вітамін Д - давати чи ні?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем loreniya, 30 Березень 2010.

?

Аптечний вітамін Д

  1. йой! ми всі помрем без його купівлі

    7,7%
  2. та знаю, що трутка, але даватиму

    21,2%
  3. є інші, цікавші товари в аптеці. не купую

    71,2%
  1. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Дівчатка, в малого почали кісточки хрустіти, чи то суглоби, не знаю. Раніше таке було після народження, потім пройшло, а тепер от знову! Я вже панікую. може дійсно не вистачає вітаміну Д? Ми гуляємо 2-3 год на день. Стараюсь личко синочка на сонечко виставляти постійно!
    Які то ще є фактори, які вказують на недостатність вітаміну Д?
     
  2. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    хіба аналізи)
    а хрускання в суглобах є нормою: дитина ж росте
     
  3. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Дівчатка заспокойте мене, а то вже знов начиталась, наслухалась про нестачу вітаміну Д, про рахіт. І стало страшно!
    В малюка голова пітніє, але лише під час сну, якщо я його обійму і торкаюсь до нього своєю рукою. Якщо наприклад просто ковдра торкається до голови, то не потіє, а лише коли моя рука огортає його! Що то може бути, вичитала, що то одна з ознак нестачі віт. Д.
    Ми щодня гуляємо в калясці по 3 год, правда під капішоном.
    І от думаю, може то давати той вітамінчик для заспокоєння?!:girl_nea: Чим він такий шкідливий? Може є якісь безпечніші вітаміни?
     
  4. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Та то абсолютно не показник. Ви би бачили як мій пітніє і то по сьогоднішній день. Але це в нього така терморегуляція, тому просто слідкую і одягаю менше одягу.
    Гуляєте по 3 години - то добре, а от нині таке сонечко, то чому б капішон не відкрити і нехай хоча б кілька промінчиків на личко потраплять. Насправді менше того читайте, а то будете на свою дитину проектувати все. Нам весь час казали давати вітамін Д, бо тім'ячко велике і помалу заростало, з перестраху місяць подавала, а потім закинула, все заросло у свій час і дитина без вітаміну Д аж ніяк не рахітна)
     
  5. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

     
  6. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    я вас розумію, в мене теж в малого голова (затилок) потіла певний час, якраз перед сном ,але я все-таки визначила що то просто температура навколо зависока для його засинання +перед сном активно смокче (є дітки які майже весь час потіють під час годування або навіть температура тла в них підвищується)
    щодо кісточок, то він так хрустить, що деколи страшно його брати, мене це теж дуже хвилює
    а ще вся сіль в тому, що ми з малим взагалі не їмо молочних продуктів через алергію і вітамін Д йому приймати небажано по тій же причині
    водночас всі притомні педіатри ,в яких я була не призначали нам вітамін Д і навіть не нагнітали щоб ми їли жовтки і тд.,(ми їх дуже мало вживаєм, знову ж таки причина та сама), взагалі про то все не говорили (навіть та лікарка, яка діткам моїх подруг призначила той вітамін і наполягала на ньому)
    тому моя вам порада, проконсультуйтеся у власне толкового лікаря, який добре думає, що призначати
     
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Ой, в мене та сама проблема: лисина є, голівка пітніє, коли торкаюсь, ручки-ножки теж, і недавно я ще й те ребро вигнуте побачила....гуляємо ми по годині- рідше по 2, але, зрештою останній сонячний день був днів 12 тому, здається...аналізи крові були добрі, але ж постійно перездавати не будемо, щоб то контролювати. Наразі я даю втіамін, хоч і маю переживання.
    Може коли вже будуть жовточок-масло в раціоні буде спокійніше?
    На рахунок вмісту в молоці - якісь суперечливі дані, але все зводиться до того, що кожен випадок індивдуальний - але ж то все не проконтролюєш?
     
