Забобони. Ваше ставлення до них

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Макарена, 28 Лютий 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Про пов'язування червоної нитки дітям і не тільки їм.
    більше тут
     
  2. bobryha

    bobryha Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    поясню звідки взявся такий забобон. нам священник на передшлюбних науках розказував: колись наші предки словяни хоронили померлих під порогом хати. отже передавати щось над похороненою людиною було нешанобливо до померлого. але зараз , слава Богу, там нікого не хоронять тому це тільни непотрібний забобон :girl_crazy:
     
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Чула це вже нераз від священиків, і від свого чоловіка також, але не впевнена, наскільки це правда. Як би то під порогом ховали?
    У книжці про давні вірування колись читала, що то пов'язано було з тим, що кожна людина мала своїх хатніх богів, а коли виходила з хати, вони ходили з нею та її оберігали. Типу домовиків. І якщо через поріг вітатися чи передавати щось, то ті домовики могли між собою посваритися, а тоді й люди би посварилися між собою. Тому треба було або по один бік порога вітатися, або по другий. Якось так. )))
     
  4. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    в трипільців (ой, моя голова, якщо я не помиляюсь) був такий звичай
     
  5. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Слов,яни своїх покійників спалювали на вогнищах (обряд називався "крада" - в перекладі вогнище, вогонь, жертовник). Вважали, що саме з димом душі померлих потрапляють у Ірій. А опісля прах або висипали у бігучу воду, або закопували під порогом аби предки і надалі охороняли житло. Вважається, що вони не пустять через поріг зло у хату. А передаючи через нього, прохід, ніби-то, залишається без охорони.
    http://alatyr.org.ua/ua/obradu_ua/574-krada.html
     
  6. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Знайшла гарну статтю, де добре пояснюється значення речей у домі та правильне відношення до них. Зокрема є і про поріг, покуття, піч, ліжко, скриню, тощо...
    Ось уривок:

    а ось вся стаття http://vv.uanovini.com.ua/docs/index-5081.html
     
  7. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    ось іще про червону і не тільки нитку на запястку (вибачайте за російську):
     
  8. DNV

    DNV New Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Дівчата читаю і думаю чи християни це пишуть???
    Не важливо чи вірить хтось чи ні і ще смішніше виконувати забобони або правильно марновірства... так як ми стаємо заручниками чих марновірств...так і ло псіхушки не далеко))

    ---------- Додано в 00:38 ---------- Попередній допис був написаний в 00:34 ----------

    ось хороший сайт там можна у священика питати про все
    http://cerkva-nv.com/category/розділи-сайту/публікації
     
    Останнє редагування: 5 Серпень 2014
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. penn

    penn Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    забобони ,віра в них -це гріх,ми християни і віримо в Господа,там де Бог не має місця будт-яким прикметам,казочкам
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. krapynka

    krapynka New Member

    Добрий день!
    В мене виникла в житті проблема, яку я не можу вирішити, потребую допомоги. Я одружена. Церковний шлюб ми взяли більше трьох років назад. Одного разу чоловік розказав історію. В нього є рідний брат, який, коли був одружений вперше, під час відрядження познайомився з іншою жінкою. Потім він ту першу залишив, а сам пішов до другої. Так от, мама першої повідомила, що зробить так, що ні брат мого чоловіка, ні мій чоловік у шлюбі щасливими не будуть. Потім мій чоловік знаходив клубки волосся з всілякою всячиною в них біля самого порогу, ми тоді ще не були і знайомі. Тепер в нас не все гаразд, ми не живемо разом і довший час вже не спілкуємося. Нагадалася історія, тим більше, що мій чоловік лагідний, і непорозуміння виникають з маленьких дрібниць, через які люди зазвичай не розлучаються. В обох є бажання бути разом, та кожна спроба терпить фіаско, а розмови завершуються не почавшись. До речі, мама мого чоловіка - свідок Єгови, тепер нарадила і мого чоловіка туди. Я молюся, знайшла в Інтернеті також молитву до священомученика Кипріяна. Коли молилася, мені стало зле, напала сонливість і бажання припинити молитву, нудота і загалом погане самопочуття. НЕ сподівалася, і не повірила, що таке може бути під час молитви. Заговори, пороби, різні чаклування сприймала безпосередньо як розповіді на дозвіллі, а не так, щоб зі мною, та взагалі хіба можливо, щоб та жінка наворожила на нашу сім*ю ще до її створення.

    Допоможіть вирішити цю проблему, будь ласка.

    P.S. Брат мого чоловіка зараз розлучений, його життя не влаштоване.
     
