З особистих рецептів

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Оля, 23 Листопад 2006.

  1. Оля

    Оля Well-Known Member

    Дорогі форумляночки!

    Ми всі чудові господині і дуже гарно вміємо готувати. Неодноразово наші смаколики є шедеврами виконанням яких варто поділитись не лишень з домашніми а й з рештою світу. Для цього і є наша пізнавально-повчальна тема З особистих рецептів.:girl_dance:

    В цій теми прошу ділитись як своїми так і чужими цікавими переписами. Дописи на кшталт - мені дуже сподобався цей перепис, або я нічого не зрозуміла, будуть видалятись. Такі речі запитуємо у відповідній темі тут.

    Питання, пропозиції, прохання, зауваження, виправлення граматичних помилок - звертаємось до модераторів.

    Наперед дуже всім дякую за розуміння!:girl_dance::girl_in_love:

    Смачного!
     
    Останнє редагування модератором: 2 Жовтень 2014
    • Тупо! Тупо! x 1
  2. manka

    manka Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Торт "Мімоза"
    Бісквіт:6 яєць, 150г. цукру, пачка ванільного цукру, 75г. борошна, 75г. крохмалю, щіпка солі..
    Крем: 3 жовтки, 180г. цукру, пачка ванільного цукру,70г борошна, 500г. молока., порізати цедру 0,5 лимона (збиваю жовтки, цукор, борошно і трошки молока, решту молока доводжу до кипіння і вливаю туди суміш, кидаю порізану цедру лимона). Варити 10хв, постійно помішуючи. В кінці лимон витягнути. Охолоджену масу збити з 250г. масла.
    З бісквіта зрізати верх і вибрати з середини м"якоть. Корж пропитати соком консервованого ананаса. М"якоть порізати кубиками. Крем розділити на дві частини. До однієї додати порізаний консервований ананас і заповнити кремом корж. Накрити зрізаним верхом і намазати верх і боки рештою крему. Присипати порізаною на кубики м"якоттю. Дуже смакує охолодженим.
    Фото з сайту:
    [​IMG][​IMG]
     
  3. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: З особистих рецептів

    Курячі рулетики
    [​IMG]
    Складники:
    Куряче філе, морква сира, сіль, перець, борошно, сметана

    Куряче філе відбити, посолити, поперчити. Моркву порізати соломкою, одну-дві соломки покласти на філе, згорнути рулетиком. Готові рулетики обваляти в борошні і обсмажити на сковорідці до золотистого кольору з обох боків. Обсмажені рулетики викласти в каструлю(в мене гусятниця), залити водою, додати трішки олії, лавровий лист, перець горошком, трави хто які любить і тушкувати до готовності. В самому кінці додати ложку борошна і сметани.
    До моркви можна додавати печериці, але я зараз грибів не їм, та й готувала спеціально для Яринки.
    Такі рулетики ну дуже смакують з картопляним пюре. Смачного!
     
  4. Bursukanja

    Bursukanja Well-Known Member

    Відповідь: Смачні посилання (лінки)

    Отож, наводжу перевірений (я пекла його не менш як 7 разів) рецепт найшоколаднішого з усіх шоколадних тортика "Захер" :nyam2:

    Тісто:
    1 скл. борошна
    1 скл. цукру
    7 яєць
    100 г масла
    100 г чорного шоколаду

