"Втручання" в життя батьків.

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Basyanya, 10 Березень 2019.

?

Чи діти мають право втручатись в життя батьків???

  1. Так

    4 голосів
    14,8%
  2. Ні

    23 голосів
    85,2%
  1. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Ви вже це зробили, тому вже не варто гризти себе тим. Минулого не вернеш. На даний час маєте те, що маєте. З того і потрібно виходити. Мама втомилась від сидіння в декреті, Ви втомились від присутності батьків, бо вже звикли самі.
    А мама з декрету планує повертатись на роботу?
    Ну і по темі - не варто. Ви не можете змінити життя жодної людини, поки вона сама не захоче щось почати змінювати
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Немає. Не було. Орендували.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  3. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Розумію погляди більшості. І розумію, що так робити ніби й не треба. То виходить краще, чекати і дивитись, як твої батьки "котяться на дно" дочекатись пенсії, а це десь 10 років. А потім сказати: "сорі, бомжуйте(ну бо пенсії вистарчить або винаймати житло, бо свого немає) або голодайте, бо я не можу вам допомагати???". Можливо це перебільшення, але десь так в моїй уяві це все є, нажаль.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  4. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Все правильно, ви зробили. А невдоволення тим чи іншим, будуть завжди. Та і на шнурку їх ніхто не тягнув. Тим більше, що обставини, які склалися у батьків не найкращі. Головне, не зациклюйтеся і не картайте себе, неможливо догодити всім.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А що вже заборонили працювати на пенсії? Моя свекруха і моя мама працюють на пенсії, маючи своє житло. З багатьох причин.

    Ви всиновили своїх батьків - це шлях в нікуди. Якщо їм нічого не треба, нема амбіцій, то ви їм їх не наростите, хіба будете годувати, і в себе проживати. "Рухатись" ви їх не змусите.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 8
  6. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Basyanya якщо би вже виникла така ситуація і батькам би прийшлося жити на одну лише пенсію, то можна купити їм хатинку в селі. Вони не є аж такі дорогі.
    Я вас дуже розумію, бо і самій було страшенно некомфортно, коли доводилося орендувати житло. А ще усвідомлення того, що ми ніколи не зможемо купити власне... А у віці 50+, без хорошого доходу - дуже сумна перспектива.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Rapsodiya

    Rapsodiya Well-Known Member

    я розумію Вас, дуже-дуже. ситуація не така проста, як це може здатися зі сторони. це легко типу "та не втручайся і все". в мене зараз схоже з родичами складається. це просто потрібно в один момент зіштовхнутися з таким, щоб вповні зрозуміти весь масштаб ситуації.
    є люди, які просто поки "грім не вдарить, Іван не перехреститься": вони будуть сидіти на дупі рівнесенько, поки страшно не припече. а момент "припече" зазвичай такий, коли полагодити справи стає вже дуже-дуже важко. І повірте, така категорія людей потім якраз вас і буде звинувачувати у всьому, що відбулося, бо хтось же має бути винен.
    і я розумію Ваш страх - батьки виходять на пенсію, жити де не мають. в такому випадку ймовірність переїзду до Вас - 100%. але про це думаєте і переймаєтеся Ви, а не люди, які б реально мали цим турбуватися.
    про купити батькам житло - це дуже гарно і благородно. але в тому випадку, якщо в молодої сім'ї є на це гроші. але коли вони самі по вуха в кредитах - таке вирішення ситуації відпадає.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    І що? Вони не хочуть. А якщо вони не хочуть, а діти їх силою та й на роботу, то все одно діти будуть винні, бо "мені було так добре сидіти на 4000 і пити чай, а тепер я змучена, невиспана і життя минуло в тих заробляннях". Якщо діти відмовляться допомогти - теж діти будуть винні, бо невдячні (можна вже готуватися до "а я ж тобі дитину вибавила"). До речі, коло хати в селі теж треба добре наробитися, щоб мати що їсти. Так що навіть як купити їм ту хату, буде ниття, що "та певно, сама то в місті живе, а нам халупу і город на старості". Якщо люди не хочуть заробляти і люблять нити - вони будуть нити, як би їм не помагали. Якщо ж їм просто достатньо того мінімуму, вони не ниють, а просто собі живуть як живуть - то тим більше нема чого носа пхати до них. @Basyanya Ваші батьки мають якісь плани, де і на які гроші далі жити в разі повернення і через 15 років? Ви говорили про це? Бо поки що, Ви вже мене вибачте, виглядає, що Ви турбуєтеся зовсім не про них. Це не є зле, але це змінює проблему. Я теж часто думаю, що буде, коли не стане свекра чи свекрухи, а їм вже за 70. Свекор сам ради не дасть, а він любить випити і я жити з ним категорично не зможу на постійній основі. Свекруха загнала себе роботою і дуже навіть може злягти. Я дуже хочу їм пояснити, що в перспективі їх спосіб життя стане моєю проблемою і мого чоловіка, але то як горохом до стіни. Так що мусить бути так, як вони собі вважають за добре.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 9
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. Rapsodiya

