Філософські та релігійні посиденьки

Хрещення: практичні поради, хресні, подарунки...

Posted by dimalozz on 22 Вересень 2008 відповідей - 1.429
  1. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    А після хрестин ще прийнято обід робити ?
     
  2. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Так. Хоча це не обов'язково і самого хрещення це не стосується.
     
  3. zolotusyk

    zolotusyk New Member

    Чи можна брати за хресних батьків розведених?

    Надіслано від мого SM-J510H, використовуючи Tapatalk
     
  4. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Якщо вони між собою були одружені, то є ймовірність, що зійдуться знову.
    Церква каже просто щоб не були одружені.
    А забобони кажуть, що людина має мати хорошу сімейну карму бо, мовляв, дитині то передається від хресних.
    Особливо впливає на долю хлопчика хресний тато, а на дівчинку - хресна мама.
    Але, як на мене, то все маячня, слухайтесь свого серця.
    Доречі, ось в цій передачі є 1% цікавої інформації для роздумів на цю тему (більшу частину треба фільтрувати).
     
  5. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    @zolotusyk якщо вони розлучені , але не живуть з іншими людьми то здається можна .
     
  6. EmelkaOs

    EmelkaOs New Member

    Доброго дня!
    Цікавить питання, чи можу я знову хрестити дитинку після випадку, коли моя похресниця померла на 7 день свого життя?
     
  7. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    А чому ні? Ви ж не змінили своїх релігійних поглядів після цього випадку.
     
  8. Olenaroman

    Olenaroman New Member

    В мого чоловіка є рідна сестра , яка має позашлюбну дитину і без чоловіка чи може вона бути хресною нашої дитини чи дозволяє церква? Крім того вона має таку поведінку і ставлення до життя,що я не хочу щоб вона для моєї дитини була як приклад якщо стане хресною (в неї є наколки на руках,ногах,поведінка з батьками хамська,як мама і господиня вона ніяка)для мене це не прийнято,сестра може жити собі як хоче це її право але чоловік стоїть за неї горою бо вона його сестра і хоче за хресну , але я ж хочу гарної долі нашій дитині...як переконати чоловіка?!
     
  9. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Яка вона мама чи господиня - це її справа, але основним обов'язковом хресних батьків є всіляко сприяти долученню дитини до Церкви і виховання її добрим християнином. Чи може це зробити потенційна хресна?
     
  10. Olenaroman

    Olenaroman New Member

    Вона до церкви не ходить, і свою дитину не водить.Тому нашу дитину долучати вона не буде.
     
  11. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    То тут не питання "Чи можна її брати", а швидше "Як переконати чоловіка", вам хіба в тему про мистецтво бути дружиною)
     
    • Смішно Смішно x 1
  12. Olenaroman

    Olenaroman New Member

    Про "брати" мене цікавить з точки зору церкви чи священик дає дозвіл.Хочу ще в свого священника запитатися,але так як ми з чоловіком завжли в церкву разом то не має можливості,треба шукати момент. якщо не дає тоді я вже буду мати вплив на "переконати" щоб не брати.бо є такі священники що і можуть дозволити тоді вже треба шукати інший підхід для переконання.
     
  13. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    ну тепер священники майже все позволяють. В більшій мірі все залежить від віри (православні московського патріархату більш до того серйозно ставляться) і самого священника. І не думаю що священник глянувши на зовнішній вигляд людини скаже "не можна"! Я була на одних хрестинах, де хресні навіть вірую не знали, і нічого, похрестили дитину.
    Я вже тут писала, мене вибрали за хресну, але виявилось що я "не тої віри" і священник носом крутив, привели хресних, які навіть не знали коли Великдень, але хрещені у православній церкві і до православної ніби-то ходять - підійшли ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
  14. Olenaroman

    Olenaroman New Member

    Це так.Те що вона до цервки не ходить навіть хоч на великі свята і християнського виховання для своєї дитини вона не дає,і ще те що вона як людина дуже тяжка в спілкуванні з великою короною і ставленням до близьких людей.В мого чоловіка є двойорідна сестра яка як з християнської сторони і людської є хороша і я за неї чоловіку пропоную а він каже НІ!!!бо тільки рідна...не знаю як поступати ((((
     
  15. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    ну то Вам у іншу тему треба ;)
     
  16. Olenaroman

    Olenaroman New Member

    В яку тему можна написати?)
     
  17. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    То Вам натякають, що треба питати в розділі про стосунки з чоловіком:)
    Дивіться, хресною мамою може бути будь-яка людина, що сама є хрещена. Я знаю випадки, що і розлучені, які в новому нецерковному шлюбі перебували, ставали хресними, і люди інших конфесій, і багато інших. Це справді від священника залежить. Але про свою дитину подбати мусите Ви, а не саященник. Хресні батьки - це люди, яким Ви можете повністю довірити свою дитину, і її духовний розвиток в тому числі. Вашому чоловіку, судячи з написаного, неважливий цей аспект. Тобто він більше турбується про свої стосунки з сестрою, а не про добро дитини. Дорослу людину непросто переконати, що хрещення - то велике Таїнство, якщо та людина досі ставилася до того просто як до традиції чи обряду. Найкращий варіант - поспілкуватися разом з священником. Але мусите чітко аргументувати свою позицію, бо "мені не подобається вона і її татухи" - то не аргумент:) Розкажіть, що Вам важливо, щоб хресна мама водила дитину до Причастя, розказувала їй про Бога, читала Біблію. Що для Вас хрещення - то не театр одного дня, що то на все життя. Важливо пояснити чоловікові, що Ви не хочете бачити його сестру кумою не через неприязнь до неї, а тому, що хочете кращого своїй дитині. Скажіть, що вона, як тітка, може завжди бути близькою дитині, але не варто тягнути її в ту роль, де вона нічого корисного для дитини не зробить.Зрештою, поговоріть всі разом. Може вона теж не згодиться брати на себе таку відповідальність.
    ПиСи: всіх моїх дітей хрестили НЕ родичі. І я маю для дого вагон і візочок причин.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  18. Monopoliya

    Monopoliya Well-Known Member

    навряд, чи переконаєте, якщо вперся.. Запропонуйте йому обрати 2 пари хресних. А що, багато хто таке практикує.
    Але обгрунтуйте, що вам ну дуже хочеться і є близькою також та інша дівчина, нехай обере ще одного хресного, чим погано мати багато кумів? А там життя все розставить по своїх місцях. Може, з часом сеструха стане любимою хресною..
     
  19. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Підіть з чоловіком до священика. Він розкаже, які є основні "вимоги" до хресних. З того що нам казали: хресні мають бути християнами, ходити до церкви, до сповіді, до причастя, молитися за похресників. Словом бути віруючими і практикуючими християнами.
    Але якщо чоловік дуже впреться, то знайте, що дитину несе до хрещення власне одна особа. Одного хресного достатньо. Тож тоді оберіть хресного тата, який буде відповідати і вашим і церковним вимогам.
    А доля дитини не залежить від того хто її хресні. Тут тільки Бог керує.
     
  20. marianast

    marianast Well-Known Member

    А якщо хрестили неодружені, а згодом одружились? Хресний з хресною. Знаю два такі випадки. Один з них мій))))
     
    • Подобається Подобається x 1