Здорове харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Lebidka, 27 Квітень 2009.

?

Яке харчування ви вважаєте найправильнішим?

  1. Роздільне харчування

    56 голосів
    12,7%
  2. Вегетаріанство

    23 голосів
    5,2%
  3. Сироїдіння

    9 голосів
    2,0%
  4. Їсти все, але в міру (не переїдати)

    336 голосів
    76,4%
  5. Головне, щоб смачно

    16 голосів
    3,6%
  1. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Я намагаюсь харчуватись корисно. Я не дотримуюсь роздільного харчування, але якось то само, на підсвідомому рівні виходить, що коли їм якусь кашу, картоплю, то вже з мясом стараюсь не мішати. Я не є сильгим фанатом мяса, як дехто дня прожити не може, але все ж їм, більше мене тягне до білого мяса. Рибу і яйця теж люблю. Хоча можливо колись і дозрію до вегетаріанства. Дуже б хотіла харчуватися здоровою їжею, але щось мені фантазії бракує, чи шо..ну не знаю шо їсти, як геть виключити все підозріле. дуже рідко вживаю солодкі водички, чіпси, напівфабрикати, готові мясні вироби, магазинні молока, сири. Тепер ще уникаю майонезів і йогуртів (замінюю домашньою сметаною, молоком, кисоим молоком). І тут виникає питання, чи корисне молоко? в неті є багато страшилок на цю тему. Як ви вважаєте?
    Їжу стараюсь пекти, тушити аби не смажити (тільки от з налисниками альтернативи немає). Супчики варимо ріденькі, без зажарок, і лишніх мясних наварів.Ще одне питання, як ви вважаєте супи корисні чи ні?про це зараз теж багато суперечок. Хліб вживаю чорний, але магазинний. ще от халепа з солодким, стараюсь обмежуватись не великою кількістю чорного шоколаду, і простенького печенька, але іноді так хочеться якогось супер шкідливого батончика :)

    ---------- Додано в 23:42 ---------- Попередній допис був написаний в 23:38 ----------

    Забула сказати, що дуже люблю зелень всяку, салати, шпинати, цибульку, редиску, петрушку, кріпець, навіть кульбабку і кропиву...вже цього сезону з "свого" салатик хрумала. Чекаю вже огірочків, помідорчиків, кабачків...можу на тому цілими днями жити, але це тобре літом, ранньою осінью, а зимою того всього нема, і нічого корисного їсти :sad:

    ---------- Додано в 00:24 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:42 ----------

    Дівча, ті що дотримуються певного виду вегетаріанства. Мені цікаво, а як ви харчувались до того? вживали все, і мяско і тортики і цукерти , чіпси, водички? чи завжди мали якісь обмеження?
     
  2. Nemi

    Nemi Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    нарешті вже можу із чистою совістю проголосувати за вегетаріанство) методом проб та помилок переконалася, що все-таки для мене це ідеальний варіант. в принципі я й раніше не дуже любила м'ясо. варене не сприймала взагалі. зі смаженим у клярі виходило так, що смакував власне сам кляр. те саме було з рибою. домашній сир ніколи не любила. з яєць хіба що жовток зварений на рідко. тож я собі подумала, навіщо над організмом знущатися? ключовим моментом стало те, що почала готувати для себе окремо. а тепер навіть дивуюся, бо ніколи раніше не харчувалася так різноманітно - каші, зупки, овочеве рагу, запіканки. поступово змінилися смаки, тобто навіть не змінилися, а "з'явилися" - почали смакувати страви, які раніше взагалі здавалися "ніякими". так що з успіхом виключила із раціону все смажене, вживаю набагато менше солі та цукру.


    раніше я харчувалася жахливо, бо не вміла слухати свій організм. тому здавалося, що не можу їсти овочеві страви, зупи і т.п. в основному харчувалася канапками з твердим сиром та курячим м'ясом, печивом і т.п. раз на день могла з'їсти щось нормальне - коли мама приходила з роботи, то вечеряли разом. в принципі могла їсти все, але тільки з хлібом і залите майонезом(!!!). таким чином ледь не довела себе до гастриту (мабуть, врятувало те, що час від часу мене "силоміць" годували геркулесом чи зупою).