    Rapsodiya Well-Known Member

    в таких людей все життя усі будуть винні. я нагадую собі ситуацію мого дідуся.
    за молоду мої батьки пропонували перебудувати його дім на більший, щоби всі разом жити. він відмовився.
    мої батьки побудували власний будинок, стали припрошувати діда перебратися до нас, бо жив він сам. то були скандали їсти він не готував. тобто мама двічі чи тричі в тижень їжі наготувала, торби в зуби і на другий кінець міста пішачком принести їсти. та дідо і так був не задоволений скінчилося все жахливо - діда схопив інсульт. спаралізувало ліву частину тіла. зараз він вдома в моєї мами. вона його доглядає. а переїхав би жити до нас - все би обійшлося - бо стало би йому зле, викликали би скоро швидку і може наслідки були би не такі катастрофічні.
    але навіть в тому випадку моя мама винна - не так миж, не так доглядає, і взагалі то вона його забрала з його хати відвези назад.
    це я до того, що нормально хотіти підказати людям, що "блін, та ви собі самі проблеми робите і потім то все впаде на мої руки". це нормально не хотіти розгрібати чужі проблеми. не знаю, може я капець яка егоїстка, якщо отак думаю..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  10. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ну так по факту там батьки вже сьогодні переїхали до дітей.
    Я вважаю, що "перепрошивати" батьків - це шлях в нікуди. Такі речі, як особистий розвиток, працюють, якщо вони йдуть зсередини, і тоді люди справді можуть використати якийсь імпульс, нову обстановку як сходинку, щоб піднятися. Тобто, я не виключаю, щоб такі імпульси батькам дати, але треба бачити їх запит.
    Ну і, чесно кажучи, якщо мама глядить дитину, то не дуже розумію, як з погляду форумлянки, вона мала би там закордоном особливо "рухнутись" (принаймні в тій частині, про яку вже говориться в минулому часі). В неї є професія, яка зможе її там прогодувати? Чи планує освоїти якусь? Знає мову?
    Наразі ж вона дає можливість стати на ноги своїй доньці.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Хотіти підказати - нормально, і, думаю, мало знайдеться людей, яким би це бажання було взагалі незнайоме. Але от прийняти ситуацію, що твої підказки нічого не змінять - дуже і дуже важко. Мені теж це питання болить, в іншій площині, правда, але я розумію, що є речі, які робляться/усвідомлюються тільки особисто.
    P.S.: а про наслідки інсульту раджу не картатися, там мало що від вас і швидкості доставки в лікарню залежить. Співчуваю, що вашій мамі таке непросте випробування випало.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  12. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Якби він переїхав, так само точив би мозок, Ви самі це розумієте. І насправді ситуацій мільйон. Той же інсульт міг статися, коли він сам вдома.
    В мене мама така - вічнопхаюча свого носа до всіх. Закінчилося тим, що в свої 55 вона не спілкується з мамою, сестрою, всіма двоюрідними, половиною колишніх коліжанок. Дивуюся, як єдиний племінник після деяких реплік ще з нею говорить. І ситуації були дуже неприємні. Вона вчила всіх жити, свою маму в тому числі. Років 20 всі більш-менш терпіли. Потім почали робити їй за це малоприємні речі. І отак я і бабу з цьоцею не виправдовую, але реально мама своїми постійними втручаннями здатна провокувати людей. Грошей це теж стосується. Спочатку стогнала, що годує родину. Потім родина відмовилася від її допомоги і реально тяжкою працею самі дають собі раду. То мама почала дутися, що без грошей вона нікому не треба. І що все одно вона тяжче працює, а їм легше гроші прийшли (до речі, на мою скромну думку, то зовсім не так).
    Короч. Не лізти і ще раз не лізти. Спитати ненав'язливо, що планують робити. Між рядків натякнути, що зайвих грошей на оренду квартири для них на горизонті не видно. Нічого не обіцяти. Прийняти вибір батьків.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  13. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    ніби і правильно ви написали, але якщо брати до уваги, що мова йде про батьків, я розумію, чого боїться @Basyanya.
    Казати можна і що грошей зайвих на них нема, і ще багато чого, але як буде біда, вона ж не залишить батьків барахтатись самим, а сама посадить собі їх на шию. Зараз навіть молодим-здоровим деколи важко дати раду на арендованій квартирі, а на пенсії я взагалі не уявляю.
    Таким людям не можна натякати, бо вони живуть сьогоднішнім днем, їм бажано дати готовий план з термінами виконання і цифрами
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    і вони його провалять
     
