Здорове харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Lebidka, 27 Квітень 2009.

?

Яке харчування ви вважаєте найправильнішим?

  1. Роздільне харчування

    56 голосів
    12,7%
  2. Вегетаріанство

    23 голосів
    5,2%
  3. Сироїдіння

    9 голосів
    2,0%
  4. Їсти все, але в міру (не переїдати)

    336 голосів
    76,4%
  5. Головне, щоб смачно

    16 голосів
    3,6%
  1. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Я з 15 лютого- пережила день Валентина і відмовилася від цукру :).
    Але ще від хліба, круп, картоплі, сухофруктів. В мене для цього свої причини.
    В перші 2 тижні не їла ще й фруктів. Це так, щоб відмова від солодкого проходила легше.
    Замість хліба печу коржики з мигдалю і насіння льону.
    Немає тих дурних перепадів настрою, немає такого вселенського почуття голоду, як раніше.
    Настрій хіба покращився. Стала ще спокійнішою, тепер мене дуже важко роздратувати.:)
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  2. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Ну, науковці - то не нація, якій диктатор запудрив голову все ж. Про об'єктивність наукової спільноти можна довго сперечатися, тільки навіщо, коли вона в середньому і так вища, ніж об'єктивність будь-якої іншої групи, пов'язаної релігійними, корпоративними чи політичними інтересами. Община усіх представників науки на голову б'є інші спільноти в аспекті різноманітності і об'єктивного сприйняття реальності. Це логічно і легко пояснювано: хто б не фінансував науку у короткій перспективі, у довготривалій - її "фінансує" лише розвиток і поступ людського роду.

    Так про це й питали в наведеному опитуванні. Згідні, інакше чому б відповідали, що не бачать шкоди? Науковцям не притаманний подвійний стандарт відповідей.

    Є таке, але це не такі великі ділянки, порівняно з потребою зерна, і частіше ці землі, що заростають бур'янами, все-таки не найпридатніші. Закон оптимального використання ресурсів у людей загалом працює.

    Це дуже круто. Тут багато прикладів довкола, як бережливо ставитися до землі і її дарів. Але ж і демографічно між Німеччиною і Азією або Африкою - прірва.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Ключове слово- довготривалій..
    Звичайно, що правда колись вийде на світло, і хоч би не було занадто пізно.
    Про науковців і їх незаангажованість можна довго сперечатись, але чого варта тільки статистика, видана Кeys у 1950 роках про вплив тваринних жирів на організм людини, підвищення холестерин. Чого брав тільки окремі, йому вигідні країни до уваги?
    Як кажуть, не довіряй жодній статистиці, яку ти не зманіпулював.:)
    Вже зараз людство побачило, що відмова від жирів не привела до нічого доброго. А коли в 1974 році профессор Yudkin видав книгу про шкоду цукру і вплив його на коронарну систему людини, то це не тільки не бралося до уваги, а навпаки, він нажив собі дуже багато ворогів. Хто зна, чи ті, які зараз говорять про шкоду ГМО на організм людини, не виявляться праві. З підтвердженнями. Щоб провести таке дослідження, потрібен час, гроші. Тому фінансування дуже важливе.
    А скільки науковців помиляються навіть самі цього не усвідомлюючи.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Воно-то так, трапляються проколи. Все ж, якими би вони значними не були, зберігається певна кореляція к-сті досліджень, умовної "проритості" теми наукою і імовірністю допущеної похибки. Тут між холестерином і ГМО є оптимістична різниця. То була середина 20 століття, тоді не те що холестерин в'яло вивчали - тоді лікували "жіночий невроз" електрошоком, а батькам діток-аутистів всерйоз стверджували, що вада розвитку дитини спричинена особливістю материнського характеру. Тому я бачу "покращення життя вже сьогодні" в науці у трьох аспектах: серйозніше піддавання сумніву загальноприйнятого, відкритіша до власних помилок спільнота, завзяття у вивченні недовивченого. По Європі розповсюджується концепція "домашніх" лабораторій, де просто люди-ентузіазти купують недороге обладнання і проводять нереально круті досліди, чим серйозно стимулюють професійну спільноту працювати ще уважніше і краще. Об'єм відомої нам інформації, зібраної статистики, технологічна складність обладнання, його точність - це все розвивається не лінійно, а космічно швидко. Зараз стан науки порівняно з 60-ми не просто удвічі кращий, він захмарно кращий. Тому імовірність помилки стійко прямує вниз. Особисто я цим дуже тішуся.
    Ви навели дуже промовисті приклади, варто, щоб побільше людей про них знали! Дякую! :*
     
