Життя після онкології

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Happy Fiancee, 9 Жовтень 2019.

  1. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Я не знаю куди писати, тому створю таку тему. Хоч історія не моя, але мені дуже потрібні ваші поради і підтримка.
    Як я вже писала в інших темах мама чоловіка мала рецедив через сім років після першої операції по онкології. Зараз ситуація складніша, пухлини з метастазами в черевній порожнині. Але зробили операцію і всі злоякісні клітини вдалося видалити. На жаль, після операції було ускладнення . Поставили дренаж. Якийсь толк з нього є. Найгірше, що лікар виписує свекруху з тим дренажем додому. І тут у всіх нас шок. Чому? Операція ж була успішна. В неї депресія, вона вважає, що її виписують, бо нічим не можуть зарадити . В мене позитивний ресурс вичерпався. Я себе не можу заспокоїти, не те що когось. Нам всім потрібна допомога. Може хтось порадить психолога, який би поговорив зі свекрухою? Лікар переконує, що все гаразд. Що той дренаж може бути ще надовго, тому виписують. Поганих прогнозів не дає. Вона щотижня має приїзджати на узд і огляд. Але мандраж ще той. Може в когось була схожа ситуація (в знайомих, родичів, друзів)? Потіште мене, що після таких випадків все було добре.
    Другий важливий момент - втрата ваги. За цей місяць в лікарні вона втратила 6 кг. Їсть погано, далі худне. Начиталася в інтернеті, що багато чого не можна їсти (хліб, картопля, м'ясо, солодке), спецсуміш теж не хоче їсти (каже, що їй від неї дискомфортно). Порадьте якесь харчування, щоб вийти з цього стану. Як набрати вагу? Як підняти гемоглобін? Останній раз гемоглобін був 90. Знаю, що це мало. Лікар ігнорує цей момент. Чи є сенс самостійно вживати препарати заліза?
    Операцію робили в Львівській обласній онкологічній лікарні. Може варто ще в когось проконсультуватися? Знаю, що в Луцьку є онкологічна лікарня. В Київ ми навряд чи повеземо її...
     
    • Співчуваю Співчуваю x 3
  2. Ljlichka

    Ljlichka Well-Known Member

    Про дренаж - в чоловікової баби була онкологія по жіночому плюс метастази пішли в ШКТ,я добре не памятаю що саме,але їй повністю видаляли матку і ті метастази, ставили дренаж. І так десь через тиждень після операції її виписали з тим дренажем, він ще місяць десь стояв поки його зняли, також раз втиждень їздила на огляд до лікаря плюс,двічі на день то все оброблялось дома. Операція була в 2010 році,бабця померла в 2014-му,але не від онкології,а від зупинки серця
     
  3. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Happy Fiancee моя сусідка потрапила в лікарню з загноєнням ( не буду писати точно чого, бо не пам’ятаю, історія почалась з жовчного, далі накопичувалося по принципу сніжної кулі).
    В неї дренаж з черевної порожнини був виведений 4 місяці. Весь той час продовжувало гноїтись. Ще одну операцію вона б не витримала, тому боролися медикаментозно. Минулого тижня вже виписали додому. Без загноєння і дренажа.
     
  4. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    Привіт, дуже співчуваю Вам. Моя Свекруха найшла стимул в внуках, в час першої операції- хімії народився Васько. Це перший внук і ріс на її очах, вона старалась мені допомогти, багато з ним гуляла. Трохи вишивала, в'язала, навіть ходила на малювання. Дуже любить свій квітник. Також відмовилась від м'ясного і мучного, деколи цукерку. Робить собі соки овочеві. Але ми живемо разом, діти постійно крутяться і їй не має коли скучати, тепер ще живе з нами її мама 93 роки.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Знайшла цю тему, бо знову дуже актуальна... Розумію, що активність на форумі не сильна, та може хтось підкаже якісь групи офлайн або і он-лайн психологічної підтримки людей, які мають онкологію та їхніх близьких. Чи є в нас щось схоже як товариство анонімних алкоголіків в США тільки для хворих на онкологію? Групи при церквах чи у фб? Цікавить саме спілкування з людьми, які також хворіють, та продовжують жити з оптимізмом в душі. Ну і щоб то спілкування якось було скоординоване психологом... Трохи шукала у фб, але не знайшла справді спілкування.
     
  6. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Поцікавтеся в Українській психоонкологічній асоціації.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
  7. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

  8. mazepynka

    mazepynka Well-Known Member

  9. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Дякую всім дуже за інформацію
     
  10. marianast

    marianast Well-Known Member

  11. Olga Letsdance

    Olga Letsdance Well-Known Member

    https://www.032.ua/news/3157976/u-l...t-na-bezkostovnu-grupu-psihologicnoi-dopomogi