З особистих рецептів

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Оля, 23 Листопад 2006.

  1. Оля

    Оля Well-Known Member

    Дорогі форумляночки!

    Ми всі чудові господині і дуже гарно вміємо готувати. Неодноразово наші смаколики є шедеврами виконанням яких варто поділитись не лишень з домашніми а й з рештою світу. Для цього і є наша пізнавально-повчальна тема З особистих рецептів.:girl_dance:

    В цій теми прошу ділитись як своїми так і чужими цікавими переписами. Дописи на кшталт - мені дуже сподобався цей перепис, або я нічого не зрозуміла, будуть видалятись. Такі речі запитуємо у відповідній темі тут.

    Питання, пропозиції, прохання, зауваження, виправлення граматичних помилок - звертаємось до модераторів.

    Наперед дуже всім дякую за розуміння!:girl_dance::girl_in_love:

    Смачного!
     
    Останнє редагування модератором: 2 Жовтень 2014
    • Тупо! Тупо! x 1
  2. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Печиво "Кофейне"
    Знову пропоную рецепт простий і смачний:)
    200 гр. цукрової пудри, 200 гр. маргарину, 300 гр. муки, 3 яйця, 1 шоколадка(100 гр.). З ч.л. розчинної кави, ванільний цукор.
    Пудру перемішати з мяким маргарином, додати каву, ванільний цукор, яйця і перемішати до однорідної маси. Потім додати муку, замісити тісто і поставити на 1 годину в холодильник. Шоколадку розділити на маленькі частинки. З тіста сформувати кульки велечиною з грецький горіх(можна менше, як на мене, бо під час випікання трішки підніметься печиво), і всередину покласти по шматочку шоколадки. Пекти в духовці десь 15-20 хв. Коли вичахнуть посипати цукровою пудрою. Пробуйте! Смакуйте!!!
    Я так клала шоколад, щоб було трохи видно. Таке вийшло.
    [​IMG]
     
  3. Drongo

    Drongo Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    МАКОВЕ ПЕЧИВО
    3-3,5 скл. муки ( 1 скл. = 250 гр. )
    1 склянка маку
    200 гр. масла
    0,5 скл. цукру
    0,5 скл. молока
    2 яйця
    2 ч.л. порошку для печива
    1-2 пакетика ванільного цукру
    щіпка солі
    цукрова пудра
    Мак залити окропом та залишити на 30 хв. Воду злити.
    М’яке масло, яйця, цукор, тепле молоко збити міксером. Додати муку з порошком для печива та мак. Замісити швиденько тісто. Покласти в холодильник на 1 годину. Потім тісто розкачати товщиною 0.5 см та вирізати фігурки. Випікати в духовці при температурі 180-200° С приблизно 20 -25 хв.
    Охолодити, посипати цукровою пудрою.
    Легкі та ніжні печенька!!! Смачного!
    [​IMG]
     
  4. SEPTIMA

    SEPTIMA миється в бані

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пляцок з ревеню
    Цей рецепт у нашій сім"ї використовують вже багато років. Таке тісто використовується багато де. а от начинка дуже цікава і смачна.
    Ревень. якраз зараз почали продавати, у мене росте свій. У нас називають румбарбар. от таке дивне слово і рослина.
    Тісто
    0.5кг муки
    1ст.л. порошка до печива
    5жовтків
    1п. маргарину
    1ст. цукру
    2-3л. сметани
    Замішуємо туге тісто.Розділяємо на 2частини.Одну відразу кладемо в морозилку.Я замішую завжди звечора.Одну частину кладу в холодильник.а іншу в морозилку.
    Першу частину розкачуємо,іноді погано розкачується,то я просто пальцями розминаю по формі.,зробити невеликі бортики.
    [​IMG]
    Викладаємо начинку.Ревень порізати невеликими шматочками,посипати манкою,щоб трималося купи і трохи цукром(хто любить кисліше можна не посипати).
    [​IMG]
    Відділені білки збити з стаканом цукри.Викладаємо зверху на ревень
    [​IMG]
    Зверху тремо на грубе терко кусочок тіста з морозилки.І в розігріту духовку 150-180гр,на 1год тощо.Дивитися,щоб не підгорів низ.
    Дуже смачно,і не всі знають що всередині.
    [​IMG]
     
  5. SEPTIMA

    SEPTIMA миється в бані

    Відповідь: З особистих рецептів

    [​IMG]
    Кокосове печенько
    Беремо два білка, даємо до них дрібочку солі і збиваємо міксером або в блендері, поки білки не стануть пухкою-пухкою масою. В мене білки пухкою масою не стали (бо мало збивала, але на смак і якість то ніяк не повпливало, так шо не беріть собі до голови в разі чого smile.gif)
    Додаємо до білків 160 г цукру і 1 чайну ложку соку лимона. Збиваємо далі, поки все добре не змішається.
    Тоді сипемо 150 г кокосової стружки (мені радили стружку Mogyi, під тією маркою ще фрукти всякі сушені продаються і горішки) і вже вручну вимішуємо ту радість.
    Одна пачка - то 100грам, відповідно, треба півтори.
    Змішуємо, за той час дуже добре розігріваємо духовку, і на пергамент викладаємо або кульки невеличкі або пластерочка (кругленькі печенька).
    Мені казали, що кульки повинні розтікатись, тому між ними потрібно залишити місце, десь по 5-6 см між ними. Але в мене вони не розтікались, а просто як були так і пеклися, але смакота ще та. Думаю, в мене не розтеклись через те, що білки були не добре збиті. Частину пекла у формі кульок, частину у формі печеньок, смачне і те, і інше smile.gif
    Випікати десь 20-25 хвилин при температурі 150 градусів.
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: З особистих рецептів

    Вишиванка Наталі

    Тісто:
    1 п.маргарини
    5 жовтків
    1 скл. цукру
    3 ст.л. сметани
    3 ч.л. розпушувача
    600 г муки

    Жовтки розтерти з цукром, маргарин посікти з частиною муки, замісити не туге тісто. Поділити на 4 частини. До однієї додати какао , розділити її на три кульки і поставити в морозилку.

    На перший корж викладаємо вишні і горішки, тремо темне тісто і печемо.
    На другий корж -мак
    1 скл. маку( запареного )
    1 скл. цукру( втерти з маком)
    2 яйця (мені два яйця було замало, то я ще додала два білки, бо багато з паски залишилось)
    1 ст.л. масла
    1 ст.л. крохмалю
    3 ст.л. манки
    По маковій начинці тремо темне тісто і печемо.
    На третій корж - кокосова начинка
    5 білків
    1 скл.цукру . Добре збити і додати
    200 г кокосової стружки. Зверху терте темне тісто, печемо.

    Крем сметанний. Я робила масляно-сметанний.

    Цитриновий/Лимонний пляцок
    (з записничка моєї теточки)

    Тісто:
    600 гр муки
    1 ч.л. порошку до печива (розпушувач)
    2 яйця
    200 гр цукру
    8 ст. ложки сметани
    140 гр маргарини/масла
    цедра цитрини

    Муку перемішати з порошком і посікти на стільниці з маргарином. Додати цукор, яйця, сметану, цедру і замісити тісто. Розділити на 6 рівних частин. Розкачувати тоненькі коржі. Пекти на зворотній стороні бритванки, щоб були рівні.

    Пересмарувати масляним кремом.
    Крем:
    300 гр масла
    1-2 цитрини, обшпарити кип’ятком два рази і стерти на терці цілий фрукт, або перекрутити через м’ясорубку
    3 жовтки
    1,5 скл цукор пудри (регулювати в залежності від того якої солодості любите крем)
    1 ст. ложка коньяку

    Масло втерти з цукром до білої і пухкої маси, по-одному додати жовтки і цитринову масу, в кінці влити ложку коньяку. Все має бути кімнатної температури і дуже добре збивати після кожного додавання нового продукту, інакше маса зрудиться і треба буде її відживляти щоб була однорідна.

    Пересмарувати масою коржі і зверху посипати тертим горіхом.


    Сирник варений «Асорті»

    1скл=240мл

    Збити 6 яєць з 1,5 скл. цукру,
    додати по черзі
    4 ст. л. сметани,
    1 пачки порошку до печива,
    2 ст. л. олії,
    200 г розтопленого і охолодженого маргарину,
    2 склянки муки.

    Тісто позділити на 4 частини.

    До першої частини додати: 4 ст. л. кокосової стружки.

    До другої частини додати: 1 ст. л. какао. (я не додала цього разу)

    До третьої частини: 0,5 склянки меленого маку. (я додала 4 ст.л сухого маку, мені подобається ефект сухого більше ніж меленого.)