    Останнє редагування: 27 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 1
  5. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    @famenlviv Ще стосовно прикладу холестерину-цукру - у той час, на жаль, була важлива політична складова... Америка диктувала стандарт, Європа його скопіювала, дивлячись на "передових і найкращих", а в Союзі взагалі по-своєму транслювали, що і досі видно у тодішніх "Полезная и здоровая еда". Зараз ситуація з політичним впливом, диверсифікацією і всіма супутніми наслідками зовсім інша. Умовний приклад: часто-густо німецькі лабораторії щось надосліджують, що не вписується в наче-стандарт; тягнуть за рукав канадських вчених, ті раптом підтверджують клінічно; тоді американцям уже також негоже стільки мовчати, коли все опубліковано і волає до неба про помсту, і, скрегочи зубами, таки погоджуються - та, в нас теж такий результат, ну добре, ми змінимо свої вимоги-рекомендації харчовій/косметичній асоціації. Важелів впливу нині набагато більше, а знаходяться вони не в одній руці. І це круто.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. maavka

    maavka Well-Known Member

    @labisqwee. Щодо ГМО. Чим більше будуть вирощувати ГМО, тим більше буде порушуватись рівноваги в природі (все взаємопов'язано, про це ще Вернадський багато говорив). Що ж з бджолами буде? Зараз і так учені б'ють на сполох, бо бджоли наче вимирають. Точної причини ще не з'ясовано. Не думаю, що їм сподобається пилок з ГМО рослин. Знаю, що шікдники ГМО рослин не чіпають (інакше ГМО було б і невигідно вирощувати). Тобто шкідникам буде менше їжі, їх поменшає, через те поменшає істот які харчуються шкідниками і т.д., думаю ви знайомі з тими екологічними ланцюжками і знаєте як все тісно взаємопов'язано. А якщо бджіл стане дуже мало, то це взагалі буде масштабна катастрофа для всіх.

    Невже вам би хотілось давати то ГМО своїм дітям? Інші істоти не їдять ГМО а ми маємо їсти цих мутантів, які не властиві природі. Все таки селективні методи, це коли відбирають рослин, запилюють штучно чи природньо запилююьться і виводяться нові сорти. Тобто таке і природі відбувається, схрещування різних видів, просто це хаотично, а не цілеспрямовано, як у селекції. А ГМО, то вже втручання по повній, в природі такого нема. І мені здається наслідки всі добре не вивчені, що наприклад буде з людьми через кілька років, 10 років іт.д., якщо багато їсти ГМО. От наприклад, звідки взялись ці всі хвороби гіперактивності, неспрйняті глютені, аутизм, синдром Рене, алергії та ін. Ще півстоліття тому такого точно не було. Тут точно важко сказати. Я не кажу, що то все ГМО, звісно ні, тут напевно багато факторів. Просто нема гарантіїх ГМО не принесе подальших проблем.

    Щодо нагодувати людство. Альтернативи є і будуть. Хто шукає, той находить.
    Раз за то тема зайшла, і думаю до харчування воно має відношення
    Зараз набуває популярності жити в будиночках поруч з своєю ділянкою і займатись на ній органічним землеробством. Тільки фізично працювати на тих ділянках не потрібно, застосовуються методи пермакультури. Зеп Хольцер написав багато книг на цю тему і сам має таку ділянку, на якій все гармонійно поєднано, де і бур'яни приносять свою користь. Та і інші люди роблять успіхи в цьому напрямку.
    Так от, якщо люди що будуть таким займатись в них завжди буде надлишок врожаю (якщо все органічно поєднувати), та й людям насправді так багато їсти, як більшість їдять не потрібно. І по цій ідеї, цей надлишок буде продаватись. І продовольства буде дуже багато, будуть задіюватись землі, які пустують. Крім того якість таких продуктів по смаку і властивостям буде дуже висока. Адже люди будуть вирощувати з любов'ю, бо це ж для себе робиться. А рослини, вода (яка міститься в рослинах,плодах і у всьому), на це все реагують і це не казочки, а доказано наукою (раджу документальний фільм вода, а і щодо рослин також робили такі досліди на емоції людини). Та й кожен сам знає, що з рідного села, дачі, все смачніше, ніж куплене, я наприклад ту різницю відчуваю.
    Ця ідея, називається ідея родових поселень, правда створена вона російським автором. І в Росії цей автор навіть створив партію присвячену цим ідеям, та ухвалено закон в 3 областях Росії, що людям дається безкоштовно земля назавжди з можливістю передання її по спадку, для того щоб створити там родове поселення. Тобто це не просто красиві слова, що лише в теорії
    Ось наприклад що каже Зепп Хольцер, щодо продукування продовольства, з інтерв’ю Пустыня или рай. Зепп Хольцер
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Я розумію, що Ви можете підозрювати в незнанні цих ланцюжків якусь лабіскві на ДП. Але підозрювати в їх незнанні і в свідомому плюндруванні, недбанні, нищенні усіх разом взятих людей, які досліджують ГМО?.. Не все так песимістично, але для того, щоб це знати, треба зазирнути глибше, ніж у телевізор і газети. Випадок з бджілками досліджений, причина знайдена (пестициди), відновлення популяцій бджіл на очищених від пестицидів територіях зафіксоване. З ГМО і шкідниками теж необов'язково все через п'яту точку робити, в людей на те і є голова, щоб розпорядитися знаннями мудро.

