити, закриває очі і не реагує. Судом не має, але стан не альо. Я тої температури боюся капец, бо парацетамол взагалі не діє в таких випадках, а ібупрофен знижає температуру десь за 40 хв - годину. Він вірусок за рік хапає повно зі садка, але температура може 2 рази була за весь час. І я така сама, хворію зазвичай без температури. Якщо вже є температура, то зразу під 40 і мене тоді виключає просто. Це я до того, що може судом і не бути, а стан поганий.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Siania

    Siania Love Life

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    трьох місячній дитинці я б однозначно збивала після 38.
    старшій після 3х років десь не збиваю до 39.-39.5. роблю водяні компреси на голівку, роздягаю, свіже повітря. вона, як правило, з такою Т спить. моніторю часто Т і вона з часом сама падає.
     
  5. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    То ж ми про дітей, коли мама має все під контролем.
    Я собі колись під 40 не збивала, але почувалась ок. А було що 39 збивала, бо на мені були діти, і спати-відпочивати не мала можливості.

    При тем-рі головне не перегрітися, або лише контрольовано перегріватися (те що називається «пропотіти»: допомогти організму швидше нагнати тем-ру, щоб вона почала падати вниз)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Siania

    Siania Love Life

    А як знати, що дитині ок?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. shparynka

    shparynka Well-Known Member

    бо коли старший був маленький, в ті часи збивали і все. А тепер все по-новому. Я просто хотіла для себе взнати інфо, бо раніше як- більше 38,5 збивати. А виявляється, є інші точки зору, для мене нові.
     
  8. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Коли дитині ок, то вона бавиться, спить і поводиться практично як в звичайні дні, часом умудряється скакати і пісні співати з Т39,5 :)
    А коли не ок - дитина дуже млява, стогне, багато лежить, мало рухається, відмовляється пити і тд (температура при тому може і 37,5 бути).
    Я часто навіть не знаю яка у Влада Т при застудах, бо до 38 градусів міряю рідко, а вже коли бачу що якось не так поводиться чи пощупаю лоба і він видасться мені дуже загарячим - йду за термометром.
    Ну і я зазвичай вдень дуже рідко збиваю темперетуру, швидше спостерігаю і активно пою-вмиваю, а от на ніч вище 38,5-39 вважаю за краще збити ванною і хоча б половинною дозою нурофену (до показника десь 37,5-38) щоб поспати більш-менш спокійно хоч першу половину ночі, а не сидіти чатувати з термометром щопівгодини аж до ранку.
     
    Останнє редагування: 13 Листопад 2018
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    Я своїй дитині збиваю температуру після 39,5, частіше - під 40. Син при такій температурі лежить з закритими очима в мене на руках, колись - на циці. Не активний, але мені завжди виглядало, що його організм нормально переносить таку високу температуру. Правда, пильнувати приходиться дуже ретельно, бо часто температура від 38,5 до 40 піднімається дуже швидко. Але буває, що вже наміряла 39,3 і чекаю, не збиваю. Але ще не було такого, щоб така висока температура сама спала, як тут вище дівчата писали. Завжди росте далі, до 40 і вище. Тому приходиться цю температуру 40 збивати по кілька разів на день.
    Але я почитала тему, і вже почала сумніватися, може то я занадто даю організму можливість поборотися з вірусами. Просто дівчата вище писали, що дитина при температурі 39,5-39,7 бавиться. То виходить, що мій син не так і добре ту температуру переносить, може, й швидше треба збивати її?
     
  10. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    1. обмін речовин і склад нервовий системи у всіх дітей різні. я по своїх дивлюся. і температура висока може впасти сама в межах критичних точок 1 і/або орієнтовно 4 ночі. а буває, що в 1 тільки росте, а вже в 4 падає. а ще буває - даєш ношпу з парацетамолом, бо дитьо при 39 трусить, у воду ніззя, склянка в руках не тримається, а температура РОСТЕ до своїх "законних" позначок - мама то, мама сьо, як голубець вигрівається, потіє - на ранок темп в притомних 37,5.
    2. малі діти десь до 2 р трошки по-іншому, все-таки. їм 40, мені здається, от більше 40, варто збити, бо не все вони в такому стані молоко добре їдять, і грієш своїм теплом, то треба їх додатково фізично студити в той момент.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    Я також читала рекомендації збивати температуру ванною. Але не змогла на таке наважитися жодного разу. Я чомусь навіть купати дитину боюся при хворобі і одразу після неї. Але я напевно суджу по собі: мені хворій, з температурою не хочеться лізти ні у ванну, ні в душ, морозить після водних процедур і почуваюся некомфортно.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    У Ваших дітей температура спадає сама вночі з яких позначок? Бо коли в мого сина температура 40,2 - то я одразу збиваю, бо завжди виглядає на те, що вона й далі буде рости. Це часто буває і в 1 ночі, і в 4 ночі. Взагалі, в нас при високій температурі все виглядає так: температура росте до 40, тоді я збиваю ібупрофеном або парацетамолом, через 5-6 годин температура знову 40, і я знову збиваю. І так безкінечно кілька днів. Потім температура спадає і більше не піднімається.
    Щодо того, що дитина додатково нагрівається від мене - є така проблема, син при температурі завжди в мене на руках, інакше не хоче. Хоч йому вже 3,5 роки, але в моїх обіймах йому легше.
     
