Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Zoryanazirka, 11 Жовтень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Я теж гризуся тою жовтяницею бо в малого з`явилась на 3-ій день і досі є, я все відтягую дзвінок до лікаря, бо боюсь що зараз нам нарадять як не на суміш переводити, то якісь ліки давати, чи в лікарню лягати, я все надіюсь,що вона сама минеться. Але щойно радилась з лікаркою, в якої народжувала і вона мене так заспокоїла, каже,що коли дитина виключно на ГВ, то жовтяниця може бути до 3 місяців і якщо дитина добре їсть, набирає вагу, спокійно спить і нормально щодо віку розвивається, то не треба хвилюватись і по лікарях возити, бо вони "нарадять". А причина в тому,за її словами, що в грудному молоці є ферменти,які не дають виводитись білірубіну швидко і часом радять кип`ятити грудне молоко протягом 1 дня(я читала цю тему і посилання,які давала Яремко, просто передаю слова лікарки).
    У мене з дитиною наче все нормально,то я заспокоїлась,будемо чекати до 3-ьох місяців.
     
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Взагалі-то навпаки, жовтизна знизу вверх сходить - очка в останню чергу світліють. Чи я вже щось плтаю?
     
  3. Kucjynchuk

    Kucjynchuk Active Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Ні!!!Я якраз від нього відмовилась, тільки на БЦЖ погодилась, але й його не зробили, бо нас на Орлика забрали...
     
  4. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    в моєї малої очка вже були зовсім білі, а личко жовтувате було тривалий час....
     
  5. Alexx

    Alexx New Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Правильно! Головне не полошитись. В мене в малого до 3-х місяців жовтяниця сходила.... пройшла повністтю. Ми трохи панікували, довго не проходила, регулярно (кожні 2 тиждні) здавали кров на білірубін... він падав, падав поки в норму не прийшов. В нас була причина переживати, бо я на 11 тиждні вагтності перехворіла страшним грипом (10 днів температура 39 трималась) тому ми перестраховувались і повністтю обслідували малого.
    Радили на 3 дні від грудей відлучити, то я була категорично проти... само пройшло наче і не було.
     
  6. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2)

    Дівчата, не знаю..., шукала інфу про дитячу печінку і натрапила, прокоментуйте якось......
     
  7. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2)

    сьогодні вивчала це питання
    отут багато описано і написано правильного
    варто почитати
     
  8. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    В малої з"явилась жовтушка на третій день. Лікар сказала, якщо дитина на гв, то нічого додаткового їй не потрібно - тільки побільше маминого молока. І щще порекомендувала тримати її так, щоб на неї подало денне світло, тобто біля вікна.
    Десь за 2-3 тижні все пройшло.
     
  9. Бала-Гурка

    Бала-Гурка New Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    А нас у пологовому відлучили. Обох - і синочка, і донечку - вигрівали під лампами, давали суміш. Доньці ще дозволяли трошки догодовуватися, а синові три дні тільки суміш давала. Добре, що зціджувалася молоковідсосом, то зберегла лактацію.
     
  10. maty

    maty Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    таких ліків крапельницями не вводять , крапають звичайний фізрозчин ,а ліки - то хіба сорбенти , щоб поглинали білірубін . В мене менша дитина 1р 3міс з гемолітичною жовтяницею перенесла ОЗПК (ПЕРЕЛИВАННЯ КРОВІ),і , оскільки лікувалася на Чернігівській , то були на змішаному , а перші 4 дні -на штучному ( першу ніч в пологовому - біля грудей ). Теж 3 дні реанімації ,але виписалися через тиждень,білірубін був 120 і то не в останній день. А старший (11 р) ,теж переніс переливання ,але робили в пологовому , на повному ГВ за вимогою , на 5 день поїхали у Львів ( тоді ще було відділення новонароджених 8-ї лікарні , на Дністерській ) там 3 дні інтенсивної фототерапії .виписалися на 11 день .білірубін 200
    Так от , з мого досвіду ,у випадку важкої форми гемолітичної жовтяниці обмеження ГВ виправдане. Але не у випадку т.з. фізіологічної . Небезпеку становить різке наростання його рівня - ми народилися з 80 , через 5 год -240
     
