Враження про книги від учасників Читацького флешмобу

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем lovikyou, 6 Червень 2016.

  1. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Ця тема для відгуків саме від учасників флешмобу, дуже прошу, пишіть враження, але не розкривайте зміст книги, залишість можливість іншим 100% насолодитись читанням.

    Сам флешмоб тут Читацький флешмоб
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    прочитала книгу "Замок в Піренеях" Юстейна Гордера від @Mansikat. домучила)) бо хоч твір і невеликий за об*ємом, але читався мені доволі довго. побудований роман у формі e-mail листування двох колишніх закоханих, через 30 років після розставання. як на мене, то трохи сухо і занадто по-філософськи. а можливо то я ще недоросла до прочитання інтелектуальних романів? :girl_in_dreams:важко сприймаються мені усі ті довжелезні світоглядні філософствування та роздуми. а тим більше у розмові двох людей пов*язаних романтичними почуттями...
    автор протиставляє матеріалістичний ти духовний світогляди. як співіснують тілесне та духовне? що первинне в цьому світі? що важливіше?
    кінець для мене був несподіваний.
    враження неоднозначні...
     
    • Подобається Подобається x 10
  3. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Першою із списку обрала книгу "Жизнь после жизни" Кейт Аткинсон від @бетменша. :ThankYou:Книга захоплює із перших сторінок і вже не відпускає. Спочатку хвилюєшся й вболіваєш за життя маленької дівчинки, потім дівчини, жінки. Щоразу змінюється сценарій, щоразу героїня помирає, але потім все починається знову. Подобається, як автор щоразу починає описувати нове життя з дня народження дівчинки, але наче описує продовження цього дня з минулого життя.
    Автор ніби грається з долями героїв і щоразу придумає нові варіанти розвитку подій, нові долі, нові варіанти народжень і смерті. А головна героїня неначе щоразу пливе проти течії і намагається все змінити, врятувати когось, бо напівсвідомо зберігає в пам`яті подробиці минулих життів. Книга змушує замислитися наскільки одна мить, один крок може змінити долю окремої людини, сім`ї, всього людства. Особливо зачіпає опис життя героїв під час та після війни... Ех, а таки шкода, що в реальності не знайшлася людина, яка б в далекому минулому натисла на курок і сказала б, що його війна закінчена. Книгу однозначно рекомендую для прочитання.:girl_yes2:
     
    • Подобається Подобається x 12
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    У мене ще один відгук. На цей раз про Ян Мартель "Життя Пі" від @Leditanya. Як починала читати, то думала, що не закінчу. Якась вступна частина дуже вже розтягнута і написана якось уривчасто. Але по ходу діла стало зрозуміло, що вона необхідна. Коли вже тема зайшла про зоопарк, то стало цікавіше. Ну а далі вже й відірватись важко було. Цікава і захоплююча. Десь трохи нагадує "Старий і море" і "Робінзона". Порадувала незвичайна кінцівка, яка дає харч для роздумів. Загалом книжка супер.
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Закінчила читати Прислуга, яку порекомендувала @бетменша .Спочатку прочитала пару сторінок і хотіла кинути, бачила фільм знятий за цією книжкою. Фільм мене не вразив, а читаючи перші сторінки книжки, в мене перед очима пролітали картинки з фільму. Але сторінка за сторінкою і мене затягнула книжка. Насправді сюжет і все що відбувається я вже знала, але сам процес читання мене захопив. Ніби у фільмі показували те ж саме, але книжка мене зворушувала, були моменти, що я просто не могла відірватись, переживала разом з героїнями. Написано дійсно дуже цікаво. Мені сподобалось, дякую за рекомендацію!
     
    • Подобається Подобається x 9
  6. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Прочитала Маргарет Мадзантіні "Народжений двічі" від @Leditanya. Гарна книга, важка, але цікава. В ній переплітається історія кохання і війни, особистої драми однієї людини і трагедії цілого народу. Важкі сторінки війни в Сараєво, люди на межі виживання... Аж не віриться, що таке відбувалося зовсім поряд в Європі в "наші" часи(1992-1996рр.) Сумно, боляче і страшно... Важко уявити, що людина здатна чинить такі звірства по відношенню до іншої людини, жінки, дитини...
    На долю головної героїні випали нелюдські випробування, але і велике кохання. І зрештою пройшовши крізь все вона отримує частинку свого особистого щастя, а простіше спокій у душі, примирення зі світом і з самою собою. Така кінцівка твору дає надію на майбутнє... майбутнє однієї людини і усього людства... Любов сильніша за смерть, сильніша за війну.
    ставлю лайк. @Leditanya дякую за рекомендацію.
    ще фільм перегляну.
     
