З особистих рецептів

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Оля, 23 Листопад 2006.

  1. Оля

    Оля Well-Known Member

    Дорогі форумляночки!

    Ми всі чудові господині і дуже гарно вміємо готувати. Неодноразово наші смаколики є шедеврами виконанням яких варто поділитись не лишень з домашніми а й з рештою світу. Для цього і є наша пізнавально-повчальна тема З особистих рецептів.:girl_dance:

    В цій теми прошу ділитись як своїми так і чужими цікавими переписами. Дописи на кшталт - мені дуже сподобався цей перепис, або я нічого не зрозуміла, будуть видалятись. Такі речі запитуємо у відповідній темі тут.

    Питання, пропозиції, прохання, зауваження, виправлення граматичних помилок - звертаємось до модераторів.

    Наперед дуже всім дякую за розуміння!:girl_dance::girl_in_love:

    Смачного!
     
    Останнє редагування модератором: 2 Жовтень 2014
    • Тупо! Тупо! x 1
  2. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    мию печериці,варю 30хв-годину,процідила, в банку кладу спеції,часник,цибулю кладу туди гриби і заливаю маринадом гарячим. на 2 літри води-100гр солі,150-200гр оцету,1ст.л.цукру. але це зразу їсти,а щоб консервувати,то треба варити довше,стерилізувати ітд:girl_tender:
     
  3. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Хочу поділитись з вами рецептом молочного лікеру:
    1/2 л цукру
    1/2 л молока
    1/2 л горілки
    5 жовтків
    ванільний цукор
    какао або кава (за бажанням, можна і не давати або замінити чимось іншим)
    сік 1 лимона
    молоко підігріти до теплого і розвести з частиною цукру, а іншу частину цукру розтерти з жовтками. Змішати молоко з жовтками і добре взбити. Влити тоненькою цівкою горілку, потім вичавити сік лимона, тим часом помалу все це взбиваючи і - на завершення - ванільний цукор і трошки кави або какао.
    СМАЧНОГО!
     
  4. Lingerie

    Lingerie New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Порадував мене чоловік: приніс з магазину продукти і сам зробив такий сманющий салатик:girl_dance:
    http://s46.radikal.ru/i114/1012/c1/1bfe4738bb6c.jpg
    складники:
    болгар. перець (жовтий і червоний);
    оливки;
    морська капуста(маринована);
    фісташки;
    печінка тріски;
    олія (бажано оливкова).
     
  5. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Прочитала в попередньому дописі про сирники, які обожнюю, і мусила шукати, кому писати рецепта))
    1 л. сиру, віддушеного, але не сухого
    2 яйка
    1 ст. цукру
    1 чайна ложка соди
    пучка солі
    пачка ванілії
    мука
    все вимішати без муки, тоді додаючи муки, замісити тісто, як на вареники. На 1 год в холодильник. Сирники виходять пухкенькі, як пончики, сир розплавлюється, мняммм Роблю так само і з замороженого сиру, лиш би не був сухий, бо тоді будуть сухі сирники.
     
  6. Vendy

    Vendy Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Торт ЦИГАНСЬКІ ДОРОГИ

    4 яйця
    2 ст цукру
    2 ст сметани
    1 ч. л. амоняку
    3 ст муки
    2 ст маку меленого
    (2 коржі)

    5 яєць
    10 ст л. муки
    10 ст л. цукру
    1 ч. л. порошку до печива
    (1 корж)

    Маковий корж змастити кремом, з бісквіту вирізати серединку прямокутником і покласти на маковий корж. З вирізаного прямокутника нарізати смужки і покласти на пусте з проміжками. Проміжки залити галяреткою червоною і зеленою. Другий корж змастити кремом і покласти на бісквіт. Зверху прикрасити.
     
  7. Snigurochka

    Snigurochka New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Я теж хочу поділитись своїми рецептами, можливо хтось вже таке готував :girl_in_dreams:
    ТОРТ МРАМОРНИЙ (ЖЕЛЕЙНИЙ)
    ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:
    25 грам швидкорозчинного желатину
    500 мл йогурту (бажано білого кольору, так гарніше)
    желе 3 пачки, бажано кольорове (в мене було ківі, малина та персик)
    1 пачка вершкового крекеру
    фрукти за бажанням

    Спочатку по інструкції готуємо три разних желе, кожне желе виливаєємо в ємність, бажано прямокутну, але підійде люба (не бійтесь, що желе пристане до дна, потім можна буде піддіти рукою)
    Тепер коли ми поставили желе остигати, готуємо желатин, так як написано в інструкції: пачка желатину на стакан кипяченої води, всипаємо у воду желатин, розмішуємо, даємо пару хвилин набухнути. Тоді ставим на вогонь і доводим до кипіння - так ми повністю розчиняємо желатин, даємо йому трошки охолонути (якщо ви забули про нього і він застиг, не лякайтесь, просто знов покладіть на вогонь, помішуючи).
    Тепер змішуємо желатин і йогурт до однорідної консистенції. Відкладаємо трошки, але не в холодильник, так як нам треба, щоб спочатку загустіло кольорове желе.

