Запали свічку!

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем odree, 25 Листопад 2009.

  1. odree

    odree Well-Known Member

  2. Sara

    Sara Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    Обовязково засвічу. Мій дідусь пережив Голодомор і багато розповідав мені про це, дівчатка це насправді так жахливо і страшно:sad:. Памятаю він мені колись казав, що ми кажемо: нема нічого у магазинах і т.д. А він мені: дитинко не гніви Бога, бо ти незнаєш ТОГО КОЛИ НІЧГО НЕМА, а їсти хочеться. Ціності життя у тих людей, котрі пережили голод зовсім інші. Вони ніколи не дозволять вилити "вчорашню" зупу в туалет.
    Тому я також закликаю всіх Засвітити свічку.
     
  3. cleonata

    cleonata Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    І мені баба розказувала як вона маленька їла буряни ранньою весною, і то була найсмачніша їжа яку можна було уявити!, мені так шкода тих людей!!!, а ше знайомий розказував що його прадід варив зупу з шкіряного ремня!, а що було на сході то взагалі не дооповідання!!!, Дійсно в того покоління зовсім інші цінності і уявлення про те чого нема. Тільки сльози!!! і ще мабуть гордість за наших предків, що витримали, і змогли ще й нам життя дати!!! ЗАСВІТИ СВІЧКУ!
     
  4. irra

    irra New Member

    Відповідь: Запали свічку!

    і я обов"язково запалю свічку-моя бабця також пережила голодомор,а народилась вона на житомирщині ,там було набагато гірше ніж в нас.про такі події треба пам"ятати обов"язково!:sad:
     
  5. Margaryta

    Margaryta Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Ми теж кожного року ставимо на підвіконнику свічку із водичкою і хлібчиком. Моя бабця теж пережила "Голодомор" і як розказує неможливо сліз стримати. Це жахливо!!!
     
  6. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Ну от, а мені вже другий рік поспіль не вийде. Не буде мене дома, а запалену свічку боюсь залишати :-(((

    А колись так приємно було бачити свічки у вікнах сусідів.
     
  7. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Запали свічку!

    Ми щороку палимо свічки-в ті моменти в мене сльози котяться градом, виглядаю в вікно а там такі вогники пам"яті на підвіконнях. Дякую Богу що всі ми маємо хліб на столі і з дитинства навчена його цілувати коли впаде. Голод для мене страшне слово яке є частиною тої реальної історії яку неможливо читати без болю в серці і про яку не можливо слухати не плачучи.
    І знаєте що для мене найболючіше-в нас в ефірі мав бути в п"ятницю телеміст з Луганськом, я телефоную їм і кажу що ми будемо говорити з ними про голодомор-та пані мене мало не послала і сказала що їх ця тема розмови не цікавить. І будь після цього об"єктивним в ставленні до них. Про голодомор говорять весь світ і Україна а Луганську бачте іншу тему подавай. Історія закінчилась тим що телемоста не буде.
     
  8. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Як можна закривати очі на таку трагедію народу?! Росія не бачить- не дивно, але Луганськ?! Західні області не страждали, але нас це більше болить, ніж схід. Мало там українців.
    Після того, як переїхала мешкати на Чорновола і з вікна видно принаймні ще 3 будинки- бачу, як щороку свічок все більше і більше. Ми теж обов"язково запалимо свічку і нагадаємо всім знайомим.
     
  9. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    І ми ставимо свічку...Як шану і пам'ять тим людям,які це пережили...А я не можу читати і дивитися літературу і передачі про голодомор-якась слабонервна стала...Одразу плачу...
     
  10. Lastivka_Rivne

    Lastivka_Rivne Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    І ми ставимо щороку. Тато казав, що на початку незалежности було більше свічок у вікнах. А ще треба віддати шану американцю з українською душею Джеймсу Мейсу. За ідею і за розповсюдження правди про ГЕНОЦИД українського народу у всього світі.
     
