Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Zoryanazirka, 11 Жовтень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Ksusha, моя мала народилась як китаєць жовта.... через жовтушку нас не хотіли виписувати раніше, на 4-й день жовтушка не спадала і в малої брали додатково аналіз крові на білірубін, він був не критичний.....через місяць приблизно все прошло, але мала в мене смуглу шкіру має, тому мабуть її жовтизна при народженні була частково нормальною, бо шкіра і неї аж ніяк не біла. Ніякої глюкози не пили, лише мамине молочко і побільше сонячних/світлових ванн.
     
  2. Indi

    Indi New Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Ще, до народження донечки мені сказали,що є велика ймовірність того ,що в дитини буде патологічна жовтушка .І так сталося. На другий день після народження донечку забрали на сутки на кварцування ,і капали ще якесь лікарство(був великий показник білірубіну).А ,то що не можна годувати грудьми ,мені такого ніхто не говорив . Я навпаки зціджувала молоко , і просила медсестер щоб вони годували її. Прививки від гепатиту ми не робили.Правда в роддомі нас трошки довше тримали -7 днів.Через півтора місяця все пройшло.
     
  3. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    А наша жовтяничка вже минулась повністю... Пра прийшлось трішки прибріхувати мед.сестрі що ми таки приймаємо тоті таблетки.:girl_crazy:
    Грудне вигодовування ми не відміняли, та й ніхто і не пропонував.
     
  4. Girljanda

    Girljanda New Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Жовтушка у новонародженої дитини - то не страшно! Це нормально, коли дитячий організм так реагує на зміну середовища, воно саме всьо проходить! І можете давати всякі лікарства від жовтушки, але даєте насамперед для того, щоб заспокоїти себе, а не для того, щоб помогти дитині. Без паніки і все буде гуд!
     
  5. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Аналогічно. Навпаки казали годувати грудьми.
     
  6. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Повезло :)
     
  7. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    запропонували знайомим варіант лікування жовтяниці (саме тієї, яка не врегулювалася до 3-х місяців- білірубін загрозливо завищений). Так от варіанти- або дитину на Орлика під крапельниці на кілька днів, або спробувати частково відлучити від грудей (через одне годування годувати сумішшю). При тому лікар каже, щоб годували зі шприца ітд, і що жовтяниця має минути після цього. Як на мене ігнорувати повністю лікаря- абсолютно безглуздо, бо в тій родині жовтяниця- серйозна проблема, навіть була смерть дитинки від цього, коли недогледіли. А якщо обирати між крапельницями в лікарні (де 100% ще щось знайдуть, що потребує лікування і взагалі- лікарня- розплідник хворіб і інфекцій) і частковим відлученням- я б обрала друге.
    І стосовно наказів МОЗ- те, що в наказах сказано не відлучати за жодних умов- це одне- накази пишуться не завжди лікарями-практиками, а іноді людьми, які живого пацієнта в очі не бачили. Тому є ситуації, коли лікарі змушені відступати від наказів, аби насправді допомогти пацієнту. Саме через це я б не стала покладатися виключно на накази. тим більше, самі знаєте-сьогодні накази одні, а потім виявиться, що вони були невиправдані і неправильні, бо стільки-то людей від них постраждали і їх перепишуть. А здоров'я людям від того не повернеться. Тому окрім наказів варто покладатися на хороших спеціалістів і на їх досвід
     
    Останнє редагування: 31 Серпень 2010
  8. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Цікаво. яким чином змішане годування лікує жовтяницю? капельниці - то зрозуміло, там ліки будуть капати, а чим може суміш помогти? Якщо в сімї так бояться жовтяниці, то я би радила лікарню, а не експерименти зі ЗВ.
     
  9. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    ви це серйозно????? тоді ви ні найменшого уявлення не маєте як писалися накази щодо затвердження протоколів!
     
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Мені так само заборонили годувати грудьми через жовтушку, бо жовтушка від несумісності резусів. Це було неправильно але я їх послухала. В Америці навпаки кажуть годувати а в Україні радять відмовитись від грудного вигодування взагалі в таких випадках.:girl_devil:
     
  11. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    щодо ГВ- не сперечаюся- уяви не маю. А стосовно інших моментів- маю уяву дуже добру. Багато МОЗівських наказів із практикою розходяться.
    Стосовно осіб, які пишуть накази- це часто професори і книжкогризи.
    аргументація така- в крові і в молоці мами містяться антитіла, які гальмують процес виведення білірубіну з організму дитини, а тимчасове зменшення кількості материнського молока призведе до того, що організм скоріше справиться. Мені самій цікаво, як воно спрацює. Через днів 5 напишу. Неонатолог каже, що вона практикує спочатку обмеження ГВ (саме обмеження, а не повну відмову) і що така тактика часто дозволяє уникнути крапельниць.
    крапельницями будуть вводити ліки, які поглинають продукти, що вже є організмі і продовжують поступати із грудним молоком. Суміш ніяк не допомагає. Це ясно. Має допомогти обмеження надходження антитіл із молоком, тоді організму буде простіше самому впоратися.
     
    Останнє редагування: 31 Серпень 2010
  12. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Кормление ребенка с желтухой
     
  13. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    а також Грудное вскармливание. Безопасная организация политики "больницы доброжелательной к ребенку"
     
  14. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    нарешті я це все перечитала, дякую Yaremko!
    В дитинки знайомих жовтяниця була саме патологічна, білірубін був 310, дитинка перейшла на змішане годування (більше нічого в режимі дитини не змінювалось, білірубін до того лише збільшувався) і без застосувань медикаментів (зазвичай діток госпіталізовують і кладуть під крапельниці на кілька днів) через 5 днів рівень білірубіну був 170, ще через 3 дні-80.
    Тому тезу
    я вважаю непарвильною.
    Це я пишу не для того, аби когось образити (Yaremko не сприймайте як закид), зачепити чи засумніватися в компетентності- ділюся побаченим:).
     
  15. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    а я вважаю що я правильно написала, бо наші лікарі є досить поганими, вони знають тільки переваги ГВ, а якщо запитаєш чим шкодить суміш ні слова видусити не можуть. Вони думають що суміш і ГМ це майже одне і те саме (це не тільки мая думка на це є офіційні документи).
    І я дуууууже не впевненна що в наших пологових діти в перші дні життя мають адекватне ГВ! бо це є основою профілактики жовтухи. Дуже мало дітей в перші дні вимагають часто груди, а тим більше якщо ще і попасти на медперсонал який за режим в годуванні то взагалі нема про що говорити.
    При жовтусі ніхто не відмовляється від ГВ (ну але з нашими лікарями)
    в доповнення а не як заміну ГВ
     
  16. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Початок ГВ в них був належний і взагалі мама досить правильна- ні пляшок ні пустушок, ні хвилювань про "нема молока", "пропаде молоко".
    Консультувалися з багатьма лікарями стосовно тієї жовтяниці і думок було багато- більшість переважно за крапельниці і госпіталізацію. Але оскільки всі розуміють, що означає лягати в лікарню, вибрали змішане годування - суміш як доповнення до грудного годування (як в Вашому посиланні і написано)- годувалися через раз - раз суміш, раз груди, вночі тільки груди. Результат, як бачите, є.
     
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

     
  18. Kucjynchuk

    Kucjynchuk Active Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Привіт всім!!!!!!!
    В нас народилась донечка 22.11.- здорова і гарненька...і ніхто б не сказав, що через 2 дні в мене її заберуть і я буду носити їй тільки своє молочко!!!Важко згадувати!!!!!!Нам сказали що в неї жовтяниця...1-й показник білірубіну - 220, наступного дня 300 і нас забирають на Орлика, куди вже поступила з показником 400!!!!!Мали робити переливання, але почали інтенсивно гріти і показник почав падати...В реанімації вона була 3 доби, а потім на палату до мене перевели і ми ще 5 днів лежали....Виписали нас з показником 155...Вона ще жовтенька на личку...весь час придивляюсь і переживаю...Хтось зустрічався з такою проблемою???Коли вона повністю пройде, щоб не було жовтого, щоб бути спокійною?
     
  19. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    жовтизна ще може бути зо два місяці... поступово дитина буде світлішати, в першу чергу очистяться склери в очках, а з тіла жовтушка повільно сходить.
    Важливо в цей період якнайбільше годувати дитину грудьми - чим більше, тим більше буде розпадатися білірубіну і виводитися з сечею.
     
  20. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Ви щеплення від гепатиту В робили?