    До четвертої частини додати: 1 пачку червоного кисілю. ( у мене вишневий)

    Сирна маса:

    1 кг сиру перемолоти, ( у мене був кг сиру Рікота. його перемелювати не треба)
    4 яйця,
    1 склянка цукру,
    2 ст. л. крохмалю,
    трошки менше як пів склянки молока, ( я дала пів склянки вершків)
    1 п. ванільного пудингу,
    200 г масла,
    витиснути сік одної цитрини, можна двох
    100 г родзинок (за бажанням)

    Все (окрім родзинок, їх додати як крем звариться) скласти в банячок з грубим дном, вимішати (масло може залишатись кусками) і нагріти на невеличкому вогні аж почне закипати і маса загусне. Масу треба постійно помішувати. Теплою масою пересмарувати коржі.

    Полити чеколядовою поливою.
     
    Останнє редагування: 9 Травень 2011
    • Подобається Подобається x 1
  7. Moonlight

    Moonlight Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Кокосове печиво
    [​IMG]
    Беремо пачку (200 г) масла (можна маргарину), 200 г цукру, 3 яйця, 350 г муки, 2 ч. ложки розпушувачу і 200 г кокосової стружки. Масло кімнатної температури перетираємо з цукром, додаємо яйця і кокосову стружку, все гарно перемішуємо. Додаємо розпушувач і муку, місимо не дуже пружнє тісто. Потім застеляємо противень пергаментом, я ще трішки змащую його олією, і формуємо невеликі кульки. Між ними обов'язково залишаємо місце, бо печиво виросте!!! Кладемо його в плитку при темп. 180 градусів і печемо приблизно 20 хв. Має вийти від 40 до 60 печеньок (в залежності від розмірів кульок), які найкраще їсти свіжими)
     
  8. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    може хтось має рецепт пухких оладок дріжджових ( таких як у школі :girl_in_love:)
     
  9. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: З особистих рецептів

    Я десь давала. Треба пошукати.
     
  10. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    це супер пляцок!!! в нас також його роблять. я його навіть з бананами робила!
     
  11. Moonlight

    Moonlight Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Піца італійська
    [​IMG]
    З розрахунку на 2 невелику піци (я зазвичай роблю 4)
    Для тіста потрібно: 1 чайна ложка сухих дріжджів, 2 склянки муки, 3/4 склянки теплої води, чайна ложка цукру, пів чайної ложки солі, 2-3 столові ложки оливкової олії. Дріжджі заливаємо водою, додаємо цукор і залишаємо на 15 хв - вони мають трішки спінитися - це знак того, що дріжджі працюють. Потім додаємо сіль і більшу частину муки, гарно розмішуємо, додаємо оливкову олію. Поступово додаємо решту муки, вимішуючи м'яке, еластичне тісто. Кладемо його у чисту миску, зверху трішки змащуємо оливковою олією, накриваємо рушничком і ставимо у тепле місце без протягів( я ставлю у мікрохвильовку) на годину. Потім треба його трішки помісити і знов туди ж на пів години. Після цього знов трошки помісити тісто, розділити на 2 частини і розкатати їх на піцу. Зверху змащуємо або аджикою, або томатною пастою, або варимо соус з помідорів з часником(помідори заливаємо кип'ятком, очищаємо від шкірки, ріжемо і варимо з невеликою кількістю води і видавленим часником до випарування рідини). Потім засипати піцу тертим сиром, додати начинку(оливки, кукурудза, порізані помідори кільцями, смажені грибочки, салямі або варену грудинку курячу - можна фантазувати), посипаємо базиліком або італійськими травами і кладемо в духовку при т. 220. Через 10 хв витягаємо, засипаємо зверху знов сиром і ставимо ще на 10 хв. Смачного!
     
  12. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Ми вдома підсіли останнім часом на пиріг з лаваша, поділюсь рецептом, може комусь знадобиться.
    [​IMG]
    Лаваш круглий - 4 коржі (це 1 упаковка)
    Соус -
    Помідор
    Печериці
    Ковбаса (шинка)
    Сир моцарелла і твердий сир.


    Перший корж змазати соусом, викласти тоненько нарізану ковбасу, посипати сиром, накрити іншим коржем, далі знову соус + помідори+сир. На наступний корж - соус і печериці + сир, накрити останнім коржем, змазати соусом песто, прикрасити печерицями, моцареллою і тв. сиром. Запікати 10-15 хв., доки не розплавиться сир.
     
  13. talja

    talja Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Сир ніжний
    Пишу рецепт по проханні у кармі
    [​IMG]
    Дуже легкий у приготуванні, роблю кожного тижня!

