Жіночі проблеми

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Радість, 3 Листопад 2007.

  1. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    @Meriroma, спробуйте може ще консультацію в іншого лікаря. В мене теж була невелика мазня, плюс болі під час КД, ну і на узд був якийсь не такий епітелій ( вузлів не було, просто неоднорідний чи щось таке). Також спочатку один пропонувала мірену. Інша запропонувала спробувати тазалок. Стало значно краще. Ні на узд не має вже нічого, мазня та зникла, та й самі КД стали якісь трохи коротші і майже не болючі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    спочатку встановити діагноз точний. Якщо це викликано аденоміозом ( ендометріозом), то з лікувальною і протизаплідною метою інколи призначають власне гормоновмісні системи ( ту ж Мірену чи її аналог Джайдес). Але якщо є спайки, то ВМС якраз підвищують ризик позаматкової у випадку форс мажору. Гормональну ж контрацепцію можна призначати лише після того, як ви здасте усю гормональну панель. ТОбто спочатку чітко встановити причину мазні- чи це запальні процеси всередині матки, чи це гормональна причина. Тому що і оК і гормональні ВМС дають підвищене прогестеронове навантаження на організм. І є певні види тих же залежних прогестагенових пухлин. Якщо призначати гормональні препарати без повної гормональної панелі, то можна спровокувати їх розвиток. ТОму- спочатку чітко встановити діагноз, а потім- приймати рішення по лікуванню. По одним мазкам і зовнішньому огляду такого лікування не призначають. Обов язково, окрім цього- аналіз на гормони, УЗД. І знайдіть собі толкового лікаря, бо призначати гормони при діагнозі під "?" і казати "почитайте про це в неті"- дивно. п.с. взагалі, відома гінеколог Наталія Лелюх щодо гормонального лікування говорить, що якщо власне стоїиь питання "лікування гормонами" і дійсно є причина, то горомни призначаються мінімум на 6 міс. Коли лікарі кажуть, що "попийте ОК 3 міс, а там подивимося"- значить немає узагалі причини для призначення горомонів. Тобто : є причина-якщо вона горомонозалежна і така, яка потребує лікування власне ОК-гормонами- це вибирається індивідуально і одразу призначається мінімум на 6 міс. В усіх інших випадках можна без них"
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    згідна, так і зроблю.
    А моїй картці, де діагноз, написано - профогляд)
    А в рекомендаціях так і пише - почитати і по пунктах.
    Я зрозуміла, що я маю про те почитати, щось вирішити і повідомити лікарю рішення, що мені підходить: таблетки чи спіраль і тоді вже по ходу наступні кроки.
     
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ОМГ а чого вона не сказала прочитати про те як кровить на спіралях?
    Я розумію, що ви не розглядаєте спіралі (добре робите), але з такими призначеннями лікарки, я б терміново іншу шукала.

    Ну і протизаплідні не лікують, вони просто створюють такий собі штучний цикл, збоку він дуже красиво виглядає - регулярний, мало днів місячні. Але це не ваш цикл, не ваші гормони, а з коробочки. Як тільки ви припините їх пити все стане як було.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  5. Іспанка

    Іспанка Super_lovely Moderator Команда форуму

    @Meriroma вам Сніжна дуже добре радить - спочатку перевірка гормональної панелі на виявлення проблеми (ну бо пити гормоновмісні препарати - то не вітамінки ковтати), а тоді вже приймати рішення щодо лікування. І так - міняйте лікарку обов"язково. І ще я би для профілактики глянула б щитовидку+гормони щитовидки (власне, гормональні зрушення, якщо у вас такі є, можуть спричинені теж і збоєм у роботі щитовидки).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Дівчата, прошу поради. Не дуже стикалася із такими проблемами, тому не сильно у цих справах розбираюсь. Виявили у мами дисплазію у районній поліклініці, зразу її настрашили, що форма не легка, тому можливе оперативне втручання, але все ж таки спробували лікувати. Робили якусь чистку, але після цього щось було не так. Ми її таки привезли у Львів, до Огородника-старшого. Він сказав, що погано почистили, ще раз зробив процедуру, призначив лікування. Спершу показники були кращі, але от вчора мама повернулася від Огородника і він сказав, що, на жаль, знову зле, аналізи погані. Сказав, що вихід тепер один - видалення матки. Розповідаю це зі слів мами, тому, можливо, повністю не можу розкрити картину. Порадьте, хто стикався із таким. Які можуть бути ризики операції? Як Огородник-старший оперує та яка може бути вартість. Дуже переживаєм за неї, тому буду вдячна за будь-яку інформацію. Дякую.
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    дисплазія відноситься до шийки матки. Мамі робили чистку цервікального каналу чи чистку ендометрію матки? Залежно від цього і різні діагнози будуть.Раз після першої чистки була повторна, значить було далі розростання слизової. Крім того, увесь матеріал, який отримують при чистці направляють на гістологію. Ви би мали мати на руках результати гістології і бачити, що там вказано.Якщо мама перебуває у клімактеричному періоді, тоді у неї можливе патологічне розростання слизової. І якщо це не забирається гормональним лікуванням і далі йде активне розростання і після діагностичних чисток, тоді по результатам гістології вже визначається, що робити далі. Оскільки патологічне розростання, яке не контролюється іншими способами, може призводити до сильних маткових кровотоеч і онкологічних проблем шийки чи тіла матки. НЕ можливо отак вам заочно сказати, що є реально. І чому призначили видалення матки. У вас на руках мають бути результати гістології матеріалу, який узятий після чистки. І от там і читайте діагноз. Матка видаляється якщо є атипова гіперплазія ендометрію, яку неможливо подолати; важка дисплазія шийки , онкологічні процеси, аденоміозах важких ступенів, міомах розміром більше 12 тижнівА стосовно вартості операцій- про це краще питати пацієнток, які зараз лежать у його відділенні.Або у молодшого медперосналу відділення. Там усі все знають і +- зорієнтують. Плюс ще залежить, який вид операції буде мамі показаний- загальний прямий через розріз на животі, чи лапароскопічний. Другий варіант менш травматичний, має легший реабілітаційний період, але лапароскопічні операції вартують на порядок дорожче звичайних полосних+ не завжди є можливість їх провести. То вам лікар має озказати, яким способом він може забрати матку у конкретно вашому випадку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    чистили матку. двічі.
    на жаль, не маю ні мами, ні її діагнозів біля себе, то точно не можу передати. але пригадую, що якраз оте "гіперплазія" (то я, мабуть, по незнанню із дисплазією сплутала) точно вживалося. і таки так, після останнього узд сказали, що далі розростання йде, якісь нарости і ситуація погана.