    Достаємо кольорове желе, ріжимо прямо в ємності на кубики.

    Тепер беремо миску глибоку, яку можна потім легко перевернути, щоб винути торт. Я брала круглу миску з дирочкою посередині - вийшло круто!
    В цю мисочку викладаємо за бажанням фрукти (але не всі зразу) - ананаси, ківі, банани, тощо, ананаси кільцями можна по боках мисочки, вобщем - фантазуйте. Можна і без фруктів - теж смачно.
    Заливаєте йогуртом трошки, потім прямо рукою дістаєте кубіки желе різних кольорів і творчо розкидуєте по мисці, потім нов фрукти, йогурт, і так поки не закінчаться або місце в мисці або інгрідієнти, тоді поливаєте все залишками йогурта, і поверї в 1-2 слоя викладаєте вершковий крекер - він слугує фундаментом нашого торта.
    Ставите в холодильник.
    Коли ви бачите, що торт загустів, кладете на миску зверху плоску велику тарілку - для торта і перевертаєте, щоб миска була догори. Якщо торт не виліз, ставите миску знов на стіл, і легенько ножиком піддіваєте боки миски - щоб торт відлип:girl_cool: Тоді знов перевертаєте миску догори ногами, підтримуючи тарілкою
    у розрізі цей торт просто казковий, діти від нього просто в захваті!!!!! І чоловік мій теж - половину торта з'їв!!!!!!
    Смачного!!!
     
  8. misss

    misss New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Хочу поділитися смачнющим рецептом куті, яким моя любима прабабуся, мамуся, а тепер я користуємось.
    Нам знадибиться: пшениця, волоські горіхи, мед, мак та цукор.

    Пшеницю намочити на ніч в теплій воді. Зранку зцідити, налити чистої води. Варити на слабкому вогні, приблизно 50 хв.(але все залежить від сорту, тому потрібно пробувати), помішуючи. Мак промолоти на м'ясорубці 3 рази, горіхи дрібно порізати. Коли пшениця вистигне, додати 1 скл. маку, 1 скл. горіхів та 1 скл. меду (мед, я зазавичай, розігріваю на вогні, щоб він був у рідкому стані), а якщо вам буде, ще не солодка кутя, то можна додати цукру до смаку.
    Смачного!!!!!!!!!!!!!
    P.S: Цією кутею я усіх родичів чоловіка на Святий Вечір здивувала, а коханий чоловік не любивши куті з діда - прадіда полюбив кутю:girl_tender:
     
  9. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Недавно була передача про кутю, то казали заливати водою саме з 12 до 2 ночі, щоб постояла на вікні до ранку - 6 годин, зустрічала сонце саме в воді, набиралась енергії, тоді цю воду не зливати, хіба доливати до неї ще і варити 6 годин (правда, я щось уявити навіть не можу, як вона буде так довго варитись...). Тоді кутя є не просто стравою, а заряджає енергією на весь рік.
     
    Останнє редагування: 17 Січень 2011
  10. тетяна7777

    тетяна7777 Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Напишу рецепт Оладів на сухих дріжджах
    2ст.молока
    1 яйце
    1ст.л.олії
    3ст.муки
    1ч.л.сухих дріжджів
    1ч.л.солі
    1ч.л.цукру
    Дріжді розмочити в теплому молоці і дати постояти 15 хв.
    До цього додати збите яйце,олію,сіль,цукор.
    Поступово додати просіяну муку і розмішати. Накрити серветкою і поставити в тепле місце на 2 год. Коли появляться бульбашки-тісто готове,не перемішуємо,тісто беремо акуратно мокрою ложкою і випікаємо на розігрітій сковорідці.
    Смачного)))
     
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: З особистих рецептів

    Ось так я готувала соус з чорниць до Дріжджових налисників.

    Чорничний соус

    2 скл (250мл) свіжих ягід
    1/3 скл цукру
    1 ст. л. свіжо-витесниного цитринового соку (десь 1/2 цитрини)
    дрібка солі
    1/2 ч.л. ванільного екстракту

    Помити ягоди і подрібнити. Можна в блендері. Додати цукор, цік цитрини і сіль. Добре вимішати/збити все разом. В маленькій риночці нагріти соус і довести до кипіння. Дати закипіти і зняти з вогню. Додати ваніль. Остудити і подавати до млинців, оладок, налисників, морозива і решти захцянок.

