Здорове харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Lebidka, 27 Квітень 2009.

?

Яке харчування ви вважаєте найправильнішим?

  1. Роздільне харчування

    56 голосів
    12,7%
  2. Вегетаріанство

    23 голосів
    5,2%
  3. Сироїдіння

    9 голосів
    2,0%
  4. Їсти все, але в міру (не переїдати)

    336 голосів
    76,4%
  5. Головне, щоб смачно

    16 голосів
    3,6%
  1. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    а ким повинен тоді бути нав"язаний? сподвижниками вегетаріанства?
    Абсолютно нічого проти немаю вегетаріанства, але не для дитини.
    Маю деяких знайомих, які не ідять м"яса, займаються сироїдінням....але їхні дітки споживають повноцінну їжу....на мою думку це правильно.

    а по яких критеріях ви взначаєте, що ваша дитина сильніша за інших дітей?
    Я не говорю, що вашій дитині чогось бракує, впевненна ви намагаєтесь компенсувати тваринну їжу іншими продуктами, але чи в майбутньому таке харчування не відобразиться на здоров"ї дитини.

    ну так є норми . 5 раз в день і непотрібно давати одне м"ясо
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Катю, я опираюся на дослідження і реальні факти, і лише вчені, які аналізують ці факти можуть об"єктивно судити про користь вегетаріанства :)

    "Доктор Пааво Айрола, специалист в области диетологии и естественной биологии, утверждает: "Двадцать
    лет назад считалось, что ежедневная норма потребления белка составляет 150г, а сегодня офицально
    признанная норма снижена до 45г. Почему? Благодаря исследованиям теперь достоверно известно, что
    организм не нуждается в большом количестве белка и его ежедневная норма составляет 30-45г.
    Избыточное потребления белков не только бесполезно, но и приносит вред организму человека, более
    того, оно может стать причиной таких болезней, как рак и сердечно-сосудистые заболевания. Чтобы
    получить 45г белка в день совсем не обязательно есть мясо. Полноценная вегетарианская диета,
    состоящая из злаков, бобовых, орехов, овощей и фруктов и др., вполне обеспечивает человека
    необходимым количестом белка
    ". [Dr. Paavo Airola "Health Forum", Vegetarion Times, August, 1982, p.52]

    Диетологи до сих пор считали, что полноценные белки (т.е. содержащие все 8 незаменимых
    аминокислот, невырабатываемых организмом) находятся только в мясе, рыбе, яйцах и молочных
    продуктах. Hо исследования, проведенные в Каролинском институте (Швеция) и институте Макса Планка
    (Германия), показали, что большинство овощей, фруктов, семян, орехов и зерновых являются
    источниками полноценных белков, которые к тому же легко усваиваются и не содержат токсических
    примесей. Употребление в пищу в достаточном количестве натуральных продуктов полностью
    исключает возможность недостатка белка в организме. Hе следует забывать, что растительный мир в
    конечном счёте являются источником всех видов белка. Вегетарианцы получают белок непосредственно
    из этого источника, а не через вторичную переработку, как те, кто питается мясом травоядных
    животных. Более того, организм и сам может вырабатывать т. н. "незаменимые аминокислоты".
    "

    ін. дослідження:

    "В 1954 году ученые провели в Гарварде детальное исследование и нашли, что различные овощи, злаки
    и молочные продукты употребляются в любых сочетаниях, они удовлетворяют потребность во всех
    необходимых белках; невозможно было обнаружить недостатка белков ни в одной из используемых комбинаций
    .

    Ученые пришли к заключению, что очень трудно составить вегетарианский обед таким образом, чтобы
    он не содержал в себе всех необходимых белков! "

    " В 1972 году д-р Фредерик Стар из Гарвардского университета предпринял обширные исследования
    вегетарианцев - включая взрослых мужчин и женщин, беременных женщин, а также девушек и юношей.
    Он обнаружил, что все группы исследуемых вегетарианцев получали более чем двойную норму необходимого белка. "
     
    Останнє редагування: 1 Травень 2009
    • Подобається Подобається x 3
  3. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    але ж ні слова про дітей:confused:
    В тому що дорослим вегетаріанство не шкодить я не сумніваюсь......але діти....
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Здорове харчування