  11. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    При виписці з пологового, на 5 день, педіатр сказала що у малої починається жовтушка. Лікування ніякого не призначала, сказала немає потреби, сама пройде.
    Дільнича протягом місяця 4 рази до нас приходила, жодних претензій до дитини не мала, сказала що жовтушки немає, пройшла. Сьогодні пішли мірятись-важитись..., першою невролог запитала що даю від жовтушки, потім на УЗД нас відправила на НСГ, там теж запитали чим лікуємо?! Сказали, що скляри овтуваті і сама мала жовта досить. Я вже якось звикла до тої легенької жовтизни, здавалось що трішки смуглява. Пішла до дільничої, та сказала що трішки, ніби, щось є схоже на жовтушку. Призначила невролог галстену а дільнича смекту і хепель. Маємо здати зранку заг. аналіз крові, по результатах дільнича має глянути чи то дійсно жовтушка.
    Питання. Аналіз на білірубін хіба не здається окремо? Чи його з заг аналізу беруть?
     
  12. Shatenka

    Shatenka Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    В нас теж була жовтушка. Аналіз на білірубін здають окремо, беруть кров з вени.
     
  13. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Ми сьогодні здали аналіз на білірубін - 94,3.
    Сказала лікарка на Орлика, 3 дні молоко зціджувати і доводити до кипіння, мала б тоді зійти наша жовтяниця. Ліків не призначала. А ще сказала, що ми недобираємо на теперішній час 150грам - догодовувати сумішшю.
     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  14. maty

    maty Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    вибачте . що втручаюся , але то якась дуже застаріла порада - таке практикували 15 років тому (з мого досвіду ) . А при виписці який був білірубін . не пам"ятаєте? і ще .щоб зійшла жовтяниця , дитину викладайте на сонячне світло - прямо в кімнаті , в сонячну погоду , біля вікна .Тоді білірубін буде руйнуватися і виводитися . А про недобір і суміш - якщо для вас важливе грудне вигодовування -не здавайтесь .
     
  15. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Мені в пологовому сказали не їхати на Орлика, якнайбільше годувати молочком, бо разом з випорожненнями організм якось очищається від того і класти без шапочки біля вікна, щоб сонце світило на личко... А недобір... то ж все індивідуально і 150 гр. не є так багато, сьогодні недобрала, а завтра набере... Але, вирішувати все ж Вам...
     
  16. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Моя манюня теж мала таку жовтушку при народженні. Нічого не робила, тільки на сонечку багато гуляли (то літо було) і в півтора місяці усе зійшло.
     
  17. AnaaasKooOsi

    AnaaasKooOsi New Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    і мого малого була жовтуш,гріли цілими днями і ночами в роддомі під лампою, хоч після року вже всі бачуть, що він таки дійсно просто смуглявий :) найкращі ліки це мамине молочко і чим більше, тим краще ну і звичайно прогулянки
     
  18. Pulupjak

    Pulupjak Active Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    І моя Настя була така смуглява, в місяць казали що треба ложити на Орлика, ми нікуди не пішли просто дуже багато гуляли. В два місяці і дільнича і невролог почали сваритися, що я нічого не роблю і т.д Пішли ми на Орлика в пренатальний центр, попросили щоб дитину оглянув лікар, прийшла в оглядову лікар, вже не пам ятаю імені, оглянула і сказала що нам не потрібно здавати ніякого аналізу крові, принесла електронний вимірювач білірубіна, виміряла, сказала що все ок, чуть підвищений але то не є страшно, і навпаки наголошувала на частіші прикладання і гуляти на вулиці.
    Але звичайно тільки Ви можете вирішувати що маєте робити, ми пишемо як у нас було.
     
  19. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

     
  20. maty

    maty Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    скажіть ,а яка причина жовтушки? не гемолітична хвороба?і Ви теж були на Орлика?читала Ваші дописи,що білірубін у 1 міс-180,а який був при виписці?пробували давати якийсь сорбент-ентеросгель,наприклад?Закидала питаннями,але справді хочу зрозуміти,бо в моїх дітей теж жовтяниця довго сходила,в місяць були доволі жовті,хоч аналізу не робили