    Потрібно:
    2 літри молока
    5 яєць
    350 грм сметани
    сіль

    Закип'ятити 2 літри молока з 1 ст ложкою солі (якщо любите добре підсолене даєте більше солі);
    Відразу у нього вливаємо збиті 5 яєць із 350 грм сметани;
    Не зменшуючи вогню перемішуємо і доводимо суміш до кипіння;
    На друшляк кладемо марлю складену у чотири шари і виливаємо туди суміш;
    Даємо стекти загортаємо сир вільними кутами марлі і кладемо під прес поміж дощечки, ставимо зверху щось важке в кілограм, якщо любите щільніший сир то ставите важчу вагу;
    Через 4-5 годин сир готовий
    В сир можна додавати кмин, спеції кому що до вподоби!
    Смачного!
     
  14. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    [​IMG]
    По проханням форумлянок виставляю свій рецепт:)
    Кекс "Дуже ніжний"
    Інгрідієнти:
    3 яйця
    1, 5склянки цукру
    1 неповна склянка кефіру (високої жирності)
    100 гр. сметани
    Ваніль(пакетик)
    200 гр. ізюму.
    1 ч.л. соди.
    1ст.л. уксусу
    20 гр. вершкового масла.
    Мука
    Яйця збити з цукром, додати кефір, сметану і ваніль. Все гарнесенько збити, поступово додаючи муку скільки, щоб вийшло, як густа сметана. Додати в тісто гашену уксусом соду і промитий та обсушений ізюм.
    Форму (в мене вийшло 2 кекси на 28 см. і меншу 24см діаметром) змазати маслом, присипати мукою(обовязково!). Вилити тісто, вирівняти мокрою ложкою.
    Випікати в духовці при температурі 180 гадусів протягом 40хв. Пробувати готовність зубочисткою, сірником.
    Смачного! Пробуйте, надіюсь сподобається.
     
  15. likeangel

    likeangel Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Рецепт шарлотки з персиками на прохання silvia (дуже швидко, просто і смачно)
    яйця - 4 штуки
    цукор - приблизно 170 гр.
    мука - приблизно 100 гр.
    чому приблизно? бо маю три мірні чаші і в усіх різна величина (+/- 10-15 гр.)
    консервовані персики (скільки душа бажає)
    ванільний екстракт кілька крапель
    олія - для змащування форми (якщо не силікон)

    Яйця збити міксером в пишну піну. Не припиняючи збивання тонкою струєю ввести цукор. Коли всипаний весь - припинити збивання. Додати ванільний екстракт.
    В яєчну массу всипати просіяну муку і СТОЛОВОЮ ЛОЖКОЮ перемішати ( н круговими рухами , а зверху вниз) поки тісто не вбере в себе муку.
    Форму змастити олією. На дно влити половину тіста, покласти персики, влити решту тіста. Випікати при 180 градусах 35-40 хв. не відкриваючи дверку духовки. Готову шарлотку посипати цукровою пудрою.

    Персики можна замінити будь-чим, що любите.
    СМАЧНОГО!
     
  16. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Сирник "Легкий"
    Тісто
    250 гр масла
    1ч.л. соди гашена оцтом
    450гр муки
    2 яйця
    2/3 шкл сметани
    2 ст. л. какао
    Масло тремо на терці додаємо яйця, сметану, гашену соду. В кінці додаємо муку. Тісто ділимо на дві частини. До одної частини додаємо какао. Ставимо тісто в холодильник на 2-3 години.
    Сиркова маса
    1,5 кг сиру
    8 яєць
    2 шкл цукру
    2ст л масла
    3ст л манки
    ізюм
    Сир перемелюємо через масорубку два рази. Жовтки збиваємо з цукром і додаємо до сиру. Далі розтоплене та охолоджене масло, манку та ізюм. Добре перемішуємо. В кінці додаємо збиті в круту піну білки і легко перемішуємо.
    Беремо посидину в якій плануємо пекти, на низ кладемо розкатане тісто з какао, зверху розкатане тісто без какао. Далі заливаємо сиркову масу. Ставимо в духовку і печемо при температурі 200 градусів близько години, поки сирник не підрум"яниться. Далі залишаємо в виключеній духовці, щоб там вистиг.
    Смачного!!!
    [​IMG]
     
  17. bleste

    bleste Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Курка по-індійськи
    На прохання у кармі пишу рецепт.