    Мамам на заметку. Дети и вегетарианство несовместимы

    — КОГДА человек уже самостоятелен и его организм полностью сформировался, он может, если хочет, ставить над собой эксперименты, — говорит врач-педиатр Татьяна СОКОЛОВА. — Но растущему детскому организму животные белки необходимы. Как минимум, три раза в неделю они (т. е. мясо, рыба, молочные продукты, яйца и т. д.) должны присутствовать в рационе ребёнка обязательно. Ведь именно животные белки — основной строительный материал органов и тканей — мышц, костей, кожи, клеток крови и др. Ко мне на приём приходили дети-вегетарианцы. Они нормально развиваются, у них вполне хорошее здоровье, они не аллергики — могут есть орехи, экзотические фрукты и т. п. Но у вегетарианцев достаточно часто развивается анемия из-за недостатка железа и витаминов группы В, что приводит к вялости, быстрой утомляемости. Потому что только в мясе и мясопродуктах содержится железо, которое в отличие от железа растительного происхождения находится в легкоусвояемой форме. Железо влияет на кроветворение, участвует в образовании гемоглобина, некоторых ферментов, участвует в дыхании, в реакциях иммунитета. Маленькие вегетарианцы могут несколько отставать от сверстников в плане умственного развития, выносливости. Поэтому ни в коем случае нельзя ограничивать детей низкокалорийным «растительным» питанием. Кстати, такая диета тормозит все обменные процессы в организме, поэтому может приводить к полноте. Источник здоровья — не в диетах, а в разнообразном и умеренном питании. Здоровый ребёнок вряд ли откажется от мяса. А отказ от мясопродуктов может быть признаком неполадок с желудочно-кишечным трактом. Вегетарианство — это осознанный выбор взрослых людей. Для детей такой стиль питания недопустим.
    Каких важных питательных веществ лишится малыш, если «посадить» его исключительно на растительную пищу?

    1. Незаменимых аминокислот.
    2. Железа в легкоусвояемой форме.
    3. Витамина В12.
    4. Цинка.
    6. Частично витамина В6, витамина D.
    7. Витамина А.
    8. «Вредного», но всё же необходимого для детей холестерина.
    :confused:і кому вірити?
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Дівчата, але ж Лебідка написала, що вони їдять молокопродукти і яйця. це зовсім інший вид вегетаріанства
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Olenkaaa

    Olenkaaa Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    особисто мені легко відмовитись від мяса - я його не люблю і вживаю рідко, чоловік теж такий - як є то буде їсти, а нема, то не дуже страждає - травоядні ми :). Знаю є люди, які без мяса просто не наїдаються, і якщо в страві нема мяса, то це "не їда".
    Тому приймати рішення бути вегетаріанцем чи ні, потрібно з ваших уподобань і не ламати себе. Але кожен це мусить робити сам за себе.
    І якщо ви таки вирішили, що спокійно можете прожити без мяса, то просто взяти і відмовитись від нього, а не шукати якісь докази користі того чи іншого способу. Тому що "незаперечні" докази завше є і найчастіше на користь обох сторін. Наприклад, наявність в людей ікол і довжина кишківника - вказує на те, що люди від природи хижаки і споживали мясо, проте з біблії відомо, що мясо люди стали вживати вже після потопу, а до того були вегетаріанцями.
    В будь-якому випадку спонукою до вегетаріанства має бути відчуття власного тіла і власних потреб і не прикриватись любов"ю до тварин і все таке. Адже верхній одяг, взуття, гаманці і т.п. то теж тваринки. Чи без шкіри вони жити можуть, а от без м"язевої тканини ніяк?;)

    Ще пригадала, одна моя вже старенька співробітниця на моє "та ми з чоловіком майже мяса і не їмо" відповіла "от крохмала, знаешь ли, только воротнички стоят" :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Я вже вам навела дослідження перед вашим дописом.
    Поясню ще раз:

    1) Амінокислоти - це складові білків (протеїнів), вони усі, що необхідні людині (у тому числі і дитині) є у продуктах рослинного походження, навіть у кращому поєднанні для засвоєння людським організмом, бо разом з амінокислотами ми отримуємо речовини потрібні для найбільш повного засвоєння білків: вуглеводи, вітаміни, мікроелементи, хлорофіл і т. д.