    • Подобається Подобається x 11
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    і знову я тут. Закінчила читати Умберто Еко "Ім'я троянди" від @Vitusja, враження від твору не однозначні. Якщо чесно очікувала зовсім іншого, ну і назва твору не виправдала очікувань. В загальному твір не поганий і вартий уваги, але не раджу читати людям які не люблять історії, релігії і ставлення церкви до науки. Варто відзначити, що події у творі відбуваються в 14 столітті, багато філософських роздумів на рахунок релігії, церкви, навчання.
    На диво твір читається легко і захоплює, але на жаль не з перших сторінок. Коли почала читати, думала кинути, бо трактування латиною філософів мене добивало, але тільки розпочався сюжет - відразу захопило. Книжка в деякій мірі повчальна, вчить аналізувати світ і логічно мислити, в творі піднято багато різноманітних філософських питань. Розслідування...Ну твір так побудований, що ти губишся в подіях, багато всього переплітається.
    В загальному сподобалось і не шкодую що прочитала! Дякую за рекомендацію.
     
    • Подобається Подобається x 8
  8. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Прочитала "Цитадель" Кроніна від @Leditanya досить швидко, дивлячись на об'єми книги. Весь час, поки читала, крутився мені сюжет тої історії, якась дуже знайома мені видалась, аж коли порекомендувала книгу сестрі, вона мене напоумила, що ми її читали ще в школі, правда адаптовану версію англійською і тоді все стало на свої місця. Я то вмію по 100 раз одні і ті ж книжки читати і далі не пам'ятаю ні сюжету, ні імен головних героїв, ні ... нічого. Ну і про "Цитадель", я б назвала - "Історія одного лікаря", хоча не все так просто, бо це і історія про принципи, дружбу, кохання, вірність.
    От за що люблю класику, так те, що вона ніколи не втрачає актуальності. Всі метання головного героя властиві лікарям і в наш час - бути вірним своїм принципам чи гнатись за славою і грошима, дружити по-правді чи для вигоди. В книзі власне і висвітлено "перехід" героя від світлих ідей на темну сторону корисливості.
    Накатала як в школі на літературі))) короче, книга одна з тих, яку мусить прочитати кожен, однозначно рекомендую.
     
    • Подобається Подобається x 9
  9. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Дочитала я сьогодні "Странствие слона" за рекомедацією @Dominika.
    Такий цікавий стиль написання обрав автор. Спершу мені було важко читати, не могла призвичаїтись до того стилю, всіх цих описів, зворотів і сатири, якою пронизана книга. Заголом цікава історія про слона Соломона, на чию долю випала далека подорож. Багато кумедних моментів, проте сама в б я не обрала цю книгу для прочитання)
    Книга, для тих, кому не потрібно інтриги, сюжетних ліній, а просто хоче насолодитися читанням.
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    Ще вчора дочитала Бруно Шульц "Цинамонові крамниці...", яку порекомендувала @Alstroemeria. Але вже другий день сьогодні думаю як описати свої враження. Читати було не просто, але цікаво. Це одна з тих книг, які не можна читати не зосередившись. Для мене необхідна була повна тишина, щоб продумати кожне слово. Деякі моменти перечитувала багато разів, бо класні моменти. Описи просто неймовірні. То з таких описів, які передають душу, а не якісь зовнішні ознаки. Понавиділяла море цитат.
    Але мушу сказати, що стиль все таки мені чужий. Другий раз я б не стала його перечитувати (а свої улюблені я можу перечитувати і по 5 раз).
     
    • Подобається Подобається x 7
  11. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    я тут, певно, найшустріша, бо вже закінчила останню книгу (треба було брати 10)))). цього разу читала Ден Браун "Точка обману" від @Wildcat. якось так сталось, що відносилась до брауна скептично і як результат - прочтала майже всі його книги) Ну та, в нього суцільна голівудщина. Але, чорт забирай, воно цікаво, ненапряжно і тримає в напрузі. І "Точка обману" саме така. Там і всякі політичні перипетії, і наукові цікавинки, і гумор, і лямур трохи є. Ну а вкінці хеппі-енд, як завжди.
    Всім дівчаткам, які порекомендували книжки, величезне спасибі!! А @lovikyou окрема подяка за ораганізацію!
     
