З особистих рецептів

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Оля, 23 Листопад 2006.

  1. Оля

    Оля Well-Known Member

    Дорогі форумляночки!

    Ми всі чудові господині і дуже гарно вміємо готувати. Неодноразово наші смаколики є шедеврами виконанням яких варто поділитись не лишень з домашніми а й з рештою світу. Для цього і є наша пізнавально-повчальна тема З особистих рецептів.:girl_dance:

    В цій теми прошу ділитись як своїми так і чужими цікавими переписами. Дописи на кшталт - мені дуже сподобався цей перепис, або я нічого не зрозуміла, будуть видалятись. Такі речі запитуємо у відповідній темі тут.

    Питання, пропозиції, прохання, зауваження, виправлення граматичних помилок - звертаємось до модераторів.

    Наперед дуже всім дякую за розуміння!:girl_dance::girl_in_love:

    Смачного!
     
    Останнє редагування модератором: 2 Жовтень 2014
    • Тупо! Тупо! x 1
  2. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Сьогодні пекла лимонний кекс. Смакота :nyam2:

    4 яйця
    1 скл. муки
    100 гр. вершкового масла
    0.5 скл цукру
    1/4ч.л соди
    1 лимон
    цукрова пудра

    Лимон пропустити через мясорубку (я подрібнила блендером на кашку). Масло з цукром розтерти до білого кольору, додати яйця, лимон, муку, перемішану з содою.
    Тісто викласти в форму. Випікати до готовности.
    Готовий кекс посипати пудрою.
    СМАЧНОГО!
    [​IMG]
     
    Останнє редагування модератором: 17 Лютий 2012
  3. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пляцок "Ріг достатку"
    6 невеликих яблук
    1 скл.цукру
    1 скл. родзинок
    1 скл. горіхів
    1 скл. маку
    2 ст.л. олії
    2 ч.л. розпушувача
    3 яйця
    2 скл. борошна

    Яблука почистити , порізати кубиками , засипати 0.5 скл. цукру і залишити на 11 год , щоб пустили сік ( в мене стояли ніч) .
    Мак запарити , перетерти , родзинки запарити , горіхи порізати . Яйця збити з рештою цукру , додати олію , сік з яблук . Додати розпушувач і борошно , вимісити . Ввести решту складників , перемішати ложкою (щоб не розбити в міксері яблука) . Можна додати ще кориці за смаком. Випекти 3 коржі . Коли охолонуть перекласти кремом .

    Для крему: 2лимони (потрібна цедра і сік), 1ст. цукру, 50 г. масла, 2 яйця. Все трохи збиваємо, крім лимонів. Збивши, додаємо лимони. Кладемо на вогонь і, добре мішаючи, варимо, поки трошки не загусне.
    Окремо варимо: 1ст. молока, 1ст.л. крохмалу, 1ст.л. муки. Варимо, поки не загусне.
    Коли остинуть обидві маси, збиваємо 400г масла, додаєм кожну з них і збиваєм до отримання однорідної маси.
    [​IMG]
     
  4. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    А з чим їх вживати?

    ---------- Додано в 15:23 ---------- Попередній допис був написаний в 15:18 ----------

    А які ті сльози на третій-четвертий день? не течуть? То виходить таке як водичка, чи щось твердіше? Щось трудно уявити, хоч багато чула, що то смакота. по можливості киньте ще фотку, будь-ласка.

    ---------- Додано в 15:24 ---------- Попередній допис був написаний в 15:23 ----------

    А те все не треба міксером збивати?

    ---------- Додано в 15:27 ---------- Попередній допис був написаний в 15:24 ----------

    О, то смакота!!!!! Тому рецепту вже дуже багато років. Я його називаю десерт "Бите шкло", а мій знайомий каже- "Сметанковий торт". Хоча, як не називай, а все-одно дуже смачно!!!!!!!
     
