Життя в Польщі

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем Svjatkova, 19 Січень 2012.

  1. Зорянка

    Зорянка Well-Known Member

    Ходимо до репетитора
     
  2. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    знайомі давали дочку в той самий клас, що вона закінчила в україні (здається в 7). а взагалі в польщі всі діти мають в обовязковому порядку пройти однорічне перед шкільне навчання в садку. і в перший клас всі йдутьу 7 років.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Linar

    Linar невиправна оптимістка

    От цікавить про рівень шкільної освіти в Польщі. Знайомі в Німмечині, порівнювали, то в 5 класі таблицю множення вчать і англійська на рівні 3 класу. Цікавить рівень знань молодша-середня школа.
     
  4. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @Linar тут гарно описано про саме навчання
    зараз навчаюсь на першому курсі, то знання у більшості поляків я б сказала просто відсутні, але це приватний вуз.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Ziben

    Ziben :)

    дівчата, порадьте, будь ласка, на якому сайті можна знайти розклад руху автобусів в Польщі? І чи взагалі такий сайт існує? Мені потрібно потрапити в містечко Orly з Ярослава, Радимно, чи Жешува. Гугл мапс не дає жодної інформації як потрапити туди громадським транспортом:girl_mad:
     
  6. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    e-podroznik.pl » rozkład jazdy PKS, PKP, MPK, Busy, tel.: 703 402 802
    e-podroznik.pl » rozkład jazdy PKS, PKP, MPK, Busy, tel.: 703 402 802
    --- дописи об"єднано, 6 Квітень 2016 ---
    Скоріш за все це тому що це
    Це все дуже залежить від школи. Зазвичай сильніші школи, гімназії - це католицькі. Підхід до викладання тут трохи інший ніж у нас. Англійська, німецька у гімназії - по програмі приблизно відповідає нашій. Клас ділять на дві групи - сильнішу і слабшу. Завжди є можливість по результатах навчання перейти в сильнішу (ну або слабшу) групи. Так само багато залежить від підходу вчителя. Але я б сказала більш цікавіше підходять до викладення матеріалу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    чи є польські сайти (окрім букінг) де можна собі пошукати квартиру? і які ціни на оренду кімнати/квартири у варшаві? можна в пп. потребую зараз допомоги в таких побутових питаннях.
     
  8. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 2
  10. Raven

    Raven Мама малятка

    Шукайте академіки і студентські гуртожитки. Є сімейного типу, млже бути загальний св або кухня. Умови непогані. Єдине з Варшаву не пораджу, бо жили троха далеко від неї.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    @HOPIC, а це довгострокова оренда потрібна, чи подобова?
     
  12. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

     
    Останнє редагування: 7 Квітень 2016
    • Баян Баян x 1
  13. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Не мешкала в гуртожитках в Варшаві, але з Краківського досвіду - ті які гарно відремонтовані і з хорошими умовами для проживання такої мальопки - там місць не буде, а в тих які мають місця - для дитинки з такою проблемою не підійдуть. Крім того спільна кухня, спільний санвузол в студентському гуртожитку, це додаткове джерело інфекції для дитини після хімії.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    dom.gratka.pl - можна там пошукатм квартиру, але раддила б звернутись до української церкви в Варшаві, чимось та й допоможуть, інформацію нададуть. Може а них є які покої гостинні
    --- дописи об"єднано, 7 Квітень 2016 ---
    Греко-католицька Парафія Бл. Миколая Чарнецького у Варшаві на вул. Доманєвска 20, 02-672 Варшава
    Greckokatolicka Parafia w Warszawie, ul. Domaniewska 20

    http://facebook.com/cerkiew.warszawa
    789 038 509
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ще якусь таку адресу знайшла
    Адреса парафії:
    ul. Miodowa 16
    00-246 Warszawa

    Контактна особа:
    о. Петро Кушка, ЧСВВ, парох
    Тел.: 22 831-17-18
    Факс: 22 831-17-59
    e-mail: kuszka@bazylianie.pl
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    чи хтось стаціонарно лікувавсяя в Centrum Zdrowia Dziecka? може дати яякісь поради? я поки намагаюся розібратися з сайтом, але видно мій годуючий мозок не сприймає всю інформацію адекватно на іноземній мові.
    я навіть не можу зрозуміти де він знаходиться - здаєтьсяя десь на околиці, і чи є там які магазини-супермаркети (памперси/їжа) і тд.
     
  17. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Не знаю чи вам це допоможе - але на території лікарні є готель Obiekt Hotelarski Patron | Cennik, ціни там правда стандартні як для такого готелю, але оскільки він на території лікарні ,то можливо можуть бути знижки для таких випадків. Там також інформація російською.
    Ще знайшла - недалеко від даного центру, є Pokoje Gościnne, ul. Świebodzińska 11
    04-722 Warszawa Najtańszy Hotel w Warszawie - pokoje gościnne, pracownicze.
    Ціни там вже кращі.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    дівчата. розкажіть що купляєте з харчів в польщі, особливо @Vittoriya. боюся зїсти щось не те, щоб мене і малу не пообсипало і живіт не болів.

    пробувала харчуватися в їдальні-кафе - вегета рулить. я такого не їла Бог зна скільки років.

    найближче біля нас є лідл. чи є якісь марки продуктів які взагалі і ні в якому разі не можна купувати?
    як стосовно молока? сиру-творогу? м"яса?
    я бачила прості йогурти, "натуральні", не знаю чи вартують уваги. чи їхнє молоко - це не таке що місяць без холодильника може стояти? відповідно творог, масло, сметана. чи овочі в лідлі дуже-дуже хімічні? маю тільки мультиварку, без поняття як то вимочувати, бо посуду не брала. чи мясо краще брати в приватних кіосках? але там тільки свине-волове мясо. а курка певно хіматозна капець. хліб краще брати випічки лідлу чи якогось заводу? чи є якісь нормальні заморожені продукти готові, які можна купити і швидко приготувати?

    буду вдячна за інформацію. бо часу на пошуки і приготування маю дуже-дуже мало.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @HOPIC молоко сир, кефір , йогурт цілком нормальні. Йогурт добрий фірми Maluta, сир може тої ж фірми, або Piatnica теж добрий. Але й в Лідлі думаю буде нормальний сир білий.
    Хліб в Лідлі краще не брати, в пекарнях є вибір нормальний.
    Масло нормально, дивіться склад, щоб то не було Маселко, чи що там, а так цілком добре масло.
    Овочі, та я знаю, чи хімічні? Ми їмо, не сипить, але я не маю аж такого страху щодо того.
    М"ясо варто брати в мясних магазинах, там можна телятину замовити (ну вже то не всюди, треба питати і вона дорога досить...).
    Свинину ми не беремо, говядину часом лиш.
    Можна овочі морожені брати, вони мені цілком смакують, є різні мішанки фасовані.
    Так з готових не знаю, бо ніколи не беру.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Raven

    Raven Мама малятка

    Попитайте, вже не пам'ятаю де то є. Раз в тиждень роблять фермерські тарги, там і сир, домашні овочі хороші можна взяти. Hala Mirowska I Polna то те, шо згадала. Там в пт. багато овочів-фруктів було.
     
    Останнє редагування: 12 Квітень 2016
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1