    Приготування :
    Збиваємо масло з 1/2 скл. цукру. Жовтки відділяємо від білків, жовтки по одному додаємо до маси, продовжуючи збивати. На водяній бані розтоплюємо шоколад, вмішуємо до масляно-жовткової маси, додаємо дрібку солі та пакетик ванільного цукру.
    Просіюємо борошно. Білки збиваємо до міцної піни, поступово додаючи решту цукру. Акуратно, повільними руками зверху вниз змішуємо білки з масляною масою, потім додаємо борошно.
    Тортівницю вистеляємо пергаментом, боки змащуємо маслом і посипаємо борошном. Печемо 40 хв. при температурі 175-180С. Випечений корж залишаємо остигати у формі.
    Крем:
    170 г цукру
    3 яйця
    200 г масла
    70 г чорного шоколаду
    2 ст.л. коньяку
    Приготування крему:
    Яйця та цукор збиваємо віничком на водяній бані до загусання. Знімаємо з плити, продовжуємо збивати, охолоджуючи. Додаємо ванільний цукор.
    Збиваємо міксером масло з попередньо розтопленою на парі і охолодженою шоколадкою, потім додаємо охолоджену масу з яєць, збиваємо міксером і додаємо коньяк.
    Важливо: крем виходить не надто густим, тому я для кращого перемащування коржів попередньо охолоджую його у холодильнику.
    Складання торту: Спечений корж розрізаємо на три частини. Кожен корж змащуємо хорошим, густим абрикосовим джемом (я беру "Верес"), потім - кремом і т.д. Зверху джем можна і не давати, але залити, знову ж таки, розтопленою на пару шоколадкою.
    Смачного!:nyam2:
    Ага, до речі: моя мама була у Відні, і куштувала оригінальний "Захер" у тому самому найзнаменитішому кафе "Захер". Вони там той тортик печуть і розсилають по всьому світу. То за її враженнями, оцей, рецепт якого я навела, набагато смачніший!
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пухкі оладки
    1скл. кефіру, 1 яйце, 2ст. ложки розтопленого вершкового масла, ваніль, 2 ст. ложки цукру, 1 скл. муки,1/4 ч.л соди, 1/4 ч.л. солі, 1 ч.л. розпушувача.
    Змішати кефір з яйцем, маслом та ваніллю. Окремо просіяти муку з содою, сіллю та розпушувачем.Тепер саме головне: влити рідку суміш в мучну, і перемішати все разом, але сильно не треба мішати. Тісто має бути такими собі грубими грудочками, які потім щезнуть. Обовязково треба дати тісту постояти 15-20 хв.Тісто викладати ложкою на розігріту та змащену маслом сковорідку.
    Р.S/Оладки виходять дуже пухкі і смачні. Спробуйте не пошкодуєте.
    Вийдуть отакі, або і кращі:)
    [​IMG]
     
  6. Farfalla

    Farfalla Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Дівчатка, хочу поділитись із Вами одним рецептом. А раптом, комусь стане у пригоді. Тим паче, зараз Великий Піст, а страва, яку пропоную, пістна.
    Рис з грибами
    Відварюємо рис до готовності в підсоленій воді (1-1,5 склянки, я завжди беру пропарений рис)
    На сковороді тушкуємо цибулю (1-2 шт.)та часник (1-2 зубці) до м"якості, додаємо нарізані гриби (250-300 г, шампіньйони чи якісь інші, у мене були домашні заморожені грибочки, які не знаю, бо то все моя мамуся надбала влітку :girl_blush2:) Солимо, перчимо.
    Тушкуємо все разом орієнтовно 5-8 хв
    Після цього, половину відвареного рису викладаємо у змазану олією бритванку, зверху на рис - половину протушкованих грибів, на них - другу половину рису. Все гарно рівняємо.
    Тоді до грибів, які залишились, додаємо 1-1,5 ст. л. муки, тримаємо на вогні до хвилини часу, і вливаємо склянку води (можна й 1,5 склянки), помішуємо, поки соус не загусне. Солимо, перчимо, додаємо зелені і можна ще трішки часника.
    Все виливаємо в бритванку на рис.
    Запікаємо орієнтовно 20 хв. при температурі 180 градусів

    Всім смачного та приємного Посту!!!
     
  7. Kryhla

    Kryhla Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Рецепт взяла з журналу "Люблю готовить". Сала не давала, бо робила так, щоб була пісна страва.

