Забагато молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Надмірна лактація– молоко прибуває в надто великій кількості і витікає під час годування занадто швидко.
    Дитина при цьому під час годування захлинається, кашляє, смокче з голосним прицмокуванням, під час годування кидає грудь, випльовує молоко, періодично відмовляється від грудей, відмовляється від комфортного смоктання та страждає від колік і переїдання (часто і у великій кількості зригує). Ця проблема типово трапляється у віці дитини 3-6 тижнів після народження.


    Рідкі та короткі годівлі по режиму та відсутність нічних годувань призводить до переповнення грудей, як наслідок до зменшення лактації через інгібіторний фактор – це речовина білкової природи, яка є в молоці і виводиться разом з молоком. За відсутності адекватного виведення молока інгібіторний фактор накопичується у молочній залозі, пригнічуючи подальше утворення молока. При своєчансому виведенні молока з залози виводиться і інгібіторний фактор, отже, утворення молока посилюється. Ось чому молочна залоза працює також за принципом: запит – пропозиція.


    Причини:
    1. перший тиждень після пологів;
    2. надмірна стимуляція сосків (зцідження молока без показань див. тему "Зціджування молока. коли? як?");


    Що робити?
    1. годувати дитину якомога частіше: це запобігає зайвому накопиченню молока в грудях і сприяє його спокійнішому витіканню;
    2. годувати дитину коли вона спить або дрімає: у такому стані вона смокче спокійніше і витікання молока сповільнюється;
    3. обов’язкові нічні годівля (з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі);
    4. годувати у таких позиціях, щоб сила тяжіння перешкоджала витіканню молока:
    4.1. у позиції колиски відхилившись на спинку крісла або подушку;
    4.2. з-під руки відхилившись назад або тримаючи малюка майже сидячи;
    4.3. лежачи і поклавши дитину зверху «животом до живота» (не застосовувати часто, оскільки при цьому можлива закупорка молочних проток через їх перетискання),
    4.4. на боці, що дає дитині змогу випльовувати надмір молока;
    5. протягом годування кілька разів підніміть дитину вертикально, щоб вона змогла відригнути повітря;
    6. розпочавши годування, відніміть дитину ненадовго від груді і перечекайте, доки витікання молока сповільниться, збираючи його в рушник або пелюшку. Далі прикладіть малюка до грудей і продовжіть годування;
    7. якщо усе це не допомагає, перед годуванням зцідити трохи молока, але як останній вихід, оскільки зціджування ще більше стимулює лактацію;
    8. якщо дитина добре набирає вагу, намагайтеся годувати її з однієї груді на одне годування; якщо при цьому виникає дискомфорт у другій груді, можна зцідити трохи молока та/або прикласти компреси з капусти. Якщо дитина після спорожнення першої груді все ж хоче продовжити годування, ненадовго прикладіть її до протилежної груді;
    9. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    9.1. зціджування;
    9.2. гарячого душу на груди;
    9.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока);
    10. між годуваннями прикладати до грудей холодні компреси на 30 хвилин або компреси з тертої чи відбитої капусти;
    11. якщо перераховані заходи не допомагають, потрібно якийсь час годувати дитину з однієї груді на кілька годувань, перед тим як перейти на протилежну:
    11.1. виключіть грудь з годування спочатку на 2-3 години;
    11.2. не обмежувати дитину у її бажанні їсти, якщо вона проситься до грудей, то просто прикладіть її до тієї ж залози;
    11.3. якщо з протилежного від годування боку відчуваєте дискомфорт, зцідіть трохи молока. Постійно зменшуйте кількість зцідженого молока аж до того часу, поки зможете обходитися без зціджування;
    11.4. у важчих випадках спробуйте проекспериментувати з часом виключення залози з годування; інколи для цього потрібно навіть 4 години;
    12. у деяких випадках, незважаючи на надмірну лактацію, дитина справляється з годуваннями дуже добре. Як звичайно, ці проблеми зникають після 12 тижнів після пологів, чому сприяють гормональні зміни в організмі, і лактація повністю пристосовується до потреб дитини.


