Здорове харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Lebidka, 27 Квітень 2009.

?

Яке харчування ви вважаєте найправильнішим?

  1. Роздільне харчування

    56 голосів
    12,7%
  2. Вегетаріанство

    23 голосів
    5,2%
  3. Сироїдіння

    9 голосів
    2,0%
  4. Їсти все, але в міру (не переїдати)

    336 голосів
    76,4%
  5. Головне, щоб смачно

    16 голосів
    3,6%
  1. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Скромно зазначене Ohne Gentechnik на звороті, після складу, і кольорова-барвиста реклама "Без ГМО!" відразу над назвою, наприклад, майонезу в Україні - погодьтеся, трішки різні речі. Більшість продуктів у Німеччині і того Ohne не має, з простої причини: в ЄС виробник зобов'язаний повідомляти про присутність ГМО у складі їжі, а не про її відсутність.
    Вивчати питання будуть, науковці не самогубці. Цікаво, чому превалює саме протилежна думка.
    Я також купую їжу тільки в біо-маркті і на фермерських ярмарках.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Просто залишу тут матеріали для роздумів (англійською) - і з цікавістю ознайомлюся з альтернативними думками, якщо врешті хтось поділиться сенсовною аналітикою чи дослідженнями.
    Перше: історія з візуальними доповненнями від Аль Джазіра - про генетично модифіковані баклажани у Бангладеші (щоб продовжувати читати, скрольте вниз, тоді з'являтимуться наступні сторінки) Bangladesh's genetically modified eggplants
    Друге: розмова двох незаангажованих, дуже добре ознайомлених і дуже серйозно зацікавлених темою інженерів. Про майбутнє агрокультури, про причини сучасного стану речей і про ГМО-Монсанто-корпоративну біду, звісно. https://traffic.libsyn.com/dotnetrocks/dotnetrocks_1259_agriculture_geek_out.mp3
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Так, але не обовязково позначати, наприклад, чи корми, якими годувалися тварини, були без ГМО, що потім може відображатися на якості молока, м"ясa і яєць, а також на сирах ставлять позначки без ГМО, що покупці були впевнені, що виробили їх без генномодифікованих організмів і бактерій.

    А саме корми з сої, кукурудзи і пшениці, є часто модифікованими.
    --- дописи об"єднано, 26 Березень 2017 ---
    Не завжди все купую тільки біо, дивлюся по можливості. Деколи картопля з маленького фермерського магазину смакує набагато краще, ніж біо.
     
  4. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    88% науковців вважають, що генетично модифіковані продукти не містять потенційних загроз здоров'ю людини, у той час як лише 37% населення підтримує ту ж думку. Різниця колосальна. Про причини кожен собі вирішує сам.
    @Orman я анітрошки не бажаю втягувати Вас у непотрібні диспути і не стану сперечатись, мені справді цікаво: яку альтернативу ГМО Ви бачите при збереженні нинішньої кількості людей на планеті, в контексті проблеми голоду?
     
    Останнє редагування: 26 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 1
  5. solana rok

    solana rok Well-Known Member

    Голод - це не проблема з продуктами, то проблема нерівності! Ви взагалі вкурсі скільки їжі викидається просто так? Чи вас приваблює перспектива бути залежним від насіневих компаній? Невже ви не бачите, що то просто бізнес? Ви ще скажіть, що консерванти рятують світ - ми ж їжу зберігаємо, пра?


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  6. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    В курсі. Не приваблює. Бачу. Не скажу.

    Ви можете собі дозволити зараз це написати завдяки ГМО. Тому що причиною нерівності голод є рівно доти, доки виробництво зерна per capita покриває потреби усіх живих на нині людей. А воно ці потреби покриває виключно завдяки технологіям, ГМО, пестицидам і всьому, що так звично критикується. Я ніколи не висловлювала думки про те, що це все добре для довкілля. Але треба усвідомлювати, що навіть сьогодні альтернативного джерела такої кількості продукції немає. Скромно змовчу про те, що нас стає лише більше.
     
  7. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

     
  8. jylanda

    jylanda занууууда

    А От як підійти до питання з іншого боку - якими є успіхи у боротьбі з голодом ГМО і таких компаній як Monsanto? Бо чую про те, що допомагає, а реальних фактів і цифр не бачу. ГМО існують вже не перший рік, де ж оті вражаючі успіхи?
     
  9. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Успіхи ГМО і успіхи Монсанто не тотожні. Люди тяжіють до чорно-білого мислення, якщо щось погане, то погане і все тут, добре - прекрасне і все тут. А насправді ж усе складно. І тут теж.
    Монсанто монополіст і заточений під прибутки, його CEO навряд чи ночами не сплять через проблему світового голоду. А от саму технологію ГМО людство здатне використовувати необов'язково як знаряддя корпоративної наживи. І проблеми біорізноманіття, запилення і т.д., раніше тут названі, не конче супроводжують застосування ГМО.
    Про успіхи ГМО як технології і про використання у країнах третього світу інформація розрізнена і її треба визбирувати. Наприклад, трохи посилань і статистики тут Genetically modified food controversies - Wikipedia
    Останній об'ємний рапорт The National Academies of Science, Engineering and Medicine по ГМО GM food generally safe for humans and the environment, report says
    Про те, що в Європі також не довго зможуть ігнорувати ГМО, особливо після доступності CRISPR: The Observer view on the GM crops debate
    Посилання на конкретний приклад з Бангладешем є в мому попередньому повідомленні.
     
