Жінка в християнстві

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Orman, 5 Жовтень 2017.

  1. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Не для холівару, але я би уточнила, до якої саме гілки християнства Ви відноситеся. Бо навіть католики і православні мають відмінні погляди на планування.

    Я маю трьох. Моє здоров'я зараз таке, що вагітність може суттєво нашкодити. А може і не нашкодити - це просто ймовірність і точка зору лікарів. Чи буде моральним і відповідальним з мого боку ризикувати собою як мамою моїх вже народжених дітей, не піклуючись про планування? Я теж описаного Вами не розумію, але я не є баптисткою і в мене інші моральні авторитети.

    Я ще бачу велику небезпеку в тому, що Біблія трактується, як собі хто хоче. Одні прочитають цитату і безвідносно до контексту видають її за істину для всіх ситуацій, інші надто колупаються "а чому так написано?", "а за яких обставин?", "а яка була ситуація в той час і в тому місці, коли це писалося?". Я недавно десь натрапила на статтю богослова, де він пояснював, як сам розбирається в біблійних текстах. Так от, та людина цікавиться словами з першоджерела, вчить історію того місця, яке описане в конкретному місці в Біблії, звичаї, яка політична ситуація була, соціальна і т.д. і т.п. Дуже цікаво. А стосовно трактування цієї окремої цитати "плодіться і розмножуйтеся", то тут ціле поле для суб'єктивізму. В нас на парафії є отець, в якого то класика жанру - в кожній другій проповіді заклики народжувати 5-8-10-12 дітей. Я це сприймаю як "один з можливих варіантів", а не щось фундаментальне.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Корисно Корисно x 1
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    просто не вбивати дітей і все.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    @Freedom UK знаєте, я собі думала буквально вчора як оте "прийняття" часом формує чи то змінює життя людини. А чого думала? Бо аналізувала собі життя одної своєї знайомої. В неї зараз 8 дітей і буквально тиждень чи два тому вони переїхали жити в невеликий будиночок (в дачному кооперативі!) в село. Місця тут їм було мало, їм належала у 3кімн.квартирі лише одна кімната і всякі вибивання житла для багатодітних не давали результатів. І кілька років тому випала нагода взяти на виплату на 10р. занедбаний будиночок. Чоловік своїми руками приводив його до ладу кілька років. Та і той будиночок теж не є великим. І от нарешті вони переїхали, перевели старших дітей в сільську школу.
    І я ото собі сидю ті два тижні і думаю, що все ж могло бути інакше. Вона за освітою англ.філолог і певно непоганий , бо гарно змінювала роботу від шкіл до коледжів і гімназій. Можна мати заробіток репетиторством. Чоловік з тих, що мають "золоті руки" і все мав якісь підробітки по хатах чи дачах. На меншу к-сть дітей можна незле жити в місті і при тих житлових умовах, що були.
    Але вони стали приймати всіх дітей, які появлялися і зрештою той фактор став визначальним для їх подальшого стилю життя. Не працює і не підробляє вона вже давно. Не виходить купити житло в місті - значить поїхали в село. Продукти деякі в селі можна купити, але хоч раз в тиждень мусять їхати до міста на закупи. І як воно далі буде, то ще тільки з часом побачимо.
    Вони не баптисти, в церкві є щонеділі і в кожне свято. Дітей по черзі ділять між собою і ходять до церкви в два заходи. Діти їхні на диво простоюють всю службу без класичних вередувань і нудьгувань. Я від них дуже багато вчуся весь час. Від двох років вони вчать дітей молитися бодай до ангела-хоронителя і всі діти знають, що коли страшно чи коли переживаєш про щось в школі, то треба помолитися до свого ангелика. Сама мама мені часто говорить, що молитва їй допомагає з тим всім жити. Якихось прямих нарікань в стилі "як важко, як все погано" я ще за ті роки не чула ні разу. Мені з одною дитиною взагалі соромно жалітися, що мені складно з чимсь, але часом як обмовлюся, то вона мені все нагадує про молитву і що все треба віддавати в Божі руки. І бачу, що діти її тішать, вона не сприймає їх як якийсь тягар чи покарання, з їх щоденних радостей вона черпаю свою радість.

    Та не сприймайте це як повчання. То був просто матеріал моїх роздумів кілька останніх днів, і ото нині воно мені якось "вписалося" в цю тему прийняття волі Божої...
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  4. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    @Freedom UK
    Знаєте, читала я про те. Не претендую на щось, ділюся.
    1. Якби ми мали заселити всю землю, тобто безперестанку плодитися. Ем, ми б були як мавпи чи кролики. Ми не є.
    2. З подвійністю, потрійністю значить всього в Писанні, і в такій будові речення, я б не сприймала плодіться як чисто дітьми, а можливо інші плоди св. Духа . Тим більше, вас саме це одне речення дуже насторожує.
    3. Актуальність інколи дуже привязана до часу, і дещо, дещо для мене як вказівник, а не прямий наказ до дії.
     
    Останнє редагування: 15 Липень 2018
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А що ж це я пропустила...
    @Freedom UK

    Для мене в питаннях дітей все «просто».
    -Жінка не є плідна всі дні, тому є простір для маневру.
    -якщо жінка вагітніє - вона народжує
    -якщо вагітність становить загрозу для здоров‘я і життя жінки - подружжя або застерігається природно, або утримується, або консультується з духівником.
    -в словах «плодіться» не написано скільки кому приписано плодитися

    Особисто я б теоретично вже зупинилася на чотирьох, вже ніби і стомилася і все таке. Але якогось страху вагітності і дітей не спостерігаю на просторах нашої сім‘ї.

    Думки про те що я чи хтось вже більше дітей не хоче не вважаю якимись страшними. Маєте право не хотіти. Просто не треба себе накручувати.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    @Orman, а Вас в питанні материнства наставляли (попереджали :girl_crazy:) в юності, чи мали Ви приклади близьких? Чи то вже "в процесі" шлюбу було згенеровано таке розуміння? :)
    Бо в мене накрутка страшна була. Страх і відчай :girl_crazy:
    Зараз спокійно, але сказати, що мене зовсім це питання не турбує - не можу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Співчуваю.
    не можу точно сказати. Але точно в сім'ї вагітність не вважалась кінцем світу. І в процесі шлюбу розуміння зміцніло.

    яке саме питання? Можливої вагітності-зростання кількості дітей, чи моральна дилема?
     
  8. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    От росла я собі, росла, і десь на теренах юності, роздумуючи про майбутнє, "вирішила", що хочу дітей, десь двох.
    У пра, прапрабабусь було 6-9 дітей - але ж то КОЛИСЬ було давно. В моєму оточенні 90% ровесників і коло мого спілкування були єдиними дітьми в сімї. Двоє дітей - така собі рідкість. Троє, четверо... Хіба тьотя має чотирьох, але якась то неблагополучна сімя.
    І от, пройшов час, я заміжня і маю двох дітей. Чоловік хоче третю дитину (не те щоб я проти, але допускаю в голові, що в принципі, нормальне бажання і все може бути...:) ) .
    В той же час, ми вже пару років як читали Біблію, глибше почали розуміти життя, людей та пізнавали Бога і Його роль конкретно в нашому житті. Коло нашого спілкування виросло, за рахунок багатодітних сімей (в наш час мати 4 дитини?! :)) - в тому числі.
    Вагітність третя була достатньо виснажливою, особливо в психоемоційному стані. І мені в голові зробилось недобре :) : як так, ще можна мати четверту, пяту дитину?.. Це ж важко, я ж себе взагалі знищу. Невже, чим більше дітей, тим краще? (?!) Як так інші жінки ХОЧУТЬ багато дітей - це ж важко? Чому я не хочу і в мене нема умілєнія при вигляді багатодітних мам або мам-тим-кому-40? Є тільки розуміння, що то велика відповідальність, і як можна радіти за сімї, в яких 3 дитини і більше? - це ж праця неоплатна, а не забава - ростити та виховувати... І чому чоловікам так просто (на перший погляд ;)), а жінці - всі ті проблеми зі здоровям, неспання, різноманітні випорожнення дитячі (какі-соплі-зригування) і укуси під час гв... В общєм, відчуття тотальної вселенської несправедливості, страх перед великою кількістю дітей (йой, вони ж ще й говорять постійно :girl_crazy:), і чому мене ніхто про це не попереджав?!:girl_cool:
    Зараз
    вагітність - не обовязок (фуух :girl_crazy:): і хоча це по суті нічого не змінює (контрацептиви я не приймала і не буду, аборти - ясна річ, що ні, відмовляти чоловіку - нащо?:girl_blum:) - в голові стало легше. Ще почула думку, що дітям треба послужити, тілом жертвувати і т.п.
    І переключилась з думок "яка я нещасна і нема кінця тим вагітностям і купі дітей (ну, зараз третьому тільки 9 місяців :girl_haha:)" на те, що я маю певні обовязки/роботу, відкрила для себе ще нові справи для заробітку, будуємо будинок, налаштовуємо побут, відновлюю форму після пологів, дисципліную та вдосконалюю себе, спілкування з віруючими людьми, дружба, церква, життя з Богом.
    :d25:
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ви трохи все в купу намішали.
    В ключі християнському все чітко - діти дарунок і благословення і нагорода. Що абсолютно не заперечує факту, що з ними може бути важко і багато роботи і взагалі.

    Хто не хоче мати [більше] дітей - є стовідсотковий метод.

    Кожен може собі вибрати, і в кожного вибору буде своя ціна.

    Все решта, це вже в тему про багатодітність в побутовому вимірі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ніц доброго в тому методі не бачу (якщо ти про утримання). А про ціну чиста правда.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Siania

    Siania Love Life

    А хіба мова не про природній метод вичисляння овуляції?
    Мені деколи здається, Бог закликає кожну людину бути щасливою, і слухати себе в першу чергу. Якщо жінка свідомо хоче мати багато дітей, їй не буде важко (звісно, є труднощі, але вони є і у бездітних людей). А якщо ця думка нав‘язана (неправильним трактуванням Біблії, мода, чоловік хоче, батьки просять), то ця жінка буде нещасною.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Так і я не бачу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Бог закликає слухати Його. І дає досить варіантів щоб при цьому людина була щаслива. Він не змушує ВСІХ мати дітей. Не каже кому скільки їх мати. Не зробив жінку плідною кожен день.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @Siania Про те що не буде важко. Та буде, мені важко. Але посильно.
     
  15. Siania

    Siania Love Life

    Я маю одну, і мені капець як важко. Але я щаслива при цьому.
     
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  17. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Йшлося про 100% впевненість, її може дати лише повне утримання.

    Та яке. Фундамент такий, що якщо щиро слухати Бога, то Він дасть те, що є для людини справжнім щастям. Але люди такі люди, мало хто може розгледіти в десятій дитині теоретичне щастя. Я теж би не могла. Мабуть. А оте "слухати себе", то більше десь зі східних філософій, або ж вплив сучасної філософії комфорту, яку підтасовують під християнство. Короч, легко і комфортно - то не про християнство. Якийсь такий висновок я собі зробила)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  18. Siania

    Siania Love Life

    Ну не знаю. Не все що я хочу мені дається легко. Але якщо я того хочу, тоді я щаслива, навіть на важкому шляху до мети. Я зараз не говорю про «слухати себе і валятись в ліжку».
    Але якщо я щаслива з однією дитиною, а хтось з 10-ма, то що я менше християнка, якщо при цьому дотримуюсь заповідей Божих?
     
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я не про те. Можна взяти те ж дітонародження. От якась жінка послухала себе і почула, що їй більше дітей не хочеться, а природнє планування "не її", а на кондоми в чоловіка алергія, ну то вона буде пити таблетки. Вона собі дійшла висновку, що абортивний ефект там взагалі близький до нуля, то все перебільшення, весь цивілізований світ так робить і т.д. Ну але Церква має однозначну позицію щодо цього. І тут виникає конфлікт між "слухати себе" і "слухати Церкву". На цьому етапі більшість людей приходить до висновку, що віра і релігія взагалі-то речі різні і головне зміст, а не форма. І взагалі Церква "приватизувала" Бога. Чи от ті люди, які хочуть мати стосунки зі своєю статтю. Вони ж не просто "себе слухають", вони хочуть встановити свої правила.
    Якщо що, в мене теж є досить питань, де мені трактування і офіційна позиція Церкви створюють дискомфорт. Бо хочеться всидіти на двох стільцях.
    До речі, недавно вичитала, що до другого ватиканського собору Церква вбачала головною ціллю подружнього співжиття народження дітей. Потім переглянули цю тезу і почали робити акцент на природньому плануванні. Може Орман щось цікавого напише про це. А я дочитала книжку "Марія з Назарету", де розповідають про життя Марії під незвичним кутом - як про життя звичайної дівчини, яка навіть не до кінця усвідомлювала, що ж це таке в її житті відбувається. Навіть перед смертю Ісуса в неї були сумніви і запитання, але вона завжди слухала голос Бога, а не голос своїх сумнівів. Не знаю, чи є на світі багато людей, які можуть відрізнити голос свого еґо і голос Бога в своєму серці. Але сам цей процес цікавий)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    1 Коринтян 7 1-9
    тут явно про секс. Про дітей жодного слова.
    --- дописи об"єднано, 31 Жовтень 2018 ---
    Мені здається, що відрізнити то можуть, але починають торгуватися.