    Що робити щоб цього не допустити?
    1. часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. в день;
    2. нічні годівлі з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі;
    3. чергувати груди приблизно що 2 години;
    4. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    4.1. зціджування;
    4.2. гарячого душу на груди;
    4.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока).



    Ватрує ознайомитися!
    Неприємні відчуття
    Мне больно во время прилива. Из-за чего это происходит?
    Смягчение Давлением Подготовка груди к прикладыванию ребенка во время нагрубания

    Організація годування по вимозі
    Кормить по требованию ребенка. Что это такое?
    Кормить ребенка по требованию… А это как?
    Организация кормления: кормление по требованию, ритмы
    Нужен ли малышу режим?
    И кормились мы каждые 45 минут..
    Ночные кормления грудью – так ли необходимы?
    ////////////////////////////



    ****************************************************************


     
    Останнє редагування модератором: 24 Грудень 2015
  2. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    напевне, в кого як
    приливи відчуваю (малій 1,6)

    ну і часом молоко таки саме стікає
    але вже, як правило, не тече з іншої, коли годую
    я так думаю, це залежить від того, наскільки у вас багато прикладань, бо у нас ще ГВ по повній, тому і груди так пристойно набирають, тому часом і стікає, коли довша перерва
     
  3. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    не думаю що від прикладань, в мене і до прикорму вже не текло
     
  4. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Коли внормовується лактація фонтани поступово зникають, але приливи відчуваються.
    Лактація може внормуватись і в 2 міс і у 7міс, в кожної жінки по різному.
    Приливи відчуваються довше, коли настає інволюція, приливи поступово зникають. Тут теж в кожної індивідуально, в когось інволюція може бути вже у 1.5 року лактації, в інших жінок після 2ох років.
     
  5. Dobbi

    Dobbi Well-Known Member

    Маю таку проблемку: з одної груді майже весь час тече молоко, аж на підлогу капає,коли роздягаюсь. Спочатку майже прозоре, потім насичене біле і густіше. Дитині 3 тижні, годую на вимогу. Молока дуже багато, аж хлеще як дитя починає смоктати, їсть 15-20 хв. Що з цим робити? Як часто міняти груди?
    Таке враження, що груди постійно переповнені, дискомфортні відчуття
     
  6. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Вже ніби внормувалось більш-менш наше годування, а тут знову почали груди шалено набирати... Коли малюк прикладаєься, за 3-4 хвилини смоктання починає бити фонтан в 3 струї, він нервується, кидає. Мушу зціджувати, бо якщо просто спустити той фонтан, то за 3-4 секунди смоктання буде знову те саме... Поки зціджу (зцідити без його розсмоктування дуууже боляче і важко), мале репетує, свариться, після того даю груди, вже не хоче брати, бо обідився на той фонтан! Можна погодувати нормально тільки якщо дико голодний або ще спить, тоді він вчіплюється міцно-міцно і тільки ковтає постійно мало не захльобуючись.
    Дуже мене турбує те зціджування, я ним певно роблю лише гірше, але як обійтись без нього??? Моя напрацьована схема (поки одну цицю їмо з іншої молочко собі витікає вільно) не справляється, груди залишаються дуже тверді і навіть подеколи з "горбочками".
     
  7. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    А коли внормовується лактація? Я вже змучилась з тими постійними фонтанами та невпинним потоком прокладок для грудей...
    На час годування з однієї груді на другу даю накладку аби збирати те молочко, яке витікає, інакше доведеться цідити, а тепер вичитала, що це є стимуляцією сосків?
     
  8. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    нам вже 10 міс., а я ще досі мучусь цим питанням)))
     
  9. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    А нащо цідити?
     
  10. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    вибачте, яку накладку?
    лактаційну прокладку?
    не знаю, як без них обійтись перші 3-4 місяці
     
  11. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    молокозбірник, така пластмасова кришечка, вона ніби ніде не тисне, і не мала б нічого стимулювати...
     
  12. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    а ви потім те молоко використовуєте? якщо ні - то можете спробувати замінити чимось той молокозбірник (хоча б простою шматою, що вбиратиме молочко)
    який у вас проміжок (в середньому) між годуваннями?
     