  10. solana rok

    solana rok Well-Known Member




    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    Останнє редагування: 27 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 1
  11. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    ...і тут я зрозуміла, куди вляпалась.
    Я не відповідатиму Вам поки на повідомлення. Просто запропоную зняти власні шори. 21 століття, люди навчилися досліджувати мозок, робити висновки. І побачили, що
    1) геї є серед більшості видів тварин, грішники кляті!
    2) у людей із гомосексуальними преференціями мозок у тих ділянках, які статево диморфічні, функціонує так, як у представників протилежної їм статі. Що є стовідсотковим поясненням, чому це не гріх і єресь, а природа. Інша, ніж у Вас. Від того не менш природня.
    Можливо, Ви про це не мали де дізнатися.
    Я надіюся, Ви про це не мали де дізнатися.
    --- дописи об"єднано, 27 Березень 2017 ---
    Хоча... я таки відповім. Ні, то не нічого. Поживемо-побачимо, Маск каже, що й на Марсі насадим буряків.
    Я лише сподіваюся, що ми туди полетимо з головами, очищеними від цього людоненависництва. А то доки люди, які дбають про землю і голод, готові бити геїв нарівні з пестицидами, нам не те що Марс не світить - тут би до наступного року дожити.
     
    Останнє редагування: 27 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. solana rok

    solana rok Well-Known Member





    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  13. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Ага. Ніжна, любляча, неінвазивна допомога у ламанні їхньої психіки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. jylanda

    jylanda занууууда

    От дивно все таки, публікацій, щодо того, що ГМО допоможе врятувати людство від голоду - море. А от конкретних даних про те, як вже допомогло, я не бачу. Ну хіба ж якби були дійсні вражаючі успіхи цю інформацію б не поширювали з швидкістю світла? Те що такі технології допомагають збагатитися великим компаніям, то так. Стали причиною банкрутства малих фермерських господарств, теж, а от що наприклад в одній з африканських країн врятували населення від голоду, то щось не чути. Чи буде і зможе людство використовувати ГМО не лише в цілях наживи компаній? Що саме і коли стане поштовхом до цього? Бо наразі кожна відміна заборони на такі продукти стає лише новою можливістю великих корпорацій, а аж ніяк не допомогою населенню, яке страждає від голоду.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Ну, з швидкістю світла поширюються тільки катастрофи-біди-всепропало.

    У країнах третього світу цілий клубок взаємопов'язаних проблем, там часто, щоб використовувати ГМО на благо, треба побороти рідний корупційний режим, а рідний корупційний режим часом побороти так же важко, як і проблему голоду.
    Що буде поштовхом до цього і коли? Світ поступово рухається в напрямку вищої самосвідомості, екологічної і суспільної відповідальності. Важко сказати, коли набереться критична маса, але до неї все йде. А приклади локальних покращень від ГМО досить часто можна зустріти, такі маленькі історії маленьких людей, як та з Аль-Джазіри. Їх замало і масштаб їх замалий, щоб створити відчуття зміни в масовій свідомості.
    Ну і свідома боротьба з монополістами на заході слабо, але все ж рухається.
     
    • Тупо! Тупо! x 1
  16. solana rok

    solana rok Well-Known Member




    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  17. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    ...а ще я бачу потребу висловити свою думку там, де вона мені видається доречною. Я пишу на форумі, відповідно, це читатиме не лише безпосередній адресат повідомлення.
    Це безвідносно Вас. Я доношу інформацію до майбутнього читача, дбаючи про нього. Це важливо. Як, наприклад, важливо тут зазначити, що любов не є психічним захворюванням і науковців у такому підозрюють не найознайомленіші люди. Психічні захворювання перелічені в DSM-5, любові там немає.
    Просто висловлена незгода із Вашою думкою - це ще не провокація.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    В мене майже 3 місяці. Жахливої ломки не було, тому що я час від часу відмовляла собі в цукрі на деякий час.
    На роботі традиція - два рази пити чай з печивом, спочатку замінила солодке печиво на несолодке, але з часом будь-яке куповане печиво втратило для мене смак. Їм хліб з маслом (дуже мені смакує), печу оладки з яблуками (завдяки яблуку солодкі на смак), сирники, налисники. Мед теж не вживаю. Перехід відбувся легко і безболісно, хоча теж вважала себе солодкоїжкою. В магазині печиво, торти і цукерки взагалі не попадають в моє поле зору. Живу радісно, злюкою не стала ))
     
    • Подобається Подобається x 9
  19. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Ще б було цікаво дізнатися, в якій саме сфері працюють ті науковці, хто їх роботодавці і ким вони фінансуються?
    І ще- вони самі згідні харчуватися тим Golden Rice і ГМО?
    Тобто, я за ГМО, хай воно рятує людей в країнах третього світу, але я все хочу біо і найкраще, кожен місяць шопінг, обов"язково з бавовни, на яку також тратяться ресурси, коли заходжу в супермакт, все має бути, бажано найсвіжіше, банани з невеличкими коричнуватостями в мій кошик не підуть. Хоч молоко я вип"ю за 1-2 дні, але пошукаю в магазині ззаду, щоб ще було декільки тижнів придатним до споживання.
    І ще добре заповнені полиці.

    А скільки земель родючих просто стоять і заростають бур"янами. Варто тільки проїхатися селами України. Чомусь думаю, що в країнах Азії і Східної Європи схожа ситуація.
    В Європі введені дурнуваті закони- скільки сантиметрів має мати огірок, щоб бути придатним для продажу, чи ступінь викривленості.
    Скільки продуктів викидаються в контейнери позаду супермаркетів кожного дня.
    Що доброго в Німеччині, що все більше магазинів( дрібних і великих) віддають свої продукти в маленькі магазинчики для бідніших людей, де вони мають змогу за 1-2 євро купити цілу сумку продуктів. Це називається Tafel.
     
  20. solana rok

    solana rok Well-Known Member




    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk