Хвороба Лайма

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем vanilia, 1 Листопад 2019.

  1. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Хто у Львові лікувався (і вилікував) від хвороби Лайма (бореліоз)?
    Поділіться, будь ласка, які були симптоми, у кого з інфекціоністів лікувались, як проходив/проходить процес терапії і т.д.
    Кого з лікарів можете порадити?
     
  2. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    У ФБ про це писала Мар'яна (забула прізвище), вона веде блог Мамунця.
    Ото вона сама підхопила ту хворобу будучи вагітною, десь є в неті і відеосюжети про це.
    Вона про це відкрито писала на ФБ і в тому блозі , мабуть можна і приватно шось уточнити в неї


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    У фейсбуці є група. Дуже багато інформації і учачників з реальними історіями.
    Зустрілась з цієї болячкою нещодавно.
     
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    спробую по порядку.2018 рік. У квітні почалась сильна слабкість, а згодом - температура. Під 40, кілька днів. Слабкість списала на пізній термін вагітності, температуру - на вірус.
    травень - народження Лідді. Прозорі коричневі води з вираженим запахом, доня здорова. У мене важке дуже повільне відновлення.
    Червень - температура 38.5 пару днів.
    З серпня - головні болі, погіршення сну, відсутність смаку.
    З жовтня - погіршення зору, нудота.
    Але в мене була виражена післяпологова депресія, тому теж непросто було відділити фізичні симпроми від неї.

    2019. З січня по березень хапаю всі віруси з важким перебігом. Кон'юнктивіти і якісь утворення на повіках, окуліст в шоці, лікуємо краплями з антибіотиком. Турбують болі в колінах, животі. Здаю загальні аналізи, вони в нормі.
    В квітні починаються проблеми з рівновагою, запаморочення і непритомність.
    з травня по серпень температура 37.5, з кількаразовими підйомами до 40. Здаю загальні аналізи, знижена кількість лейкоцитів в крові, інші показники в нормі.
    З вересня слабкість стає такою, що навіть сидіти важко. Вчергове йду до сімейного лікаря, випрошую за власною ініціативою ревмопроби.
    Ревматолог каже, що я "вигадую" і всі однозначно, що мені "треба відпочити"
    Але коли приходять уп'ятеро завищені ревмопроби - мене скеровують в діагностичний центр на обстеження суглобів та серця.
    Жовтень. В суглобах вода, в клапанів серця потовщені стулки. Температура не спадає.
    Призначають антибіотик - азитроміцин, високу дозу. А потім курс біциліну. За місяць температура нормалізується. Інші симптоми залишаються, і тут починаєтсья психіатрична історія: не в змозі довести, що мене справді щось турбує, я звертаюсь до психіатра і мені призначають ліки для "заспокоєння психосоматичних симптомів".
    Від ліків я набираю вагу, припиняються місячні, депресія на цьому фоні погіршується і я постійно плачу та вже зовсім не подібна на людину.

    2020 січень - у мене піднімається температура. І я, змучена побічками психіатричних ліків, припиняю їх приймати. Рівновага порушена, запаморочення дуже сильні, і дуже дивний симптом - я не можу переступити через речі, які лежать на підлозі, або - через поріг.
    лютий - аналіз на антитіла до борелій негативний. Аналіз вестерн-блот - наполовину позитивний. Висновок - був контакт з бореліями. а за симптомами - можна говорити про задавнений нейробореліоз.
    березень - на МРТ дрібні вогнища в мозку. Які свідчать як про перенесену інфекцію, так і про тривале терпіння сильного болю.

    Кліща я не знаходила, але лікар сказав, що 50% хворих не виявляли ані кліща, ані дерматологічних проявів.

    Наразі тактика - раз на півроку або при підйомі температури здавати ревмопроби. І якщо завищені - то антибіотик (але не азитроміцин, а перша лінія), потім курс біциліну. А далі буде видно.
     
    Останнє редагування: 12 Липень 2020
    • Співчуваю Співчуваю x 8
    • Інформативно Інформативно x 5
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ох-ох ті історії що посилають хворих на Лайма лікувати голову, то я думала вже в минулому і лікарі хоча б мають підозрювати Лайма.

    Аналіз на антитіла на обидва титри був негативний?
    Бо в мене IgG прийшов через місяць після укусу кліща безсумнівно негативний, а IgM рівно на межі між «сумнівни» і «позитивний».
    п‘ю антибіотики вже тиждень. Еритрема сходить дуже повільно.
    Загострилась астма, але тут і погода ще «помагає», не знаю на що списувати.
    --- дописи об"єднано, 12 Липень 2020 ---
    Чесно, якщо аналізи позитивні і/або є еритрема, то лікарі призначають таке ж лікування, яке можна знайти в кожному інтернеті: доксициклін два тижні по три рази в день. Амоксицилін - вагітним і годуючим.
    Якогось особливого спеціаліста треба коли вже все задавнено, але тоді лікарі теж люблять руками розводити, і в інтернет підглядати.