  13. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Вдень до 2-х годин, а вночі і по 3-4 може бути.
    Щодо заміни, то до молокозбірника того користувалась пеленкою, але то геть незручно - крім пеленки ще все всюди мокре, з тими фонтанами, ту пеленку хіба скотчем примотувати.... Якщо щось притиснуте, як прокладка, то молочко саме слабше виходить, відповідно збагато молока залишається, я це аж відчуваю
    --- дописи об"єднано, 16 Квітень 2015 ---
    Бо груди тоді залишаються тверді і при дотику альвеоли відчуваються
     
  14. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Має внормуватись це все. Тому і називається "налагодити лактацію".
    До 3-4 місяців молока вироблятиметься стільки, скільки потрібно.
    Я би не цідила взагалі, бо якраз оте цідження і є стимуляцією соска, потім можуть бути проблеми.
    Якщо впевнені, що ніде вам той збірничок не тисне, то краще так, ніж цідити.
    Я "за" зціджування лише у крайніх випадках, бо маю гіркий власний досвід.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    Я за порадою. малюка годую на вимогу. вдень між годуваннями в нього проміжки 1-2.5год, вночі 2-3год. вчора ми з малюком захворіли трохи, але їсть він так само як завжди(принаймі я не помітила,що щось змінилось). нині вночі молоко з обох грудей просто лилося(мусила вночі три рази постіль змінювати і перевдягатись) і швидко груди набирали. ліків я жодних не приймала. зараз груди далі "підтікають" і тверді. раніше після годування груди були м"які(набирати починали ближче до наступного годування), зараз після годування можу певно ще трьох дітей нагодувати.таке враження,що молоко постійно прибуває. з чим може бути пов"язане таке сильне прибуття молока?шо мені з ними(грудьми) робити? зцідити(але після сціджування його ж більше прибуде?)?після годування чи якусь грудь повністю?
     
  16. Raven

    Raven Мама малятка

    До комфортного стану. З часом внормується.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    У мене з першою дитиною була така гіперлактація, що страх, ще й доця іла лише по кілька хвилин за годування. І оце питання зціжування теж мучило. Я спробувала не цідити взагалі, груди сильно набирались, навіть гарячі ставали іноді. Я не мала від того ніяких застоів. Тобто як я зараз розумію, я просто до них не схильна. Сплю на животі спокійно, буває однією груддю до 12 год не годую і мені нічого від того. До чого я веду: можете акуратно пробувати не цідитися, раптом ваші груди теж не схильні до застоів, і лактація швидше внормується.
    Але наголошую ще раз - ОБЕРЕЖНО, якщо сильний дискомфорт - цідіться трошки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    а може бути схильність? бо в мене мінімум раз в місяць мусить бути застій. і в лівій частіше (вона більша трошки за праву). на цій груді в мене був мастит (робила операцію). чи може це впливати на застої?
     
  19. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    в мене таке просто вперше. бувало звісно, що трохи потече чи малий коли їсть то сильно б"є молоко. але так щоб груди як дві каменюкі і постійно наповнені - то перший раз. трохи сцідила, бо вони так надулись - що малому незручно сосок брати.

    ще мене просвітіть від чого воно так "прибуло"?то нормально такі стани при становленні лактації чи ні?бо з малою такого не було.
     
  20. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    В мене одної ночі теж таке було, то залізла в теплий душ, може чуть тепліший ніж завжди, помасувала груди, і все " зайве" витекло,просто нахилялася і воно текло , стало набагато комфортніше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  21. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    я поняття не маю, якщо у вас нічого не мінялося: к-сть випитої рідини, частота і тривалість смоктання.
    під час встановлееня лактації всяке може бути, але якщо зміна аж дуже різка, то може є на то якась причина. почекайте 2-3 дні, якщо нічого не зміниться, тоді будете думати.
    я думаю, що може бути схильність: може протоки вужчі чи молоко густіше, тому груди реагують на мінімальне притиснення чи завелику к-сть молока.
    не знаю. можливо навпаки?
     
    • Подобається Подобається x 2