    Дріжджові налисники

    Перепис Мішель з Кукінґа, за переданням Натоньки з дрімфуду
     
  12. sofcja

    sofcja Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    [​IMG]
    Печиво "Французкое баловство"
    Просіяти 350 гр муки, додати 200 гр масла/маргарину потертого на терці - перетерти руками до крошки. Додати 1 ч.л. солі і 125 мл води - вимісити тісто. На дрібній терці втерти 170 гр твердого сиру, змішати з тістом і додати 1 ч.л. солодкої паприки. Виставити тісто на 1 год на холод. Розкачати в пласт і вирізати шклянкою тістечка. Для любителів хрумкого - розкачувати тонше, для більш мякого - товщиною в палець. Викладати на змащене деко, печиво зверху змастити водою і посипати кмином - краще прилипатиме. Випікати 20-25 хв.
    Дуже смачне, пряно-солоно-сирне.... і чудове застосування сиру, що присох в холодильнику:girl_wink:
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: З особистих рецептів

    Рогалики з втопленого дріжджового тіста

    1скл=250ml

    2,5 скл. муки +1/2 для підсипання
    2 яйця
    1/3 скл молока
    2 ст.л. сметани
    120 гр розтопленого масла
    1/4 скл. цукру
    1 пакетик ванільного цукру або ванільна есенція
    20 гр свіжих або 1 ст. ложка сухих (~10гр)

    В міксері, можна хлібо-пічці, замісити тісто.
    Муку змішати з сухими дріжджами (якщо свіжі то розпустити в ложці молока і 2 ложках цукру), всипати в чашу міксера і вимісити з решту складників: яйця, сметана, цукор, молоко і ваніль. Тісто буде чуть липке.
    Витягти тісто з чаші міксера, обсипати легенько мукою і обгорнути в марлю або бавовняний рушник.
    В великий баняк, або глибоку миску набрати зимної води. Вкинути тісто в рушнику в холодну воду. Вода повинна покривати тісто. Залишити аж тісто підніметься на поверхню. У мене піднялось через 1,5 години.

    Витягти тісто на присипану мукою стільницю і розділити на 4-ри частини. Кожну частину розкачати в коло, яке поділити на 8-12 сеґментів/трикутників. Покласти на широку сторону густу мармоляду, ягоди з компоту або навіть сухі ягоди або шоколад і закрутити рогалики.
    Викласти на посмароване маслом деко і дати підрости 30 хвилин.

    Посмарувати рогалики збитим яйцем і випікати в нагрітій до 190 градусів духовці 20 хвилин. Вважати не перетримати бо будуть сухі.

    Смачного!

    Булочки з гострим сиром і шинкою

    1 скл білої муки
    1 скл разової (житньої) муки
    2 ч.л. порошку до печива
    4 ст.л. гострої муштарди
    дрібка солі (хто любить солене можна більше)
    2 ст.л. масла
    8 ст.л. стертого на грубім терку гострого жовтого сиру (у мене чедар)
    100 грам нежирної вудженої шинки (ну щоб без сала)
    3/4 скл теплого молока
    1 яйце
    1 ч.л. насіння сезаму для посипання. В мене не було і я використала розмарин.

    Муку змішати з порошком до печива і сіллю. Додати масло і розтерти пальцями або ножем щоб утворилась крихта. Додати потертий сир і дрібно покраяну шинку. Все гарно вимішати.
    Молоко підігріти і змішати з яйцем і муштардою. Влити в сухі компоненти щоб утворилось тісто. Гарно вимішати спочатку в мисці а потім перекласти на стіл і щераз вимісити, але не сильно, щоб утворилась куля. Розкачати тісто висотою 1 см і вирізати круги. Чим грубше тісто тим будуть біль пухкі булочки.
    Кожне тістечно посмарувати збитим яйцем і посипати насінням сезаму.
    Випікати 15 хвилин в сильно розігрітій духовці - 220гр.

    До росолу і пива саме те що треба!