    2)Залізо теж є у дарах рослинного світу. Багато його у гречці, бобових, листових овочах (шпинат), сухофруктах, кунжуті, горіхах, гарбузі. Засвоюється "рослинне" залізо теж дуже легко :)

    3)Вітамін В12: квіткова пильця, пророщене зерно пшениці, морські водорослі (для веганів), а для ово- лактовегетаріанців достатньо яєць, сиру і кефіру :)

    А.И.Венгеровский "Лекции по фармакологии для врачей и провизоров"1998г.:

    "Продуцентом витамина В12 является микрофлора кишечника, поэтому он содержится в продуктах животного происхождения - мясе, печени. Меньшее количество витамина находится в молоке, сыре, яйцах, рыбе. Он отсутствует в растениях за исключением представителей семейства бобовых, у которых образуется клубеньковыми бактериями. Вегетарианцы могут получать достаточное количество витамина В12, употребляя в пищу бобовые. "

    4)Цинк: пророщена пшениця, морська капуста, кунжут, арахіс, кедрові горішки, насіння соняшника, грецькі горіхи, бобові, гриби, курага, кукурудза.

    5)Вітамін В6: є у бобових, овесі, гречці, горіхах, сон. насінні, сирі;
    Віт.D - наша шкіра синтезує його зі сонячного проміння, головне - це прогулянки на свіжому повітрі ;)

    6)Вітамін А (каротин): абрикоси, горобина, шипшина, чорна смородина, обліпиха, гарбуз, , черв. перець, шпинат, капуста, селера, петрушка, кріп, кресс-салат, морква, щавель.

    7)Оскільки рослинна їжа не містить холестерину, ніхто з медиків не піддає сумніву той факт, що вегетаріанство сповільнює розвиток атеросклерозу, благотворно впливає на серцево-судинну систему, зменшує ризик ракових захворювань, навантаження на печінку, увесь кишково-шлунковий тракт.

    8)Рослинний світ є первинним джерелом усіх видів білка. Вегетаріанці отримують його безпосередньо з цього джерела, а не через «другі руки», як ті, хто харчується м’ясом тварин.

    9)Кажуть, тільки м’ясо дає людині велику фізичну силу. Немає жодного відомого важкоатлета, який би був вегетаріанцем. І тут вже немає чим заперечити. Хіба що згадати про коней і биків, які м’яса не їдять, а силу яку мають... Але чи потрібна нам, звичайним людям, така фізична сила, яку демонструють видатні спортсмени? Важливіші працездатність і витривалість. Доктор Ірвінг Фішер з Єльського університету (США) провів серію експериментів, які довели, що вегетаріанці мають удвічі більшу витривалість, аніж м’ясоїди

    П.С. Фізіологічні, анатомічні й хімічні особливості будови людини, дозволяють відносити його, скоріше, до тваринним травоїдних, чим до м’ясоїдного. Слабка концентрація соляної кислоти в шлунку й відсутність пазурів дозволяють зробити висновок про те, що природа обділила людину пристосованістю для поїдання й засвоєння м’яса. Довжина кишечника м’ясоїдних тільки в 3 рази більше довжини їхнього власного тіла. У травоїдних же й у людини - в 6 разів і більше. Внаслідок цього, з організму м’ясоїдних м’ясна їжа виводиться набагато швидше, не встигаючи виділити токсини.
    Анатомія і фізіологія людини не дозволяє людині ні переслідувати, ні хапати, ні розривати зубами свою здобич, тим паче ковтати сирі шматки з вовною чи пір’ям. Людина за жодних обставин не може й ніколи не робила цього в минулому. Лише навчившись робити знаряддя і видобувати вогонь, людина змогла вбивати, розробляти туші і готувати їх на вогні.

    На вегетаріанців багато хто дивиться, як на диваків. А цих диваків було чимало у різні часи і у різних країнах. Згадаємо лише кількох, найбільш відомих: Піфагор, Сократ, Леонардо да Вінчі, Ньютон, Бернард Шоу, Альберт Ейнштейн, Лев Толстой, Ілля Мечников... Якщо ближче до наших днів, то в компанії вегетаріанців - Пол Маккартні, Памела Андерсон, Михайло Задорнов, Валерій Леонтьєв, Лайма Вайкуле, Ірина Понаровська, Стас Намін, Анжеліка Рудницька.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Здорове харчування

    Та чому ж)))Люди як люди, у кожного свій стиль життя;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Незнайомка

    Незнайомка Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    завжди упереджено ставилась до випічки на соді. але тепер, коли планую переходити на житній хліб (точніше, пшенично-житній) бачу, що багато рецептів дієтичного хліба саме на соді, а не на дріжджах (зробити домашню закваску ніяк руки не доходять). от і задумалась, чи випічка на соді таки шкідливіша чим на дріжджах, чи це просто інший варіант длі розпушення тіста...
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    а хай вам дійдуть руки до закваски і питання саме відпаде.
    я теж боялась закваски, але сьогодні буде мій перший хліб на "вічній" заквасці (зараз розстоюється) і подивимось. Маю надію, що це лише початок ;)

    Незнайомко, а де ви знайшли рецепти на соді? мені попадались на заквасці і дріжджі з додатками (панафірин, солод і т.п.)
     