    Мутанти - це лабораторні випадки умовної грушки і таргана, як тут було зазначено (до речі, як мило, що не котика, не метелика, а таргана! Такі тонкощі досить добре показують присутній у людини bias). А ГМО-баклажани, наприклад, не мають нічого спільного з тарганами. І процес модифікації гену нічим не відрізняється сам по собі від процесу модифікації гену в природі, еволюційно. Тому невластивий природі - то радше з розряду газетних жахів. Грушки-баклажани таргановими генами якось особливо смачними не зробити, відповідно, їх ніхто не продасть і не виготовить. Поки процес зосереджується у підсиленні одних генів овоча або деактивації інших.
    --- дописи об"єднано, 28 Березень 2017 ---
    Гарантії нема ніде, ніколи, ні в чому. Про це добре пам'ятати.
    По-перше, півстоліття тому з діагностикою було трошки тугіше, ніж нині. По-друге, багато інших умов життя змінились до невпізнання, виділити один фактор і дослідити важко. З таким підходом можемо сидіти вдома десятиліттями - це зменшує шанси потрапити під автобус, а для нервової системи взагалі безцінно.
    --- дописи об"єднано, 28 Березень 2017 ---
    Пермакультура і всілякі альтернативні варіанти - це реально добре. Але їх ефективності замало. Погляньте на прогноз зростання населення на найближчі 50 років, все набагато складніше, ніж те, як нам пропонується думати.
     
    Останнє редагування: 28 Березень 2017
  8. maavka

    maavka Well-Known Member

     
  9. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Науковці це одне, а харчові концерни - інше. І ми самі причиняємося до цього зла набагато більше, ніж будь-яка наука. Перестати купувати колу, чіпси і ходити у макдональдс - простіше-простого ж? Якби концерни не отримували від нас прибутку, вони б давно були змушені перепрофільовуватися на здоровішу їжу.

    Перший-ліпший приклад, решту можете пошукати. Вівця і трава - різні організми, і от (@Orman це і Вас може зацікавити, міжвидовий обмін генетичною інформацією посередництвом патогенів) https://www.sciencedaily.com/releases/2010/11/101104083102.htm

    Це дуже важливо. У природі теж бувають такі катаклізми, як посуха і т.д., при яких звичні ланцюжки так само страждають в описаний Вами спосіб. По-перше, за допомогою ГМО можна пробувати нівелювати наслідки таких ексцесів. По-друге, тут аналіз по питанню, яке Ви задали. Genetically Modified Organisms (GMOs) | Learn Science at Scitable

    Сумно це писати, але українська екологія не в тому стані, щоб можна було бути абсолютно впевненим. Я загальну картину мала на увазі. Ви можете бути певні своїх рідних, але коли на кожному кроці свої грибовичі, то на природу покладатися теж варто обережно.

    ГМО потрапили до магазинів у 1994, дослідження тривають відтоді. 20 років уже минуло. So far so good... Побачимо. Фізика речей поки не дає підстав боятися чогось надзвичайного, крім єдиного фактору - новизни. Яка у природі, як бачите, не така вже й новизна, овечки (не ті, що Доллі =) ) не нарікають.

