Здоров'я під час вагітності та після пологів (2)

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Cifalius, 2 Червень 2008.

  1. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Міністр Супрун про гіпертонус:

    Гінекологія - ще одна галузь медицини, де поширені міфи. Один із таких - "тонус або гіпертонус матки". Багато пацієнток ще на ранніх термінах вагітності можуть почути від лікаря, що мають цю проблему та починають лікування, яке насправді геть не потрібне. Попросили лікарку акушера-гінеколога Наталия Лелюх простою мовою пояснити, що ж це за “діагноз” та що робити, якщо вам його поставили.

    Матка – це унікальний орган, що складається з м’язів. А м’яз, якщо він живий і працює, має право на скорочення.
    Коли жінка вперше робить УЗД під час вагітності і лікар помічає, що м'язи матки скорочуються, це може бути викликане нормальними та безпечними причинами:

    - хвилювання майбутньої мами,
    - датчик УЗД,
    - сам факт вагітності.

    Звичайно ж, що існує такий діагноз, як загроза переривання вагітності. Хоча, на думку експерта, цей термін не відповідає дійсності, бо під час вагітності загроза її переривання існує з самого початку і до кінця. Пройде вона лишень після пологів. Це, так само, як й алергія на ананаси мине лише тоді, коли їх не стане.

    На ранніх термінах вагітності, так само, як і на пізніших, достовірним критерієм оцінки підвищеного ризику переривання вагітності виступають - довжина шийки матки та стан внутрішнього вічка (вимірюється вагінальним датчиком). Це наявність специфічних ферментів у виділеннях жінки й це комплексні показники доплерометрії маткових артерій.

    Тому, досить кумедно для стороннього спостерігача, коли жінку з "тонусом матки", намагаються вкласти на лікарняне ліжко при:

    - повній відсутності скарг з її боку;
    - без огляду вагінальним датчиком;
    - за висновком лікаря УЗД, де великими буквами написано: гіпертонус міометрія без жодної інформації про довжину шийки матки та стан внутрішнього вічка.

    Тому, коли ви почули це страшний вирок "тонус матки", не поспішайте одразу бігти в стаціонар, та лікувати те, що не потрібно лікувати. Такого діагнозу не існує.

    Якщо світова спільнота акушерів і обговорює тему тонусу, то мова йде про надмірні скорочення матки в пологах – частіше за 6 переймів на 10 хвилин, коли скорочення не супроводжується адекватним розслабленням та призводить до тетанічної (від слова тЕтанус) судоми м’язів. А тоді вже до операційної, будь ласка, тому що матка не може розслабитись, її судомою звело і нормальний перебіг пологів уже неможливий.

    Краще ввічливо запропонуйте лікарю не лінуватися та не проявляти чудеса ворожіння по зображенню абдомінального датчика. Бо ж, досить просто оцінити ступінь проблеми не за міфічним тонусом, а за станом шийки матки.

    Бажаємо вам здорового перебігу вагітності та здорових малюків!

    [​IMG]
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  2. VsjaVolodina

    VsjaVolodina New Member

    Не знаю чи в цю тему пишу, але дівчата, чи виявляти в когось антитіла до гепатиту?
     
  3. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Вчора відкрила лікарняний, а ввечері температура піднялась до 37,5, горло і соплі. А я такі плани мала - навідпочиватися!
     
    • Співчуваю Співчуваю x 5
  4. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Отже, моє малятко дуже низько опустився. Страшно трошки, бо ще би треба хоч 2-3 тижні доносити. Корінець сказав лише про колінно-ліктьову. Але у вівторок йду до гінеколога, боюсь, що зараз щось випише, або в лікарню захоче відправити...
     
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а шийку міряли? у висновку що написали?
    я з тим низьким положенням від 34 тижнів ходила, доооовго :)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Шийка - 33мм. Якраз 33-34 тиждень. Нижній край плаценти - високо.
     
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    виглядає нестрашно
    А берегтися вагітній ніколи не завадить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    почався якийсь біль в ногах, вже з тиждень, може і більше. Болить литка, ота мягка частина під коліном, типу самі м'язи чи що... Сьогодні ввечері якось аж важко було сходами йти вниз. Що це таке? Якийсь натяк на варикоз чи реакція на збільшення навантаження через масу?
    Колись таке бувало хіба що коли з каблуків переходила на деньок на взуття без підборів (ну а на роботі я завжди хоч трохи "висоту" наганяла підборами). Або ще після корчів часом таке було, що потім той м'яз болів, але ноги мені зараз корчі не хапають, на щастя, то звідки той біль?
     
  9. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    А мені якраз останній тиждень дуже хапають корчі посеред ночі якраз тих м'язів на литках..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    Десь після 30т в мене теж таке бувало після сну, ніби вагони розгружала, особливо після насиченого дня. А за якийсь час вже зривалась вночі, бо то таки корчі бували, просто ще не сильні і я могла їх проспати. Зараз, останні тижні як рукою зняло, вже того не має, попри вагу, термін і тд.)
     
  11. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Щось я розклеїлася із вихідних, дотепер купки не можу зібратися. Трішки в суботу попрацювали в селі, але в межах розумного, не брала на себе важких задач. Але увечері відчула дискомфорт у спині, схоже на нирки - не болить щоб боліло, але час від часу щось там (особливо з правого боку, там де мені полікінезію побачили) не те. Плюс до того ще противна печія вже другий день. В колінно-ліктьовій стараюсь стояти, рідини п"ю багато, але щось тривожать мене ті нирки. Що робити? Певне, завтра, бодай, аналіз сечі здам і тоді лікарці задзвоню за результатом. Що взагалі пити, щоб то прогнати, якщо справді вимальовуються проблеми з нирками?
     
  12. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Я канефрон минулої В в такому випадку пила і дієта.

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Аналізи теж показували, що там щось барахлить? Звикла довіряти собі, але, думаю, може то я засильно прислухаюся. Всі попередні аналізи були в нормі, а тут чую, що до наступного тижня тягти не варто і тре завтра здати, аби заспокоїтися.
     
  14. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Ні, якби були в порядку, то не пила б просто так.
    Десь на 28-29 тижні черговий аналіз сечі був поганим, білок був точно. До того все було в порядку і навіть відчуттів поганих не було.

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Перші місяці вагітності, та й в другому триместрі аналізи сечі весь час погані були. Пила Канефрон довго, навіть потім виписували антибіотики. Ну тьфу-тьфу останні рази вже аналіз нормальний.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. NevgamovnaV

    NevgamovnaV Member

    @Gloria Tempus В мене на 27 тижні вагітності були дуже погані аналізи мочі(білок високий, лейкоцити, еритроцити) а болі в нирках майже не відчувала. Був стаціонар з антибіотиками. І до речі робили аналізи мочі різними способами, і один гірший другого. Краще здати анлізи, щоб перестрахуватись. Канефрон також пила.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  17. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Власне, нині здала аналізи. Подзвонила лікарці своїй, то каже результати ми побачимо завтра, а нині починай пити Канефрон. Назначила в таблетках, хоча у першу вагітність теж пригадую, що деякий час пила Канефрон, але у краплях (але тоді болю не було, трохи відхилення у аналізах сечі).
    Хто знає, хіба у краплях він не краще всмоктується? І ще одне: лікар назначила по 1 таблетці 3 рази в день, в інструкції - доза вдвічі більша. Чи то так має бути, бо вагітність...
     
  18. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    В краплях таки краще, постійно, якщо пила, то лише у краплях.

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
  19. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    А ви пили по інструкції, чи індивідуально лікар назначав? Бо лікар у таблетках вдвічі меншу дозу назначила.
     
  20. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Вже не пригадаю, востаннє то було 3 роки тому. Можливо у Вас зараз менша доза, бо ще аналізи не готові.

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2