Виступ перед аудиторією: таємниці успіху

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем gillian, 12 Лютий 2010.

  1. Lambada

    Lambada Member

    Відповідь: Виступ перед аудиторією: таємниці успіху

    Мені доводиться виступати щоденно.
    Тому можу сказати зі свого досвіду, що важливо обдумати ту ідею, яку хочете донести до аудиторії і скласти конкретний план.

    Однозначно, треба знати набагато більше ніж розповідаєте, бо всього сказати за 5-15 хвилин виділених вам все одно не встигнете, однозначно.

    Ну наприклад я розповідаю про те, як танцювати вальс. Складаю план.
    1 - Історія вальсу
    2- Види вальсу
    3 - рухи вальсу
    4- музика вальсу
    5 - практика

    В результаті ті, хто мене слухає має мати загальне уявлення про вальс і змогти навчитися 1-2 рухи. Звичайно, що я не читаю свою доповідь з листочка - бо це буде дуже нудно, я беру шпаргалку планом на 5 пунктів, і розповідаю те, що знаю. Може, я щось пропущу - тоді мене спитають, і я буду мати що відповісти, і разом з тим не буду боятися питань від аудиторії. А навіть якщо я не знаю відповіді на якесь питання - так і кажу, що не знаю, але вивчу-почитаю-прогуглю і дам відповідь собі і тому, хто питає.

    Особливо важливо розповідати про основне, про тему, і не відхилятися. Насити розповідь яскравими прикладами, історіями, особливо з власного досвіду - тоді це краще сприймається, і через якийсь час до вас дійде відгомін того, що колись давно ви вже сказали.

    Колись на першому курсі мені допомогла готувати доповіді книжка Дейла Карнегі "Как Вырабатывать уверенность и влиять на людей, выступая публично. Как преодолеть чувство беспокойства", крім того є багато іншої літератури про публічні виступи - експериментуйте, і все вдасться:girl_cool: