Хто і що готує корисного коли треба сніданок?

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Анастасія, 26 Квітень 2011.

  1. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    А в мене ось згадали в сім`ї про ліниві вареники з творогом.
    Я на вечерю робила на всіх, а їла тільки одна мала. То залишене сире тісто у мисці накрила і на ніч лишила в холодильнику.
    А зранку тільки нарізала ковбаску з тіста. Вариться все ж бігом, масло, цукрова пудра і - смакота на сніданок готова. Мені мама ще какао посипала в дитинстві, смак мого дитинства.

    А улюблене наше з чоловіком - яєшня з свіжим помідорком і не дуже солоною бринзою (помідор і сир просто на тарілку нарізаю), вперше в Хорватії таке їли. То така ідеальна як на мене комбінація сніданку.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. maavka

    maavka Well-Known Member

    Хтось пробував робити гранолу? Гранола це смажені чи запечені пластівці, які просто заливається йогуртом чи молоком. Нам кум передав з штатів, і вона мені надзвичайно сподобалась. По перше досить ситний сніданок (ситніший, ніж каша) і при тому легкий на шлунок. А ще значно змачніша, ніж вівсяна каша. І потрібно лише залити чимось.
    Рецептів в інтернеті то багато, але всюди пластвці з медом нагрівають до високої температури. А без меду, не буде кристалізації і пластівці не будуть хрусткими. Бачила в магазині здорової їжі "Смак життя" є гранола. І там написали як вони роблять, ось:
    "
    Уся гранола готується у три етапи:
    Підсмаження окремо самих пластівців;
    Сприскування їх медом (Температура не перевищує 39 градусів при розтанені меду);
    Підсушення їх вже з медом (Температура не перевищує 39 градусів); "
    Щось мені з першого разу не прлучилось, м'які були, хоч сушила довго. Напевно треба було більше посмажити і можливо я забагато облила медовий сиропом і вони стали вологі і сушились потім довго.

    От і цікаво, чи хтось таке пробував робити. Ще читала, що таку гранолу можна і з інших пластівців робити, не тільки вівсяних.


    Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk
     
  3. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @maavka, роблять з кленовим сиропом, власне, теж хочу так спробувати. А ще недавно читала, що оце все про шкоду нагрівання меду, просто була чергова "сенсація" на тему, що такого шкідливого ми їмо...насправді дуже перебільшено, і при нагріванні фруктів (тобто, всі варення її вже містять) утворюється та ж речовина. Проте, де правда, не знаю(

    Надіслано від мого X9180, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  5. maavka

    maavka Well-Known Member

    Ясненько. Впринципі в неті бачила і з цукром роблять. Кленовый сироп він родом з Америки, і гранолу також там і придумали, то тому ще так роблять. А з медом дійсно, спірне питання. В нас на селі в родині займаються бджільництвом, то завжди було прийнято уникати нагрівання до певної температури. Думаю шкоди не буде від того, але поживні речовини таки втратяться. Нам просто передали такий суперський гречаний мед, що мені рука не піднімається його нагрівати при високій температурі. З цукром я також не хочу, бо він імунітет знижує, і так ми варення вживаємо де є багато цукру. От кленовим сироп, то непогана ідея, якщо він не дуже дорогий
    Поки буду таки ще пробувати :) Тим більше духовка зручна, електрична.



    Батончики попробую, дякую:)
    На сайті є, я навіть і купила там, щоб попробувати, порівняти і знати якою вона має вийти у мене. Просто там 250г 38грн без додатків. Я якщо зранку достатньо проголодаюсь, то можу за раз її з'їсти разом з чоловіком)). Враховуючи, що я ще додам сухофрукти. Ще у Сільпо бачила, 330г за 50грн. Вигідніше накупити пластівці (я звісно брала, ті, що довго варяться) і з них наготувати багато граноли, тоді можна собі не відмовляти і їсти великі порції)

    Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk
     
  6. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    В Сирних мандрах є такі батончики мюслі, мені смакують:
    IMG_2593.PNG
    І така гранола, не пробувала, бо люблю польські кранчі)
    IMG_2592.PNG
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    @maavka ,можна в гранолу замість меду дати банан, варення або фруктове пюре(яблучне,грушеве,гарбузове і т.д)
    Так само можна додавати на свій смак горішки, насіння соняшника чи гарбуза, льон,кунжут, родзинки,курагу,цукати...
    Мій малюк снідає кашами молочними, оладками,сирничками чи пляцками.Головне,щоб було какао))
    А гранола у нас не залежується-з'їдаємо ще до сніданків))
     
    Останнє редагування: 22 Січень 2017
  8. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    У нас сніданки, практично, стандартні:) : гречана, пшенична, ячмінна кашки з мультиварки + кефір. До кашки додаю сіль, лавровий лист та ложку оливкової олії. Інший варіант - вівсяна кашка з медом та горіхами. Діти, щоправда, горіхи не їдять.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. gojka

    gojka Member

    Я люблю готувати для діток Книдлики. Беру пів кілограма домашнього сиру, одне яйце, 4 столові ложки муки. Все гарненько перемішую міксером до однорідної маси. Готове сирне тісто ставлю в холодильник. Зранку формую з тіста книдлики - кульки діаметром 2,5 -3 см і кидаю в підсолений кипяток. Коли книдлики спливуть, рахую до 20 (як вареники). Подаю на стіл политі розтопленим маслом. Дуже смачно і корисно. Готуються швидко.
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @gojka, дякую, за ваш рецепт, у мене все книдлики трішки або забиті, або розварюються. Спробую, за вашим. А так, щоб відразу відварювати, додаєте більше муки?
     
  11. gojka

    gojka Member

    Ні, я стараюсь завжди дати постояти тісту хоч годинку. Як сир водянистий то додаю муки більше
     
    • Подобається Подобається x 2