    Перездавати після лікування аналізи на антитіла треба через три місяці після лікування.

    Це наразі все, що на власному досвіді набула.
     
    Останнє редагування: 12 Липень 2020
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Корисно Корисно x 2
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    так, обидва титри були негативні, і це досить спантеличувало. А блот - той, що окремі білки борелій - наполовину позитивний. На момент здачі від імовірного зараження минуло майже 2 роки.

    Стосовно астми - я би думала на реакцію на антибіотик.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    Зняла з доньки кліща. Одразу появилась чуйка що так просто він нам не обійдеться. Сконтактувалась з інфекціоністом Гайдуком. Він сказав через 21 день здати аналіз на антитіла до борелій. Здали, аналіз був явно позитивний. Еритеми в доньки не було.
    Після аналізу, лікар назначив антибіотики на 10 днів.
    Потім контроль антитіл через певні періоди часу.
    На тому історія закінчилась.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy


    --- дописи об"єднано, 12 Липень 2020 ---
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  10. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Моя донька їх часто «ловить». Знімаємо і живого веземо на аналіз. Слава Богу ще жоден не був носієм захворювання, але стрес кожного разу. Знаю, що на півдні є якась вакцина від них. Може є зміст вакцинуватись? Бо це жах. Вона їх як магніт притягує:girl_sad:
     
  11. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @raspberry є вакцина від кліщовогр енцифаліту, від бореліозу не чула щоб була
     
  12. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Так, тому і не робила, бо енцефаліт практично не діагностується в Україні, а з бореліозом постійно збільшуються випадки. Тому наш метод - постійно оглядатись і якщо знайшли - везти на аналіз, щоб не приймати антибіотиків профілактично.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Нема сенсу возити кліща. Кліщ може бути заражений, а людину не заразити. Заражені 10% кліщів, а заражають людей 1-3%.
    Є сенс спостерігати за місцем укусу і робити аналіз. Бо на кожного зараженого кліща антибіотиків не нап‘єтесь.
    Ну і з німфи, чи личинки аналіз не візьметься - вони занадто малі (мене до речі вкусила манюня личинка).
    Ну таке, це інформація для роздумів.
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  14. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Це само собою, робимо.
    100%, тому аналіз робимо завжди. Я не ярий вакцинатор, але від бореліозу вакцину би зробила. Знаю, що в ветеринарії вже є, щодо людей проводять тестування, чекаємо.
    --- дописи об"єднано, 12 Липень 2020 ---

    Капець, такого я не сподівалась, що навіть німфи заразити можуть і аналіз у них не візьметься:girl_sad:
     
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Та я теж не сподівалась, воно було до мене причеплене може 5 хв, може менше. Вийняли швидко без олій і мучать кліща. Вірогідність мізерна, а воно он як вийшло.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 5
  16. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Дівчата потребую поради. Сьогодні зранку дитина встала з підпухшим місцем на руці в двох місцях. Кліща на дитині не знаходили, має алергію на укуси комарів. Але оце на руці воно якесь не таке має круглі контури. Фото може не передає. Але скажіть пліз, що з тим робити? Куди бігти чим можна, не можна мастити? Дала їй щойно половинку супрастину. Фотка на лиці то від комахи, зійшло нам за три дні. Чи все таки давати супрастин і почекати? @Orman ви ніби мали з цим справу. Буду вдячна за будь які поради.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Надіслано від мого Redmi Note 8 Pro, використовуючи Tapatalk
     
  17. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    @Matvijko мене недавно вкусив кліщ. лікар наголошувала - не просто кругле червоне, а саме таким радіусом , як ореол навкруг укусу
    214124214124124.jpg
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Ясно, в нас трохи інакше виглядає. Поки поспостерігаю. Дякую дуже.

    Надіслано від мого Redmi Note 8 Pro, використовуючи Tapatalk
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ні, може бути просто кругле червоне, може бути взагалі без нічого.

    Здати аналіз через два-три тижні на IgG і IgM до борелій @Matvijko

    Ну і еритрема не зразу утворюється. Спочатку може бути любе, а через тиждень-два-три дати еритрему класичну, чи будь-яку.

    По фото виглядає на алергічну реакцію, яка може бути і на комара і на кліща і ще на когось.
    --- дописи об"єднано, 22 Липень 2020 ---
    Нічим не мастити, нічого не давати (якщо дитина добре дихає). Спостерігати і зробити аналіз.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Корисно Корисно x 1
  20. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @Matvijko , мені виглядає на укус комаря, хоча не виключаю і інших варіантів. У мене хрещеник має алергію на комарині укуси, то у нього виглядає так само, у важких випадках синіють пальчики, ато і ціле зап'ястя, з неможливістю рухати пальцями.
     
    • Інформативно Інформативно x 1