    Тефтельки із квасолі

    1,5-2 ст. вареної квасолі, 150 г сала,2 середні цибулини, 2 яйця, 1 ч.л. соди, погашеної оцтом, 1 морква, сіль, перець, 5-6 ст.л. муки.
    Для соусу: 1-2 цибулини, 50 г вершкового масла, 1 морква, 2-3 ст.л. томатного соусу, 1 ст.л. сметани, неповний стакан води, сіль, олія.
    Приготування:
    1. Квасолю, сало, цибулю пропустити через м’ясорубку, додати яйце, погашену соду, муку, сіль, перець.
    2. Масу ретельно вимішати, сформувати невеликі тефтельки і обжарити їх на олії.
    3. В міру жарення тефтельок пересипати їх потертою на грубій терці морквою і складати в каструлю.
    4. Соус. Цибулю дрібно порізати, моркву грубо натерти. Цибулю обсмажити на маслі, додати моркву, олію, томат, потушити 1-2 хвилини. Додати воду, сметану, сіль, довести до кипіння.
    5. залити соусом тефтельки і на малому вогні тушити 10-15 хв.
    6. Подавати можна з майонезом або сметаною.
     
  8. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    За проханням форумлянок виставляю рецепт десерту "Три бажання"
    Десерт "три бажання"
    Нам потрібно
    • Желатин — 3 ст. л.
    • Цукор — 4 ст. л.
    • Какао — 1 ст. л.
    • Шоколад - 50 гр
    • Молоко — 200 г
    • Вершки — 100 г
    • Сир (домашній) — 200гр.
    • Сметана — 250 г
    • Фрукти
    • Сік (компот) — 100 г
    1. Замочуємо желатин. Окремо 1 ст. ложку у 200 гр.холодної води і 2ст.л. у 200 гр. холодного молока. Відставляємо на 30хв.
    2. Воду з ложкою розчиненого желатину доводимо до кипіння, злегка остуджуємо і додаємо туди 2ст. л. цукру, 1ст. ложку какао і шоколад. Перемішуємо, остуджуємо і заливаємо у форми (в мене вийшло 4 середніх ). Ставимо в холодильник доки не застигне.
    3. Поки желатин набарає молоко ми змішуємо сметану з сиром і з вершками міксером. Також доємо 2 ст.л. цукру (можна і більше, до смаку). Молоко ставимо на плиту і варимо до розчинення желатину (не кип"ятити!!!!). Остуджуємо молоко і додаємо до сирної маси.
    4. Блендером подрібнюємо фрукти, будь-які я давала ожину з компоту. Подрібнені фрукти додаємо до замішаної сирної маси.. Юільшу половину то маси виливаємо на попередньо застигший перший шар десерту і ставимо в холодильник доки не застигне.
    5. До тої маси, що залишилась вливаємо сік (я давала компот) і виливаємо її третім шаром в посудини. І в холодильник, щоб застигло.
    Десерт готовий!!! Щоб акуратно витягнути потрібно потримати кілька секунд посудину з десертом у гарячій воді і перевернути на тарілку. Прикрасити можна фруктами або шоколадом! Смачного!!!
    [​IMG]
     
  9. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Моркв`яно-апельсинові маффіни

    [​IMG]

    Складники:

    280г борошна
    2ч. л. розпушувача тіста
    1/2 ч. л. соди
    1/4ч. л. солі
    1/2ч. л. змеленої кориці
    по 1/4ч. л. змелених гвоздики и мускатного горіха
    1 яйце
    85-110г білого цукру
    1 апельсин (сік и 1ч. л. цедри)
    110г моркви
    90мл олії
    60-85г родзинок

    Для посипки:

    3ст. л. коричневого цукру
    1ст. л. вершкового масла кімнатної температури
    60г. грецьких горіхів

    Розігріти духовку до 190-200С
    Приготовити форму для маффінов, змазати олією
    Приготовити посипку. Для цього потовкти в ступці горіхи, добавити коричневий цукор (не мала, замінила білим), масло і добре вимішати (я закинула все це в блендер пару секунд і готово)


    У великій посудині просіяти борошно. Додати решту сухих компонентів: розпушувач, соду, сіль і спеції.

    Натерти моркву на терці.

    Зняти цедру с апельсину (1ч. л.), вижати сік, добавити води, щоб разом вийшло 180мл.

