Життя в Польщі

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем Svjatkova, 19 Січень 2012.

  1. WildWildWind

    WildWildWind Member

    Можу трошки розповісти про життя у Польщі
    Я з дитиною 3,8 приїхала до чоловіка 3 міс тому.У чоловіка та малого-карта поляка.У мене національна річна віза.
    Квартиру знімаємо-2ох кімнатна 800зл+350зл комунальні+50злотих інтернет.
    Садочок державний-оплата за харчування,з 8.00 до 13.00 безкоштовне перебування.З 6.00 до 8.00,та з 13.00 до 17.00 оплачуєтя по 1 зл за годину.Садок чудовий-то мало сказано.Одразу прийняли малого,займались з ним,помагали.Вже зараз він розповідає вірші і виступає на рівні з польськими дітками.
    Чоловік має досить добру роботу.
    Я-от найтяжча складова.Роботу знайти не важко впринципі,але прибирати і т.д,я не хочу звісно.Маю стаж 10 років у сфері краси.вакансій багато,але по часу мені поки жодна не виходить-адже тільки я можу забирати і завдити малого до садка.
    Працюю вдома-важко наробляти клієнтську базу.
    З мовою у мене досить добре,як говорять мої клієнти поляки,що навіть дуже пристойно.
    Отож зараз планую писати грамотне СV,та робити дозвіл на роботу і шукати щось пристойне.
    Найтяжче для мене це туга за Україною,за рідними,і важко перестроїтись під їхнє життя.Важко шукати нові знайомства,бо місто не популярне серед наших..
    але багато плюсів-головний це перспективи для дитини.І робота чоловіка...
    Маю надію що і я приживусь заради родини...
     
    • Подобається Подобається x 15
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. vikulyamamulya

    vikulyamamulya Well-Known Member

    то в якому місті такі дешеві квартири? в Варшаві за таку ціну однокмінатну найти майже неможливо, хіба ділити з кимось на пару дві кімнати
     
  3. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    То не тільки для Варшави дешево, ми в Ольштині знімали маленьку 36м² квартиру без балкону і платили 1000зл плюс десь 300 зл оплати за газ воду. І то ще досить дешево ніби було
    --- дописи об"єднано, 22 Грудень 2015 ---
    Час покаже, треба потерпіти той адаптаційний період, прилаштуєтесь, робота знайдеться і все закрутиться
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. WildWildWind

    WildWildWind Member

    Бидгощ.Ми у знайомого винаймаємо,можливо тому трошки дешевше..
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Якщо ваш чоловік має карту сталого побиту, а Ви зробите карту тимчасового побиту терміном на три роки як об'єднання сім'ї, то Ви зможете працювати без дозволу на роботу.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    Тут я вас повністю підтримую,бо теж хочу,щоб моя дитина отримала освіту за кордоном.І поки він ще малий,активно працюю над цим питанням)
     
  7. WildWildWind

    WildWildWind Member

    у нього поки карта поляка тільки...
     
  8. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Теж поділюся своїми спостереженнями. Живемо коло Варшави (10 км від Варшави і до центру Варшави 25 хв громадським транспортом). Орендуємо 1 кімнатну квартиру в старому будинку, типу такого як у Львові в центрі. Площа квартири 37 кв. м., є балкон, але сан вузол доволі скромний)))) По оплатах- оренда коштує 1100 злотих, плюс світло (газу не маємо), вода, сміття(20 злотих з людини), і інтернет 35 злотих, за три місяці макс. вийшло все разом 183 злотих. Проїзд в громадському транспорті доволі дорогий (особливо, коли вперше приїжджаєш з дому і починає все переводити у грн), але я як студент маю пільги 50 відсотків, та й можна зразу купувати квиток на 30 (105 злотих) чи 90(268) днів. Життям тут я задоволена, одне ностальгую за лікарською ковбасою)))) Планую після сесії почати збирати документи на карту часового побиту для себе (бо в чоловіка є карта сталого побуту (але ми її довго чекали)).
    Якісь мені поляки, а в основному я з ними спілкуюсь в інституті, такі милі, щирі, і чуйні))))
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. zetta

    zetta Well-Known Member

    Дівчата а як вам українці ? Але не ті що знайомі а не знайомі ?
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Тобто?
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    На навчання я добираюсь через вокзал Варшава Заходня, то чую часто і українську і російську мови. Дуже багато таких жіночок з клітчатими сумками бачу, певно передачі додому везуть. Та й наших легко відрізнити від не наших - по розміру валізок)))) Безпосередньо не стикалась, то й не можу нічого сказати. Тих кого бачила здалека, то більшість заробітчан, чорноробочих професій, а представники таких професій, як українці так і поляки, здебільшого однакові)))))
     
  12. zetta

    zetta Well-Known Member

    Ну от знайомитесь з українцями. Яке відношення ? Бо пишуть що поляки чуйні і добрі. Цікавить які наші на чужині.
     
