Філософські та релігійні посиденьки

Хрещення: практичні поради, хресні, подарунки...

Posted by dimalozz on 22 Вересень 2008 відповідей - 1.429
  1. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

  2. bobryha

    bobryha Well-Known Member

    Якщо планований хресний розлучений(церковного розводу ще не має), не одружений знову, але вже зустрічається з іншою жінкою, такого можна брати?
    Близько коло нас є дві греко-католицькі церкви, то в одній не дозволяють розлучених взагалі за кумів брати, а в іншій до всяких таких ситуацій лояльно відносяться, аби лиш хресні хрещені були... і будь тут мудрий(((
    Ну мусять бути якісь загальні правила, конфесія то ж одна...
    П.с. ми того хресного до першої дитини не взяли за кума, по тій же причині, бо в церкві, в якій ми хрестили, дозволяли або шлюбних або вільних, без варіантів...
     
    Останнє редагування: 25 Січень 2017
  3. Baffy

    Baffy Active Member

    Кодекс Канонів Східних Церков:

    Тобто людина, яка перебуває в тяжкому грісі, і з цієї причини не може вести нормальне християнське життя (сповідатися і причащатися) не може бути хресним. В тій іншій церкві недопрацьовують...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. ptaha

    ptaha New Member

    просили мене за хресну, я тому дуже рада, але порадьте як бути, якщо б в разі на неділю у мене почались критичні дні, чи можна мені бути хресною
     
  5. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Священника спитайте або батьки нехай спитають. Взагалі, це з розряду забобонів але священники також з різними поглядами є.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. ptaha

    ptaha New Member

    я таки знайшла те, що хотіла, мене попустило )))
     
  7. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    Я коли півроку тому дитину хрестила, то в церковному оголошення щодо певних нюансів по хрещенні було згадано і про критичні дні у хресної як про забобон на який не звертати увагу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    залежно в якій церкві будете хрестити, якщо московського патріархату - тоді священник не дозволить.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  9. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    А як тоді, коли дають вивід мамі дитинки і питається священник чи чиста? Це переважно стосується тих, хто хрестить дитинку до місяця з народження. Теж в певній мірі забубон, але таке є.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Не питає. Своїх дітей хрестили в Церкві Михаїла.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    А мене питали, церква Петра і Павла, ну і від знайомих чула не один раз. Мабуть не має однозначності.
     
  12. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    Своїх дітей хрестила рано, десь два тижні після пологів. Вивід давали і нічого не питали і так було ясно, що лохії ще є. Священник знав, коли народила. І в УГКЦ такого не питають, а якщо і так, то це ініціатива конкретного священника.
    Двічі була за хресну і теж не питали і вивід давали.

    Забобон з тої ж групи, що під час КД не можна до Причасття приступати.

    За інші конфесії сказати не можу.
     
    Останнє редагування: 15 Лютий 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    наскільки я пригадую, вона Православна (точно не впевнена). Коли мою маму хрестили, то бабу в цервку не пустили. Вона взагалі вдома салати різала. А недавно знайомі дитину хрестили в церкві на Пасічній (в тій що і я , тому ніби все знаю). А знайома сама з Яремче (я не знаю який там у них патріархат). То та мама навіть боялась до цервки заходити, бо в них не можна. Я їй пояснила, що мене пускали -- і вона зайшла і аж розлабилась)
    --- дописи об"єднано, 15 Лютий 2017 ---
    взагалі колись чула (не пригадую від кого), чому з КД в церкву не можна ходити. Типу колись там давно жінки ходили в спідницях і без трусів, от воно текло і забруднювало все. То щоб в церкві крові не було -- тому й не ходили. Хто собі додумався щось підкласти -- міг йти
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. ptaha

    ptaha New Member

    порадьте, коли вперше ідуть до дитини в нас несуть: цукор, щоб життя було солодким; хліб, щоб голоду не знав; книжка, щоб був розумним, а от що принести таке , щоб був здоровим ???
     
  15. Baffy

    Baffy Active Member

    Ну... Ви ж на повному серйозі в це не вірите? ;)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Потрібно роз'яснити декілька питань
    1) в якому віці хрестять дитину?
    2) чому не можна не хрещену дитину на вулицю виносити?
    3) в якій вірі дитину занурюють у воду?
     
  17. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    1) є церкви, які практикують хрещення в дорослому віці (напр., баптисти). А в кількамісячному — це варіант норми для традиційних церков, хоча зазвичай з хрещенням не затягують, але ж обставини у всіх різні.)
    2) забобон. «щоб не врекли». До цього ж і червона нитка...
    3) знаю, що в православних занурюють. Нашого в греко-католицькій полили водичкою )
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Hermi
    1. Кому як зручно, ми хрестили швидко, сама не знаю чому, я не проти почекати пару місяців)
    2. Ой, нам навіть на передшлюбних наголошували, що це вигадка і забобон. То ж з розділу " вроки"
    3. Грекокатолики , хрестили своїх двох і племінників, і похресників і ніколи не бачила, щоб діток занурювали. Самій цікаво де у Львові таке практикують і чи круглорічно?
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    1. В грекокатолицькому обряді зазвичай хрестять 40 днів після народження.
    3. З приводу занурення знаю, що римокатолики таке практикують!

    Надіслано від мого X5max, використовуючи Tapatalk
     
  20. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    таке 100% практикують православні московського патріархату і незалежно від пори року. Чула що в селах біля Мостиськ люди спец чекають до 18\19 січня щоб похрестити дитину (із зануренням у воду).