    Глобально перенаселення є і воно тільки зростатиме. Проблеми з плідністю в Європі викликані віковим фактором і іншими чинниками. Тут навіть можна б було хитро закрутити, що от, подивіться, у Європі ж заборонені ГМО, і саме тут у людей проблеми з народжуваністю. Але це маніпуляція фактами. І така сама маніпуляція - казати про якусь родючість неєвропейців. У них просто інша культура, для них багатодітність - норма.
    Гомосексуалістів не було? Їх частка в кожній популяції відсотково стала. Поцікавтеся, дізнайтесь. Гомосексуалісти були у древній Греції, у Римській імперії, у СССР, у Росії, яка їх так заперечує, в ісламських країнах, де їх винищують, - завжди, у кожен час у кожному соціумі. Біблію Ви не читали? Там теж вони згадані не як абстракне теоретичне поняття. Гомосексуальність визначається в основному будовою мозку і екологія, пестициди та ГМО не мають на неї впливу.

    І наостанок про складність ситуації. Відколи Монсанто купили німці, умовно кажучи, Ви самі підтримуєте ГМО кожною покупкою аспірину чи інших ліків Bayer. What the Bayer-Monsanto merger means for food, farmers and the environment | DW Environment | DW.COM | 15.09.2016
     
    Останнє редагування: 30 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. maavka

    maavka Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  11. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    А що ви істе? Бо мені щось нічого крім макаронів, моркви , буряка і капусти на думку не спадає.
    А чим сухофрукти погані?
     
  12. maavka

    maavka Well-Known Member

    Сухофрукти не є погані, а корисні. Цукор має поганий вплив, якщо йдеться про рафінований. А природні цукри (у меді, сухофруктах, фруктах) дуже корисні. Я би не відмовлялася від них. Недавно чула про хворобу низького рівня цукру. Тому солодке треба їсти

    Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Самі сухофрукти корисні, шкідливими є речовини, якими їх оброблять для зберігання. Крім того чула, що має значення і технологія висушування, бо ті сухофрукти, які не містять шкідливих речовин мали б бути темними, зморщеними і непривабливими на вигляд. Особисто я сухофрукти з раціону не виключила (можна їх вимочувати, відварювати), але на 100% корисними і безпечними їх вважати не можу. Але так само не можемо бути впевненими в якості меду і свіжих фруктів.
    Не знаю що їсть форумлянка, але розкажу про свій досвід: наприкінці січня відмовилася від цукру і намагаюся обмежити вживання продуктів з глютену (виключила хліб і продукти з борошна, картоплю). Перевагу надаю пшону, гречці (не містять глютен) і нешліфованому рису, сочевиці, відварюю заморожені овочі. Вівсяні пластівці і картопля тепер взагалі здаються не їстівними (на смак як клей).
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Овочі їм всі- морква, капуста, помідори, перець, салати- різні, найчастіше- маш, айсберг( не знаю, чи так буде українською), перець, шпинат, кукурудзу( рідко в салаті), огірки, кольрабі, броколі, цвітну, кабачки, гарбуз. Це мої основні. Деколи шампіньйони, деколи топінамбур, як знайду. Пісними я їх не їм.:)
    Навіть піццу печу з цвітної капусти.
    Хліб ( ну те, що їм замість хліба)- 120 г обезжиреної сиркової маси, 50 г мигдальної муки, 50 г лляного насіння, перемеленого, трошки цілого, 2 яйця, соди, загашеної оцтом. Виходить 6 коржиків.:) Десь 2 в день. З сиром.
    Зранку ще сиркову масу 150 г з 2 ложками ягід і 1 ложкою лляної олії. І фрукти. Стараюся не їсти більше 2 в день.Стараюся :). Раніше не їла бананів- але без цукру важко. Тому вже присутні в моєму раціоні.
    Макаронів не їм, вже давно. Хоч з цільного борошна і здорові, але це мій експеримент. Для чоловіка- варю.
    Молока стараюся також багато не пити. Хіба 2 ложки до кави.
    Йогуртів не хочу. Мені від них не дуже добре. Якби була в Україні- робила б сама. А тут не хочу панькатися. Кефір- коли потепліє.
    Мясо і рибу. Стараюся без маринадів. Деколи не виходить.
    Горіхи всі, крім макадамія( не люблю). Кокоси( олію і чіпси). Масло, яйця.
    Бобові- раніше не їла, мені від них було зле, аж до рвоти. Зараз попробувала квасолю- все нормально. Може по трохи буду вживати, але небагато.
    Зараз маю на городі черемшу. Ще відкрила для себе яглицю.
    Зараз в мене набагато різноманітніший раціон, ніж був до цього.
    Мої гріхи- це різноманітна м"ясна нарізка- шинка, салямі, запечене мясо.
    Мені просто дуже потрібно виздоровіти.