  11. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    У мене дворідна сестра в селі пече хліб в печі на заквасці, правда пшеничний, але з власної пшениці. Каже що магазинна мука ніц не варта і нічого з неї не вийде. Бачили би ви ті 3-4 кілограмові хлібини, а смачнющі які.. Для іншої солодкої випічки використовує дріжджі, але не звиклі, а якісь "львівські для бражки". Я сама незнаю де їх беруть і як їх використовувати, але випічка просто супер смачна.. Може ще піч своє додає. Піч палить дровами.
     
    • Подобається Подобається x 8
  12. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    о, ще й неабияке значення це має
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Незнайомка

    Незнайомка Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    http://koolinar.ru/recipe/view/43492 - хліб на соді. але чи то здорове харчування- таки сумніваюсь.
     
  14. Linet

    Linet Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Ми печемо Хліб і через те що він такий смачний набираем лишні кілограмчики.Магазинного стільки не зїж.:girl_bye2:
     
  15. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  16. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Особливо важливим є здорове харчування дитини.
    Як ви поводитеся в таких ситуаціах, коли дитина хоче "корисних" чіпсів чи желейних цукерок зі стабілізаторами і шкідливими барвниками (в Україні ці барвники дозовлені, але заборонені Євросоюзом) ???
    Вже не говорю про магазинні майонези, кетчупи, ковбаси, фаст-фуд...

    Нещодавно, нам один поважний лікар сказав не давати (взагалі) малюку магазинного печива, навіть, "Марію", бо там жодної користі, тільки шкода...
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Здорове харчування

    Вже постив анекдот про розмову чоловіка і священника із завершенням:
    -Та праведно живеш, чоловіче, праведно. але безрадісно...
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Abraira

    Abraira Чорний пояс по хендмейду

    Відповідь: Здорове харчування

    +1
    Мене лікували від асматичного компоненту здоровим харчуванням (жодної пігулки), продовжувалось це 2 місяця, потім потроху вернулася на звичайний раціон. В результаті - рік була абсолютно здорова, навіть не застуджувалась, головних болей я не мала 6 років (зараз повернулися трошки, на різку зміну погоди тиждень тому голова боліла), були болісні критичні дні, то навіть ПМС не стало, дні як дні, лише гігієна інша:girl_cool: Асматичний компонент поернувся після пологів (а це 5,5 років пройшло, та я його знов здихалась:girl_bye2:)
    Маю цілу книгу про здорове харчування... АЛЕ, людині, яка виросла на звичайному, для загалу, харчуванні НАДЗВИЧАЙНО важко пристосуватися :girl_cray: Варіант "праведно. але безрадісно..." точно це відображає :girl_sad: Я навіть рекламу, в якій є харчі, дивитися не могла, не кажучи про фільми, де довго і зі смаком щось поїдали. Зате модельова хвігура і відмінне здоров"я це перекривали.:girl_spruce_up:
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Здорове харчування

    Що значить "прикриватись"? Я якраз м'яса не їм саме тому, що мені шкода тварин. Бо я не вважаю, що м'ясо якесь супер шкідливе, чи щось таке.

    Шкііряного одягу не мала ніколи, шубу - в дитячому садку. Сумки з тканин і одна з шкірзамінника. Взуття на жаль хорошого не шкіряного дуже мало, але все одно стараюсь.
     
  20. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    вегетеріанство мені не підходить, бо корисні властивості, яких потребую є в рибі і мясі.. роздільне харчування непогане, але організм так звикає, що потім на відбивну з бульбою буде реагувати тяжкезно... трохи підтримую сироїдіння - принаймі щодо овочів і фруктів - бо так вони не те що корисніші, а "живі":) їсти вміру потрібно в кожному випадку, а як подумаю що мені смачно - то явно не найкорисніший спосіб...
     
    • Подобається Подобається x 1