    • Подобається Подобається x 8
  12. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    То беріть ще 5, це ж не заборонено правилами, правда @lovikyou?
     
  13. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    так, список можу розширити ;)
     
  14. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    та щось в нас учасники зараз слабо пропонують) видно, всі поїхали у відпустку. певно, таки буду чекати наступного флеш-мобу)
     
  15. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Я знову з відгуком:)
    Отже, прочитала я книгу Коельо "Диявол і синьоріта Прім" за рекомендацією @Melian . Після численних спроб полюбити Коельо особливих надій на цю книгу не покладала. А даремно. Досить цікавий сюжет, багато думок для роздумів (треба виписувати )) ), дещо неочікувана розв"язка. Але оця любов до розсусолювання "і зліва, і справа, і так і сяк", і зрештою на тарілочці піднесений висновок "істина десь посередині", оця нестача місця для власних роздумів і видача готового результату, мабуть, мені в Коельо і не подобається найбільше. Але все одно дякую за рекомендацію - просто переконалась, що Коельо - не мій автор ))
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    Прочитала ще одну книжку із свого переліку брати Стругацькі Складно бути богом від @Patty. Досить цікавий сюжет. І якщо встановлювати якісь аналогії в історії, то трохи захоплює. Але для мене якось трохи банально. Читала досить легко, але не захоплювало. Самі герої чомусь не викликали в мене ніяких емоцій, мені виглядає що вони трохи відсторонені. Але загальне враження досить позитивне. Дякую @Patty за знайомство зі Стругацькими. Думаю, що колись при нагоді ще щось із їх творів почитаю обов'язково.
     
    • Подобається Подобається x 6
  17. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    І я уже закінчила свій список, звісно хотілось б ще, але часу зовсім немає на ще одну порцію книжок ;(

    отже відгуки про прочитане:
    "Пассажир" Жан-Кристоф Гранже від Leditanya - сказати що сподобалось, то взагалі нічого не сказати. Сюжет бомбезний, саме таке яке мені подобається, немає обтяжливих описів, роздумів. Читається на одному диханні і часом важко відірватись. Все непередбачуване і захоплююче, вже ніби і здогадався хто вбивця, перегортаєш сторінку - опа, а не він! Напругу книжка тримала до кінця, ну майже до кінця. Трішки кінцівка підвела, хотілось чогось іншого...але вона досить логічна. Одним словом сподобалось і рекомендую всім!

    Дару Корній "Гонихмарник" від @Alstroemeria - читання цієї книжки мені нагадало шкільні уроки української літератури. Не знаю чому, але читання українських творів викликає в мене якесь незрозуміле відчуття, яке і описати важко. Сам твір цікавий, але не вразив. Оповитий українськими (скоріше навіть львівсько-волинськими) легендами\казками, та і сам твір легка романтична казка. Читалось легко, але хотілось чогось більшого, феєричного, якогось глибшого сюжету, на самому початку було ясно що добро переможе зло і всі будуть щасливі, автор ніби-то і хотів все заплутати, але якось не дуже вдало. Особисто мені цей твр нагадав моє дитинство, казки які розповідала бабуся, легенди про всякі нечисті сили і про те що щось незрозуміле керує всім на планеті. Бажаєте прочитати чогось нашого, рідного, чогось казкового і з ряду легенд (не думайте що то легенда про гонихмарника, там не тільки про нього мова іде і не тільки про всякі вищі сили ;) ) - тоді рекомендую.

    і остання книга Ніл Ґейман "Історія з кладовищем" @lovikyou , ну книга дуже специфічна, в основному події відбуваються на кладовищі (ну а що треба було чекати, назва ж така), як подружка вирішила глянути що я читаю, то сказала щоб я кинула то, бо то чортівщина і здибала що читати, про цвинтар і потайбічний світ. Насправді не все так страшно і з "чортівщиною", переплились 2 світи - реальний потойбічний, для боротьби зі злом. Читалось легко і захопливо, до кінця було важко зрозуміти що твориться і для чого то все було зроблено. Ще досі залишилось багато питань, а що далі, чи то дійсно був кінець, як хлопчик з потойбічного світу влаштує своє життя в реальному, та і не віриться що все так просто закінчилось і чого за ним полювали (точніше там було написано, але якось дуже скупо і бідно). Взагальному книжка сподобалась, якщо не боїтесь цвинтарів - вел кам!

    Ну якось так! Всім дуже дякую за рекомендації, кожна книжка захопила по своєму і кожна була варта, щоб її прочитати. В мене з вибором творів для читання завжди була проблема, досить часто щось брала, почала читати і закидала, ну бо просто не йшло, всі рекомендовані книги дочитала до кінця і без заставлянь. Окремо велике дякую @lovikyou за організацію такого флешмобу. обов'язково візьму участь у наступному!
     
    • Подобається Подобається x 7
  18. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    вже давніше прочитала книгу "Не думай про червоне" Світлана Пиркало від @svoybox. Прочиталася швидко і легко. Як на мене, то трохи депресивна книжка. То така собі автобіографічна оповідь молодої журналістки, поетеси про свої пригоди в Лондоні, про пошуки втраченого кохання, про роботу і загалом про життя-буття. В кінці прочитання напрошуються два висновки: "Мрійте обережно " і "Не все те золото, що блищить". Загалом враження нейтральні. Незовсім зрозуміла що автор хотіла донести до читача своїм твором. Це так ніби надрукували особистий щоденник людини, але чи треба воно комусь крім неї самої? ...
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    знову я тут. днями дочитала Пелем Вудхауз "Дживс, ви - геній" від @Ассоль. Автор описує пригоди молодого англійського аристократа Берті Вустера і його камердинера Дживса. Сюжет сповнений комічних ситуацій, з яких головний герой чудом виплутується завдяки своєму слузі.
    Загалом, дивні враження. Зробила висновок, що англійський гумор не для мене :facepalm: Дещо дивна манера спілкування героїв якась штучна і місцями дуже заважає. словом, важко мені далася книжка. чи буду читати продовження?-ні, чи гляну серіал за книгою-спробую:girl_yes:
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    Закінчила читати Ремарка "Тріумфальна арка" від @Melian. (Дякую) Загалом враження передбачувані. Я знала що Ремарк не мій автор. Вже мала кілька спроб почитати його, але на жаль і цей твір мені не пішов. Більше не буду пробувати. Для мене все занадто одноманітно, замало динаміки, забагато невизначеності. Я люблю рішучість, як у житті так і у літературі. Проте деякі цитати все ж дуже цікаві.
     
    • Подобається Подобається x 5
  21. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Нарешті маю час ;)
    Макс Фрай - "Казки старого Вільнюса" від @Melian
    Історії, прив"язані до певної вулиці міста (ніби має бути реальний Вільнюс), але не просто історія про..., а історія з цікавинкою, зі шматочком містики чи незрозуміло-невідомого, чи емоцій, чи почуттів, чи... Далі можете самі читати ;)
    Тепло, лоскотно. Навіть вважаючи, що я не люблю короткі історії, про цю книгу на на хвилину не пожалкувала.

    "Роман з містом" Світлани Горбань і Наталі Лапіної. від @Alstroemeria
    Прочитано за ніч. Ніч, Карл, коли треба спати ;). Тобто, ото коли кажеш собі, що ось цей епізод дочитаю і все, а там вже наступний підв"язався-зав"язався, що знову нема як покинути ну і отак воно вийшло... Цікаво читати і постійно намагатись вгадати де той бадинок, де та вулиця, про який сквер мова і т.д.
    Насичено, романтично.

    Сергій Бут — «Листи з того світу»
    від @Sweet kitty
    Львівська сучаснисті, вічне питання нерухомості, щирі євреї Вернісажу, добрі друзі ;). Це все, що можу написати не розкриваючи змісту, вже кілька рядків стерла, бо ж зачіпаю сюжет...
    Динамічно, загадково. Якби не знала автора, приписала б Кокотюсі.

    Джин Квок "Дівчина у перекладі" від @Vitusja
    Певно найсерйозніший твір з цього переліку. Якось останнім часом багато читаю такого, що відкриває мені Штати з іншого боку, цього разу це Китайський квартал. Багато вразило, зачепило та здивувало...
    Сильно, надихаюче.

    «Манюня» автора Наринэ Абгарян від @Leditanya
    Справді для відпочинку ;). Весела книга про витівки маленьких дівчаток та реакцію великої дівчинки-дитини на це. Постійно отак на задгьому фоні майорить "союз нерушимий... та-да-да-дам" але мені вдалось абстрагуватись і сприймати твір як а-ля Тореадори ;)
    Весело, легко.
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Зе бест! Зе бест! x 2