Забобони. Ваше ставлення до них

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Макарена, 28 Лютий 2009.

  1. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Згідна з вами. Тому не будемо про погане. Всім вагітним бажаю позитивно настроюватися, бо попереду щастячко:connie:.
    P.S.Саме в цей час в мене народжує кума, каже болить дуже, а схватки лише кожної години:confused:
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Дівчата той забобон про шість тижнів я чула і чула від своєї лікарки і ще вона поянила мені його природу - колись давно не було такої медицини як зараз, народжували як правило удома і за допомоги старших жінок і повитухи, і якщо протягом шести тижнів жінка не вмирала від втрати крові, від зараження, від інфекцій, від мастопатії, не "згоряла" від температури і ще від бігатьох чинників, тоді можна було вже заспокоїтися, тому і звертали посилену увагу на породіллю, слідкували за нею шість тижнів щоб можна було якщо раптом якась потреба допомогти, врятувати. Тому і майбутня мама перед пологами старалася висповідатися, щоб в випадку смерті при пологах вона до бога прийшла з чистою совістю.
    Ну а зараз говорити ті прикмети вагітним:confused:, ні звичайно висповідатися нікому не помішає, і на душа спокійніше, але ж не страшити сучасних вагітних тими страшилками.
     
    • Подобається Подобається x 10
  3. Tasia

    Tasia Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Бідні вагітні і породіллі, як вже їх намагаються настрашити!! І невже релігійні люди справді думають, що Бог такий собі жорсткий супер-контролер, щоб перевіряти постійно, чи вагітна жінка сходила до причастя, чи думає вона про Бога перед пологами,чи молиться і т.д.? Я чомусь певна, що Бог добрий і веселий, і всі ті ритуали йому десь до лампочки,якщо людина справді віруюча:) (уже готова до всіх накидань) :).

    Бідних вагітних часто страшать, що як вони будуть в"язати майбутній дитинці речі, то бідна дитинка буде вся обмотана пуповиною і мало не задихнеться.. В мене одна знайома все в"яже і в"яже, вже чотирьох здорових діток народила, і ніяких обмотувань. А подруга вже так за то переживала, спиці до рук не брала - дівчинка народилася чотири рази пуповиною обкручена..
    Всі ці забобони великою мірою зводять до виразу "Кто чего боится, то с тем и случится"
     
    • Подобається Подобається x 8
  4. Dana K

    Dana K Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Моїй коліжанці в лікарні перед самими родами сказали все кругле (прикраси...) познімати. Вона дУже скептино до того всього ставиться, але сказала потім мені, що в такий момент у що хочеш повіриш, тільки б все було добре.

    Моя мама дуже вірить у забобони. В дитивстві, пам"ятаю, мало не щодня скидали вроки :8: "бо то в церкві свякі "завертають" очима, а ота завжди всіх врікає"... і т.д. І занєте.... кожної неділі з церкви -- виносили :sad: А вже в підлітковому віці я маму почалал сварити за ту її віру... ну як, до церкви щонеділі, а тут таке. Ну і мені наразі краще :xaxa:
    Але мамавсе одно вірить, що як паска "надірветься", то сусідка винна, бо зайшла з самого ранку, а знає, що мама розчину поставила... і закрутки попсуються, якщо в певні :cesored: дні місяця мусить "крутити".... і ще купа всього, 3 дні можна писати. І як з тим боротися :confused:
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. taho

    taho Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Паску підриває навіть у професійних кухарів. Навіть в магазині бачила, продають такі :)
    А забобони, мені здається, то лишнє розпорошування енергії. Не можна вірити одночасно в Божі заповіді, і у всілякі прикмети. :no:
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Ну, так це ж основний принцип диявола: подати псевдонадію у найважчий момент. Як інакше заманити людину? :no:
    Сміхота. Якими б антисемітами українці не були, а жидівську червону нитку в'яжуть, як має бути. :xaxa:
    Боїмося того, що не розуміємо. Почитайте про число 666 та про позначення імен цифрами, то менше будете тим перейматися. ;)
    Я думаю, в нас більше страхів не через саме число, а через те, як його використовують в кіноіндустрії.

    Свистіти я своєму чоловікові теж не дозволяю в хаті. Правда, я не знаю, який там забобон із цим пов'язаний. Я просто вважаю це неповагою до ікон, що є в хаті, як і буття в шапці при іконах.
    13 число для мене однозначно щасливе, бо саме 13 вересня вперше пішли з чоловіком на побачення. :xaxa:
    Отак почитаю, почитаю такі речі й сумно мені робиться. Нащо отаким забобонним, котрі переслідують маму з новонародженим хрещення? Ці забобонні люди 100%-ні погани, яким хрещення помогло би, як мертвому кадило. Але ні, вони таки мусять вчепитися молодих (особливо молодих), аби невідомо-що доказувати. І лиш спробуй скажи їм, що вони ніякі не християни й до християнства їм узагалі, як до Марса, навіть не до Місяця. Сумно так читати. Дуже сумно. Навіть більше, ніж сумно... :bad:
     