    В окремій тарілці збити яйце. Додати білий цукор, цедру, суміш апельсинового соку с водою і, моркву. Влити олію . Перемішати.

    В посудину з борошном (сухі компоненти) влити "мокрі" компоненти. Перемешати. Мішати тількм до тих пір, доки не намокнуть сухі компоненти. Тісто має бути з комочками. Додатиь родзинки. Ще раз швидко перемішатм. Викласти на формочки, зверху посипка з горіхів. Важливим моментом є те, щоб тісто не стояло більше кількох хвилин. У мене було лише 6 силіконових формочок, тому я брала половину сухих і мокрих компонентів для замісу першої порції, а потім, вивільнивши форми, швидко замішувала другу порцію. Вийшло 12 маффінів.

    [​IMG]

    Випікати 20 хв.
    Смачного!
    Фото мої.
     
  10. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Рецепт " Гальма" ( східні солодощі)
    Рецепт не особисто створений - виписала з газети і втілила в життя. Сподобалося ...мням. Мінімум інгрідієнтів і максимальна кількість задоволення І хочу поділитися з вами.
    Склад: 200 г масла, 200г борошна, 200 г меду.
    Масло розтопити в каструльці і прокипятити хвилин 15, знімаючи піну. Додати просіяне борошно і варити суміш протягом 30 хвилин, поки маса набуде темно-кремового кольору. Зняти з вогню, додати мед і обережно вимішати. Викласти в форму, змащену маслом, розрівняти. Коли охолоне, порізати ромбиками.
    Порада:До маси за бажанням можна додати мелені горіхи, родзинки, мигдалеву есенцію, какао(на фото саме з доданням його).З частини маси можна зробити кульки і обсипати кокосовою стружкою.
    Пробуйте, експерементуйте і смакуйте!
    В мене вийшло таке:
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 29 Березень 2011
  11. Coshitce

    Coshitce Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Оселедець маринований.

    Закип"ятити 1 літр води з пахучим перцем, лавровим листком, чорним перцем. Коли кипітиме, додати 3 ст. л. солі і 1 ст.л. цукру. Вистудити. Морожені оселедці випатрати, відрізати голови і добре почистити всередині. Промити. Заляти росолом. Витримати 2 дні в холодному місці.

    Вийняти рибу з росолу, зняти шкірку, зробити філе, порізати на шматки. Цибулю почистити і порізати кільцями. Поскладати оселедець в посудину перекладаючи цибулею, шари добре покропити лимонним соком та олією. Через добу рибу можна споживати.
    (Морожених оселедців - 1 кг, 1 лимон для свіжого соку).
     
  12. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Кекс з маком і грецькими горіхами

    [​IMG]

    Пробувала робити за цим рецептом і один великий кекс і маленькі порційні кекси (маффіни)

    Суха частина
    150 г борошна
    70 г мелених грецьких горіхів
    100 г цукру
    1 ч. л. розпушувача
    0,5 ч.л. соди

    Рідка частина
    1 яйце
    120 мл кефіру (йогурту, сметани)
    50 г олії

    Макова частина
    4 ст. ложки маку
    6 ст. ложок молока
    2 ст. ложки цукру (берем із 100г сухої частини)

    Посипка
    30 г грецьких горіхів
    1 ст.л. цукру (з 100г сухої частини)
    30 г масла
    трошки солі

    Найперше нагріваєм духовку до 200 градусів. Далі готуємо макову частину, заливаємо мак молоком, додаєм цукор і варим, доки цукор не розплавиться і мак не стане м"ягшим, постійно помішуючи. Відставляємо.

    Готуємо посипку -подрібнюємо горіхи, перемішуємо з цукром і маслом, добавляємо сіль. (Використовувала блендер) Можна ще тертий щоколад добавити.