  5. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Ні, я не збивала міксером, а спочатку у макітрі розтерла макогоном масло з цукром до білого кольору, потім все за порядком додавала, і також розтирала макогоном. А сьогодні пекла знову такий кекс, тільки вже замість лимончику давала апельсин і все розтирала блендером, бо у макітрі розтирати - руки болять:d23:...Думаю і міксером все можна змішувати і кекс все одно вийде смачним і пухким :girl_bye:
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: З особистих рецептів

    Мої діти поїли просто так, замість сухариків чи хліба. Бігали і цілий день собі тягали по одному. Дорослі їли до росолу або просто так. Це таке як соломка. В нас вдома дуже полюбляють гризти щось на протязі дня. Змели палички дуже швидко.

    Я того не готувала тому не знаю яке воно на другий-третій день. Знаю що у нас готують пиріг з меренґою і лимонним курдом, то ніби в холодильнику кілька днів стоїть нормально. Але я не робила тому не скажу.
     
  7. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Печу схожий пляцок доволі часто (просто замість сиру тушковані яблука, ну і зверху білкова маса), бо дійсно смачний:girl_yes:. Тому ще ні разу він в мене не лишався на третій день:pardon:. Якщо серйозно - то не течуть, бо в них консистенція не водяниста. Вони на сиропчик схожі: липкі і трохи тягнуться, якщо пальцем доторкнутися.
     
  8. manka

    manka Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пропоную вам такий рецепт кекса:

    2 яйця, 1 скл. цукру, ванільний цукор, 0.5 пачки маргарини, 1 ст.л. олії, потерти цедру лимона,200 гр. молока, мука, порошок до печива. Тісто повинно бути, як густа сметана. Викласти половину тіста в форму, до другої додати какао і трошки молока і викласти на біле тісто. Випікати 40хв.
    Можна замість какао дати вишні, горіхи, шоколад...
     
  9. SEPTIMA

    SEPTIMA миється в бані

    Відповідь: З особистих рецептів

    "Англійські тістечка"
    Тісто.
    500гр муки
    400гр масла
    3жовтки
    ванілін
    2-3ст.л. сметани
    Замісити тісто і поставити в холодильник.
    Потів розкачати і вирізати фігурки.
    З 3 білків і 400гр цукрової пудри збити крем і намазувати ним кожне печенько.Пекти на маленькому вогні.
    Коли остигне 2печенька перемазуємо якимось,краще кислим варенням(тістом докупи).
    Це досить простий рецепт,але дітям завжди подобається.
    [​IMG]
     
  10. Venus

    Venus New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пообіцяла одній форумлянці перепис простого маківника.
    Тож виставляю для всіх:

    МАКІВНИК

    Тісто:
    500 г борошна
    30 г дріжджів
    ¼ л молока
    дрібка солі
    2 яйця
    75 г масла
    100 г цікру
    1 пакетик ванільного цукру

    Начинка:
    2 скл. маку
    цукор до смаку (≈100г)
    2 ч. ложки рому (я не завжди даю)
    сухарі для посипання тіста (я не завжди даю)
    родзинки, цукати (за бажанням)
    ≈50 г молока

    Борошно просіти в миску, в середині зробити заглиблення, всипати подріблені дріжджі і ст. ложку цукру, трохи теплого молока і перемішати з невеликою кількістю борошна, щоб утворилося рідке тісто. Накрити і відставити на півгодини. Додати решту складників і замісити тісто, дати підійти.

    Між тим готувати начинку. (Я готую начинку день перед випічкою: Перед вечором запарюю мак кип'ятком. Коли майже вистигне, зціджую. Беру чоловіка, макітру= мак перетирається :d23:. Дехто перемелює на м'ясорубці 2-3 рази)
    Молоко зварити з цукром, всипати мак, трохи поварити. Можна додати цукати, цедру від лимона, родзинки, горіхи.

    В книзі написано: розкачати тісто, накласти мак, звернути рулетом, покласти на деко швом донизу. Дати підійти. Змазати яйцем. Випікати при 180°С 45-55 хв.