  13. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    1. за умови, що дитина з теплими кінцівками і притомна, обре напоєна, і я використовую додатково обтирання, ванну чи компрес - з мірянням темп що пів години, я дозволяю тій температурі трохи потриматися. буває, що дозодить до 40,5, побуде там якийсь час (1-2год) і сама падає. буває, що піднімається ще вище, як цього разу було, з парацетамолом, який ніби-т працював раніше, але хоч і було мені страшно, якби не термометр, то я б не сказала, що дитині дуже-дуже зле. тому сиділа і рахувала і міряла, бо нурофен в нас на крайні випадки, оскільки занадто швидко збиває температуру навіть половина дози, і в той час треба бігати ще сильніше довкола дитини. а я ж так не знаю, чи це вірусна інфекція чи сильна бактеріальна, як воно буде збиватися.

    2. інколи це просто питання маминого страху. наскільки я памятаю, зміни в мозку починається після позначки 42. а "згоріти" від температури можна, на мою думку, якщо не відпоювати ну і якщо це інфекційна якась хвороба, нелікована. раніше, коли мені одна мама казала, - та що таке 40, нормальна температура, "робоча", в мене волосся рухалося н голові, з думками - в мене одна дитина, мені її шкода, в тебе більше. тепер так само не сплю, бо варіант назбивати темп і отримати ускладнення дійшов навіть до мого чоловіка і він дьоргається тільки як доходить 40 зашвидко. тут треба додати, що в мене старший як перенервується, то може наплакатися до 38. основне в той момент забезпечити багато догляду і спокою, бо інакше точно якийсь вірус вискочить і "прорве" оборону.

    3. я міряю темп безконтактним термометром, це зручно і швидко. в нього є похибка на 0,1-0,2, але заради того, щоб поміряти темп за 2 секунди, я готова це потерпіти. якби звичайним - далеко не заїдеш, дуже довго, електронний в мене ок, але теж треба чекати хвилину. і міряю часто - буває що пів год, буває що 15хв. хоча мій брат сказав, що тричі в день - достатньо міряти дитині темп...але він бачив дітей виключно в лікарнях протягом робочого дня, тому напевно так. якраще поміряю і побачу тенденцію, гляну на дитину. тому що мефінамін + ношпа+дімедрол круто, але як на мене, забагато. навіть по вазі підібрані. я сама не можу випити парацетамол в комплекті ще з чомось, бо інакше 2 дні темп 34,7-25,3 гарантовані. а мені таке не підходить. це не надто добрий стан, друга крайність. я стараюся, що воно якось в межах розумного було.

    і знову-таки, це мій досвід. і не завжди я слідую навіть такому. бо якщо ти в дорозі/незнайомому місці, то одне, вдома інше, а якщо мама хвора, то "варити" дитину не бачу резону, за нею ж треба слідкувати. і це індивідуально все. як і судоми. ну знаєте, як мені лікарі сказали - це просто судоми, а от неслідкована температура, це аааа
     