    Далі змішуємо суху частину з рідкою, швидко добавляємо макову частину, виливаємо у форму або формочки (змащеними олією), посипаємо горіховою посипкою. Важливим моментом, як і для всіх кексів (маффінів) є швидке перемішування сухої частини з рідкою перед випіканням, буквально 10-12 разів ложкою. Якщо тісто перестоїть, кекс не виросте і не буде пухким.

    Випікаєм 15-20 хв. маленькі кексики, 25-30 хв - один великий.
    Дуже смакують з молоком:)

    [​IMG]
     
  13. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Вівсяне печево з шоколадом і родзинками

    [​IMG]

    Рецепт колись знайшла на якомусь кулінарному форумі, але видозмінила його до своїх уподобань:) Прижився за рахунок того, що робиться дуже швидко і "не вийти" просто не може:)

    На невелику порцію (в мене виходить 1 стандартне деко з комплекту духовки) потрібно:
    50 г борошна
    150 г вівсяних пластівців (я перемелюю в блендері до майже борошна)
    100 г цукру
    125 г масла
    1 яйце
    дрібка солі
    50 г грецьких горіхів
    50 г шоколаду покришеного (або готових краплинок)
    50 г родзинок

    З пропорціями борошна і вівсяних пластівців можна варіювати, я для себе визначила такі пропорції, бо люблю саме вівсяне печево, в початковому рецепті було навпаки.
    Змішати борошно, сіль, вівсянку, горіхи. Розтерти масло з цукром і додати яйце. Вимішати з борошняною сумішшю, добавити крихти шоколаду і родзинки. Скрутити тісто в "ковбаску" і загорнути в харчову плівку. Ставим в холодильник на на годинку (для пришвидшення можна в морозилку на 20 хв.)

    Розігріти духовку до 200 С. Виймаємо "ковбаску " з холодильника, нарізаємо кружечки печева, приплюскуємо їх, викладаємо на деко і випікаємо 10-15хв.Довше тримати не варто, бо розплавиться весь шоколад і пригорять родзинки.
    Смачного!
     
  14. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пісний апельсиново-кокосовий кекс
    [​IMG]
    [FONT=&quot]сік апельсина – 150г
    цедра апельсина – 1ч.л.
    олія – 80г
    цукор – 100г
    кокосова стружка – 50г
    Густе варення (світле абрикосове, апельсинове) - 2 ст. л. (Я варення не давала)
    мука – 200г
    розпушувач – 1 ч.л.

    змішати сік апельсина, олію, цедру апельсина, додати варення, цукор, кокосову стружку, муку, добре перемішати.
    викласти тісто в форму, випікати в розігрітій духовці до 180 ~35- 40 хвилин, Коли кекс вистигне, посипати цукровою пудрою. Смачного


    [/FONT]​
     
  15. sofcja

    sofcja Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Макова смакота ....
    (солодке без муки!)
    [​IMG]
    дуже смачний рецептик. дівчата просили, то ділюсь:girl_curtsey:
    Складники:
    масло чи вершковий маргарин - 200 грам
    яйця - 8 шт.
    цукор - 300 гр.
    ванільний цукор - 1 пакетик
    мак сухий - 300 гр.
    грецькі горіхи чищені - 160 гр.
    Приготування:
    Розділяємо яйця на жовтки й білки. Білки збиваємо з половиною цукру до густої піни. Масло має бути кімнатної температури. Масло розтираємо з цукром і ванільним цукром, можна збивати комбайном чи міксером, вводимо по одному жовтки. Далі ложкою чи лопаткою вмішуємо до цієї маси СУХИЙ! мак (промивати, парити і таке подібне не можна, бо не вдасться!) і рублені чи терті горішки. Акуратно вмішуємо туди збиті білки.
    Форму 20на 25 см, або будь-яку невеличку, щось типу середньої бритванки, застеляємо обовязково папером для випікання або фольгою! Корж 100% приставатиме, тому не знехтуйте цим.
    Ставимо в розігріту духовку на 180-200 градусів на 40-60 хвилин до ледь румяної шкірочки. Можете пробувати паличкою деревяною, щоб вологе не було всередині.
    Вимкнути духовку, на холод одразу не ставити, бо може трошки сісти. Як вистигне, акуратно перевернути і зняти обережно папір чи фольгу. Порізати квадратиками. За бажанням посипати цукровою пудрою чи полити глазурю.
    Виходить пухкий як бісквіт і дуже файний пляцок-тістечка. Воно ну дуже смачне, тому всім гурманам, макоїдам, вередунам і дієтолюбцям рекомендую спробувати!
    Мак досить ситний, багато одразу не втовчеш, але нмямка нереальна!:i-m_so_happy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    За проханнями бажаючих додаю рецепт "Гребінці з грибами"
    Гребінці з грибами​