    Ну я ж написала
    --- дописи об"єднано, 1 Квітень 2017 ---
    Ніколи такого не чула про здорових людей, якщо в них немає порушень у вуглеводному обміні( тобто діабетиків). Можна детальніше, де таке чули?
    --- дописи об"єднано, 1 Квітень 2017 ---
    Раніше любила сушені абрикоси, то довго приходилося шукати, щоб не були оброблені сульфітами. І ще просто дуже багато містять ще додатковий цукор.
     
    Останнє редагування: 1 Квітень 2017
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Дівчата, я не придираюся, не думайте, мені дійсно цікаво.@famenlviv дійсно різноманітно. В мене просто основне то каші, того й питаю, ну і фантазія погано працює. А як ви піцу з цвітноі капусти робите?
    Сухофруктів теж не купую, але через те, що їх обробляють. Зараз мені сказали, що інжир і фініки можна купувати, бо їх просто сушать, хочу спробувати.
    @Alstroemeria а що не так з вівсяними пластівцями?
     
  16. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    А можна в двох словах, чому такий особливий раціон?
    Щось трохи нагадує мені палео дієту, але не зовсім.

    Є тут, до речі, ті, хто в харчування дотримуються палео протоколу?
     
  17. MakarOnka

    MakarOnka хлопчача мама :)

    @KAPUCHINKA ось відповідь чому вівсяні саме пластівці не корисні (купую крупу, або в крайньому грубі пластівці, які потрібно варити 10-15 хв.)Instagram post by LENAНутриціолог.Освіта в ЄС • Aug 15, 2016 at 12:03pm UTC
    Дуже грамотна кубіта і цікаві, багато що пояснюючі пости пише.
    Надіслано від мого ASUS_Z00VD, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Зайва вага і місячні без таблеток не приходили.
    Зараз вперше за 3 роки після 1,5 місяця- місячні, і зайва вага потрохи прощається зі мною. Не так, як хотілося б, але до того- ні грама. Були вже різні дієти.
    Мені дуже подобається палео- концепт, але я не можу без сиру і масла. Хоч знаю, коли забираю молочку, справи просуваються краще. В плані зайвої ваги.
    Ще мушу перевіритися на алергії, бо деколи після яблукa і горіхів пече в горлі.
    І ще в Німеччині зараз крутять по телевізорі лікарів, які за допомогою харчування лікують різні хвороби. Так от, мій діагноз найкраще лікується саме таким харчуванням- багато овочів, трохи фруктів, трохи м"яса і риби.
    За молочку, ще й теперішню, вони говорять - тільки біо, бо в іншому молоці не тільки антибіотики, а ще й кoрів доють весь час, не роблять перерви, коли вони виношують телят, тому таке молоко містить багато естрогену, який провокує зайву вагу і пухлинні захворювання.
    Die Ernährungs-Docs
    Взагалі- дуже цікаві передачі, лікують діабет, ревматизм, полегшують розсіянний склероз, і інші тільки за допомогою харчування, там дійсно дуже цікаво подивитися, як у людей за декілька місяців змінюються аналізи.:) Деякі повністю звільняються від необхідності приймати таблетки.
    Овес- раніше в Німеччині, коли ще не було інсуліну, діабетиків, які вже були майже в діабетичній комі, садили на дієту з вівса, на тиждень. Допомагало. У вівсяних висівках міститься бета-глюкан, який має здатність знижувати глюкозу в крові, і ще овес чудово знижує холестерин.
    Але це не був той овес, що зараз продають, а цільнозерновий. Сучасні пластівці ще й оброблені гарячим паром, що робить їх такими м"якими.
    Читаю часто цього блогера, від нього перебрала собі такі цікаві рецепти- як морозиво з банана, авокадо і какао. Ну він ще багато чого цікавого розповідає про продукти, їх походження і обробку. Але він німецькою пише.
    Urgeschmack – Natürlich essen – gesund leben
     
    Останнє редагування: 1 Квітень 2017
    • Подобається Подобається x 2
  19. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @MakarOnka а де крупу купуєте?
     
  20. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Я вважаю що це чудово!!! Лікарі в першу чергу повинні коригувати спосіб життя та харчування, а вже тоді лікувати. А в нас все навпаки.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1