Зціджування молока. коли? як?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 15 Січень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    мій чоловік годував 5-місячну дитину з ложечки і навіть пробував з чашки 1 раз на добу. всяко бувало: більш успішно, менш успішно. але за раз вона з’їдала не більше 30-50 г і більше не хотіла.
     
  2. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    так-так, я то розумію, це значить, що годувати треба буде досить часто.

    Я то все до того, що якщо є можливість брати дитину з собою, треба спробувати. Бо напоїти вже 9-10 міс. дитину з горнятка зцідженим молоком- це зовсім не проблема, а от мамі зціджуватися в тому об"ємі, який зазвичай дитина з"їдає - щоб не втратити лактацію - то не завжди легко.
     
  3. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Крім ложки є варіант піпетки або шприц (БЕЗ голки!). Це швидше :)
     
  4. Brenda

    Brenda Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Дівчата, маємо йти на весіллє, а воно "в чорта на кулічках", реально їхати звідти додому десь 40 хв, то мені аж ніяк не получиться приїздити кожні 2 год, щоб погодувати малу. Думала купити молоковідсмоктувач і зцідити молоко на тих пару годин. На рахунок цього маю пару питань:
    - скільки молока треба зцідити для 2,5 місячної дитини (на той момент буде 2,5 міс), планую відлучитись на 7год., то приблизно 3 годування.
    - як годувати дитину? Краще з пипетки чи зі шприца? Бо я зараз даю каплі з ложечки, то половина того всього проливається і мені здається, що з ложечки, то не дуже ефективно. А ще маємо пляшечку з соскою - на крайняк, але не хотілося б. Питання: якщо бабусі буде важко погодувати малу з шприца чи пипетки, і якщо вона візьме пляшечку на тих 3 годування - чи це грозить відмовою дитини від грудей (просто моя мама вже каже, щоб або я приїжджала кожні 2 год, або вона буде тільки з пляшечки:girl_devil: ).
    - як і де зберігати то молоко і коли краще зціджувати? Після годування малої чи до годування, чи як?
    - і останнє питання: якщо я з одної груді не годую більше 5-6 год, то в мене дуже сильно болить і дуже тече молоко, то мені, мабуть, вартує і під час весілля взяти з собою молоковідсмоктувач і час від часу зціджувати до відчуття комфорту?

    Буду вдячна за відповіді.
     
  5. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Brenda

    Brenda Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?



    ---------- Додано в 20:43 ---------- Попередній допис був написаний в 20:41 ----------

    Я просто лопну, якщо не зціджусь :sad:

    Пробувала руками - за 15 хв націдила декілька капель :)) то не для моїх лівих рук
     
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    то не в руках проблема, то молоко "не прийшло". я пробувала цідити, коли доця їла. по-перше, воно тоді у вашому віці саме текло і дуже було легко цідити.
    а якщо взяти литину на початок забави, щоб вона побула з вами хоч 2 год, потім погодувати і щоб хтось приїхав забрав.
    я теж.
     
  8. Iablinska

    Iablinska Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Ми свого з самого народження тягаємо на всі забави, ходимо по гостях, магазинах, і ні в чому себе не обмежуємо. Залишати нема з ким, а сидіти в хаті лише тому, що в мене мала дитина вважаю нерозумним. Хоча, не впевнена, що залишила б манюню на когось, навіть якби була така можливість. От в неділю йдемо на чергову велику забаву, єдина незручність, що вдягати мушу плаття, в якому легко добратися до грудей :)
     
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    то як кому- я могла сцідити тільки руками ( мене масажистка навчила), бо молоковідсмоктувачі мої груди ніц не брали
    було аналогічно. Тільки мій малий навіть 40 хвилин у хаті не спав. А тягнути його із собою- це взагалі було нереально- будився від найменшого поруху і далі- невиспаний, крики. плачі і т.п. Радості від того нікому ніякої.
    всі дітки різні- мій малий у цьому віці міг втоптати і 150 г молока. А взагалі "норма" 110-130 гр
    як кому краще
    тяжко прогнозувати. Скоріше може бути інше: якщо зараз ваша малеча не знайома із соскою ( пустушку маю на увазі), вона якраз пляшку може і не узяти
    зціджуєте у стерильний посуд. прикриваєте і ставите на верхню поличку у холодильнику. Коли- узагалі у вашому випадку треба після годування ( щоб малеча повноцінно з грудей узяла і переднє і заднє молоко). Проблема у іншому- чи зможете ви зцідити після годування хоч щось. 20-30 грам вам погоди не зроблять. Хіба як варіант зціджувати і готувати молочко поступово- заморожуючи по тих 20-30 грам . Але таким чином ви собі можете більше проблем наробити і розігнати багаторазовими зціджуваннями гіперлактацію.Тобто рахуйте. що на 3 годування вам треба "заготувати" принаймні 400 г молочка. Як дловго ви його збиратимете, зціджуючись після годування? Хіба ще один варіант: годуєте дитину однією груддю. а з другої одночасно під час годування молоковідсмоктувачем сціджуєте
    або вручну, коли розпирає, просто підціджувати до комфортності ( коли груди повні- це і руками нескладно трішки зцідити)
     
  10. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    набагато краще. вказівний палець/мізинець - в кого як - пушкою до піднебіння малого і шприц збоку.
    ага, і моя казала. 2 рази захлинувся малий з пляшечки і ригав, поки я була в соцзабезі - і всі миленько годували зі шприца і далі. най попробує, то не страшно) від пальчика відвикає душе швидко - мій буквально за 3-4 дні (2,5 тижні їв зі шприца)
     
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

     
  12. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    80 г за 15 хв. і реально мала дірочка. але вже і так забавляли і примовляли, що тягнув за милу душу. а фраза "ще 10г добити, а , ти ж мужик" - взагалі супер
     
  13. maniunia

    maniunia New Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    народ а скажіть чи можна молоко заморозити в чомусь такому ну наприклад банці скляній або в ємностях для льоду вони пласмасові їх простестелізовати і заморозити може в них або в чомусь іншому бо ті контейнери трохі дорогі а мені фактично на раз треба маю пару від Адвенту але то мало ....
     
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    не бажано: скляні банки мають властивість у морозилці часом тріснути ( і ви просто втратите молоко). Ємності для льоду не призначені для стерелізації - від нагрівання пласмаса буде виділяти шкідливі речовини, так само- як і при розморожуванні на водяній бані
     
  15. maniunia

    maniunia New Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    зрозуміло (( дякую !
     
  16. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    та я теж так роблю. Але з ГМ не ксперементувала- занадто "цінний" матеріал . Якщо не я потім буду розморожувати і годувати дитину, а стороння особа- то може бути "одно неловкое движение" у процесі заморозки-розморозки і все. Ну хіба молока буде дуже багато і порція туди - порція сюди значення не матиме
     
  18. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Дівчата, знайома у досить таки непростій ситуації. Дитинка народилась раніше терміну (7 міс) відповідно мамі прийшлось зціджуватись. Найбільший недолік того всого, що годували дитину з пляшки, так як з грудей їй було несила тягнути, про ложки, шприци їй навіть ніхто не старався порадити... Тепер ситуація така їх виписали,малій вже 1 міс. мама зціджується (намірена ще надовго так робити, так їй виглядає що то єдиний вихід), дитина їсть хіба з пляшки... Як реально дитину прикласти до грудей, якщо вона 7-міс і мацюпусінька, вона навіть з пляшки їсти втомлюється... Чи то тепер так само треба вчитися, щоб дитина захоплювала сосок при першому прикладанні, чи з недоношеними дітками є якісь інші особливості прикладання ?
     
  19. ReyeN

    ReyeN New Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    дівчатка, підкажіть, буль-ласка...
    в мене така ситуація - страшні тріщини на сосках, вирішила тимчасово відлучити дитинку від грудей і сціджуватись вручну, поки хоч трошки не заживе.
    Але зі сціджуванням така ситуація - з грудей майже постійно капає (коли годувала, то починало капати лише перед годуванням), це означає, що я не все сціджую?
     
  20. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Коли в мене були тріщини, в мене теж виникала думка відлучити дитину на кілька днів щоб зажило. Але страх втратити грудне годування виявився більшим. Ще мене трохи лякало те, що дитина зригувала моєю кров'ю і я собі вигадувала всякі страхи, що може то не моя кров, а в дитини щось з шлунком))) Бо кров не текла абсолютно, але під час смоктання малий насмоктував...
    Мені здавалось, що воно ніколи не позаживає, бо як тільки затягувалось наступав час наступного годування і знову ставало зле.
    Але я щиро рада, що Бог дав розуму не відлучати дитину. І тріщини позаживали. Я на тижні два забула що таке одяг. Ми живемо самі, тому була можливість ходити голяком:) В перервах між годуванням мастила Пуреланом, робила ванночки з чередою. По-трохи,з кожним разом ставало все простіше. А потім і не помітила як зажило все.

    І про сціджування... Якщо ви то робите молоковідсмоктувачем, то травмуєте сосок не менше ніж дитина при смоктанні.
    Воно все заживе. Терпіння вам.