    Останнє редагування: 13 Листопад 2018
    • Подобається Подобається x 1
  14. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    36.6 не може нагріти 39 :)
    Раніше я при 38.5 збивала старшим, тепер певно до 39.5 буду чекати
    В малої 38 було в 3 місяці, сама спала.
    Але дійсно страшно. Тепер думаю треба якимось ібупрофеном чи чимось запастися. Ну і після 40 я би швидку викликала...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    питання в тому, що кміната має 20. ти маєш 36 (нехай на вечір 37). і дитина 39 . і явно такий підігрів - термос виходить.
    я знаю, що коли ми з малою роздягалися і лізли під тонкий плед, вона гамала цицю і пляцком лежала на мені, то вона швидше охолоджувалася, ніж коли була вдягнута в мене на руках, притулена до циці і нямала молоко. колись я читала щось схоже як нагріти людину, недавно чула таку ж версію про охолодження. я її не спеціально перевіряла, але з малою на гв це однозначно працює, чи то більше площа охолодження, чи одяг робить ізоляцію, не знаю)) в цей момент наукове пояснення якось байдуже і не цікаве.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ну видно переважно візуально. Для мене найгірший варіант, коли кінцівки холодні, дитина "як в тумані". Але збивати при холодних кінцівках теж не варіант, хіба з ношпою. В мене сестра молодша температури майже не відчуває. Був той період, коли всіх лякали свинячим грипом. Приходить після пар до мене, каже, щоб я дала їй таблетку, бо щось голова болить, а в неї поїзд через годину. Я дала їй термомерт про всяк випадок, а в неї під 41 температура:girl_impossible: і нічого їй візуально не було. Я навіть побоялася збивати таблетками, щоб не було зарізко, то замотувала в вологе простирадло, пити багато, тоді вже парацетамол пила. Впала десь до 39 і так 5 днів трималася. В дітей ніколи не було поза 40 температури (або ж я в той час не замірювала), може тому в мене нема страху перед нею.
     
  17. Siania

    Siania Love Life

    В моєї висока піднімалась тільки вночі. Лягали, було 38, не збивала, через годину поставила будильник, вже 39. Я збила, щоб хоч поспати. А інакше треба сидіти дивитись і кожні півгодини міряти. Я вже мовчу, який то стрес, особливо коли дитина перша, і вперше хворіє.
     
  18. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я не думаю, що варто орієнтуватися на "бавиться". Ну бо хвороба - то не є звиклий стан організму, можна і не бавитись, і це нормально.
    Якщо дитину можна напоїти, вона пісяє, в свідомості, хоч і млява, та хоче спати - я вважаю це нормальним перенесенням температури.
    З моїх спостережень, як у сина проходять хвороби - переважно дві доби, коли температура піднімається до 40, опускається над ранком, як писала @HOPIC, десь о 4-5 год, вдень тримається 38-39.
    так-так, точно є такий спосіб.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    А от скажіть мені таке: чому в наших дітей так піднімається Т? Хіба у вас в дитинстві таке було? Я принаймні про свою вікову категорію -- 35+. В мене вище 38,3 ніколи не було, в брата як було під 39 (39 ніколи) -- то ми вже швидку викликали. А як в мами раз було 39,1, то ми вже й в 09 подзвонили, телефон "Кінескопу" знайшли, там серед тисяч працівників тата вичислили -- і він не знаю чим у ті часи додому пригнав за півгодини. І ясно, що швидка була. А як як перші рази бачила в дітей поза 39 -- то тільки "швидка" і я напівпритомному стані на унітазі -- так організм на нервовий стрес лікує. А тепер 39, то як 36,9))) Але всерівно, коли вище за 39,5 -- страшно.

    Ну і збивання температури в моєму розумінні -- то лише лік для мами. В мене нерви слабенькі, тому я збиваю.Бо дітям якось пофіг. Хіба ота година, як росте Т -- вони зимні, вялі, лежать... А підніметься, руки-ніс потепліють -- і вже пофіг. До речі, тут писали, що ібупрофен за 40 хв діє. У мене любі ліки -- нурофен, парацитамол, свічка анальдиму -- дві години тільки починають поітти і починає падає, знижується десь через 2,5. Тому навіть коли ми холодні, у нас росте температура, ми п"ємо ліки -- ми всерівно пройдемо усі стадії (дві години -- є час): і холодні кінцівки, і гарячі, і синє лице, і червоні вуха і щоки. Всерівно Т мусе дорости до свого піку, а тоді падати від ліків
     
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    В мене «нормально переносить» це коли нема судом. А як дитині погано при 39, то це абсолютно нормально. Вона ж хвора, звідки їй має бути добре.
    Жодного разу жодній своїй дитині температуру не збивала.
    --- дописи об"єднано, 13 Листопад 2018 ---
    Так і я про те. Це для мами стрес і робота, і вночі не спати. Стану дитини описана вище ситуація стосується мало.
    П.С. Бажання поспати розумію.
     
    • Подобається Подобається x 2