    [​IMG]

    2 курячих філе, 1 цибулина,
    2 ч. л. порошку каррі, 1 болгарський перець,
    3 - 4 помідори, 1 ст. л. коричневого цукру,
    1 перець чілі, 3 зубчика часника,
    1 лимон, сіль, зелень, рослинне масло

    Цибулю дрібно порізати, припустити на рослинному маслі на сковорідці, додати порізаний на невеликі кусочки болгарський перець та перець чілі (я робили без нього). Приправити каррі, лимонним соком і готувати приблизно хвилину, постійно помішуючи.
    Додати філе, порізане невеликими кусочками, готувати приблизно 10 хвилин. Всипати мілко нарізані помідори (без шкірочки), тушити під кришкою приблизно 20 хвилин.
    Додати сіль, коричневий цукор і кілька столових ложок гарячої води, щоб соус був не дуже густий. За 1 - 2 хвилини до готовності, додати потовчений часник, спеції та зелень.
    Смачного :girl_tender:
     
  18. Пундик

    Пундик Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Котлети індичі з грибами
    (приготовані в духовці)

    [​IMG]Пропорції немаю,завжди беру 2 філе індика середньої ваги,приблизно 300гр шампіньйонів,3 цибулини,2 яйка,зелень,сіль,приправи(я даю трошки орегано,карі,перець)
    Філе можна перемолоти, а можна і на комбайні подрібнити сильно разом з зеленню,2 цибулинами,тоді додати приправи і добре вимісити, залишити щоб постояло поки робимо начинку.
    1 цибулинку дрібно порізати і протушити трішки в 1-2 ст.л. масла,потім(коли цибулька стане прозора) додати посічені на дрібно гибочки і потушити під закритою кришкою ще хв 15-20(я спочатку додаю пару ложок води чи молока,але потрібно щоб воно випарувалося повністю).
    Тоді коли начинка готова,беремо фарш столовою ложкою на руку, розтягуємо по ладоні, всередену кладемо 1 ч.л.грибочків і затуляємо,формуємо котлетки і викладаємо на форму добре змащену маслом.Коли всі котлетки зроблені потрібно змастити їх жовтком і відправити в духовку на 30-40 хв(залежить від духовки) при 170г.
    Котлетки виходять дуже смачні і не сухі, як це часто буває з індиком чи куркою.
     
  19. zachida

    zachida New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Поділюсь рецептом холодного борща (холодник польський чи литовський)
    Особисто не люблю окрошки тощо, :girl_blush2:ну не на мій смак їсти олів"є розведе кефіром, квасом чи пивом:bad:. Але цей борщ люблю у спекотні дні, ну і звісно тільки власного приготування.
    3 середніх буряка
    5 варених яєць
    4-5 св. огірків
    пучок редиски
    пучок зеленої цибулі
    кріп свіжий
    1л доброго кефіру (того, що до вподоби чи квасного молока)
    100 гр сметани, якщо не жирний кефір
    1,5-2 л холодної перевареної води (кількість залежить від того як густо ви любите)
    сіль до смаку
    Порізати цибульку і кріп, почистити огірки від шкірки і порізати (ріжу вздовж на четверо, а потім тонко поперек), редиску потерти на грубій терці. Посолити як салат - хай пускає соки. Буряк зварити (завчасно), потерти на грубій терці, яйця порізати кубиками. Заливаю кефіром, сметаною, добре все перемішую і додаю холодну переварену воду. Густоту регулюєте самі - має бути як перша страва, тому води можна закит"ятити більше. Коли розвели водою, перемішати і досолити до смаку.
    Подавати охолодженим з вареною теплою картоплею.
    І ще. Найкраще робити ввечері - як і звичайний борщ, холодник добрий, як настоїться трохи, зберігати в холодильнику.
     
  20. Аделя

    Аделя Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пиріг зі шпинатом та бринзою
    [​IMG]

    Довго шукала рецепт з простеньким і тоненьким тістом - знайшла, спробувала, ділюсь :girl_in_love:.
    тісто:
    200 г муки (можливо знадобиться трохи більше)
    1 ст.л оливкової олії
    100 мл води
    сіль
    Замісити тісто як на вареники, покласти в холодильник на час приготування начинки.
    начинка:
    пропорції точно не скажу, бо майже все давала "на око". Спершу обсмажила до прозорості одну велику подрібнену цибулину на оливковій олії, потім додала порізаний шпинат (багато) і 3 ст.л води, трошки потушкувала. Коли охолоне - додати до шпинату натерту бринзу - грам 300 (можна творог, можна бринза+творог), 2 яйця, чорний перець і порізаний кріп - все добре перемішати. Хочу зазначити, що солі я не давала, бо бринза в мене була солона, але якщо використовувати творог, то треба посолити.
    Форму для випікання змастити олією, тісто розтачати завтовшки 2 мм, залишивши частину для декору смужками, викласти начинку, і пекти при температурі 180 приблизно 45 хв.
     
    Останнє редагування: 7 Червень 2011
  21. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: З особистих рецептів

    Обожнюю таке! хотіла шукати в неті!)))