    • Подобається Подобається x 9
  7. taho

    taho Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Думаю, що до молодих людей чіпаються більше, бо бачать чисту душу, не обтяжену роками всіляких домислів, повір'їв, упереджень, страхів і ін. Хочуть нав'язати своє, часто не вміючи нормально пояснити чому цей забобон виник: мені ніхто не міг розтлумачити, чому не можна передавати щось через поріг. Не можна і все. А згодом вичитала, що колись, дужеее давно, під порогом ховали покійників. Тобто сенс забобону втратився, а от віра в нього залишилася. Але ж тепер цього не роблять (не ховають покійників...), то чому ж в це вірити? :xaxa: Це стосується і решти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Є ще одне пояснення.
    Аби хатні божки із божками захожого не пересварилися.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Знаєте мені пригадалась одна історія.:)Була в мене свого часу співробітниця,поки я вагітна була, вона мені весь час казала не слухай ті забобони ,бо якщо віриш в Бога то він зла й не допустить.:rolleyes:І вона сама нівщо "чудне" не вірила...:confused:І от пару раз приходить така засмучена каже щоранку хтось землю сипе перед дверима!:sad:Ну.."нашим чародеям" і карти в руки:cowboy:! Давай :то пороблено йди до ворожки,ні віск злити тре,ні ..ще там щось:ninja:!!!А знаєте що зробила вона?Сходила в церкву (для спокою душі).:).і..встановила вдома відеокамеру(для спокою тіла).:xaxa:.і як виявилось то її дуже близька людина таким чином намагалась її налякати щоб у відповідну мить "підставити плече":xaxa:.От!
     
    • Подобається Подобається x 10
  10. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Вчора почула ще один, купувала ковбасу, святити, кажу дайте гарну, маленьку, щоб в кошик покласти. А вона мені, та що ви, та в кошик треба таку, щоб кінці сходились, щоб цілий рік кінці з кінцями зводити.:xaxa::xaxa::xaxa:. Я відповіла, то дайте мені таку, щоб кінці один за одний заходив, бо цілий рік те й роблю, що кінці з кінцями зводжу:confused::xaxa::xaxa::xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 14
  11. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Я собі згадала,як родила, а родила довго і важко,водили до мене лікарів і професорів, а голівка ніяк не опускається. Прибігла якась маруська-акушерка і страшно так кричить: та в неї вузлики на сорочці ніхто не розвязав!!!!! ( а в мене така гарна сорочечка була з атласними стрічками, завязаними бантиком, для доці вбрала). Голівка так і не опустилась і після 13 год. безводного періоду мене прокесарили.
    Через два дні приходить та Маруська і каже: а я вам казала, що через вузлики не розродишся. А в мене анатомічно вузький таз, ріст 155, мала 3650, окружність голови 37 см без тімячка, але то всьо були ті вузлики на сорочці винуваті!!! :confused:
     
    • Подобається Подобається x 11
  12. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    думаю про кота то не забобона... вони є носіями токсоплазмозу, і, якщо, вагітна не має антитіл до того вірусу, то зараження може спровокувати викидень.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    А таку забобону чули?Коли виповнюється 40років, то відмічати такий ювілей не можна, або принаймі не в цей самий день....не знаю вірити чи ні...але чоловікове день народження відмічатимемо не саме в цей день:)
     
  14. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    А чому саме 40:confused:?
    Ніколи не чула. Мої батьки відмічали в цей самий день, і нічо:)
     
  15. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    не знаю - ніби асоціації числа 40 з поминками (40днів).....але ми мимоволі віримо у всякі дурниці....
     
  16. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    А як вам такий забобон - тре конче дитині шпильку вчепити, як до церкви йши , бо там (в церкві) є баби, які "завертають" очі і можуть вректи. Це перли моєї свекрухи! На моє питання "як це, завертають?", вона мені нічого толком не пояснила, але сказала, що "завертання" є у тих, кого в дитинстві відлучили від грудей, а потім (!!!!) знов дали материнського молока! І відтоді така дитина на все життя отримує "погані" очі!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Як на мене - повна ахінея, ми навіть трохи посварились на цьому грунті, як можна вірити в Христа і паралельно якісь дрімучі забобони............
     
    • Подобається Подобається x 8
  17. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Ще й як можна. Тільки віра в Христа така собі - позірна, справжня віра якраз у забобони та іншу магію.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    От загадала, як лежала на Мечнікова в патології (2 поверх), то там не було палати з номером 13. Цікаво чи є 13-та палата на 3 поверсі, де лежать жінки які вже народили?
     
  20. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    одним, вибачте, ідіотським забобоном мене вразила в період вагітності свекруха -
    після того як довідалась що я вагітна, сказала, що повідомили ми їх дуже пізно (4 міс. вагітності), і приховувати таке не можна, бо дитина може народитись німою або з вадами мовлення.....

    без коментарів :sad:
     
    • Подобається Подобається x 1