  8. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    В малого на 4ому місяці почало витмратися волоссячко на потилиці. Оскільки у нього добряча шевелюра, то залисину так добре видно. Але ми взагалі тим не переймались, витер та й витер.
    Були сьогодні в педіатра, сказала, що то йому бракує вітаміну Д і можливо початкова стадія рахіту. Нам в 3 міс сказали профілактично пити вітамін Д по 1 кр/ден. Але я не давала. От тільки минулого тижня вирішила давати. А тепер нам хотіли збільшити дозу до 4 кр, я здивувалась чи так різко можна збільшувати, то сказали по 2 і через 10 днів з'явитись.
    Прочитала в неті, що залисина, то лише один з симптомів рахіту і то не обов'язково. Питання, як то толково можна діагностувати і чи варто всерйоз то сприймати чи то наші доблесні лікарі всіх під одну копірку? Бо і запустити страшно, але й даремно пхати той вітамін не хочеться.

    А ще в нас бліда шкіра, то сказали приватно, якщо хочемо, здати ЗА крові і сечу "по комусь-там". Але ми ж на грудному, хіба може в нього бути низький гемоглобін?
     
  9. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    швидше за все, так. Діагноз рахіт не ставиться по лисині чи потінню голівки - це є у дуже багатьох дітей, а ставиться по аналізу крові з вени, рентгену, кардіограмі (тоді є відхилення в роботі серця), ну, але лікарі вам скажуть, що то он тільки починається). Розкажу вам для заспокоєння, як у нас було - влітку ми нічого не приймали, а восени потрапили до лікарні (аспірація їжею), ну і там всі почали висувати версії (лисинка, звичайно, була), що то вітД бракує, Як, ви ціле літо не приймали???, і в тому дусі, але потім, за результатами аналізів, все виявилося ідеально) Я, правда, тоді дуже перестрашена була, після того випадку, то восени ми трохи таки пили, (по 1 краплі) "для профілактики", а потім якось коли як, а потім і закинули , правда старалась, щоб на сонце ми потрапляли, а ще писали тут про спосіб, кожного ранку виставляти голі п'яточки до сонця - почитайте, тут є тема про віт.Д окрема.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*


    Я слухала Комаровського по тому питанню. Не дуже його люблю, але в цьому питанні він мені сподобався (певно тому, що наші погляди збіглися:))
    В нас теж добряче витерті потилиці, але я то списую на то, що в мене двоє дітей і вони майже весь час лежать і відповідно крутять головками і витирають лисини.
    Щодо вітаміну Д, то у світлошкірих діток під впливом ультрафіолету він набагато швидше виробляється, як у смуглих діток. А ви з чоловіком смуглі? Бо мої дітки теж мають світлу шкіру, але в мене світла, чоловік трохи темнішу має.
    Ми літом не пили той вітамін (хоча тут всі лікарі рекомендують). Але ми щоразу, коли гуляли зранку чи під вечір, то показували сонечку щічки-ручки-ніжки. З настанням осені сонечко у нас пропало, то ми п'ємо для мого заспокоєння по 2 крапельки. Вже десь тижнів три, то волосся не виросло хоча, думаю, запас вітаміну Д поповнили. Відповідно (згідно думок лікарів щодо лисини) причини для наявності тієї лисини вже немає.
    Написала кучу всього. Сама переживала, коли прочитала що лисина є симптомом, а ще випуклий живіт і ребра впавшв, а ще кут між нижніми ребрами і куча усього.... То зараз я з усмішкою згадую, як придивлялась до животиків (чи вони не випирають) особливо після того, як дітки наїлись) і як на око виміряла той кут)))
    А ваша дитинка на грудному, то їй достатньо вітаміну Д з вашого молочка. Та й у сумішах наразі теж є вітамін Д.
    Ця проблема була пов'язана з тим, що в радянські часи популяризувалось штучне годування і швидкий вихід мами на роботу. А годували то сухим молоком коров'ячим, чи просто коров'ячим молоком. А там співвідношення фосфор/кальцій не таке, як потрібно дитинці. Певно у вашого лікаря стара школа) то як прикорм з 2 місяців)
     
  11. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    І в нас витерлося волосячко, не повністю. Але лікар сказала, що малий зовсім не схожий на дитину з рахітом. Як то по одному показнику?
     