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Я не стикаюсьь з такими на жаль, найбільше їх у Варшаві і то дуже різний контингент, від студентів до просторобочих. Бачила хіба як іхала через Варшаву до Львова автобусом, то важко складати враження , бо як і в Україні та й всюди, люди є різні, і вихвані , приємні, а є й такі досить хамовиті і безкультурні.
    Тут коло мене то багато таких "українців". То ті переселені давним давно, яких хіба бабці прабабці ще з України, а вони вже народжені в Польщі, тому і та їхня українська мова для мене смішна, бо така куверкана і дуже польська, але вони в церкву нагу ходять, традицій дотримуються, в церкві говорять українською, а вже поза одразу польською. Пісні співають ще такі з років 90х і то в них мегахіт.. Знаю кілька гуртів таких, то в них то основний репертуар такк, що ми вже давно не слухаємо
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Поляки звісно культурна нація, але не секрет що українців особливо не люблять (не всі такі). Випадково вчора почула в новинах що в Польщі група поляків побила українських заробітчан, і чоловіків і жінок. До того ж у кварталі де живуть українці писали образливі і нецензурні написи про укріїнців (навіть "Польща дла поляків"). Тут є про це, очевидно що поляки ніколи не будуть щиро тішитись приїжджим. Ще сказали, що Польщі потрібні зараз мігранти, на різні роботи і "українці для того не гірше ніж африканці" (отак прямо і сказали вчора в "Польських новинах" на "Ері"). Що "мову знають, житла не треба їм, платити їм можна менше, і вони і так влаштовуються":girl_impossible:. Шкода що багатьом людям доводиться виїждати отак:girl_sad:.
    У Польщі напали на українських заробітчан
    [​IMG]
    У місті Кутно, що у Лодзькім воєводстві семеро поляків напали на будинок, де мешкають українці-заробітчани і побили їх, повідомляє польське телебаченняTVN24. Неонацистська організація «Національний радикальний табір», чия символіка з'явилась в Кутно напередодні бійки вже відмежувалась від цього злочину.
    Інцидент трапився ще 17 січня, однак розголосу напад на громадян України набув щойно про це почали інформувати загальнонаціональні польські медіа.
    У неділю семеро чоловіків у балаклавах вбігли у двір житлового комплексу, де постійно мешкають близько 120 українців, які працюють у Кутно. Хулігани мали при собі кастети і телескопічні палиці. За свідченням очевидців, вони поводились агресивно, кричали, щоб українці їхали з Польщі. Згодом почали ламати двері будинку.
    У Польщі неонацисти побили українців, які приїхали на заробітки
    На їх шляху опинився 39-річний Олег, який відразу ж отримав удар палицею у голову.

    «Отримав удар в голову і впав. Хтось зателефонував у поліцію», - розповідає Віталій, який теж зазнав нападу.

    Нападники потрапили всередину будинку, де знайшли ще чотирьох чоловіків і двох жінок, почали їх бити.

    «Били кулаками, копали. Один з них тримав в руках ніж, але, на щастя, не дійшло до його застосування», - розповідає Кшиштоф Копаня із окружної прокуратури міста Лодзь.

    Поляки повністю знищили кухню. 39-річний Олег, який отримав палкою по голові потребував госпіталізації.
    Після побиття частина українців покинула Кутно і повернулись до України.

    В Кутно живуть близько 50 тис. людей. Опитані журналістами мешканці мають різну думку з приводу побиття українців.

    «Це страшенно прикро. Важко, щоб за інцидент групи кретинів відповідало все місто», - каже Роман.

    Натомість протилежну думку мають інші мешканці.

    «Мене це не дивує. Незабаром кожен другий в Кутно буде українцем», - каже хлопець в светрі із капюшоном.

    Його колега додає: «Кожен хоче працювати. Але вони працюють за половину ставки. Нехають повертаються додому».
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. unsure

    unsure Well-Known Member

    Напевно правильно вибрала темку. Скажіть будь ласка як найкраще, і яким чином перевести гроші з Польщі в Україну?
     
  16. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    найкраще в своїй кишені, звичайно жартую, але переводять переказами або можна зробити польську картку і знеї знімати гроші в Україні, що вигідніше не цікавилась, бо не було такої потреби.
     
  17. unsure

    unsure Well-Known Member

    Мене це і цікавить якими переказами - Вестерюніон чи Свіфт?
     
  18. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    грошова одиниця Вестерюніон - долари, недавно як раз ним і переказувалиб то за 200 доларів комісія була близько 10 доларів, там все від суми залежить. якщо чесно про свіфт взалі вперше від вас тут прочула, що займаються грошовими переказами, як такими, це ж більше як міжбанківська система розрахунків..., для переказу між банківськими рахунками, то треба аби в україні хтось відкрив той рахунок з реквізитами свіфт і вже тоді на нього можна було б класти гроші в іншій країні, не знаю чи в україні таке роблять ніколи не стикалась. щодо свіфт думаю, вартувало б поцікавитись в польських банків, що знаходяться в Україні (кредо, ідеа).
    є ще система маніграм, її валюта євро...
    та й в кожному банку є своя внутрішня (напр пріват мані в пб), можливо й на міжнародному рівні вам щось зможуть підказати
     
    Останнє редагування: 31 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 1
  19. Зорянка

    Зорянка Well-Known Member

    Цікавить чи хтось переводив дитину з української школи в польську. Ми переїжджаємо в Польщу, тут мала закінчує другий клас, і мене цікавить як виглядає та вся процедура. Якщо хтось з таким стикався, поділіться досвідом будь ласка))
     
  20. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    А дитина знає польську чи ви ходили до репетитора?Бо хочу малого віддавати в польську школу з 5 класу,а потім до Польщі на навчання.