Завагітніти, виносити, народити: ускладнення і фактори ризику

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем truskaffka, 8 Вересень 2012.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ггг, хотіла перевірити за протоколом плацентацію. А в нас взагалі - протокол втратив чинність. а нового ще нема :) Анархія, і радять дотримуватись рекомендацій NICE, а рекомендації ці навіть не перекладені.
    Вобщім, трібунал (с).

    За старим протоколом, низька плацентація вважалась менше 7 см над вічком.
    Але мені при 50-56 мм над вічком з дівчатами ніхто не казав, що щось не так. І у лікарів дуже залежить від практики. Багато хто пускає в пологи з 35+, в умовах стаціонару
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Баян Баян x 1
  2. Єва

    Єва Well-Known Member

    Я вже спокійна, 44мм то майже норма, той сантиметр-два ще до кінця вагітності 100% підніметься. Читала, що нормою від 6-7 вважається, хоча в природні пускають і від 5 см., так як відкриття 10 см., то вже плацента не має заважати. Деякі лікарі ризикують і з нижче, але то треба дуже обережно і бути готовим до ЕКР на випадок раптової кровотечі. Про КР я вже не думаю. Погоджуюсь, що відшарування від висоти плацентації прямо не залежить, його причини можуть бути різні. При низькій і по передній стінці ризик вище, так як тут плацента менш захищена від зовнішніх чинників, ніж тоді, коли вона по задній. В мене минулої вагітності було ідеальне розташування, але, тим не менше, якась мазанина в 20 тижнів почалась ні з того, ні з сього.
     
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    так це різні сантиметри. Ширина і висота, і навіть ділянки різні.
    відкриття відбувається в шийці, висота внутрішнього вічка залишається на місці. А саме від внутрішнього вічка рахуємо плацентацію.
    від яких саме зовнішніх чинників менш захищена плацента?
    в абсолютній більшості вагітностей, які настали спонтанно, розташування плаценти "ідеальне" - дитина обирає в матці місце з найбільш сприятливим для розвитку ендометрієм. Тобто, нема змісту казати, що плацента по передній стінці - це "гірше"
     
    Останнє редагування: 10 Лютий 2021
    • Подобається Подобається x 2
  4. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    При нагоді пошукаю скільки точно в мене було см.
    Не можу процитувати попередню фразу про відкриття, але уточню. Знаю про різницю пальці чи см, ще й перепитувала. Черговий лікар підтвердив, що мені не почулось 3см. Як так наростали перейми 14годин, інтервал скоротився до що 2хв, а відкриття не мінялось протягом часу, поки чекала приїзду мого лікаря, що теж підтвердила це незначне відкриття і ми типу домовились, що я виконую всі її вказівки, терплю, щоб уникнути кр (їм то легше всього було зробити). То ж я зразу мала тужитись з усіх сил. Думаю, там рукою допомагали відкриттю. Дивно, але боляче не було і впринципі швидко малявочка 3200 вискочила. Нічого не давили на живіт, системи не підключали, не було епізіо. Але про вибирання зручнішої пози і мого плану бажаних пологів вже не могло й бути мови.
    Найгіршим моментом було підключене ктг і пікання слабкого серцебиття дитинки (мене це дуже лякало), не рухома поза поки не народила.
     
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    дякую за пояснення. Можу для себе пояснити це хіба що станом шийки, якоюсь надзвичайною еластичністю і повторними пологами.
    Бо мене прокесарили на 7 см (принаймні, так сказали), саме через те, що народжувати треба вже, а відкриття недостатнє. Але пологи були перші, і шийка набрякла через ручне відкриття
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  6. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    Якщо комусь цікаво чи просто для інформації мої цифри: по передній стінці.
    21т. - на 16мм перекривало вічко
    29т. - 19 мм
    36т. - 50 -55 мм (УЗД в Грабоуса)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    З трьома см відкриття неможливо народити ніяк. просто дитина не пролізе. Або відкрили вручну, або шийка розірвалась, або таки розкрилась сама дуже швидко (могла), раз нічого не боліло.
    Ну бачите - 50-55 то взагалі «чемпіонська» відстань.
    --- дописи об"єднано, 10 Лютий 2021 ---
    Біль, тонус, а особливо тиск внизу може спричиняти занадто напружене, або занадто слабке тазове дно. В мене плацента майже завжди дуже високо, а всі симптоми вами перечислені були. В мене через занадто напружене тазове дно.

