Філософські та релігійні посиденьки

Хрещення: практичні поради, хресні, подарунки...

Posted by dimalozz on 22 Вересень 2008 відповідей - 1.429
  1. Pand@

    Pand@ Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Церква Андрія
     
  2. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    А все ж таки, яка повинна бути крижма? Моя мама вже вишила сорочку мацьопі і тепер має шити крижму і передавати, а яка за розміром вона має бути ніхто толком пояснити не може. Не хоче, щоб була завелика, щоб ніхто не заплутвася, ну і щоб замаленька не була.
    Хрестити будуть у греко-католицького священика десь в Німеччині.
     
  3. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Бачила на базарі крижму 3 і 5 метрів.
     
  4. Pand@

    Pand@ Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Я чула щоб не було парне число.Біла але не знаю що за матерія і чи мае бути обметена.
    А взагалі сестра сказала так
    Хресна мае купити 3 метри крижми(похресник хлопчик),перемотати блакитною стрічкою,купити свічку біленьку.Обов"язково висповідатись та запричащатись.
    Окрім цього я взнала кілька традицій ще.
    Кажуть одні що золото до спілки купляють хресний та хресна(я вирішила сама купити напевно що медальйончик і можливо ще цепочку,бо з з хресним не знайома).
    Інші що в крижму в куточку завертають гривню-щоб було багатство(моя сестра дуже віруюча і не знаю чи зрозуміе таке-це ж здаеться забобон))))).
    Хустку священник сказав не обов"язково тому напевно буду без неї.
    Якщо хтось знае все від А до Я напишіть
    Саме "смішніше" що стати на ногу я напевно не зможу і сказала це сестрі.А вона каже "Значить в капцях будеш у церкві але похрестиш дитину".Ось така ситуація
     
  5. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    А чому Ви не хочете купити готову крижму? Дуже гарні є тепер, і в дитячих крамницях і в церковних.
     
  6. Pand@

    Pand@ Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Та от напевно так і зроблю:)
     
  7. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Привіт! Хочу вас запитати...брат сестрі є кумом (хрестив плимінницю), чи може чоловік сестри бути кумом для брата! О загнула, але для нас це справжня проблема...:sad:
     
  8. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Якщо я правильно зрозуміла, то може.
     
  9. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    ще раз поясню...є брат і сестра, брат хрестив доньку сестри, чи може чоловік сестри бути хресним татом для братогої дитини
     
  10. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Ви маєте на увазі чи можна бути хресними хрест-навхрест, тобто один одному кумами? Думаю можна, але (як тут неодноразово писали) в кожній церкві (навітбь в кожного священника) своя правда.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Все про хрестини

    Пізнувато трохи, і все ж.
    Щодо медалика, то в принципі, таке прийнято дівчаткам, а не хлопчикам. Це перше, а друге. Дитина має на хрещення хрестика дістати.
    Щодо гривні в крижму, то давайте без поганства. :xaxa:
    То вже цілковито людські вигадки.
     
  12. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    просто в нас це проблема, хочемо хрестити свою доцю, але нам сказали що так неможна, не священник говорив, а люди
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Все про хрестини

    Може. Тут жодних перешкод не бачу.
    Мій чоловік є хресним доньки наших кумів. Батько чоловікової похресниці є хресним нашого Дарка.
    Ага, людей побільше слухайте. Вони вам такого наговорять, що як священикові розповісти, то за голову схопиться. Ну, чи за живіт. :xaxa:
    Я того в цю гілку й не писала довго, що злостять усі вигадки. Таких дурниць можна довідатися...
    Ой, ну це вже бздура. Взяти канони й подивитися. Там правда одна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Ой, Ліля дякую, бо я вже сивіти почала, одні кажуть неможна, другі що можна
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Все про хрестини

    Та людей поменше слухайте.
    Якщо щось цікавить, то набираєте в гуглі - кодекс канонів східних церков і дивитеся - http://old.ugcc.org.ua/CCEC/CCEC-toc.html. Там усі перешкоди вказані. Ось тут про хрещення все є - http://old.ugcc.org.ua/CCEC/16.html#c675
    А люди... люди що хочеш напридумають. Ви ще їх попросіть пояснити чому, то відповіді взагалі не буде, просто "бо так є і вусьо". :8:
    Он тут навіть у темі гілци помилка, то про що казати?