  12. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Та
    Та ми все літо на сонечку і поки була сонячна осінь, то я б і не думала давати. А тепер як почалася така погода, то вирішила краще дати ту профілактичну дозу, але явно не більше.
    А як виставляти до сонечка, якщо його нема?)
    --- дописи об"єднано, 23 Жовтень 2015 ---
    Цікаво, а який то має бути схожий? Бо нашому, крім періодичного дискомфорту від зригування і зубів, нічого не бракує.
     
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    вітамін Д - давати чи ні?, Ука писала про то, в будь-яку погоду, бо є розсіяна радіація. Там ще мій допис останній, перестрашений)
    --- дописи об"єднано, 23 Жовтень 2015 ---
    Я ще тоді там десь вичитала, що достатньо дуже невеликого часу перебування на сонці, але точно вже не пам'ятаю скільки, чи не 30 хв на тиждень...
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    я десь читала,що якщо маля на ГВ і мама достатньо перебуває на сонці, то давати дитині ніц не тре - маля собі з молоком всьо потрібне візьме. та й на суміші дітки не мали б потерпати від нестачі вітаміну Д, бо суміші нині "збагачені" усіма мінералами і макро\мікро елементами:)
     
  15. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Десь читала, що 5хв яскравого сонечка на личко і кисті дає тижневий запас.
    Ще: 20 хв в "мереживі листя дерев" вистачає теж чи на тиждень, чи на два.

    Надіслано від мого Lenovo S90-U, використовуючи Tapatalk
     
  16. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    я теж була противницею вітаміну Д. Думала літо-сонце зроблять свою справу. Лисинка появилась, та я не звертала уваги. Також були постійно вологі ручк і стопи. То мене троши напрягло, але теж думала що пітніє просто, бо спека. Але потім в нас виявили підозру на дисплазію, порадили приймати вітамін Д. І хоча на узд дисплазію не підтвердили, просто якась там затримка окостеніння, яка теж свідчить про нестачу цього вітаміну (але я так зрозуміла, шо не сильно серйозно), вітамін я таки почала давати. І майже моментально руки-ноги зробились сухі і лисинка заросла. Отакий мій досвід. Може то ше індивідуально, в когось краще він засвоюється, в когось гірше. Лікар казала, що чим крупніша дитинка, тичастіше буває нестача.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    Нам майже 2 місяці, і приймаємо вітамін Д по 1 краплі в день, сказали, що бажано попити цілу зиму, поки сонечка не буде.
     
  18. maty

    maty Well-Known Member

    дівчата та в наш час хіба діти в циганському таборі на рахіт хворіють!!! спробуйте про шкідливість передозування почитати,може вас попустить! та вітаміни-то ті ж ліки,принцип-що більше,то краще тут не діє
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Звичайно, що пітніти буде так, ви ж грієтесь одне об одне, навіть не знала, що то ознака чогось там..
     
  20. Lasti

    Lasti Well-Known Member

    Коли малій було 3 міс. нам педіатр просто сказала здати ті два аналізи. Я здала. Бо ЗА крові перед щепленням не зашкодить, а сеча по комусь там, то на засвоєння кальцію.
    Стосовно 4 кр. віт.Д. На холєру??? 1 кр. цілком достатньо. Я давала місяць-півтора. Профілактично. Хоча Комаровський каже, щоб дитині на ГВ мати рахіт, тре жити за полярним кругом. От я зробила ні нашій дохторовій, яка казала до 3-х років давати, ні Комаровському - капала по старим совєцким стандартам))))))
     
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1