    А з чого вас робили крайньою, то в них така мода - крок вправо, чи вліво від того як їм зручно і гладко - і жінка вже винна. Зрештою, результати УЗД є в обмінній картці, то якраз їх обов‘язок її читати.
    --- дописи об"єднано, 10 Лютий 2021 ---
    @rununkulos а ви взагалі молодець. В тій ситуації, в якій ви опинились - ви все зробили правильно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Єва

    Єва Well-Known Member

    Зі слів моєї лікарки з ЖК, яка мене лякає з першого візиту - найменше падіння чи удар в живіт може бути небезпечним, бо плацента "за стінкою живота". Тому не кататись громадським транспортом, не штовхатись в натовпі, не падати і т.д.
    Прийнято вважати, що найсприятливіший ендометрій - це дно матки (напевно в 100% здоровому варіанті, бо якщо бластоциста вирішила закріпитись нижче, то для неї це було найсприятливішим місцем)
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    За логікою вашої лікарки, якщо плацента прикріплена на дні, то ні щикати, ні кашляти, ні на пізніших термінах і дихати не можна, бо діафрагма буде товкти плаценту.
     
    • Смішно Смішно x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Тупо! Тупо! x 1
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    вотетоповорот (с):girl_crazy:анатомічно плацента знаходиться за шкірою, жировим прошарком, м'язами, очеревиною і стінкою серйозного м'язевого органу - матки. Що мало би захищати її при боковому кріпленні? Жирний бік? :) А при задньому - хребет? :)
    Падіння при вагітності загалом не дуже рекомендовані,
    де прийнято? :)
    мені це нагадує теорію "добре, якщо все добре, але в сучасному житті більшість вагітностей - проблемні".
    З плацентою по передній стінці частіше буває "низьке розташування" до 32-34 тижнів, коли розгортається нижній сегмент матки. Але без інших симптомів (болю, кровотечі) проблемою це не є і за протоколом ніяк не лікується.
    Перша дитина обирає місце розташування за допомогою сервісу random.org (не здивуюсь, якщо сучасні діти роблять саме так.) А наступні, особливо, якщо проміжок між вагітностями невеликий, обирають інше місце, де ендометрій не "виснажений" попереднім мешканцем.
    Важливо - розташування плаценти відносно післяопераційних рубців, якщо вони є. І відносно новоутворень, якщо вони є. Все інше - варіанти норми.
     
    Останнє редагування: 10 Лютий 2021
    • Подобається Подобається x 1
  11. Єва

    Єва Well-Known Member

    Де прийнято? - підсадка ембріонів при дрт відбувається не нижче, ніж за 1 см до дна (про це багато інформації). Але мої дописи в даній темі не для того, щоб встрягати в "експертні" дискусії. Поділилася проблемою, бо ситуація була для мене невизначеною. Вдячна всім, хто відгукнувся по темі і поділився власним досвідом при такому діагнозі. Я просила саме про це. Зробила для себе висновок: повне передлежання плаценти буває не так часто, як низька плацентація; лікар може поставити помилковий діагноз і від цього ніхто не застрахований. Поки мені рекомендували максимально берегти себе фізично, я це робила, бо ця порада не є шкідливою. Все решта на даному етапі для мене не має абсолютно ніякого значення. Всім вагітним і плануючим бажаю здоров'я!
     
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Я прошу вибачення за свій тон вчора.

    Але підсадка ембріона це трохи інший процес ніж спонтанна вагітність. Висота підсадки там не лише через плацентацію. І звісно, що така вагітність потребує дещо іншого спостереження.

    Мене хвилює, що лікарі безкарно і безвідповідально дезінформують вагітних жінок. Що навішують на них "треба берегтись", а якщо щось стається - "недостатньо береглась". Що через неправду жінка може кілька тижнів чи місяців жити в тривозі. Що зі справжніми патологіями в нас дуже важко знайти спеціаліста - натомість. чимало лікарів ведуть вагітність та пологи звичайних здорових жінок так, що ті думають, що їх врятували.

     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @cjomcjomka нормальний в тебе тон.
    Як писати дезінформуючу інформацію, то нормально, а як написати, що то неправда, то тон не такий. Зрештою ніхто слова форумлянки не коментував. Тільки некомпетентність лікаря.

    Для всіх інших: ця тема не тільки для вирішення певних особистих сумнівів, а й для тих хто буде її читати потім, і якщо певна форумлянка потребує тільки досвіду і погладжувань (має право), то іншим потрібна інформація наскільки можливо об‘єктивна. Для того ці дописи так розгорнуто коментуються.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
  14. Myrawkaa

    Myrawkaa New Member

    Дівчата привіт))))
    Порадьте будь ласка гінеколога(з власного досвіду)
     
  15. Olgga

    Olgga Member

    Берегтися треба всім, як вагітним, так і невагітним))але без зациклення, бо від страхів більше школи, щодо дієт, я от сиділа на дієті при гв, не варта було, однак на арахіс дитину сипало, грішила снікерсом, тому обмеження потрібні, якщо є реакція дитини, якщо ні, то звичайно гарно харчуватися)
     
  16. Khryska

    Khryska New Member

    Всім привіт!
    Намагаюсь завагітніти вже більше 3 років. Спочатку довго обстежувалась (у Цейтлін на Русових) - сказала на 8 д.м.ц. що малий ендометрій (2-3мм) відповідно прописала Дуфастон. Пройшло 2 місяці знову на УЗД 2,5 мм - вирішила змінити лікаря. За порадою подруги звернулась до Жемели Н.І. У Медікавер. Знайшли на фолікулометрії поліп - за місяць зробили гістероскопію. Далі 2 місяці ОК, кілька місяців спокою і завагітніти далі не вдається. Перевірили прохідність, моніторили овуляцію - нічого.
    Згодом здали всі аналізи, стимульнули овуляцію та зробили інсемінацію(почала приймати утрожестан). Через 2 тижні - слабка 2 смужка. Одразу в лабораторію на ХГ - 31,1. Лікар казала, що можливо зарано зробили. Через 4 дні ХГ вже 111, ще через 4 дні 256. Далі УЗД і висновок «завмерла вагітність на ранньому терміні». Проговорили ситуацію з лікарем, домовились що чекаємо тиждень, перездаємо ХГ і тоді дивимось. Через тиждень ХГ 598. Не витримала і сходила в приватний УЗД - вагітна, є плідне яйце. Тішусь!!! Та не довго... за 2 дні почались виділення.... таки ЗВ...

    Чи хтось стикався з такою ситуацією? Що робили?
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    міняти лікаря.
    І не приймати препарати прогестерону НІКОЛИ поки нема підтвердженої овуляції, бо прогестерон блокує овуляцію.

    УЗД в акушерських 5 тижнів - непоказове, що і показало УЗД на більшому терміні.

    виділення не означають автоматично ЗВ. Ви ходили на третє УЗД дивились серцебиття?

    прогестерон весь цей час приймали?

    ОК не лікує нічого. Вони просто затримують час який ви би могли використати на секс і вагітність. Це якесь позавчорашнє століття в лікуванні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Olgga

    Olgga Member

    Всім привіт! Зробила тест за 4 дні до місячних, слабка 2 полосочка, на 3 і 2 день до місячних виділення рожевосірого кольору, дуже незначні, що то може бути? Це друга вагітність, при першій такого не було. Чи аналіз крові може показати позаматкову вагітність? Дуже бажана дитина.
     
  19. Khryska

    Khryska New Member

    прогестерон приймала лише після підтвердження овуляції що відбулась.
    На 2 Узд сказали що термін лише 4-5 тижнів (хоча як мінімум вже 7мав бути) серцебиття не було...
    третього Узд не було. Пішли кд...
     
  20. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @Olgga можна запідозрити позаматкову якщо рівень хгч в динаміці не збільшується, або збільшується повільно. здається аналіз в динаміці, між аналізами має бути 3 дні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1