Життя в Польщі

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем Svjatkova, 19 Січень 2012.

  1. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    для мене краще пташку яку, бо і так з мясом не лади, але коли не вдома і нема часу перебирати - то мус щось мясне їсти.
    добре, що ні вас ні малу не обсипає, буду мати на увазі, бо по старій памяті з малим дуже за то переживаю.
    нам трохїи далеко до всього їхати. куди не поткнуся, навіть на ту ж парафію грекокатолицьку чи до сестер служебниць - всюди година з пересадками. мені з малою - нереально. чоловік сьогодні намагався залатвити всі справи, і часу так не багато є.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    м'ясо в супермаркетах так собі (але я пробувала купляти в жабці, бедронці і Ашані). Сподобались сосиски курячі і індичі (для прикладу в Україні я соски на дух не переношу), я назви не памятаю, але упаковка з 6 сосисок років три тому коштувала 3-4 злотих. Є такі магазини здорового харчування, м'ясо там дійсно дуже смачне, але воно дуже дороге
    Також хороша риба (навіть в тій же бедронці, хоч цей магазин вважається економкласу).
    Овочі\фрукти - я завжди старась купляти на ринках фермерів, але Вам далеко добиратись.
    Молочка, як на мене то майже вся у Польщі хороша, ми завжди купляли Йогобеллу. + звертайте увагу на назви, для прикладу сметанка - то вершки для кави ;).

    я б Вам порадила туди поїхати. В неділю в них є служба (якщо я не помиляюсь на 9, 11 та 18), на саму службу не старайтесь потрапити, оскільки церква буде битком, але після служби в них є "дружні" зустрічі за філіжанкою кави з отцем і сестрицями. Українська громада у Варшаві дуже дружня і завжди своїм допомагає, може хтось з українок живе поблизу Вас і допоміг би Вам з продуктами, чи навіть просто поспілкувався, це дуже помагає!
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Тоді дивіться в мясних, наприклад в нашомує окремо пакована курка,ogrodowa, на ній пише, що без всякої хімки. Вона дорожча за ті бройлєри, але їі не страшно брати дійсно. Я тільки таку й беру, бо лті звичні кури то понятно яке мясо.. Раніше казали, що краще індика вже брати, бо вони ніби перебірливі в їжі і хімки істи не будуть, але я не дуже в то вірю, такі шиї громаднючі індичі продають...
    --- дописи об"єднано, 13 Квітень 2016 ---
    Ага, яйця краще брати віж курки z wolnego wybiegu, вони ніби кращі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Дівчата, а ніхто часом в Польші не працює бухгалтером. Треба невеличку консультацію по веденню бух.обліку, або знаєте когось, хто б міг її надати.
     
  5. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    Чи є тут форумляни, котрі живуть в Познані і мають дітей шкільного віку?? Просила б відповісти мені на деякі питання.
    Цікавить як виглядає адаптація дітей 7 і 13 років в польську систему освіти..?
     
    Останнє редагування: 24 Квітень 2017
  6. Raven

    Raven Мама малятка

    Я не в Польщі)) Для 7-ми років не проблема, наша програма випереджає їх, а от для старшого йдуть вже типу спец уроки за напрямками, але то ще від школи залежить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Megan

    Megan Well-Known Member

    Я в Польщі, не в Познані, але не дуже далеко)
    У нас саме почалася адаптація, мова дається потрохи, дали додаткові уроки польської.
    Ще щось питайте, але ми тут недавно..
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    @Megan, дякую , що відгукнулись. Скажіть, при переїзді Ваші діти мову знали? Як загалом вони відреагували на зміну місця проживання? Поки питаю про 10 річного Вашого хлопця. Друзів синок знайшов, що каже про школу тамтешню??
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  9. Megan

    Megan Well-Known Member

    Старший сумує за домом, хоча тут йому подобається. Молодшому все рівно де бути, головне, щоб з мамою)
    Мови діти не знають, чули лише телебачення і як тато говорив по роботі.
    Враження від школи поки позитивні, дитина звикає, поки вникає у школу, наслухає мову.
    Наразі я ще сама звикаю, іноді приходять думки чи правильно ми зробили...
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    @Megan скільки часу Ви там? Йду писати в пп.)
     
  11. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @Sofijusia В знайомих дитина вже 2й рік вчиться в польщі. То розказувати, що укр програма випереджає пол. То проблем не було. Дитині 13 років зараз. Трохи дитина неходила до репетитора.


    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    Мож хто порадить, де у Львові можна швиденько навчити основ польскої двох діток, 7 і 13 років.?? Курси , репетитори??
     
  13. Megan

    Megan Well-Known Member

    Пошукайте оголошення студентів з універу, вони навчать дешевше.

    У мене питання стосовно ліків. Що можна купити без рецепту? Я в аптеку шось аж боюсь заходити.. здається маю кон'юнктивіт, то можна просто зайти в аптеку і купити? Чи без лікаря ніяк?
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    То залежить, скоріш за все до лікаря. Але попитайте в аптеці.
     
  15. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  16. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @Sofijusia
    Подивіться мультики пол мовою. Колись дивилась, то зараз проблем немаю. Поляки роблять мені компліменти, що добре говорю.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Megan ібупром, парацетамол, аспірин, таке без рецепту, каплі до очей теж якісь є без рецепту, але не знаю, чи від кон'юктивіту. Але спитатись можна. Якщо що, то в лікаря сімейного не проблема взяти рецепт
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Raven

    Raven Мама малятка

    Вчителі з польської школи, вони ж є носіями мови. Українською говорять на пару перших занять, потім польською викладають. Розмовна йде на ура.
     
  19. Megan

    Megan Well-Known Member

    Угу, може і не проблема, проблема, що я не знаю де його шукати, і взагалі, не дуже тут розумію систему медицини.
    Якби хто мав багато часу, то розтлумачте мені як воно працю, буду дуже вдячна)))
     
  20. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Вам потрібо вибрати поліклініку і записатись до терапеата. В Польщі такий лікар називається інтерніста. Потім запускатись на прийом. Для запису потрібо документ підтвердження особи, і страхівка.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Подобається Подобається x 1