    В мене з цієї кількості тіста і маку завжди виходить три маківники!
    Думаю, краще пекти в формах. Бо в мене трохи розтріскуються.:girl_sad: Але на смак то не впливає. Ось фото:

    [​IMG]
     
  11. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    пиріг "порічка в снігу" :girl_wink: (сама видумала назву.пиріг старого австрійського рецепту,перевіреного часом). смак-неперевершений (я його люблю тим,що маю купу порічок і смородини ,з ними не знаю шо робити а в цьому пирогові вони надзвичайно смачні).
    отже,
    для тіста
    200гр пудри
    1 пачка ванільного цукру
    4 жовтка
    4 стол.ложки води
    80гр масла
    300гр муки
    1 пачка порошка до печива Dr-Oetker(можна і наш брати,11гр має бути)
    приблизно 1/4 л молока ( я брала і кефір,коли молока не мала,виходила ше смачніше:) )
    збиваю міксером жовток,масло,пудру ,воду і ванільку до кремоподібної маси.додаю молоко-взбиваю далі. муку змішую з порошком для печива і додаю в кінці.усе міксером .
    Покриття пирога
    4 білки
    250гр цукру
    1 пачка ванільного цукру (усе взбити разом до стійкої піни однорідної)
    300гр порічок(або смородини,або і те і те разом)

    ягоди викласти на тісто .зверху змастити білками і пекти при 180 градусах 20-25хв .( у мене газова духовка,то я печу близько 30хв).перевіряю сірником чи тісто готове.
    смачного:) швидко і просто:girl_tender:
    [​IMG] [​IMG]


    [​IMG]
     
  12. puha

    puha New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    лазанья від свекрухи з італії!
    спіцяльно для МАХАМАК

    завтра робитиму малому на уродини, як не забуду, то сфоткаю.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  13. Stechok

    Stechok New Member

    Відповідь: Знимки смаколиків

    hrystusja,ви просили рецептик кекса прошу:girl_smile:
    Англійський плюм-кекс
    250гр.борошна,250гр.масла(маргарина),250гр.цукрової пудри,100гр.родзинок,0,5скл.молока,5яєць,терта від одного лимона цедра,0,5лож.соди,100гр.цукатів або рахат-лукума,нарізати кусочками.
    Масло(маргарин)розтерти в піну,добавляти цукор і добре розтирати.Добавляємо по одному жовтку,потім холодне молоко,і все добре розмішуємо,добавляємо поступово декілька ложок борошна і взбиті в піну білки.Вся ця маса змішується з залишком борошна,содою,родзинками,лимонною цедрою,цукатами(рахат-лукумом).Виливаємо у змащену форму та випікаємо до готовності.В готовому вигляді кекс посипаємо цукром-пудрою.СМАЧНОГО!!!:nyam2:
     
  14. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Хочу поділитися з вами рецептом незвичної пахлави. По цьому рецепту я роблю звичайну перекладену пахлаву, а на вихідні вирішила у вигляді таких трубочок.

    Тісто:муки-500гр.
    1 стакан молока,
    1 яйце,дрібка солі,
    50гр маргарини.
    Замісити тісто і залишити щоб постояло 30хв.
    Начинка:
    2.5 склянки мелених горіхів
    1 і 1/3 склянки цукрової пудри. Можна додати ванілін ,корицю.
    200 - 250 г розтопленого масла
    Зробити рулетики.Все тісто поділити приблизно на 20 кусочків. Кожен розкачати дуже тонко як налисник ,круглий ,помастити топленим маслом. Зверху посипати горіхи ,але тільки 2/3 того налисничка, поставити паличку і закрутити в рулєт.Тісто зібрати гармошкою і паличку витягнути. Змастити яйцем і в духовку нагріту до 200гр.Через 10 хв вийняти і полити розтопленим маслом.І далі пекти десь пів години,але вже при 160гр.Вже готові гарячі полити сиропом:стакан води+стакан цукру варити 15хв. До сиропу можна додати сік лимона

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  15. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пекла сьогодні мафіни. Рецепт знайшла в неті. Простішого рецепту мафінчиків напевно нема. Все дуже легко, швидко і в результаті дуууже смачно!:nyam2:
    Отже потрібно буде:

    - мука 1 стакан
    - цукор 3/4 стакана
    - ванільки трошечки
    - сода 0,5 ч.л.
    - розпушувач 0.5 ч.л.
    - масло розтоплене 40 г.
    - яйце 1 шт
    - молоко 1/3 стакана

    Беремо відразу всі інгредієнти вкладаємо в миску і перемішуємо міксером чи блендером 2-3 хвилини, до однорідної маси.
    Ці кексики можна випікати як з начинкою, так і без неї. Я давала сьогодні заморожену чорницю і порічку. Кладемо начинку на дно формочки, заливаємо тістом, а тоді ще ложечкою перемішуємо, щоб ягідки не були на самому дні. Випікати при температурі 180 градусів, 25-30 хвилин.
    Смачного!!!
     
  16. Stechok

    Stechok New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    соду гасити,чи ні?
    скільки того тіста виходить,на одну чи дві планшетки?
     
  17. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

     
  18. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

     
  19. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Поділюсь рецептом "Картопля по-селяньки", яку в мене дуже люблють і сьогодні я для них готувала.
    Отже нам потрібно:
    20 почищених картоплин
    100 грам сала або шпондеру
    часник
    майонез
    Нарізаємо дольками картоплю і зверху ріжемо маленький кусочок сала і в духовку до готовності картоплі. Тоді витягаємо, видавлюємо чуть часнику і майонез зверху. Дуууже смачно і дуууже просто) Смачного!
    [​IMG]
     
  20. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: З особистих рецептів

    Недавно готувала таку свининку, дуже смачно і легко готується.
    Отже, рецептик свинини в кисло-солодкому соусі.
    Свинина - 500 гр,
    100 гр соєвого соусу (я брала класичний),
    1 ст.л. муки та 1 ст.л. крохмалю
    1 морква
    пів зеленого перцю (я не давала, не мала)
    100-200 гр консервованих ананасів
    Соус: 4 ст.л. кетчупа (я брала лагідний)
    2,5 ст.л. цукру
    2 ст.л. оцту (я давала 1 ложку, бо мала звичайний)
    Змішуємо соус.
    М"ясо ріжемо на кусочки розміром 1 на 1 см (в мене були трохи більші), кладемо в миску, заливаємо соєвим соусом, сипемо туди муку та крохмаль, перемішуємо і залишаємо в цьому маринаді на 5-7 хвилин. Довше не треба, бо буде пересолене. Цей кляр має бути як густа сметана.
    Моркву ріжемо крупною соломкою, перець і ананаси крупними кубиками.
    В рецепті цього не було, але я спочатку на пательні підсмажила 4-5 зупців видавленого часнику та десь 3 см тертого коріню імбиру. Довела це до золотистого кольору і зняла, потім туди ж кидаємо моркву, підсмажуємо, потім перець, потім ананаси. Обжарилось - виймаємо. Все смажила на звичайній олії.
    На цю ж пательню викладаю шматочки м"яса в тому клярі-маринаді. Викладати треба так, щоб не торкались один одного, підсмажуємо з двох боків до кірочки. Солимо (я не солила), туди овочі, часник-імир, соус. І все це тушимо ще хвилин 5-10 (я десь до 15 хвилин тримала), помішуємо час від часу.
    Виходить дуже смачно. Всім моїм гостям дуже сподобалось. На гарнір варила розсипчатий рис або макарони з твердих сортів пшениці.
    Смачного!!!

    ---------- Додано в 15:06 ---------- Попередній допис був написаний в 14:21 ----------

    Може хтось підкаже як смачно можна приготувати язик та форель. В малого скоро день народження, хочеться гостей чимось смачненьким порадувати.
     
  21. Florena

    Florena Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Хочу поділитись рецептом "Цибуляків"
    7 цибулин подрібнити кубуками,додати 1 ст. манки,3 яйця,сіль,перець за смаком.Нехай постоїть годинку,викладати ложкою на сковорідку та смажити.Потім скласти у казанок,розчинити у 0,5л води 1 кубік галини бланки і залити нею цибулякі,поставити у духовку нехай пропаряться.Смак схожий на рибні котлети.