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я зараз буду трохи різкою. В Україні двом людям 50-річного віку заробити на квартиру і влаштувати своє життя так, щоб з нуля вийшла забезпечена старість, неможливо. Тим більше, що люди з опису (а може то просто погляд дочки і не відповідає дійсності) не є ініціативні і не мають якихось задатків, щоб чогось досягати. В Польщі, де живе форумлянка, вони можуть трохи підзаробити руками самі знаємо, на яких роботах. Тоді, можливо, відкладуть на якусь кімнатку. Тому, якщо говорити про якесь зростання, треба чітко знати, яка би то мала бути робота для батьків. Бо для мене збоку то виглядає, як звичайне бла-бла-бла. А може мама таким чином натякає на щось, і не каже поки прямим текстом. Наприклад, що дочка "офіційно" скаже, що допомоги з внучкою вже не треба. Поки не готовий план порятунку батьків, треба питати, чи вони не склали його раніше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
    • Тупо! Тупо! x 1
  16. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    так я і кажу, сідати разом, брати в руки калькулятор і предметно говорити
    І краще робити це зараз, поки батьки працездатного віку і відносно здорові
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Я б розглянула варіант трохи допомогти батькам з роботою. При їхньому бажанні, звісно. Пишите, що орендують житло. Тобто коли вийдуть на пенсію чи зможуть потягнути оренду з нашими цінами? А за ті роки можна було б щось підзаробити. Тим паче, що батьки ще дуже молоді. Можна якось то ненав'язливо зробити. Хочуть - ок, ні - то ні...Не мусите приймати за них рішення, але запропонувати варіанти можна.
     
  18. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    100% перевірено.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    контролювати, помагати, дати вудочку. Часом люди просто не знають як, моя бабця про таких казала *безтолокове, не горить, а тліє*))
     
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ой, то ся зле кінчит. Був в моєї мами і такий досвід. Панє втікла з роботи, бо тяжко. План порятунку провалився. Ні, я таки проти будь-якого контролю, підштовхування, стимулювання. То ж дорослі люди. Невже вони не розуміють, що можуть опинитися на вулиці через 20 років? Я не вірю. Або в них є якийсь план, або вони реально планують пристроїтися біля дочки. Моя свекруха, до речі, планує помирати якраз тоді, коли не зможе сама дати собі раду. Я не хочу нагадувати їй про її маму, яка вперто лежала прикута до ліжка на іншому кінці району і свекруха ходила кілометри пішки, щоб привезти їй їсти. Що то є вперта людина.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2