    Додам про хресних батьків витяг:
    І ще цікавий момент.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Прочитала останні дописи і згадалось, як хрестили Таню... Скільки тоді дурниць нам понаговорювали, що можна, кого можна. де можна і т д!!!! З Сонею ми, (все таки на тринадцять років постаршали) про хрещення говорили ТІЛЬКИ зі священиком, а дідусів-бабусь і іже з ними просто поставили до відома, ніяких подробиць не обговорювали. І хрещення відбулося набагато спокійніше і, як на мене, душевніше, принаймні без нашіптувань до самих дверей храму, що і як і кому робити...
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Все про хрестини

    На жаль, так воно є.
    Нам у тому плані пощастило, бо Роман був майбутнім священиком на той час. Тому нас сильно не чіпали, тільки трошки. :xaxa:
    Але як малий лише народився, то гостював у нас інший випусник семінарії. Його мої спитали про червону нитку (ми були категорично проти), то він сказав, що так, то треба, він теж своїй доньці чіпав. :8: І будь тут мудрим.
    Ну, але він був цікавим кадром. Вженився таємно, бо було заборонено. Приховував то від усіх в семінарії, бо могли вигнати за то. Та й женився теж із цікавих причин швидше, ніж треба. :ninja::confused:
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Трохи не в тему, але про те, що священики ду-у-уже різні, то ви праві. Ми тепер такі щасливі, що накінець трапився нам НАШ священик, тобто людина, яка пояснює, з якою приємно спілкуватись, до якого можна зателефонувати в будь-який час і спитатись поради. Донедавна нам траплялись тільки такі, що пояснення зводились до "то гріх! - Чому? - Вам мало, що я кажу?!" і т п. От один такий священик нам колись сказав, що на хрещенні мамі потрібно стояти в сінях, на колінах і молитись увесь час, що триває хрещення. То та мама (наша близька родичка) ледь не зомліла від такого. А пояснив це тим, що у 40 днів після пологів вона не прийшла до сповіді.
    Хрестили у іншій церкві, за 15 км звідтам...
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Все про хрестини

    Щодо 40 днів, стояння в сінях тощо.
    Це тягнеться ще з жидівської традиції. Жінка під час менструації нечиста, після пологів нечиста... То все дуже сильно закорінене в православних. ДУЖЕ сильно.
    А якщо священик каже, що "ні, бо ні" чи "гріх бо гріх", то це свідчить про цілковитий брак знань, такі можуть і єресі в проповідях нести. Нераз були свідками такого.
    Молоді священики, котрі зараз не старші 35-40 років вже вчилися в порядних семінаріях, а не так, як то було, що одного року на весіллі був музикантом, а через рік-два вже тій самій парі дитину хрестив. :8: Таке було і в тих, хто був священиком у підпіллі, дуже часто такі собі знання, хоч і дуже сильна віра. Тільки якщо в підпіллі важливішою була віра тих отців, то зараз є дуже сильна потреба саме в їхньому знанні. Деякі надолужують, працюють над собою, на курси їздять. Деякі горді, що вони з підпілля ще і вважають, що їм знання не треба. Ці отці так званої "старої закалки" нераз так людей психічно калічать чи ранять, що ті по кільканадцять років до сповіді не йдуть, або й взагалі до церкви не приступають... Бо почнуть питати про те, в яких позах любощами займаються, інші нісенітниці, то й відштовхують людей...
    Мій тато он розповідав, що йому священик сповідь почав тим, що висловив свою злість на жінку, яка перед татом сповідалася. :confused:
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Відповідь: Все про хрестини

    я незаміжня. чи можна мені хрестити дівчинку????????