  11. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    ото ж бо й воно: українців повивозили, а кого не змогли вивезти, тих замордували :sad:

    ми теж завжди запалюємо свічки... кожного разу пригадуться різні історії (деякі прабабця розповідала, вона пережила 2 голодомори, 32-33рр. та 46-47рр.), повісті ("Марія" Самчука, "Жовтий князь" Барки) і часом аж зло бере, як хтось каже, що цього не було або "що все було не так"... :sad:
     
  12. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    а хто ж там? індуси? китайці?


    хто вивіз? куди?


    Грильяжечка, те що ви спілкувались з однією дурепою ще не означає що весь Луганськ(схід) такий самий
     
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    кого замордували, кого повивозили в Сибір,це ж були тисяці людей,треба було ж когось на їхнє місце поселити. От і позавозили туди багато росіян і ще людей ближніх національеостей.
     
  14. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    kati, пробачте, але українців там мало- голодомор винищив величезну частину, ще ду-у-у-же багато вивезли, розстіляли ітд, а в їх квартири заселяли "асвабадітілєй", які потім хвалилися, що їх так гарно стрічали, що ще гарячий борщ стояв. Почитайте хроніки тих подій!
    і мені важко дивитися передачі про голодомор- хоча щороку дивлюся- просто порвати хочеться тих, хто заперечує і навіть тих, хто байдужий. Я просто мрію побачити в будинку навпроти свічку в кожній хаті.
     
  15. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    та я не заперечую факт голодомору, але ж не треба мішати все накупу.
    Чому людей які народились і виросли на україні ви не ввжаєте українцями?
     
  16. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Кожна людина, незалежно від національності, повина поважати свою історію, історію своєї країни. Хто не знає минулого, той не має майбутнього
     
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Ви напевнотрохи не так зрозуміли, на сході дуже багато намішаних рас, українців ж тоді повбивали,замордували, повивозили, а на їх місце позаселяли туди своїх, росіян. Їхні діти вже ніби і українці, але ж кров не та... Я одного разу їхала автобусом в Німеччину. Автобус з Києва і багато людей їхало зі сходу. Ну, те що вони говорили російською мовою це не дивно, але там половина мали російські паспорти, хоча живуть і народилися в Україні.
     
  18. Peri

    Peri New Member

    Відповідь: Запали свічку!

    завдяки кому світ почув про голодомор?хто заставив пригадати про мільйони невинно убієнних і закатованих наших земляків?хто не дав упасти в забуття цій гіркій сторінці нашої історії?

    звичайно запалюватимемо свічки!збережем пам*ять,щоб наші діти мали майбутнє!

    власне тому - мій голос за Ющенка.
     
  19. Lastivka_Rivne

    Lastivka_Rivne Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    http://www.ex.ua/view/250909 - раджу переглянути документальний фільм. Він новий (2008), спогади тих, хто пережив голодомор. Професійно знято, спокійно, бере за душу.
    Це не фільм жахів. І це важливо.

    Модератори, прошу перенести якщо треба в якусь іншу гілку. Чи, може, треба тему створити.
     
  20. фасолька

    фасолька Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    kati, якщо колись будете мати час, то поцікавтесь демографією України за останнє століття (в інтернеті, в підручниках є маса інформації). Мені не так давно довелось писати контрольну і я була вражена! Отак потроху перетворююсь з патріотки на затяту націоналістку:girl_smile:
    Дуже тішить, що мої родичі і знайомі щороку ставлять свічечку на вікні, шанують мучеників, пам"ятають. Та нажаль є люди, яким байдуже, їх боюся.
    Останні роки дивлюся телемарафони про голодомор, реву, але вимкнути не можу, щось в середині не дає. Хочеться щоб душі померлих відчували, що про них пам"ятають і співчувають, хочеться хоч частину їх болю забрати на себе. Дякую Оксані Білозір за пісню "Свіча" - завдяки їй я зрозуміла чому моя улюблена мелодія Скорика завжди викликає сльози.
     
    Останнє редагування: 26 Листопад 2009