    Палочки-сухарики


    [​IMG]

    1 ст.л. сухих дріжджів
    3 скл (250мл) муки
    1/4 скл молока
    1 ч.л. цукру
    1 ст.л. солі
    1 скл теплої води
    2 ст.л. олії

    Дріжджі розвести в молоці з цукром. Дати постояти щоб підійшли.
    В миску висипати муку, додати сіль. Влити дріжджі, перемішати. Тоненькою цівкою вливати воду і замішувати тісто. В кінці додати олію і вимісити поки тісто не буде однорідне.
    Накрити рушником і дати постояти аж тісто підніметься, приблизно 30 хвилин.
    Розкачати тісто товщиною 0,5 см і нарізати палички. Я робила не широкі бо мені так скамує. Білок одного яйця збити з ложкою води, щоб була однорідна маса. Посмарувати палички білком і посипати травами, кмином, маком або грубою сіллю. У мене розмарин. Перекрутити кожну паличку кілька раз як жгут. Викласти на змащене жиром деко. Дати постояти 10 хвилин щоб підійшли і випікати в духовці розігрітій до 180 градусів, приблизно 10 хвилин.
    Тісто гарно піднімається але треба вважати щоб не згоріло. Як тільки пальчики підрумялись чуть знизу - витягуємо.
     
    Останнє редагування: 4 Лютий 2011
  14. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів


    Апельсиновий кекс

    150 г масла
    3 яйця
    1 скл. цукру
    2 апельсини
    ванільний цукор
    2 ч.л. розпушувача
    200-250 г борошна


    М`яке масло розтерти з цукром і ванільним цукром.
    Додати яйця і вимішати.
    З апельсинок натерти цедру і витиснути сік
    (я часом така лінива, що просто змелюю в блендері цілі апельсини).
    З`єднати апельсини з тістом, додати розпушувач.
    Помалу додавати борошно, вимішуючи.


    Тісто має буте не рідке, але таке, щоб мішалось ложкою,
    Форму змастити маслом, влити тісто і випікати приблизно 25 хв.

    Це рецепт на невеличку форму, якщо форма велика, то варто робити на 2 порції тіста.

    ---------- Додано в 12:43 ---------- Попередній допис був написаний в 12:21 ----------

    Пиріг з сиром (і грибами)

    Тісто
    1 п. маргарину (масла) натерти на терці
    2 скл. борошна
    3 ст.л. сметани + 0,5 ч.л. соди


    Начинка
    2-3 великих цибулини
    3 плавлені сирки або 300 г нежирного твердого сиру (я більше люблю з сиру, але більшість таки сходиться на тому, що з плавленими сирками пиріг смачніший)
    3 яйця
    гриби (за бажанням)
    сіль і приправи


    Замісити тісто і 2/3 викласти в бритванку, зробивши бортики.
    Цибулю нарізати кільцями і підтушити до золотистого кольору.
    Варені лісові гриби ( я даю заморожені відварені опеньки) чи сирі печериці протушити з цибулею.
    Коли вистигне, додати натерті сирки і вимішати з сирими яйцями.
    До смаку дати солі і улюблені прянощі, зелень.
    Викласти начинку на тісто і накрити тим тістом, що залишилось. Можна зверху змастити жовтком.
    Випікати на середньому вогні приблизно 30-40 хв.

     
  15. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: З особистих рецептів

     
  16. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    На прохання форумлянок виставляю рецепт "Картопля в пеленках"
    Картопля в пеленках​

    На велику бритванку викладаємо
    10 середніх картоплин
    5 середніх морквин
    4 середніх цибулини
    400 гр шпондеру
    200 гр. сметани
    200 гр. майонезу
    200 гр води
    150 гр. твердого сиру
    Картоплю ріжем дольками, не дуже великими. Шпондер ріжемо тонкими плястерками, так щоб в нього можна було завернути картоплю.
    На бритванку викладаємо потерту сиру моркву, зверху нарізану кільцями цибулю. На цибулю викладаємо завернуту в шпондер картоплю. Одну попри другу. Так заповнюємо усю бритварнку. Зверху посипаємо спеції кому які до смаку. Я посипала приправою до картоплі і до м"яса. Тоді вимішуємо сметану з майонезом, плюс сіль, перець. Цим так званим соусом заливаємо картоплю і посипаємо потертим сиром. Щоб швидше пропеклось зверху на бритванку кладемо фульгу. Пекти до готовності картоплі 1,5- 2 години на великому вогні.
     
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: З особистих рецептів

    Тут питались про Сльози ангела.

     
  18. Florena

    Florena Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Дівчатка,можливо хтось має рецепт тортика бісквітного з йогуртовою прослойкою з фруктами,дуже хочеться поділіться будь ласка,пишіть в пп.Зазделегідь дуже дякую
     
  19. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

     
  20. Florena

    Florena Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Не маю нічого проти,хто знає рецепт нехай пише сюди,а то ще образитесь на мене та виключите з форуму.
     
  21. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Тортик "Мраморний" останній рік у на на кожному святі присутній, ням-ням :)
    Тільки замість йогурта даю сметану 15% жирності. Треба з йогуртом спробувати...