    Нам потрібно для тіста- 50 гр. свіжих дріжджів
    - 500 гр. муки
    - 100 гр. маргарини
    -350 гр. кефіру
    - 2 яйця (і ціле і один довток)
    -сіль, перець
    Для начинки- 1 кг печериць
    - 2 середніх цибулини
    Тісто.
    Муку просіяти додати маргарин нарізаний кубиками і розтерти руками. Далі додаємо дріжджі розчинені в кефірі, яйця і солимо, перчимо. Замішуємо тісто. Місимо доти, доки не перестане липнути до рук. І ставимо щоб пяднялося.
    Готуємо начинку
    Гриби чистимо, подрібнюємо і тушимо разом з дрібно порізаною цибулею, солимо і перчимо. Студимо начинку.
    Беремо тісто і ділимо на невелиці кульки. Кульки розкатуємо і кладемо начинку. Зліплюємо зверху руками.
    Відклажаємо щоб ще трошки піднялися, змащуємо жовтком пекти близько 20хв. Смачного!!
    [​IMG]
     
  17. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: З особистих рецептів

    Кекс "Столичний"
    [​IMG]
    175г - масла
    175г - цукру
    175г - родзинок
    3шт. - яйця
    0,5 ч.л. - розпушувача
    1 ч.л. - ванільного цукру
    240г - муки

    Масло збити з цукром, збиваючи, по одному ввести яйця. Потім додати дрібку солі, ванільку, родзинки. В кінці додати муку.
    Викласти тісто в форму, зверху вздовж зробити "рівчачок"(я прорізала лопаткою) і випікати 80хв при температурі 160градусів
     
  18. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    "Шоколадна пір"на"
    Складники
    250 гр маргарини
    1,5 шкл. цукру
    0,5 шкл води
    3 ст. ложки какао
    4 яйця
    2 шкл муки
    1,5 ч. л порошку до печива.
    В посудину кладемо маргарин, цукор, какао і воду і на вогонь розтопити. Далі охолоджуємо. Відділяємо жовтки від білків. Далі додаємо жовтки, муку, розпушувач. В кінці додаємо збиті білки. Випікаємо в формі діаметром 22/22 близько години при теипературі 190 градусів. Смачного!!!
    [​IMG] [​IMG]
     
    Останнє редагування: 18 Квітень 2011
  19. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пиріжки "Базарні"
    Дуже простий рецепт тіста для пиріжків. А головне, що в кінцевому результаті виходять пиріжки дуже смачні без зайвих зусиль і часу.
    Тісто: 1,5 кг, 1 ст.л. сухих дріжджів, 1 л. води, 1 ст. л. солі 1, 5 ст.л. цукру.
    У склянку всипати дріжджі, залити теплою водою - щоб підросло до пінки.
    У миску вилити суміш, додати решту води, сіль, цукор, борошно (відразу все), замісити тісто, залишити на годину підрости. За цей час можна приготувати начинку.
    Виробляти маленькі пиріжки, смажити в олії, викладати в миску, накривати рушником - щоб були мякі! Все готово. Смачного!
    В мене вийшли такі
    [​IMG]
     
  20. allusya

    allusya Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів


    Може трошки нерозумне питання, але з маком ніколи нічого не готувала, чи треба мак змолоти?
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2011
  21. sofcja

    sofcja Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    ні, мак молоти не треба.
    такий як є з пачечки всипати і все:girl_yes: