Здоров"я дітей.

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Оля, 3 Червень 2007.

  1. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    @marianast ми носили ще живого кліща в банці в лаб на Крупярській, СЕС, на виявлення хвороби Лайма. Зробили за день. Не знаю чи цього року приймають, думаю, що так. Антибіотик є якийсь один, забула назву, але він від 8 років. Інші АБ недіючі. Інші превентивні заходи неефективні. Звісно окрім вакцинації від КЕ. Просто спостерігати. Це все,що я знаю.
     
  2. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Ми мали 2 роки тому в малого кліща, забирав хірург на Орлика, везли кліща на Зелену, 12 в лабораторію. В кліща виявили бореліоз( через 2 чи 3 тижні здавали малому кров з вени (я за той час чуть не посивіла), показало негативний результат. У нас кліщ був менше доби. Антибіотики не давала
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    до ре, про бореліоз(Лайма). Щоб він передався від кліща потрібен тривалий контакт. Тобто якщо кліщ просидів в тілі годину-дві-три, шанси майже на нулі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Не хочу нікого страшити, в моєї сестри доньки хворобу Лайма діагностували через 3 роки після укусу кліща. Витягнули і все, спостерігали. Ніяких ознак не було. З часом почали ноги крутити, списували на статеве дозрівання, швидкий ріст. Потім появились перші підозри і в Києві діагностували хворобу. Лікування було тривале і дуже агресивним антибіотиком. Більше подробиць не знаю, але для себе вирішила, щоб з укусом легковажити не варто.
     
    • Інформативно Інформативно x 5
  5. marianast

    marianast Well-Known Member

    А що робити? Можна аналізи здати, більше нічого на думку не спадає
     
  6. marianast

    marianast Well-Known Member

    Сама відповім. Говорила з інфекціоністкою:
    1. Нести кліща на аналіз не інформативно, бо 99% з них є носіями борелій.
    2. Можна давати антибіотик ( азитроміцин, кларитроміцин, азимед і т.д ) 5 днів і здати аналіз на 14 день.
    3. Можна не давати антибіотик і здати аналіз на 14 день.
    Слідкувати за місцем укусу, чи не утвориться кільце довкола.
    За протоколом тре давати АБ.
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 1
  7. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    @marianast, я би давала антибіотик, а потім здала би аналіз.
     
    Останнє редагування: 14 Червень 2019
    • Подобається Подобається x 1
  8. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Теж неодноразово вже чула від лікарів, що носити того кліща на аналіз немає ніякого сенсу. Бо незалежно від того, чи він покаже зараження, це не означатиме, що він заразив людину. Тому для себе в голові склала такий же алгоритм, як ви зверху написали, лиш з поправкою на час після якого кліща зняли. Якщо довго, то б давала АБ.
     
    • Корисно Корисно x 1
  9. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Ого, нічого собі. Я минулого року з дітей по штук 10 познімала. То це ціле літо на антибіотиках сидіти?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. marianast

    marianast Well-Known Member

    Моя лікарка сказала, що залишає вибір за батьками - давати чи не давати АБ. На аналізі на 14-15 день наполягає.
    Ціле літо могли і не сидіти , але крові з вени качнути довелось би не мало.
    Я малій АБ не даю, аналіз здам. Минулого літа малому АБ давала, правда чомусь разову дозу, а не 5 днів. Але в нього кліщ сидів довго, в малої вліз після 16.00, в 9 вечора я витягла
     
  11. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Йоли-пали, та я з себе вже стільки кліщів за все життя зняла! І ще жодного аналізу не здавала. Ну і з малих тоже знімала. Що ж то тепер робити? Здавати аналізи?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Де ти то тих кліщів знаходила? Я ще жодного не мала на собі, діти також. Чи то вони не на всіх чіпляються? Може, як комарі? В мене старшого жеруть, як дурні, а меншого взагалі не кусають.
     
  13. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Та зараз вже якось менше, а так десь по лісам (в Шацьку було трохи), а в Брюховичах колись певно штук 10 одночасно на собі привезла. Були такі міні-міні, побачила вже наступного дня, коли почервоніло місце укусу. Може дійсно схильність?
    А ще колись малий у Німеччині десь злапав. Побачила, пішла за пінцетом, а він його взяв і висмикнув. Переживала потім трохи, бо не змогла його потім знайти і зрозуміти де його голова. І таких історій море). Везе нам на них).
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Ще раз про кліщів. Пише лікар-педіатр, Київ.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Merry

    Merry Well-Known Member

    Коли витягнули з тіла малої кліща, я телефонувала Гайдуку. Казав спостерігати за дитиною і через 2 тижні здати аналіз на антитіла до бореліозу. Антибіотик не казав давати.
     
  17. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Приїхала коліжанка з відпочинку. Саме там побачила в малого червону пляму, велику, схожу, як після укусу кліща. Погнала там в лікарню, місцевий лікар запевняв, що то не був кліщ. Вона скинула фото дільничій, та, підтвердила, що то після кліща і сказала, що впевнена, що то Лайма. Дати 10 днів антибіотик. Давали Сумамед. Після приїзду погнали до інфекціоніста і здавати аналізи. Таки підтвердили Лайма. Сказали, що цьогоріч повно випадків. Похвалив їхнього дільничого, що порадив пити антибіотик. Тепер спостерігають, будуть перездавати аналізи з часом знову.
     
  18. marianast

    marianast Well-Known Member

    А кліщ де дівся? Питаю, бо ніколи не чула, щоб вкусив і сам виповз. В нього мета присмоктатися і наповнюватися кров’ю. Власники собак не дадуть збрехати- та зараза може довго повзати по шерсті, шукати місцину, але як добереться до шкіри то вже сама не відпаде.
     
  19. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Я чула, що кліщ може вкусити і відпасти, але ніколи в цим не стикалась, бо ніхто в нашій сім’ї ніколи не мав кліща на собі, то я і не цікавилась. Але в цій ситуації це факт, бо навіть візуально видно: було характерне червоне кільце, в середине біле. Я не розумію, як лікар за кордоном міг це пропустити.
    Батьки припускають, що дитина кліща могла здерти, бо була покусана від комарів, то чухалася постійно.
    Пи.си. Собаку маю, але за 10 років кліща на ньому бачила 3 рази.
     
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    а де відпочивали? бо якщо Єгипет, Туреччина і схожі країни, то там кліщі рідкість. А в сухій курортній зоні тим більше. Може просто не мав практики з кліщами. Вони переважно живуть в вологому кліматі, в лісовій зоні.
    Моїй мамі кліщі постійно самі відпадають. Не всі, але трапляється. Вона поки їх з дачі додому ввечері довезе, то частина відвалюється.