  11. Якось не дуже хочеться вірити в пороби,але реалії деколи заставляють...Сама краща боротьба --щира молитва.І не забувайте регулярно давати на Службу Божу за здоров*я неприятелів.А також не вдаватися за допомогою до різного роду бабок і ворожбитів.Божа сила сильніша.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  12. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Особисто я в такі речі не вірю. Зауважу, що сама теж з таким стикалася. Була історія в бабці в селі. В хаті знаходили різні такі речі. В той день бабці було дуже зле. Ми гарненько прибрали в хаті, знахідки спалили. А за кілька днів до власного весілля вже в себе в дома знайшла клубочок зі старих тюлей в коридорі (я вже і не пам"ятаю що з ним зробили, здається теж спалили). В обох випадках знали хто то залишив. Та я ніколи не надавала і не надаю якогось значення тому, не прив"язую до якихось подій у власному житті. Тільки віра в Бога і молитва допомагає у життєвих труднощах. А ще допомога і підтримка рідних і близьких.
    У вашій ситуації може варто було би поспілкуватися з священником, адже ви брали церковний шлюб, який зараз під загрозою. Та добре було би піти до священника разом з чоловіком.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  13. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    В мене бабця в селі теж знаходила і якісь горнятка з землею і голки встромлені в одвірок і якісь кісточки в полотні. Не знаю чи співпадіння, але в нас тоді дійсно було важке становище, постійні хвороби, одна смерть за іншою, навіть не хочу згадувати, бо хоч була школяркою, но цей період, найжахливіший в мому житті і тривало то кілька років. Але ніхто нічого не робив, баба все що знаходила викидала (але думаю, краще все таки спалити), молилися, молилися і ще раз молилися. Священника теж просили згадувати нас в молитві, свяченою водою кілька разів окроплювали подвір'я. Слава Богу, минулося.
    А татова сестра як знайшла в себе щось схоже, то спалила і молилася Отче Наш і Псалом 50, як прибігла її подружка-сусідка почала клясти їй і просила зупинитися, бо вона горить. Тітка дуже злякалася і закрилася в хаті, та подружка тепер оминає її десятими дорогами.
    Вам добру пораду дала Валентина Соболь, бо найкраший помічник - це віра і щира молитва.
    І тільки дуже вас прошу не звертатися до всяких ворожок, бабок і т.п.
     
    • Не подобається Не подобається x 1
  14. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Знаєте, негаразди в сім'ї, найлегше "списати" на порчу. Я б шукала реальні причини і проблеми.
    А на ваше питання є гарні слова з Біблії:
    «За мною Господь — не боюся нікого, що зробить людина мені?» (Пс. 118, 6)
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Vyshenjka

    Vyshenjka Щаслива мамуся

    Підтримую попередні дописи, в жодному разі не звертайтеся до ворожок та бабок.

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Крапинко, а ви в Бога вірите? До церкви ходите? Знаєте ставлення церкви до отого, про що ви пишете?
    Як можна служити двом панам?
     
  17. krapynka

    krapynka New Member

    з чоловіком не вдастся піти, як вже написала- живемо зараз окремо, та й він зацікавився сектою Єгови, з подачі моєї свекрухи.
     
  18. krapynka

    krapynka New Member

    Я з Біблією згодна, ті слова, що ви написали - мені відомі. бачите, вони про те, що людина може щось зробити. І зробити може жартома, з образи, з сильною вірою в те, ненавистю чи ще чимось. Не хочу бути під впливом чаклунства, а воно і Біблією не заперечується. та і екзорцизм - існує. своє відношення до поробів і т.д написала ще в самому першому пості. реальні причини та проблеми - згодна, та як не зачни, ніяк не йде.
    --- дописи об"єднано, 25 Лютий 2015 ---
    дякую.
     
  19. krapynka

    krapynka New Member

    стосовно "відробляти"- нечисть, якщо вона присутня, а на те виглядає, треба побороти, викорінити і забути. Бабки, віск - дехто з вас застеріг, а дехто так осудив, ніби я вже там була. Я з вами поділилася своєю проблемою, у всіх людей вони є, тільки різні. Я молюся. за здоров*я рідних і ворогів, за врятування свого шлюбу. чоловік зараз не зі мною, але це не значить, що він не хоче. Ми говорили, та якесь непорозуміння виникає з будь-якої теми. та ще по слабкості духу та секта його. але шлюб - це союз двох людей, за його збереження і добробут мають працювати двоє і молитвою також.
     
  20. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Бачите, ви звернули уваги не другу частину цитати, а я б ставила наголос на першій: За мною Господь — не боюся нікого.
    Для мене було б великою бідою і проблемою, якби чоловік подався у секту. Я собі навіть боюсь це уявити. Я може саме звідти ноги ростуть? Я б шукала причину саме там.
    Як як допомогти це вже дуже складно.
    Яке було ваше релігійне життя до того, як ви роз'їхались? Чи практикували спільні молитви, недільні літургії, часта сповідь і причастя?