Збільшення мигдаликів (аденоїди) у дітей

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Meriroma, 28 Квітень 2010.

  1. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    ну, як вам за 2 тижні на море, то спочатку море спробуйте, а там побачите.
    в мене в старшої були аденоїди останньої стадії, постійно зеленющі густі соплі-нічого не допомагало. Удалили- маю чистий спокій.
    Тепер в меншої та сама історія, тільки все закінчується обструктивними бронхітами з такими бронхоспазмами, що ми вночі не спимо, слідкуємо((( через місяць теж попробуємо на море, але скоріше за все будемо удаляти
     
  2. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    На власному досвіді скажу, що лікування аденоїдів майже нічого не дає. Оскільки у вас постійні отити, я думаю варто задуматися над тим, щоб удалити. А на рахунок моря,ми їздили двічі і двічі мав там загострення, правда не сильне, але навіть температурив. А на морі хворіти це ще той мінінгіт.
     
    • Корисно Корисно x 1
  3. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    ми з обструктивними бронхітами теж мучимося. то з 3,5 років почалося, як в садок пішли. перший рік мали 4 обструкції, цього осінньо-зимового періоду вже менше - 2. але цього періоду ще аденоїди і вухо доєдналося. але в нас обструкції було чути тільки за свистом у легенях, в дитини не було ні задишки, ні приступів. обструкції теж з аденоїдами пов'язані? бо нам ніби писали в діагнозах алергічний бронхіт (хоча малий загалом не є алергічний).
    от і я цього боюсь. бо минулого року навіть я примудрилася на морі затемпературити, тому за нього вдвічі більше переживаю.
     
  4. JuliaBos

    JuliaBos миється в бані

    На мою думку, мигдалики слід видаляти тільки при крайній необхідності. Якщо в людини є такий орган, значить в нього є якісь функції. А саме знищення мікроорганізмів , які потрапляють в ротову порожнину з повітрям, їжею. Також вони є частиною імунної системи організму.
    Моїй мамі в дитинстві вирізали миндалини і тепер, коли вона боліє, в неї відразу бронхіт. Так як мигдалин немає і вони не можуть затримати хворобу. Я в дитинстві теж часто хворіла. Мама мазала мені горло люголем. Це була зовсім неприємна процедура. Потім нам порадили спрей з тим самим люголем Люгс apteka.rozetka.com.ua/lor-zabolevaniya-protivoprostudnye/c4628649/ Я стала пурхати ним і миндалини стали нормальні. З віком я перестала так часто хворіти. Але при будь-яких захворюваннях горла я пурхаю його Люгсом и все проходить за декілька днів.
     
  5. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    абсолютно згідна, це ж стосується і апендикса, але при апендициті його ж видаляють.
    мені теж в дитинстві удалили, і я практично не хворію взагалі, так що це не показник
    особисто я не можу дивитись, як моя дитина вночі задихається, і пічкати щомісяця її антибіотиками, тому ми будемо удаляти скоріш за все
    а взагалі, то особиста справа кожної мами
    :girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Хочу порадити в кого аденоіди попробувати протаргол, у мене в старшоі під час ангіни щось страшне було з носом, не могла дихати ні вдень, ні вночі, все поспухало і нічого з каплів не діяло. Вже в кінці я згадало про протаргол, на наступний день нам покращало і вже нормально дихаемо, коли ми мали отити, то нам також його Лор рекомендував, едине, що часто ним користуватись не можна
    --- дописи об"єднано, 13 Липень 2017 ---
    А мені порадьте щось від ангіни, тобто для мигдалин, як уникнути, чим себе загартувати?
     
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    не можна лікарський засіб радити без призначення спеціаліста.
    Колоїдне срібло важко виводиться з організму. Тому і призначають для застосування нечасто.
     
  8. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Так, обовязково перепитайте лікаря про протаргол і самі почитайте. Ми його застосовуєм нечасто, в тих випадках коли дуже тяжкі насмарки. Але якщо ви перепробували все і думаєте вже про видалення аденоїдів - перепитайтеся лікаря чи можна спробувати протаргол. Операція - це також не дуже приємна процедура, варто перед тим добре оцінити всі за і проти.
     
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    знову ж, протаргол ніяк не вирішує питання аденоїдів. І навіть - питання частого хворіння. Лише діє антибактеріально симптоматично і місцево.
    Пораду запитати лікаря про ці ліки вважаю слушною. Часом, коли хвороби є затяжними, актуалізується потреба замінювати лікарські засоби, щоб не використовувати один задовго. І тоді чергування судинозвужуючих і протарголу за призначенням лікаря може бути цілком виправданим.

    І ще повторю свій давній допис про те, що частохворіння - це не єдина підстава видалення. Мій син останній рік перед операцією хворів раз на півроку на вірусне. Але величина аденоїдів заважала йому нормально дихати, а постійним зубам рівно рости. І тому ми прийняли таке рішення.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Ми як почали ходити в садок, то кожен насмарк закінчувався отитом, правда лікарка у нас була дуже хороша, проста з поліклініки, аб призначала нам тільки як видно, що без нього ніяк. А так намагались просто обходитись каплями в ніс-вухо. Пили всякі лімфоміозоти, цинабсини-тонзилотрени, синупредити і т.д. не можу зараз пригадати, після чого нам полегшало. По- перше, пішли в логопедичну групу, там діток було 10, хворіли дуже рідко. Перед тим літом ходили на тубус-кварц, пили іоф-малюк, користувались протарголом, лімфоміозотом, на море іздили. У 5 років нас попустило, після 5 років у нас отит був ще разів з 5, але дуже легенький, пару днів капання отипаксом. Зараз ще може інколи при насмарку щось заболіти у вусі, капаєм, на другий день проходить. З 3 до 5 років мали десь 12 отитів.
     
    • Корисно Корисно x 1
  11. Zolotse

    Zolotse Well-Known Member

    Поділіться відгуками, хто недавно видаляв аденоїди, цікавить здебільшого вартість і де робили. Чекає нас наступного тижня ця процедура.
     
  12. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Дівчата, скажіть чи хтось має номер Юрочка і чи реально до нього попасти на прийом в кабінет?
     
  13. Merry

    Merry Well-Known Member

    Реально. Запис по п'ятницям. Я підходила в кабінет щоб записатися, бо по телефону кілька п'ятниць пролітала.
     
  14. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    щоб попасти на прийом можете навіть не дзвонити -не реально. Запис на прийом проводять тільки в п"ятницю з 12 години (і то в 12:15 вже може місць не бути) і записують тільки на тиждень. Найкраще приїхати і записатись. Ми як записувались, була жінка аж зі Стрия, спеціально приїхала, щоб записатись.
     
  15. lyanysya

    lyanysya Well-Known Member

    @Borsychok а що це за лікар іде він приймає?
    В моєї старшої аденоїдид. За місяць два рази антибіотики, що дальше невідомо(
     
  16. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    це лор)
    приймає в приватній клініці на Коновальця,75 . Оперує в Охматдиті.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Дівчата, порадьте, будь ласка. Сину 3.3 рочки, пішли в садок з червня і почалося, тиждень ходить - соплі, від них кашель (бо бронхи, легені чисті, без темп), за 7-10 днів проходило, потім знов по кругу. От у вересні так само почалося, лиш соплі зразу густі і багато, і жахливий кашель. Педіатр виписала синупрет, ераспал, едем сироп. Пропили, результату ніякого. Пои тому вночі дихає носом нормально без судинозвуж. капель. Лор назначила промивання, ходили тиждень, ні на трошечки не легше. Здали кров - всі показники в нормі. Пішли до іншого лора, каже вся носоглотка в соплях, призначив полідексу і навчити малого гарно видувати ніс (до того мої спроби навчити були безрезультатні, тягнув лиш в себе). Навчився дути ніс, полідекса допомогоа, соплі майже зникли, але кашель періодами лишається то вночі, то як сильно напригається. Пішли знову до лора, подивився і каже, що збільшені аденоїди, призначив назонекс синус, каже що 7-10 днів ще в садок по можливості не вести, кашель може бути через ті залишки соплів, якщо десь осіли чи ще стікають. Я вже не знаю, що робити. Загальний стан його абсолютно нормальний, лиш той кашель мене турбує. Вже даю йому сік алоє і молоко з маслом і собою. Сиропами вже поїти не хочу, бо за ці півроку ті сиропи вже обридли один за другим. До садка ми й не знали що то. То чи дійсно збільшені аденоїди можуть провокувати такий кашель? Чи може не варто панікувати і просто тре перетерпіти цей період адаптації?...

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  18. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    При збільшених аденоїдах часто є наявними якісь стафілококи/стрептококи. Вони створюють ситуацію коли соплі стікають по задній стінці у великих кількостях і провокують кашель. Може не дуже Фахово пояснила , але десь ніби зрозуміло. Може бути, коли сухо/ зажарко носик набрякає трохи, створюється добра ситуація для тих бацил. І починаються знов соплі/ кашель.
    --- дописи об"єднано, 31 Жовтень 2017 ---
    Період адаптації перетерпіти мусите, але аденоїди пильнуйте: підліковуйте, загартувуйте, пильнуйте.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Miamama

    Miamama Well-Known Member

    А як загартовувати?
     
  20. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Загалом дитину. Не кутати. Мої миються - купаються в літній воді ( мені в такій холодно), багато гуляємо. Влітку- хоч на трошки в сухий клімат ( або море , або Закарпаття, але подалі від гір).

    А взагалі, як моя старша стала ходити гола/ боса по хаті , з розхистаною шиєю в мороз і без шапки до 10 градусів- то стало попускати. ( я її не заставляла, просто не забороняла).
    --- дописи об"єднано, 31 Жовтень 2017 ---
    Ще можете між хворобами здати мазок з горла- носа на флору з чутливістю. З тим до хорошого ЛОРа. Ну і в ЛОРа ще запитайте за лімфоміозот. Комусь помогає, комусь ні. Але купувати краще закордоном.
    Загалом пильнувати хвороби- з кожною вірусною ті аденоїди підростають.
     
    • Подобається Подобається x 1