Жіночі проблеми

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Радість, 3 Листопад 2007.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    так
    я не лікар. Тому - з цими питаннями до нього. При лікуванні ендометроїдних кіст хірургічне втручання- це лише "одне з". Там цілий комплекс процедур призначається.В тому числі і гормональне лікування ( бо це і гормонозалежні утворення) і фізіопроцедури. Хірургічне втручання показане, коли не дає результату консервативне ( фізіо і гормоно), або коли через кісту настає безпліддя, або коли її розміри перевищують 5см. Такі кісти мають здатність у половині випадків з являтися знову.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. OljaZ

    OljaZ Member

    Думаю все толком роз'яснить лікар, мені ще пропонували штучно вводити в клімакс. Ще лікарі радать видаляти коли кіста досягає в діаметрі 40. Мені видаляли коли було 32*26 але це вже інша тема
     
    • Корисно Корисно x 1
  3. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    А який гінеколог у Львові спеціалізується саме на лікуванні таких кіст? Чула про Верніковського, але знаю, що він чудово робить лапароскопічні операції. А чи так само добре займається консервативним лікуванням?
    А яким способом Вам видаляли кісту - лапароскопічно?
     
  4. OljaZ

    OljaZ Member

    Так
    Ще дуже добре видаляє Мартин Т Ю
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Я пила візан півроку. Киста значно зменшилась, але не зникла. Після того мені його відмінили. Операції не робили

    Sent from my MI PAD using Tapatalk
     
    • Корисно Корисно x 1
  6. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    Як киста вела себе після відміни Візану? Не збільшувалася знову?
    А якщо нічого не робити з кистою протягом певного часу, то чим це загрожує? Киста буде постійно збільшуватися в розмірах і може тріснути?
     
  7. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Чесно кажучи, не знаю. Не спостерігала за нею. Нас відправили планувати вагітність і приймати лютеіну в 2 фазі циклу. Але я не приймала.

    Sent from my MI PAD using Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. bombon

    bombon Member

    Мартин не поганий лікар але чесно коли була в нього то він одного пацієнта приймав 2 год. Лікар дуже розгублений , бігає туди сюди, відсутня системність. Але коли потрапила до нього то була задоволеною.
     
  9. OljaZ

    OljaZ Member

    Він приймає пацієнта стільки скільки це необхідно в кожного різні проблеми! А те що він Вам здався розгубленим це далеко не так коли його відволікали від нашої розмови він всеодно розпочинав без нагадування з того мімця на котрому зупинився
     
  10. OljaZ

    OljaZ Member

    Із кістою боронь Боже жити, це чужородне тіло в нашому організмі із яким потрібно боротись
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    1. порушується гормонална функція організму і далі- яйники то не працюють так, як треба. Це призводить до порушення роботи всього організму. Гормональний постійний дисбаланс тягне за собою і небезпечні наслідки- можуть з являтися новоутворення матки, молочних залоз.
    2. ендометроїдна киста- це не фолікулярна. ЇЇ вміст зовсім інший. І причини виникнення теж.Це розростання ендометрію в яєчнику.По суті- мутація звичних клітин. Вміст цієї кісти є чужеродним для організму.Така кіста навіть гноїтися може. Якщо вона ростиме і далі, то може тріснути. Тоді весь вміст йде у черевну порожнину.
    Одним словом, ендометріоми не можна лишати просто так, без лікування і нагляду. Бо спайки, запалення і безпліддя- це лише початкові наслідки. Тут постійно треба бути під наглядом лікаря і виконувати його назначення
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  12. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Якщо ендометріоїдна киста є небезпечною, то чому буває, що лікарі дозволяють жінкам з нею планувати вагітність?

    І ще одне, мене цікавить, чи є реальний приклад жінки, яка змогла при наявності ендометріоїдної кисти завагітніти і нормально виносити дитину? Бо ті випадки, про які я чула, то саме наявність кисти і була причиною ненастання вагітності.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. kamaliya

    kamaliya Member

    Якщо це точно ендометріоїдна киста,то якщо вона за пів року збільшилась на декілька мм то оперувати зразу неварто,рекомендують спостерігати......
    В мене на даний момент ендометріоїдна киста розміром 30мм і жоден лікар не каже її оперувати ігормони поки не призначають....
    але ми на стадії активного планування....тому якщо не вдастся завагітніти за деякий час,то потім гінеколог сказала підберем гормонотерапію.....
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    тому що ця киста є в тому числі і гормонозалежною. І вагітність часом є одним із засобів лікування. Тобто якщо вагітність настає ( а вона цілком може настати, якщо патологічний процес лише в одному яйнику, а другий- функціонує без проблем), киста може зменшуватися. Просто дуже часто є так, що ендометроїдні кісти є одночасно на 2 яйниках. Або є на одному, але інший ( чи труби)- мають свої проблеми. І тоді блокується овуляція, блокується можливість настання вагітності. Ось тоді і потрібне втручання.
    Кіста сама по собі не є одразу показом до оперативного втручання. Це- підстава для спостереження і прийняття рішення по вибраному способу лікування вже індивідуально.Якщо вона росте, якщо є супутній запальний процес, який не піддається лікуванню, якщо є безпліддя- то тоді розглядається питання по її вилущуванню.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. kamaliya

    kamaliya Member

    на рахунок Мартина-повністю згідна....
    Жінок чекає багато,він незнає кого швидше взяти.....але як на мене він різкуватий,хоча як спеціаліст хороший.....
    але ця різкість відкинула бажання прийти ще раз!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    кілька років тому до нього прийшла моя знайома. Мала певні проблеми, які призвели до безпліддя. До того вони з чоловіком обійшли купу лікарів, якф ставили діагнози і призначали різне лікування. Мартин єдиний, хто після вивчення анамнезу обох сказав їй прямо в лоб, щоб не витрачала дарма час та кошти, бо у їх випадку єдиний шанс - це ЕКЗ. Вона після візиту була дещо приголомшена такою прямолінійністю, потім- обійшли з чоловіком ще ряд лікарів. Ну але як показав час, правим виявився Мартин-різко, можливо, грубо присадив. Але не тягнув кошти і час там, де не було шансів
     
  17. OljaZ

    OljaZ Member

    Лікар має бути прямолінійний! В інакшому випадку йому "сядуть на голову"
    Навіщо сюсюкатись та розмусолювати. Повинно бути все чітко та ясно
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. kamaliya

    kamaliya Member

    Саме лікарів,які сюсюкають я нелюблю!!Просто було якось занадто!!!
     
  19. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Була я ще сьогодні на консультації у Томича зі своєю ендометріоїдною кистою. Сказав, що з такими розмірами можна пробувати вступати у вагітність.
    Але цього циклу (сьогодні в мене 2 день) казав 21 день пропити Жанін і на 5-6 день наступного циклу сходити на УЗД. Якщо киста зменшиться, то продовжить лікування, якщо залишиться без змін - пробувати вагітніти.
    Тепер я не знаю... Верняковський без спроб лікування говорить пробувати вагітніти.
    Прочитала про Жанін, щось цей препарат мене лякає. Кажуть, що і болі, і кровотечі від нього можуть бути.
    Єдине тішить, що про оперативне втручання ще ніхто не говорив.
     
  20. OljaZ

    OljaZ Member

    Наскільки мені відомо жанін просто приторможує ріст кісти але не лікує, так мені пояснили мені два лікарі.