    Дуже переживаю за маму( Вже у понеділок приїде до Львова аналізи здавати. Сніжна, а які наслідки можуть бути для жінки після такої операції?
     
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    значить пов язано із гіперплазією ендометрію. Таке буває, особливо у жінок клімактеричного віку. Якщо не піддіається гормональному лікуванню, тоді чистка, а далі- за результатами гістології .
    у жінок в пострепродуктивному віці найчастіше забирають матку з придатками повністю. Бо тут яєчники вже не відіграють особливої ролі. Та і в період менопаузи видалення матки вже не є так травматично ні з точки зору гормонів ( тоді не призначають особливої гормонозамісної терапії, як при видаленні матки з придатками до клімактеричного віку Але якщо у мами ще період постменопаузи ще не настав, тоді гормонозамісну терапію призначають, щоб зменшити дискомфорт), ні з психологічної точки зору. Єдине, що як і будь-яка операція по втраті органу, вона несе дискомфорт. В перший час і зі сторони кишківника чи сечового міхура ( поки організм не адаптується до змін). Все решта ( схильність до тромбозів, остеопорозів, набору ваги)- це точно як і в будь-якої іншої жінки в постменопаузі і без видалення матки з придатками. Тобто при видаленні матки з придатками і відсутності онкології, у жінки, якій ця операція була проведена вже у постклімактеричний періоді, аж так особливо уже не відображається на організмі, як це можливо у жінки до клімактеричного періоду.
    Якщо ж операція буде проводитися лапароскопічно, а не через стандартний розріз брюшини, то вже за кілька днів маму випишуть.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. ckorpionsha

    ckorpionsha Well-Known Member

    Другий цикл КД у виді "суцільне болото". Чи може це бути через Аденоміоз і Ендометріоз?. Або наслідком прийому Інофоліку?

    Надіслано від мого Lenovo Z2, використовуючи Tapatalk
     
  11. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Чи є залежність між кількостями вагітностей, ГВ, і ризиком захворюваності на рак? Знайомій видалили кисту (в неї 2 дітей), і лікарка хотіла видаляти яєчники, коли та відмовилась, то лікарка порадила після відновлення циклу обов'язково вагітніти втретє, бо інакше є великий ризик знову такого утворення. Точний діагноз вона не знає, лише каже що під час операції робили експрес-лабораторну діагностику і підтвердили що киста доброякісна. А починалось це з того що в неї були затримки і перебої з циклом. Потім вона купила тест і він показав не чіткі полоски якось. І вже після узд її направили до лікаря щодо операції. То каже що лікарі говорять що вагітносьті дуже добре впливають на жіноче здоров'я і значно знижують ризик отаких проблем. Що хто відкладає вагітності той автоматично в групі ризику. Хтось про таке чув? Бо я теж читала колись такі досліження але точно деталі не пригадую.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Raven

    Raven Мама малятка

    Вагітність просто відтягне ту проблему ще на деякий час. Яєчники видяляти не варта, бо штучні гормони гірше, ніж оті кисти. Хай здасть гормональну панель, щитовидка. Можливо щось пропити тре, але не так радикально. Маю двох знайомих з такими проблемами. Моя цьоця колись щороку оперувалась, вже пару років ходить до травнички і за ті операції забула.
     