    а потім я свій організм "довела". кілька місяців промучилася із застоєм жовчі. і ось одного ранку зварила собі кашу з м'ясом. улюблений мамин сніданок, від якої мені постійно було погано, а їсти доводилося, бо без сніданку з хати не випускали(((( через ту кашу я ще з дитинства була переконана, що мій організм взагалі сніданки не сприймає. але оскільки харчуватися правильно і раціонально хотілося завжди, то час від часу я примушувала себе з'їсти щось "корисне". так от після тої каші мені стало так зле, що не пішла на пари, півдня пролежала й так мене теліпало, що вирішила - більше м'яса мені не треба. вже потім я почала читати більше інформації про різні системи харчування й взнала, що, на жаль, усі ті страви, які мені мама пропонувала як корисні, ні за поєднанням продуктів, ні за способом приготування й близько не стояли біля раціонального харчування. т.т так що тепер вдома зупи і каші - то моя парафія. а біля мене й мама та сестра собі щось файне з'їдять - наразі обидві задоволені. :girl_cool:
     
  3. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    а які зупи ви варите, якщо не секрет.
    Кашки я дужелюблю, особливо вівсянку, гречку, рис (хоч кажуть шо в шліфованому рисі ніц корисного). Останнім часом снідаю вівсянкою з молоком (хоч нібито молоко шкідливе. але я чомусь не вірю).
     
  4. Nemi

    Nemi Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    я роблю зовсім прості - оливкова олія, морква + якась крупа (сочевиця, гречані пластівці, горох). картоплю в зупі не сприймаю взагалі. раніше давала макарони, але тепер і це для мене лишне. якщо є, доливаю трохи курячого бульону(єдине з м'ясного, що ще часом з'являється в моєму раціоні), додаю болгарського перцю чи брюсельської капусти. зі спецій останнім часом навіть солі майже не використовую. а ще собі до зупи варю яйце, або в саму зупу вливаю цілий жовток або 3-4 перепелиних яйця.

    я варю на воді, додаю потерте яблуко і їм з медом та олією (оливковою або лляною). в житті нічого ліпшого не їла на сніданок))
    на рахунок молока, то йоги, наприклад, лактовегетаріанці. о.о я навіть читала, що вони допускають харчування виключно самим молоком. тому я б не поспішала казати, шкідливо чи ні. якщо ви добре після того почуваєтеся, то чому б і ні? ^.^
     
  5. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Власне вівсянка теж на воді, а потім заливаю трішки молоком. А ще дуже люблю варену на воді і в перемішку з печеним яблуком, смакота.А ви, ятак зрозуміла, вживаєте молочне і яйця?
    та ніби нормально. якщо в міру, то корисно.
     
  6. Nemi

    Nemi Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    яйця так. з молочного домашній кефір, молоко хіба що у випічці.
     
  7. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    В мене ще декілька питань, до знавців здорового харчування :)
    1.Чи смажена їжа на олії і печена чи варена з олією, однаково шкідливі?
    2. Чи корисна цвітна капуста, бо колись читала, що в ній містяться, якісь речовини, які назбируються в нирках.
    3. Чи печете ви домашню випічку?печенька, якісь? поділіться рецептами, що б була без маргарину.
    4. І чи вживате пекінську капусту?
    дякую за відповідь!

    Ще згадала про одну улюблену смакоту. тушені стрілки від часнику, цибулі!ммммммммм!!!
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Здорове харчування

    коли я була дитиною то особливо чіпсів і водички не було :) Ну і в нас в сім"ї завжди харчувались просто, прості страви без варіння паріння годинами, не захоплювались жирним. А ще майже не солили і не цукрили страви.
    Тобто зараз харчуємось так само тільки без м"яса-риби. Правда цукру в хаті нема взагалі :). Не знаю нащо він би нам мав пригодитися. Це не принципово ми не купуємо, просто колись пачка закінчилась, а нової не було потреби купувати, і так вже роки два.
    +я. Я правда люблю більше кисло-молочне, а чоловік дуже любить цільне молоко.

    ---------- Додано в 13:34 ---------- Попередній допис був написаний в 13:30 ----------

    ви зациклюєтесь,а не варто :)
    все те що я їм. Як хочу смажного, то їм смажене, головне без надміру.
    Ну і як харчуватись здорово, то самі будете відчквати, що піде на користь а що ні.

    ---------- Додано в 13:35 ---------- Попередній допис був написаний в 13:34 ----------

    ви зациклюєтесь,а не варто :)
    все те що я їм. Як хочу смажного, то їм смажене, головне без надміру.
    Ну і як харчуватись здорово, то самі будете відчквати, що піде на користь а що ні.
     
  9. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    от і я, людлю і молока скланку випити, і крслого молока зїсти і йогурт і сир і сметану :)

    Тобто солодкого ви ніякого не вживаєте?

    ---------- Додано в 13:37 ---------- Попередній допис був написаний в 13:36 ----------

    Ну може є трохи :) просто я зараз тим питанням взялась грунтовно, і хочу вияснити всякі нюанси, які мене мучать :) щоб не мати зайвих ілюзій...
     
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Здорове харчування

    вживаємо (трохи), просто от цукру в хаті нема :). Як щось печу, то з медом (правда я рідко печу).
    це вже багато. Так можна нервовий зрив дістати. Трохи відпустіть ситуацію, по черзі відмовляйтесь від шкідливого.
     
  11. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Та намагаюсь, але я дуже сприйнятлива на негативну інформацію, переймаюсь часом надміру. Хоча зараз все так непевно, один одному перечить. То вже сшікливе, то не добре, чай гарячий з медом - так взагалі зброя масового винещення :)Але дякую за пораду:) буду старатись :)

    Наварили меду з кульбабки ...мням-мням!:girl_dance:
     
  12. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Дівчата порадьте як пояснити свекрусі, що супи, борщі зварені на ребрах, кістках і т.д. не дуже корисні. а може і корисні, тільки я не знаю. Весь час на мене свариться як я пробую тільки на олії варити. Разом з тим незадоволена, що чоловік важить під 100 кг і має тиск і т.д і то в 35 років. причому діти теж мають їсти з загального столу, де все на кістках, бо інакше то просто вода. чи можна дітям таке їсти? бо я щось не можу її переконати.
     
  13. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Мені з тим легше, мама якось давно зрозуміла, шо доброго в тому мало. Супи варемо дуже легенькі, часом просто на олії (без зажарки), іноді буквально з шматочком мяска. Ми такі любимо, і тато не протестує.а от в брата в зятях тепер з тим проблема, не сприймає їхньої їжі. дуже все жирне, мясне, ше й на смальці смажать, бо мають свою свиню, і не маю де його діти.А от в мого дядька, ситуація інша, в його розумінні, добрий борщ, чи сум, то коли в ньому кості плавають, тушена капуста, то коли мяса більше ніж капусти. Не знаю, тут напевно не переконаєш, поки їй ж зле не стане від її супів :)
     
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Здорове харчування

    та боюсь її не переконаєш. Це ж просто здоровий глузд, що їжа має бути різноманітна, а не з різного м"яса.
    Раз через три можна і на ребрах, але не кожен же раз.
    ну та можна, але раз через 10 :) в тебе ще ж зовсім малі діти.

    та бачиш, що вона сама не знає, що хоче
     
  15. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Діти так ще малі, але ж баба хоче щоб добре виглядали. В чоловіка в основному сидяча робота і швидко втомлюється. треба терміново якось переконувати свого лікаря щоб думав за своє здоров"я, а почав з їди і хоч би трохи прислухавася
     
  16. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    то ваш чолові лікар? то можливо він переконає свою маму, що це шкідливо, або хоч просто зайве. І є інші продукти, від яких її внуки гарно виглядатимуть :)

    ---------- Додано в 15:10 ---------- Попередній допис був написаний в 15:09 ----------

    а, то спершу ше треба чоловіка переконати?
     
  17. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    я печу на маслі різні пироги і печива, або на кефірі чи олії. люблю робити легкі тортики -бісквіт+зверху желейна масса з фруктами.
    роблю собі кисіль, фруктові салати. але коли зовсім ліньки-то йду в магазин "рошен" і там купую все-таки шось смачне:girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    і маю ще парочку питань:)
    Чим корисним можна перекушувати на роботі, на парах, в дорозі???бо рука так і тягнеться за йогуртом :)
    І от діти, своїх ще немаю, але є племінник (6років), і як гуляю з ним. ну то само собою просить якогось цукерка (побільшого і побільше, дуже любить солодке). Шо купляти? оті кіндери, бпрні дійсно "корисніші" від звичайних печеньок, цукерок, чи то просто видурювання грошей?
     
  19. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    я рятувалася бананами, горішками, робила собі канапки.

    в мене дитина- індикатор хімічних добавок. якшо зїсть десь щось-де трохи більше домішків-одразу висипає. так от від кіндерів і сочків висипає найбільше, і ще від актімелю і дитячого молока в пакетиках - "тотошка". купую їй морські камінці або кукурудзяні палички (оті шо пачка паперова з зайчиками), соломку.
     
  20. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    нагадало дитинство :) особливо морські камінці :)