  13. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    @Raven ось щось таке вона і казала) Але не розумію, чому лікарка перед операцією радила спочатку "все" видалити (може тому що взнала що в неї вже є 2 дітей і не було ясно чи киста доброякісна)? І потім та знайома ще ходила на УЗД щоб самій зрозуміти що там й до чого, то уздист сказав що "раз вас оперували то все нормально", але наскільки я зрозуміла їй вроді 1 яєчник з тою кистою видалили, а лишили другий і вона з тим планує третю вагітність. То ж так можна завагітніти якщо цикл повернеться? І каже що лікарка що оперувала не дуже щось їй пояснювала і роз"яснювала (там їм не до розмов було), тільки спочатку сказала "все заберем", потім "вігітній бо знов таке будеш мати". Я їй порадилапіти на УЗД до когось незацікавленого. Бо там де вона ходила після операції, той лікар передзвонив оперуючому лікарю, і сказав "там все як має бути". Може людині далекій від медицини то нормально таке почути, не знаю. Сподіваюсь вона щасливо завагітніє і все буде добре.
     
  14. Raven

    Raven Мама малятка

    І з одним вагітніють.
     
  15. zdorov

    zdorov Well-Known Member

    ]Дівчата, чи стикався хтось з гормональним препаратом Ярина з лікувальною метою?
    Чи можливі дози по 1табл 3 рази в день? В інструкції навіть ''намеку'' немає на таке, тільки 1табл в день.
    Розгубилась
     
    Останнє редагування: 1 Червень 2016
  16. Olessya

    Olessya Well-Known Member

    Мій гінеколог стверджує що є зв'язок. Говорить, по статистиці жінки які народили 4 рази хворіють на рак значно рідше.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  17. Іспанка

    Іспанка Super_lovely Moderator Команда форуму

    То вам таке лікар прописала? Нє, ну ті лікарі геть з котушок злітають. То що, вітамінки, щоб їх тричі на день пити? Гормональні препарати типу Ярини мають чітку схему прийому:
    @zdorov почитайте про пероральні контрацептиви і краще шукайте собі іншого лікаря.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    така масована атака по іншій схемі на кілька днів може призначатися, якщо є маткова кровотеча ( викликана чи міомою, чи ендометріозом). Тоді з метою її припинення є схема прийому по внизпадаючій: від більшої кількості таблеток до меншої. Аж до припинення кровотечі. Тобто це спосіб зупинити кровотечу збільшеною кількістю дози ОК. Але то реально убойний метод.
     
  19. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    якщо це ендометроїдна киста, то вона є доброякісною, але підлягає видаленню. Бо сама нікуди дітися не може і дійсно перешкоджає овуляції та призводить до гормонального дизбалансу. З часом може переростати у злоякісну, чи може розростатися, чи лопатися і її вміст йти у брюшину.Якщо жінка ще планує вагітність, то кисту забирають і тоді бажано в найближчі цикли вагітніти. Оскільки є ризик знову появи кисти і труднощі з овуляцією. Якщо киста на одному яєчнику і її розміри та розташування не дзволяють її видалити окремо, тоді видаляють разом з яєчником. А другий здоровий функціонує. Ендометроїдні кісти часто з явлються на обох яєчниках. Власне тоді вони повністю можуть блокувати овуляцію і вагітність. І мають здатність з являтися знову після видалення. Єдиним гарантованим меодом їх позбутися назавжди- це видалення разом із яєчниками. Звісно, якщо вагітність уже не планується.теж маю таку знайому, яка від подібних кіст страждала ще з юнацького віку. Двічі оперували, двічі вона вагітніла одразу після операцій. Після останніх пологів кісти з явилися знову. То оскільки більше вагітностей вона не планувала, їх забрали вже разом із яєчниками.
    Зараз ендометроїдні кісти успішно забирають лапароскопічно.І рідко коли видаляють разом із яєчниками.
    вагітність і ГВ є профілактикою раку молочної залози. Ну і вагітність може виступати профілактичним засобом щодо гормонозалежних пухлин матки та яйників. В той же час вагітність не є профілактикою раку шийки матки, оскільки він викликається іншими причинами. Так само вагітність не є профілактикою раку маткових труб ( бо тут теж інші причини) . А от профілактика раку тіла матки, яйників і молочних залоз- так. Бо тут можливі власне гормонозалежні пухлини. І загалом тут не стільки кількість вагітностей впливає, а індивідуальні особливості ( що саме є, як довго...). Загалом, жіночий органзім розрахований на те, щоб увесь репродуктивний вік народжувати. І наші пра-прабабусі, які були вічно вагітними-годуючими-вагітними мали ту саму профілактику- їх яйники багато відпочивали і від онкології жіночих орагнів рідко страждали ( хоча хто знає, як було насправді- діагностику тоді ніхто не проводив). Тому зараз не можна от точно сказати, що 4 вагітності- це профілактика, а дві- ні. Бо це дуже індивідуально.
     
  20. zdorov

    zdorov Well-Known Member

    Ну от я її читаю, але може з метою контрацепції 1 табл, а якщо лікувально то можлива схема 21 табл протягом 7 днів
    Не знаю, не вірю, боюсь...певно треба знов до лікаря їхати і то казати